Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Chips během těhotenství

Lékařský expert článku

Porodník-gynekolog, odborník na plodnost
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Chips jsou určitě škodlivé produkty. Ve velkých množstvích jsou tyto produkty škodlivé pro všechny a čipy během těhotenství ohrožují dva organismy: matku a dítě.

Mohu jíst žetony během těhotenství?

I přes pravděpodobné škody, chci žetony během těhotenství pro mnoho žen. Na otázku, zda je možné během těhotenství jíst čipy, není správná odpověď.

Kategorický zákaz však není vždy bezpodmínečně splněn. V tomto případě pravidlo "jestliže to je nemožné, ale velmi by bylo žádoucí, je možné" funguje. To znamená, že výživáři jsou jako výjimka připraveni vyřešit čipy, ale za určitých podmínek, a to:

 • pokud opustíte těhotné opravdu nesnesitelné;
 • pouze absolutně zdravé ženy;
 • velmi malá část;
 • ne dříve než po prvním trimestru;
 • pokud jsou žemle čerstvé, vařené doma, z brambor, z přírodního oleje.

V ostatních případech nepokoušejte osudu, protože jsou chvíle, kdy ženy po jídle "zakázaného ovoce" nemohou zastavit a kupovat si žetony každý den. Narození zdravého dítěte stojí za to, aby se nezbavilo pochybných potravin a dobrot, aby se vzdali škodlivých návyků a nezdravých závislostí.

trusted-source[1]

Poškození z čipů během těhotenství

Zranění žetonů během těhotenství je různorodé. Za prvé, kvůli složení - hotové čipy obsahují:

 • 30% čistá bramborová kaše,
 • 60% škrobu,
 • 10% syntetických přísad.

Za druhé, kvůli způsobu vaření. Desky - polotovary jsou hluboce vypráženy při teplotě 120 stupňů, v důsledku čeho produkt v produktu zmizí a vytvářejí se extrémně škodlivé složky. Opakované používání rostlinných olejů během smažení vede k tvorbě "špatných" tuků, které negativně ovlivňují srdce a krevní cévy, stejně jako nebezpečný karcinogen, který navíc narušuje strukturu molekul DNA.

Následné zpracování zajišťuje sytost čipů sůl, konzervační látky, ochucovadla, které nejsou dietními složkami. Přebytek soli přijatý s čipy narušuje rovnováhu vody a soli v těle, což způsobuje, že otok těhotné ženy vytváří otoky a zvyšuje krevní tlak. A to může vyvolat i potrat.

Chipsy, krutony a různé produkty rychlého občerstvení často způsobují pálení žáhy, nevolnost, bolest žaludku a abnormální činnost gastrointestinálního traktu a časté používání přispívají k ukládání nadbytečného tuku. Při strávení takového jídla žaludek, játra, ledviny intenzivně pracují a vylučují tělo toxických složek. Ať už je to nutné pro orgány těhotné ženy, a tak pracovat s dvojitým nakládáním - otázka, jistě, rétorika.

Vzhledem k pochybné kvalitě a bezprostřední škodě někteří lékaři navrhují odstranit čipy z výroby a prodeje dohromady.

Čipy na počátku těhotenství

Podle studií časté používání čipů během těhotenství vede k narození dětí s podváhou a velikostí hlavy. První indikátor je plný mnoha onemocnění, druhý je spojen s pomalým vývojem dítěte.

Proč jsou čipy škodlivé? Přinejmenším z následujících důvodů:

 • v produktu nejsou žádné přírodní látky;
 • je to příliš tučné jídlo;
 • velké množství soli vyvolává otok a další zátěž mnoha orgánů;
 • látky zvyšující chuť, vonné látky a další přísady jsou schopny překonat ochrannou bariéru placenty a mohou poškodit plod.

Při výrobě bramborových lupínků, v průběhu rychlého zahřívání, zvýšené nebezpečí tvořený chemickou látku - akrylamid, který vyvolává rakovinu (potvrzeno experimenty u potkanů), a po proniknutí ovoce nepříznivě ovlivňuje molekulu DNA. Karcinogen je zvláště nebezpečný pro ženy, protože vyvolává nádory v ženských orgánech.

Kromě karcinogenů obsahují štěpky i jiné látky, které pouze poškozují matku a plod. Když se jejich těhotné matky používá poměrně pravděpodobné kardiovaskulárních potíží, náchylnost k diabetu typu II a osteoporóza, astma a alergie, autoimunitní onemocnění ke svému nenarozenému dítěti.

Křupky jsou obzvláště nebezpečné v počátečních fázích těhotenství. Tolik, že je nemůžete jíst. Koneckonců, během tohoto období se vytvářejí orgány a systémy malého organismu a jakákoli škodlivá látka obsažená v čipách, sušenkách, fast food a smažených potravinách může v tomto důležitém procesu hrát smrt.

V ideálním případě, pokud je těhotná žena schopna rovnou odmítnout všechny škodlivé a jíst výjimečně správně připravené pokrmy z přírodních produktů. Ale v reálném životě se to nestane. Abyste nepoškodili sebe a dítě, můžete v průběhu těhotenství nahradit štěpky, vařené doma se smaženými brambory, nakrájenými na tenké talíře, - bez přebytečné soli a umělých přísad.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.