^

Co je ovulace?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

"Co je ovulace a jak ji definovat?" Tato otázka je důležitá pro ženy, které plánují otehotnění nebo naopak, a upřednostňují se zdržet těhotenství. Skutečnost těhotenství nebo přesněji koncepce spočívá ve spojení spermatu s dospělým vejcem. Vajíčko prochází procesem přípravy - dozrává se ve vaječnících a potom z nich vychází. Doba uvolnění vajíčka připraveného k hnojení se nazývá ovulace, tj. Ovulace. Slovo má latinský kořen, který označuje vajíčko (vajíčko).

Abyste zjistili, co je ovulace, měli byste sledovat celý proces od začátku do konce. Ovarie obsahují určitou kruhovou formu - folikul. V tom je, že ve vajíčku prochází cyklus vývoje. Folikul obsahující buňku se zrání a vyvíjí spolu s ním přibližně dva týdny. Vzhledem k tomu, že vývojová bublina neustále produkuje ženské hormony - estrogeny. Estrogeny naopak ovlivňují výstelku dělohy, jako kdyby ji připravily k možnému pojetí. O dva týdny později, když je klec připraven, vzplane vesikul a uvolní zralé vejce ven. Salpinx má jemné výčnělky protein - pili, které zachycují zralé buňky, a to postup společně s kapalinou unikající z prasklé folikulu, v peritoneální dutině. Vaječné buňky z břišní dutiny rychle spadají do dělohy, vejcovodu, která se také nazývá vajíčka. Ve světle dělohy může dojít k rozhodujícímu "setkání" zralé buňky a spermií. Každé cyklické období je charakterizováno dozráváním množství folikulárních vezikul (až několik tisíc), ale pouze jedna z tisíců "ovulací". Ukazuje se, že je možné oplodnit pouze jedno vejce - jedno vejce. Výjimkou je vývoj dvou zralých folikulů, takže existuje šance na porod dvojčat (raznoyaytsevyh). Zatímco zralá buňka hledá setkání se spermozogem, což je nejaktivnější z mnoha jejích sourozenců, folikulární vezikule se také změní na žluté tělo. Folikul obsahuje luteinové buňky, které mají charakteristický nažloutlý nádech, a začnou rychle množit a uvolňovat progesteron. Proces tvorby žlutého těla trvá přibližně dva týdny, což je druhá fáze menstruačního období. Nyní jste se dozvěděli, jaká je ovulace, a jak ji rozpoznat, přečtěte si níže.

Jaký je subjektivní pocit ovulace?

  • Charakteristická bolest, tahání, brnění, obvykle v dolní části břicha; 
  • Zvýšená sexuální vzrušivost; 
  • Některé změny ve vaginálním výtoku jsou hojnější (estrogenní účinky); 
  • Možná mírné otoky břicha a otoky pysků; 
  • Mírné otoky celého těla; 
  • Neobvyklá citlivost pokožky, zejména v hrudníku; 
  • Mírné zvýšení mléčných žláz je možné jejich bolestivost.

Jak zjistit ovulaci?

Ovulace se stanoví pomocí speciálních testovacích proužků, které ukazují hladinu luteinu. Luteinizační hormon (LH) v období ovulace se velmi aktivně vylučuje a její hladina se významně zvyšuje. LH je přítomen v moči, pomocí níž může test ukázat, jak vysoký je obsah hormonu.

Klasicky se období ovulace vyskytuje mezi 12. A 15. Dnem se standardním cyklem 28 dnů. Pokud je menstruační doba kratší, například 21 dní, může dojít k ovulaci na sedmý den, počínaje počátkem cyklu.

Koncepce koncepce přerušuje ovulaci. Pokud nedojde ke koncepci, zralá buňka umírá ve vajíčku a vylučuje se během menstruačního krvácení. Potom se cyklus opakuje.

Co mnoho žen ví o ovulaci, tyto informace napomáhají plánovat těhotenství pozorněji a vědomě, nebo být chráněny před ním včas, a tak se vyhnout potratu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.