^

Denní gymnastika je užitečná pro budoucí matky a táty

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Možná, že muž bude překvapen, že těhotenství je užitečné pro těhotné ženy. Mnoho lékařských odborníků souhlasí s tím, že těhotenství během těhotenství je pro většinu těhotných žen bezpečné a užitečné, pokud se to dělá správně. Gymnastika pomůže ženě vyrovnat se s potřebou pohybu. To může zlepšit spánek; Zlepšený krevní oběh, dosažený cvičením, je přínosný pro dítě a pro dítě. Cvičení mohou připravit ženu na tak těžkou práci, jako je porod. Existují i další výhody: jedna studie ukázala, že ženy, které jsou v těhotenství mírně zapojeny do gymnastiky, jsou méně vystaveny riziku, že nekomunikují plod. Gymnastika může pomoci kontrolovat některé hormonální změny, které vedou ke křečemi v děloze.

Žena může mít zájem provádět cvičení během těhotenství, protože to zlepší její blaho a pomůže jí zůstat ve tvaru. Možná, že během těhotenství budou období, kdy nebude chtít dělat gymnastiku, zvlášť pokud ji její ranní nevolnost nebo únava obtěžuje. Muž by měl pozvat svou ženu k projednání gymnastiky s lékařem při jedné z prvních prenatálních konzultací. U lékaře je třeba konzultovat, než těhotná žena začne dělat gymnastiku nebo když změní cvičební program. Pokud se člověk dostane k prenatálním konzultacím, může s lékařem projednat opatření, která by měla přijmout jeho žena. Pak oba budete vědět, jaké omezení má nebo jaké bezpečnostní opatření musí dodržovat.

Společné cvičení v gymnastice jsou způsob, jak se přiblížit. Chůze, plavání, jízda na kole nebo dělat gymnastiku je zajímavější společně. Žena si uvědomí podporu od muže a muž bude schopen zhodnotit výsledky svých činů.

Co mohou cvičení společně dělat? Možná muž věří, že těhotná žena je velmi omezená v typech cvičení, které může dělat. To není tak! Pro budoucí matku je k dispozici mnoho druhů cvičení, zejména pokud byla před těhotenstvím fyzicky aktivní.

V tělocvičně by měli manželé společně chodit, pokud je to možné. Průměrná zátěž je nejlepší volba. Manželé mohou společně dělat aerobiku. Je to zábavné, pokud každý pracuje svým vlastním tempem.

Pokud je posilovna vybavena plaveckým bazénem, plavání je skvělý způsob, jak relaxovat. Dokonce i rostoucí velikosti, žena bude dokonale cítit ve vodě! V některých tělocvičích existují vodní aerobní sekce - oba manželé mohou cvičit bez napínání kloubů.

Použití atributů pro posílení kardiovaskulárního systému, jako je například výcvikový kolečko nebo žebřík, umožní manželům, aby společně cvičili. Muž si může vybrat pohodlnou zátěž nebo tempo a jeho žena může udělat totéž.

Pokud se člověk rád v víkendech vydá na turistiku, měl by pozvat svou ženu, aby se připojil! Manželé si mohou zvolit ne příliš složitou trasu a užít si ji společně. Nevybírejte kamenitý terén pro túru, se strmými kopci a sjezdy, kde to vyžaduje mnoho fyzického úsilí, které může otravovat měnící se tělo ženy. Oba manželé by se měli snažit vyhnout nebezpečné situaci.

Cyklistika je dobrá, pokud se žena cítí pohodlně. Během těhotenství je jeho těžiště smíšeno; to může způsobit její obtíže udržet rovnováhu na kole. Pokud je však zkušená cyklistka a má dobrou kontrolu nad postavením, svaly a cítí se jistá, jezdectví na kole může přinést dvojici. Chůze a užívání čerstvého vzduchu probouzí v sobě vitalitu. Nevyhnutelná prevence - žena by se měla zdržet jízdy na kole po horách a jiných extrémních cestách. Rovněž je obezřetné odmítnout výlety během třetího trimestru, kdy je obtížnější se posadit a vystoupit z motocyklu bez rizika pádu.

Bez ohledu na to, co si manželé zvolí, měli to udělat společně!

Sdílení mezi sebou, co dělají během těhotenství, se naučí vzájemně sdílet a co budou dělat jako rodiče. Například po narození dítěte může pár koupit dětskou sedačku pro mužské kolo a výlety se stanou rodinnými.

Některé zajímavé věci, které mohou manželé dělat společně, jsou popsány níže. Většina z nich je přijatelná pro ženy v jakémkoli věku, které podstupují normální těhotenství, které není nebezpečné. Člověk by si měl přečíst tento seznam, možná že najde několik věcí, které by mohl udělat se svou ženou.

 • procházky
 • plavání
 • aerobik (kromě cvičení s náhlými pohyby)
 • vodní aerobik / cvičení
 • na stopkách jízdních kol
 • pravidelné výlety na jízdních kol (pokud je v této zkušenosti žena)
 • jogging (jestliže budoucí matka pravidelně bere před těhotenstvím)
 • tenis (hra by měla být
 • rozumné) / jóga

Pokud se žena angažuje ve sportovních hrách, ve kterých dochází ke konfrontaci mezi dvěma stranami, jako je rocketball nebo tenis, může být schopna pokračovat ve hře během těhotenství, ale očekává se, že se její úroveň změní. V tomto případě není cílem hry vyhrát, ale udržet sportovní formu a potěšení. Pokud manželé hrají takové hry společně, měl by si to člověk vzpomenout.

Během těhotenství byste se měli zdržovat určitých sportů. Jsou nebezpečné pro matku a rostoucí dítě. Muž by měl vědět, že jeho manželka by neměla být zaměstnána:

 • potápění
 • vodní lyžování
 • windsurfing
 • jízda na koni
 • horské lyžování
 • běžecké lyžování
 • jakékoliv kontaktní sporty

trusted-source[1]

Výhody cvičení

 • Sporty mohou být zajímavé, zvláště pokud manželé to udělají dohromady. Mohou dělat spoustu věcí, které jsme zmínili výše. Následující tipy pomohou muži pomoci jeho manželce udržovat zdraví a fitness.
 • Sporty by měly být prováděny alespoň 3krát týdně, vždy 20 až 30 minut.
 • Každá lekce by měla začít s pětiminutovým zahřátím a končí pětiminutovou periodou postupného promítání.
 • Žena (jako muž) by měla nosit pohodlné oblečení a boty vhodné pro sport.
 • Během zasedání byste měli vypít velkou vodu.
 • Těhotná žena by neměla intenzivně cvičit více než 15-20 minut bez souhlasu lékaře.
 • Pulz budoucí matky by neměl být vyšší než 140 úderů za minutu.
 • Nepoužívejte cvičení v horkém, vlhkém počasí.

trusted-source[2]

Výhody sportu

NEKOTOROVEDOVODY PŘED ŠPORTEM. Pravidelné cvičení může pomoci mnoha. Uspokojují bolesti zad a zabraňují záchvatům a křečové žíly. Pomohou budoucí matce kontrolovat váhu. Sportovní aktivity jsou pro oba partnery užitečné, kontrolují změny nálady a poskytují duševní zdraví, zlepšují spánek. Kromě vývoje svalů používaných při porodu pomůže těhotenství během těhotenství udržovat lepší tvar a obnovit se rychleji po porodu.

Pokud mají ženy mnoho. Každé cvičení, které zahrnuje pohyb kloubů, pumpuje vodu z tkání do krevního oběhu a pomáhá vrátit krev do srdce. Pokud žena má otoky na nohou nebo nohách, sport jí pomůže vyřešit tento problém. Pro odstranění otoku na nohou je obzvláště užitečné trénovat na rotopedu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.