^
A
A
A

Klebsiellovou pneumonií a oxytocinem u kojenců

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 25.02.2022
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Klebsiella u kojenců je přítomností bakterie v moči, výkalych dítěte, které mohou způsobit různé nemoci. Ale to není vždy důvod k obavám, protože tento mikroorganismus je oportunní a může být v určité koncentraci a normální. Existují však onemocnění, která se mohou v důsledku této bakterie vyvinout, takže o všech takových případech je třeba znát.

trusted-source[1], [2], [3]

Epidemiologie

Statistiky distribuce Klebsiella naznačují, že Klebsiella jako zástupce normální mikroflóry má více než 57% prvního roku života. A pouze u 13% dětí tento patogen způsobuje poruchy ve střevě. Pokud jde o Klebsiellovu pneumonii, tento mikroorganismus způsobuje pneumonii ve 12% případů. Jedná se o velmi velký údaj, který naznačuje potřebu léčby s ohledem na tento konkrétní patogen.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13]

Příčiny klebsiella u kojenců

Co je u kojenců tak nebezpečná klebsiella? Než budete mluvit o takových nebezpečích, musíte pochopit, co je Klebsiella a jakou roli hraje v těle dítěte.

Klebsiella je mikroorganismus, který patří k enterobakteriím. Má tvar středně velké tyčinky, nevytváří žádné spory a nemá flagely. Klebsiella může žít v podmínkách s přístupem vzduchu (aerobní), ale může existovat i bez přístupu k vzduchu (anaerobní). Díky těmto vlastnostem může přežít v různých prostředích lidského těla. Kromě toho je bakterie pokryta kapslí, která je velmi odolná vůči vlivům prostředí. Díky tak těsné tobolce může dlouho žít na předmětech pro domácnost, stejně jako kůže a sliznice, které nepodléhají působení cév epitelů. Tato bakterie může uvolňovat endotoxin, který ovlivňuje kliniky nemocí způsobených Klebsiellou.

Klebsiella vstupuje do lidského těla vzdušnými kapkami a kontaktem. Pokud jde o děti, první záchvat této bakterie může být ihned po narození. Tato bakterie se nachází na sliznicích a pokožce matky a během porodu se dostane na kůži a sliznici. Klebsiella dále sestupuje do gastrointestinálního traktu, kde se nachází spolu s dalšími bakteriemi a poskytuje antagonismus patogenních faktorů. Ale v případě, kdy se Klebsiella množí ve velkém počtu, způsobuje patologii.

Existuje několik druhů těchto mikroorganismů: Klebsiella pneumonia, Klebsiella ozene, Klebsiella oxytoca.

Klebsiella pneumonie může způsobit pneumonii, může ovlivnit klouby, meningy a způsobit infekci močových cest. Tento příčinný činitel je představitelem normální flóry dítěte, jak novorozence, tak dítěte prvního roku života. Bakterie se nacházejí na sliznicích dýchacího traktu nebo střev a mohou způsobit patologii pouze za určitých podmínek. Nejčastěji se jedná o děti narozené bronchopulmonální dysplazií, které mají leukémii nebo jiné nemoci. Vývoj choroby nastává v důsledku skutečnosti, že patogenní kmeny bakterií se dostanou na sliznici horních cest dýchacích a díky husté kapsli a adhezním faktorům jsou pevně připojeny. Poté se bakterie množí v místě lokalizace a způsobí onemocnění. Pokud mluvíme o infekci močových cest, pak je mechanismus infekce pravděpodobně vzestupný. To znamená, že v kontaktu s kůží a sliznicemi během porodu vstupuje bakterie do pohlavních orgánů dítěte a tam může přetrvávat. U dívky snadno proniká do močového traktu a může způsobit pyelonefritidu, cystitidu a jiné zánětlivé infekce. Často na klinice pneumonie může předcházet průjmy nebo jiné příznaky z gastrointestinálního traktu a teprve poté se objeví příznaky pneumonie.

Klebsiella ozen často postihuje sliznici nosu a paranasální dutiny. Je to nebezpečné z hlediska vývoje slizniční atrofie.

Klebsiella oxytoca může způsobit stejné patologie jako jiné druhy, ale více je náchylné k poškození ústní sliznice s rozvojem stomatitidy, zánětu dásní a také může způsobit sepse.

Vzhledem k tomu, že tento organismus může normálně žít pouze ve střevě v určité koncentraci, vzhled Klebsiella u dítěte může být spojen s vnější infekcí dítěte ve styku s nemocnými. Patogeneze onemocnění způsobených Klebsiellou je charakteristická pro jakoukoliv infekční patologii. Penetruje do kůže nebo sliznic, sekretuje toxiny a tak stimuluje imunitní odpověď. Existuje tedy zánět a příznaky se objevují.

Důvody, proč se bakterie začnou množit ve velkém počtu, jsou častěji způsobeny patologií střev. Velmi často u kojenců na pozadí změny stravy může být normální flóra potlačena a pak horní strana brání příležitostnému patogenu. Pokud má dítě poruchu absorpce ve střevě (malabsorpční syndrom, nedostatek laktázy), pak způsobuje stagnaci a fermentaci potravin. Za takových podmínek se klebsiella může reprodukovat. Krmení dítěte se směsí v první polovině života může také způsobit nerovnováhu mezi Klebsiellou a dalšími bakteriemi.

Pokud je dítě léčeno antibiotiky, může to ovlivnit růst Klebsiella ve střevě. Porušení poměru patogenních, oportunních a normálních mikroorganismů má často sekundární charakter v porážce zažívacích orgánů v důsledku jiných patologií.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19]

Rizikové faktory

U kojenců je narušení složení normální mikroflóry způsobeno nedostatečně koordinovanou prací různých orgánů a jejich reakcí na škodlivé faktory prostředí. Proto jsou děti pod vlivem nepříznivých faktorů obzvláště citlivé na takové vlivy a je nutné identifikovat rizikové faktory, aby to včas upozornily:

 1. děti, které se narodily s patologickým porodem a nemohou být okamžitě připojeny k prsu. Koneckonců první kontakt s kůží matky hraje důležitou roli ve vývoji mikrobiocenózy u dítěte.
 2. antibakteriální terapie bez ochrany mikroflóry;
 3. technická manipulace nebo resuscitaci dítěte s narušením ochranných funkcí sliznic a kůže;
 4. umělé krmení dítěte;
 5. nedostatečné doplňkové krmení nebo strava, které mají špatný účinek na flóru dítěte.

Takové rizikové faktory musí být zohledněny a opraveny.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Symptomy klebsiella u kojenců

Symptomy Klebsielly u dítěte závisí na tom, kde se nachází patogen. Pokud mluvíme o Klebsiellovou pneumonii, způsobuje pneumonii a je lokalizována v alveoli. Pokud je zánětlivý proces lokalizován blízko kořene plic, objeví se focální pneumonie. Když zánět pokrývá určitý plicní lalok, pak je to otázka krupavé nebo lobární pneumonie.

Zánět plic způsobený Klebsiellou pneumonií se častěji pozoruje u novorozenců s vývojem časné pneumonie. Tento příčinný činitel se týká flóry, což je nemocnice, která je faktorem infekce dítěte po porodu. Pokud jde o pneumonii u kojenců, Klebsiella může způsobit zánět v jakémkoli věku, pak může být přenosovým faktorem nemocní lidé.

První příznaky pneumonie se objevují v první den onemocnění. Hlavním příznakem je intoxikace. Současně dítě začíná jíst špatně, je rozmarné a tělesná teplota stoupá. Na začátku onemocnění tělesná teplota může být nízký stupeň, ale na druhý den, ona obvykle stoupne na 39. Čím je dítě mladší, tím méně je třeba zaměřit se na ukazateli teploty, protože nemůže stoupat u velmi malých dětí.

Spolu s těmito příznaky existují náznaky dechu. U pneumonie je charakteristický první stupeň druhu dušnosti. U kojenců se to projevuje bledostí kůže a cyanózou kolem úst, která se objeví, když je dítě neklidné. Navíc v aktu dýchání se zúčastnili další svaly - lze vidět v dítěti Fanning křídla nosu, kreslení v supraklavikulární oblasti. Dítě je neaktivní, často leží a nechce hrát. V této fázi je důležité pít dítě dobře, protože se zvýšenou teplotou ztrácí hodně tekutiny. Kromě těchto příznaků je kašel charakteristický pro pneumonii. Nejprve má suchý charakter, pokud se pneumonie vyvine bez předchozí rýmy. Kašel se dále stává hlubší a vlhčí. Intoxikace se zvyšuje se zvýšením tělesné teploty. Také dochází ke zvýšení míry dýchání dítěte a ke zvýšení srdeční frekvence.

Všechny tyto příznaky selhání dýchání naznačují vysokou pravděpodobnost vzniku pneumonie, které je třeba okamžitě věnovat pozornost. Skutečnost, že přesně lze říci o Klebsielle, původci pneumonie, nelze v počáteční fázi rozlišovat. Přesnější diagnostiku lze provést pouze po provedení laboratorních testů. Klebsiella a Staphylococcus aureus u dětí, jako původce zánětu v plicích, vyznačující se tím vzniku závažné pneumonie. Kombinace těchto dvou patogenů vede k rychlému rozvoji nekrotických změn v alveoli, které je obtížné později napravit. Taková pneumonie se zpravidla vyskytuje u dětí s vážnými souběžnými patologiemi nebo imunodeficiencí.

Klebsiella oxytoc u kojenců způsobuje vznik stomatitidy a zánětu dásní. Za normálních podmínek může být na kůži v malé koncentraci, ale za určitých podmínek se dostane na sliznici a začne se množit. Maximální výskyt Klebsiella oxytoc je tedy věk dětí od šesti měsíců. Je to v tuto chvíli, kdy začne klouzání a dítě se může nakazit špinavými předměty a hračkami. První příznaky stomatitidy způsobené klebsiellou jsou charakterizovány přítomností zánětlivých ložisek na sliznici. Prvky vyrážky mají barvu bílých teček, které pokrývají celou sliznici zevnitř ústní dutiny, nebo se mohou vyskytovat jediné ložiska na sliznici tváře. Vyrážky v ústech způsobují svědění a pálení, takže dítě nemůže jíst nic a odmítá prsa. Teplota těla se může zvýšit. Taková stomatitida má nebezpečí dalšího rozšiřování na gastrointestinální trakt s vývojem zánětu. Proto je důležité okamžitě věnovat pozornost prvním známkám stomatitidy.

Pokud se klebsiella dostane na močový trakt a ledviny, může to vést k rozvoji zánětu urogenitálního systému. A klebsiella, jako jeden z možných patogenů, zaujímá jedno z nejvyšších prioritních míst. Způsobuje akutní pyelonefritidu u dívky prvního roku života ve více než 45% případů.

První příznaky pyelonefritidy nebo infekce močového traktu se často projevují zvýšením tělesné teploty. Dítě se také stává neklidným a odmítá jíst. Současně neexistují žádné další příznaky, protože dítě nemůže říct o bolesti zad. Jediným příznakem, který maminka může zaznamenat, je porušení procesu močení. Dítě může být méně nebo více pravděpodobně močit a barva moči může být zakalená. Je však obtížné zjistit, zda dítě nosí plena. Proto je nutné, aby matka věnovala zvláštní pozornost tomu, zejména pokud nejsou žádné jiné důvody pro zvýšení teploty.

Klebsiella, jako příčinný činitel střevní infekce, je nejčastějším projevem infekce u kojenců. To je způsobeno skutečností, že dítě má malé množství v střevě a za určitých podmínek, kdy místní flóza prospěšná klesá, se mohou objevit příznaky střevní infekce. To se projevuje skutečností, že dítě se stává neklidné, křičí a již na tomto pozadí může vyvinout koliky. Častým příznakem, který může být znepokojen infekcí klebsiellou, může být narušení charakteru stolice. Nejčastěji se rozvíjí tekutá stolice, která by měla matku upozornit. Stolička může být normální, ale zvýšení počtu stolice větší než pět denně může být také považováno za průjem. To je způsobeno tím, že násobí patogenu a způsobuje pohyb vody ze střevních buněk v prostoru - to vede k začátku průjmu. Pokud dojde k průjmu na pozadí Klebsiella, může se zvýšit tělesná teplota jako reakce na jakoukoli infekci. Zvracení je charakteristickým příznakem závažného průběhu střevní infekce u kojence způsobené klebsiellou. Dítě může roztrhat s jídlem, které jedl den předtím. Při závažném stupni infekce může dojít k dehydrataci proti průjmu a zvracení. Stádia dehydratace, která jsou charakteristická pro porážku klebsiella, jsou omezena pouze na první, protože klebsiella nemůže způsobit vážný průjem mechanismem. Hlavními známkami dehydratace však může být suchost sliznice, nedostatek potu v podpaží.

Různé typy Klebsiella mohou způsobit různé příznaky v závislosti na orgánu, ve kterém je lokalizován zánětlivý proces.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Komplikace a důsledky

Důsledky přetrvávání Klebsiella v těle dítěte mohou být pouze tehdy, pokud je mikroorganismus v množství přesahujícím normální meze. Pokud klebsiella způsobí pneumonii, pak s předčasnou diagnózou mohou mít následky velmi vážné následky. Komplikace pneumonie mohou být způsobeny stejným patogenem nebo jinými organismy, které přetrvávají na pozadí pneumonie. Časté komplikace jsou hnisavé zánětlivé procesy ucha s vývojem otitis, stejně jako abscesy plic nebo jiných orgánů. Pokud zánětlivý proces v plicích zůstane dlouhou dobu neléčen, mohou se objevit komplikace v podobě šíření zánětu pleury vývinem pleurálního empyému nebo purulentní pleurisy. Tyto procesy jsou velmi nebezpečné, pokud jsou způsobeny klebsiellou, neboť v takovém případě se zvyšuje riziko vzniku závažných hnisavých procesů.

Komplikace průjem způsobené klebsiellou mohou být také ve formě poruch absorpčních procesů a vývoje podvýživy, nedostatečnosti mikroelementů a vývoje anémie. Alergické reakce na pozadí střevní infekce se také u těchto dětí objevují mnohem častěji.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

Diagnostika klebsiella u kojenců

Diagnostika klebsiella je velmi důležitá, protože použití léčby léků, které působí specificky na tento mikroorganismus, urychluje zotavení.

Pokud je pneumonie způsobena klebsiellou, pak pro přesnou diagnózu jsou nutné laboratorní testy, protože klinice nemá žádné specifické příznaky. Tento zánět plic má obtížný průběh, proto je nutné co nejdříve zahájit specifickou léčbu. Charakteristické diagnostické příznaky pneumonie pro objektivní vyšetření jsou krepitace a asymetrický mokrý sipot v plicích během auskultace. Při percussion, blunting zní. Při těžké pneumonii může být saturace kyslíkem snížena, takže je nutné měřit tento index. Obvykle je to nejméně 95%.

Změny laboratorních údajů, které mohou naznačovat pneumonie způsobené Klebsiellou, nejsou specifické. Existuje charakteristický vzorec pro jakoukoliv bakteriální infekci - zvýšení počtu leukocytů v dynamice a zvýšení počtu prutů, růst ESR.

Instrumentální diagnóza při potvrzení pneumonie je hlavní metodou. K tomu dochází k rentgenovým paprskům hrudní dutiny a zánětlivé ložiska v plicích jsou vidět ve formě infiltračních stínů.

Konkrétně k potvrzení, že klebsiella je příčinným činitelem pneumonie, je možné pomocí laboratorní diagnostiky sputa nemocného dítěte. Chcete-li to provést, musíte vyšetřit skvrnu pod mikroskopem, který může nepřímo ukázat na Klebsiellu. Nejlepší metodou diagnostiky je však mikrobiologická. Tato metoda umožňuje růst Klebsiella na živném médiu a studium citlivosti na antibiotika.

Klebsiella diagnóza jako původce střevní infekce je nejvíce jednoduchý úkol, protože pro identifikaci patogen je snadné. Pokud se objeví příznaky průjmu nebo příznaků ze střeva, provede se test stolice. Klebsiella u kojenců ve stolici může být normální, ale pokud to překročí částku, můžeme říci, že to je příčinou porušování lidských práv. Pro tuto diagnózu je nutné předložit analýzu výkalů pro dysbiózu. Analýzy dysbiózy u novorozenců jsou informativní pouze se správnou technikou porodu. Kontejner pro výkaly musí být sterilní, protože obsah dalších mikrobů může ovlivnit výsledek. Za normálních okolností, zdravé dítě určit celkový objem střevní flóru, stejně jako počet koliformních bakterií, streptokoků, hemolytické a non-hemolytické kmeny stafylokoků, hub. Klebsiella norm u kojenců ve stolici by neměla přesáhnout 10 v pátém stupni, a v případě, že výsledek analýzy říká, že více obsahu, je pravděpodobné, že Klebsiella a způsobit poruchy.

Klebsiella v moči dítěte v normálních podmínkách by neměla být stanovena. Pokud má obecná analýza moči změny ve formě hlenu, bakterií, leukocytů a také klebsiellu, pak se společně s klinickými příznaky můžeme zmínit o akutní infekci močových cest.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

Diferenciální diagnostika

Diferenciální diagnóza by měla být provedena s jinými patologickými stavy, které mají podobný klinický obraz. Pokud se dítě vyvine pneumonie, pak je nutné rozlišovat tuto patologii od onemocnění srdce, která může být u dítěte vrozené etiologie.

Poruchy stolice by měly být diferencovány s dysbiózou a intestinálními infekcemi virové etiologie.

Kdo kontaktovat?

Léčba klebsiella u kojenců

Léčba tohoto patogenu, i bez ohledu na lokalizaci zánětlivého procesu, má několik povinných podmínek. Jedním z nich je použití antibakteriálních látek, které jsou účinné proti klebsielle. Bez antibiotik není léčba patologie možná. Klebsiella má nyní rezistenci vůči některým antibiotikům, takže nejlepší způsob, jak zvolit účinný lék, je použít test citlivosti na antibiotika. Ale pokud nemůžete získat růst mikroorganismů, pak jedinou možnou možností je empirické použití antibakteriálních látek.

 1. Ampicilin-chráněná kyselina klavulanová (Amoksiklav nebo Augmentin) - antibiotikum ze skupin: aminoskupina, která působí na klebsiellu zničením jeho stěny. Toto léčivo neutralizuje buněčnou membránu bakterie a narušuje její reprodukci. Dávka léku pro kojence je nejméně 45 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti dítěte. Léčba není kratší než jeden týden. Způsob aplikace - ve formě suspenze, dělení denní dávky na tři dávky. Nežádoucí účinky mohou mít formu alergických reakcí a také působení kyseliny klavulanové může být průjem. Bezpečnostní opatření - nepoužívejte s alergií v historii této skupiny léků.
 2. Neomycin je antibiotikum z aminoglykosidové skupiny, které je účinné proti klebsielle, když jiné antibiotika jsou neúčinné. Působí na bakteriální stěnu bakterie a zvyšuje její propustnost vůči vodě, což vede ke zničení mikroorganismu. Dávka léku je 10 miligramů na kilogram. Způsob podání je intramuskulární nebo intravenózní. Nežádoucí účinky mohou být ve formě systémových nebo kožních alergických reakcí.
 3. Používání probiotik v léčbě antibiotik u kojenců je povinné. Také, pokud klebsiella způsobí poškození střev, je použití probiotika hlavním prvkem léčby. V tomto případě je lepší používat probiotika s antagonistickými vlastnostmi.

Subalin je jednou z probiotik, která se dnes nejčastěji používá. Složení léčiva zahrnuje kmen živých bakterií Bacillus subtilis. Tento kmen přispívá ke smrti Klebsiella a dalších patogenních bakterií a také přispívá k normalizaci kvalitativního složení bakterií v střevním traktu dítěte. Způsob aplikace drogy pro děti prvního roku života může být ve formě sáčku nebo v lahvičkách. Dávkování léčivého přípravku je jednou dávkou (ve formě sáčku nebo v lahvičce) dvakrát denně. Lék by měl být rozpuštěn v čajové lžičce mléka nebo směsi a dítěti. Doba trvání terapie je asi 10-15 dní. Nežádoucí účinky při užívání léku mohou být ve formě krátkodobé zácpy.

 1. Enterolové děti s Klebsiellou se doporučují k léčbě a také po dvou týdnech pro prevenci komplikací. Přípravek obsahuje kvasinky-jako houby Saharomitsettis Bullard, kteří uplatňují svůj antagonistický účinek proti mnoha patogenních bakterií se podílejí na rozvoji střevní infekce u dětí, včetně Klebsiella. Také houby neutralizují toxiny, které se uvolňují ve střevech a narušují jejich normální fungování. Lék snižuje závažnost průjmu v důsledku přímého účinku. Způsob, jak užívat lék pro kojence - je nejlepší použít sáček. Dávkování - jeden sáček jednou denně po dobu sedmi dnů. Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné.
 2. Prema je přípravek ze skupiny synbiotik, která obsahuje prebiotika ve formě fruktooligosacharidů a probiotického Lactobacillus rhamnosus GG. Tento léčivý přípravek je dnes považován za jeden z nejúčinnějších prostředků k léčbě průjmu u dětí, včetně těch způsobených Klebsiellou. Tato droga, která se dostává do střeva dítěte, okamžitě začne pracovat na úkor prebiotika. Zabraňuje množení patogenních bakterií a zabraňuje jejich dalšímu růstu. Způsob aplikace ve formě kapek - deset kapek denně, rozpouští je v mléce. Léčba může trvat dva až čtyři týdny. Nebyly žádné nežádoucí účinky.
 3. Enterofuril s Klebsiellou u dítěte je také široce používán, když antibiotika nemohou být použity v léčbě. Účinnou látkou tohoto léku je nifuroxazid. Toto léčivo je střevní antiseptikum a vykazuje antagonistické vlastnosti proti Klebsiella. Dávkování léku - 5 mililitrů třikrát denně. Způsob aplikace - ve formě pozastavení pro děti starší než dva roky. Bezpečnostní opatření - použití u kojenců pouze na doporučení lékaře.

Vitamíny mohou být použity po zotavení dítěte ke zlepšení stavu trávení a lepšího zotavení po onemocnění. Pro tento účel můžete použít Pikovit - komplexní vitaminový přípravek s minerály. Dávkování - 2 mililitry třikrát denně.

Fyzioterapeutická léčba v akutním období se nepoužívá.

Alternativní léčba přípravku Klebsiella u kojenců

Alternativní terapie mohou být použity pro pneumonii způsobenou Klebsiellou ve formě vývarů pro pití dítěte. Při infekci močových cest může být použita i odvar s anestetickou septikémií. K léčbě klebsielly, jako příčinného průjmu může být použita alternativní terapie.

 1. Použití domácího jogurtu dobře vyvažuje složení mikroflóry a snižuje množství patogenních. Pro přípravu takového kefíru je třeba vzít čerstvé mléko, vařit a žalovat. V teplém mléce je třeba přidat speciální bakteriální štartér, zakoupit v obchodě a držet kefír na teplém místě po dobu 12 hodin. Můžete dát svému dítěti 100 g tohoto kefíru dva nebo třikrát denně.
 2. Ze šťávy vyrobené z plodů horského popela lze použít k léčbě orgánů močového měchýře, protože má výrazné antiseptické vlastnosti. U tohoto léku je třeba vzít sto gramů bobulí, rozemlet je kashitsi, přidá se tolik vařené vody. Je třeba, aby vaše dítě na lžíci napilo, pokud není alergie.
 3. Velmi dobrý účinek při léčbě zánětlivého procesu močového měchýře je odhalen bylinkou a medvědími ušima. Chcete-li to udělat, musíte vzít 30 gramů trávy medvědích uší a stejný počet semen middling, nalít vařenou vodu a trvat na tom. Je třeba dítě dát dvě kapky třikrát denně.

Bylinné ošetření lze také použít k nápravě stavu dítěte.

 1. Bylina oregano má antiseptické a antitoxické vlastnosti, a proto může být použita pro infekce plic a urogenitálních orgánů. Pro přípravu tinktury na sklenici horké vody, vezměte 50 gramů suchých listů. Poté, co trváte na tom, musíte tuto sklenici vody dvakrát zředit a nechat dítě vypít čajovou lžičku v noci.
 2. Čistota, šňůra a heřmánek jsou známy pro své antiseptické a antibakteriální vlastnosti. Chcete-li připravit léčivé tinktury, musíte si vzít třicet gramů každé bylinky a nalít teplou vodu. Po infuzi po dobu půl hodiny - lze použít k omytí cystitidy u dívek, což je způsobeno klebsiellou.
 3. Musíte vzít sto gramů květů a lipových listů, nalít je vodou a tento roztok by měl být infuze po dobu dvou hodin. Poté se má čaj zahřát a podávat dítě v teplé formě místo kapaliny.
 4. Infúze lněných semen také má antiseptické vlastnosti a podporuje normalizaci stolice po intestinální infekci. Chcete-li připravit infuzi, musíte vzít 50 gramů lněných semen a nalít 250 vody. Po podání roztoku po dobu dvou hodin může matka užít čajovou lžičku ráno a večer, jestliže kojí. Pro dítě je tento léčivý přípravek velmi alergenní.

Homeopatie může být použita k normalizaci stolice a střev po Klebsiella infekci. V akutním období pneumonie nebo infekcí močových cest může být užívání homeopatie pouze na doporučení lékaře.

 1. Nuks vomica je homeopatický přípravek rostlinného původu, který se používá při léčbě akutní a chronické intestinální patologie u dětí. Je zvláště účinný proti dysbióze, která je způsobena přenosem bakteriální infekce. Dávka léku pro děti může být tři granule, které musí být nejprve rozpuštěny ve vařené vodě a první týden aplikován třikrát denně, a pak znovu tři týdny - jednou. Nežádoucí účinky jsou ve formě zčervenání kůže na obličeji, což naznačuje potřebu snížit dávku.
 2. Jodičnan sodný je homeopatický prostředek organického původu, jehož hlavním prvkem je jodid sodný. Léčivo se používá k léčbě infekčních lézí střev, které jsou doprovázeny narušením stolice s těžkými systémovými projevy - horečkou, spastickou bolestí v břiše. Proto se doporučuje systémové užívání léku a pokud matka kojí, doporučuje se doporučit matce. Lék se aplikuje na matku v dávce jedné granule čtyřikrát denně. Nežádoucí účinky mohou být pouze s mámovou intolerancí, zatímco v prvních dnech může mít dítě zácpu. 
 3. Sanguinaria je známý homeopatický prostředek, který se používá při léčbě zánětů bakteriální etiologie a problémů s střevami. Dávkování je jedna peleta za den, která může být použita pro grudnickou rastrou a dá se pod jazykem. Rozkládá se rychle a má sladkou chuť. Nežádoucí účinky mohou být na chvíli ve formě zhoršení stavu.
 4. Ignacy je lék homeopatického původu, který se používá ke zlepšení stavu po střevní infekci a ke zlepšení trávení. Vyrábí se ve formě granulí typu mono. Dávkování léku pro dítě na počátku terapie - dva pelety třikrát a ve vážnějších případech se dávka zdvojnásobí. Mohou se objevit vedlejší účinky ve formě bledé kůže a sliznice. Bezpečnostní opatření - nepoužívejte při atopické dermatitidě u dětí.

Chirurgická léčba Klebsiellovy infekce se nepoužívá.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

Prevence

Prevence klebsielly u kojenců je jednoduchá pravidla správného krmení dítěte. Je nutné používat mateřské mléko, které obsahuje všechny vitamíny a imunitní faktory, které chrání tělo dítěte před patogenními bakteriemi, včetně Klebsiella.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57]

Předpověď

Prognóza v přítomnosti Klebsiella u kojenců v stolici je pozitivní, protože tento stav může být korigován za přítomnosti správné léčby. Pokud klebsiella způsobí u dítěte pneumonii, prognóza je závažnější, protože mikroorganismus je agresivní v zánětu plic. Ale použití antibiotik, které jsou citlivé na tento kmen, má dobrou prognózu pro zotavení bez komplikací.

Klebsiella u kojenců je infekce těla dítěte bakterií, která může způsobit pneumonii, urogenitální systém, stomatitidu, enteritidu. Příznaky onemocnění nemají specifické příznaky, proto je důležité provádět laboratorní testy. Včasná léčba je hlavním úkolem při identifikaci dítěte Klebsiella jako příčinného faktoru onemocnění.

trusted-source[58], [59], [60]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.