^
A
A
A

Neuralgie u kojenců: znaky, léčba

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Neuralgie u novorozenců je zánětem nervu, který vede k mnoha nepříjemným pocitům, včetně syndromu silné bolesti. Příčiny neuralgie u dětí mohou být mnohé a léčba přímo závisí na etiologii. Proto je důležité vědět o možných projevech neuralgie u dítěte, aby bylo možno pozorovat a správně diagnostikovat patologii v čase.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Epidemiologie

Statistiky šíření neuralgie naznačují, že tato patologie není tak často diagnostikována, jaká je ve skutečnosti. Přibližně 12% veškeré neuralgie u novorozenců je traumatické, asi 40% sekundární infekční neuralgie. U novorozenců se tato patologie vyskytuje s frekvencí 1 případu u 1300 zdravých dětí a 1 případem neuralgie u 17 dětí s neurologickými problémy.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14]

Příčiny neuralgie u novorozenců

Každá osoba a dítě zvláště má 12 párů lebečních nervů. Pokud jde o neuralgii, jsou nejčastěji postiženy tyto nervy, i když mohou být postiženy zranění míchy. Některé z nich jsou odpovědné pouze za citlivost, některé jsou zodpovědné pouze za funkci motoru a některé tyto dvě funkce kombinují. Když se objeví zánět nervu, často se do procesu podílí ten nerv, který je pro pokožku nejjemnější. V tomto případě se obličejový nerv, který má jak motorické, tak senzorické vlákna, se nejčastěji zhoršuje. To je důležité pro pochopení klinických projevů tohoto typu neuralgie.

Ale neuralgie může být jakýkoli jiný nerv, včetně interkostálního, trigeminálního nervu.

Příčiny neuralgie u novorozenců mohou být velmi odlišné. Neuralgie trigeminálního nervu a faciálního nervu je nejčastější a etiologické faktory vzniku neuralgie jsou v každém jednotlivém případě poněkud odlišné.

Za normálních podmínek se jakýkoliv nerv pohybuje pryč od mozkového kmene a prochází děrami v lebce, zatímco inervuje kůži, svaly, orgány. Pokud existuje nějaká překážka v cestě nervu, může to způsobit kompresi a určité příznaky. Proto příčiny vzniku různých druhů neuralgie mohou být centrální a periferní. Centrální poruchy se vyskytují v patologii mozkového kmene.

Hlavní příčiny vzniku neuralgie trojklaného periferního nervu zahrnují:

 1. morfologické změny v spinální cesty (ateromatózní smyčka a arteriovenózní malformace) - dává nejen normální průchod nervového impulsu, ale také vést k vytvoření takové stálé komprese nervu v této oblasti;
 2. neurinomu trigeminálního uzlu a vestibulo-kochleárního nervu - u kojenců je vzácný, ale může být;
 3. Intrakraniální nádory u novorozenců mohou mít vrozenou povahu, což vede ke stlačení několika nervů najednou;
 4. vaskulární patologie může vést k ischemii nervu nebo jeho větví, a také aneuryzma umístěná v blízkosti nervu mohou způsobit kompresní syndrom;
 5. cysta maxilárního sinusu;
 6. vrozené anomálie ve struktuře kanálů, ve kterých procházejí nervové větve, mohou vést k nervové kompresi a klinickým projevům neuralgie;
 7. patologie vývoje horní čelisti s nechráněnou horní oblohou může vést k sekundární neuralgii;
 8. fúze dura mater v oblasti trigeminálního uzlu v důsledku infekčních lézí meningů.

V poslední době došlo k nárůstu výskytu herpetických infekcí, zejména infekce herpesviru dítěte po narození. Proto nejčastější příčinou neuralgie u novorozenců lze považovat za infekční faktory, zejména za herpetické léze. Tento virus může proniknout do těla dítěte po narození a fixovat v nervových gangliích. V určitém čase se virus aktivuje a vyvine se zánětlivý proces s postižením nervů. Častěji dochází k rozvoji herpetické neuralgie při porážce interkostálních nervů.

Mezi další příčiny neuralgie u novorozenců jsou často traumatické faktory. Porodní poranění s poraněním klíční kosti může způsobit poškození integrity nervového plexu. To může vést k přetrvávajícím příznakům zhoršené inervace nebo neuralgie. Podchlazení - je jedním z faktorů, které mohou způsobit neuralgie, protože nerv novorozeného dítěte může být velmi povrchní na kůži a efekt nízké teploty mohou způsobit, že se zanítit.

U novorozenců je častou příčinou neuralgie sekundární zánětlivé onemocnění. Nediagnostikovaný otitis může vést k rychlému šíření infekce podél kostní struktury lebky na nervová vlákna, jak trigeminální nerv, tak faciální nerv. To může způsobit nejprve neuralgii a pak purulentní poškození mozkových struktur.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20]

Rizikové faktory

Rizikové faktory pro neuralgii u novorozenců jsou proto následující:

 1. zánětlivé onemocnění ucha, očí, virové infekce;
 2. vrozené malformace struktury kostní tkáně;
 3. infekční nemoci u matky;
 4. hypotermie;
 5. porodní trauma.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

Patogeneze

Patogeneze bolesti neuralgie je, že příčinným faktorem vede k dlouhodobé a trvalé nervové podráždění. V důsledku toho se rozvíjí místní demyelinizace. Myelin - látka, která se vztahuje na všechny nervová vlákna a usnadňuje řádný průběh nervového impulsu. Pokračování komprese pulzující nádoba, nádor, srůsty vést k atrofii mielinobrazuyuschih buněk, následuje ztenčení skořepin kolem axonů, což vede k proximálnímu axonu oddělí začíná růst a tam neurom. V tomto stavu je nerv je velmi citlivý na přímé mechanické stimulace, což způsobuje bolesti v oblasti inervace, stejně jako sklon k paroxysmální aktivitu. Jak je známo, jsou tato vlákna nemyelinizovaných bolest vodiče. Vzhledem k demyelinizaci existují další „umělé synapse“ mezi nemyelinizovaných vláken, která vytváří podmínky pro vytvoření „zkratu“, přičemž pro každou stimulaci nervového systému reaguje řetězové reakce ve formě vysokofrekvenčních výbojů v buňkách míchy zadní roh. Klinicky se projevuje silnou bolestivou paroxysmy. Velkou roli ve výskytu bolesti je uveden, a centrálního nervového systému, zejména nervi trigemini boleprovodyaschim neurony mozkové jader. Vysoké úrovni látka aktivuje zadní roh míchy, zase způsobuje hyperaktivitu bolesti neuronů v subkortikálních jader s rozvojem neurologické útoku, který se zastavil v případě vyčerpání mozkové neurony. Tento jev je základem záchvatovitá neuralgické bolesti, která se vyskytuje náhle a dítě se vyjádřil velmi intenzivně. A to vysvětluje účinnost antikonvulziv působících na aktivitu neuronů v mozkovém kmeni.

Takové rysy patogeneze naznačují, že bez ohledu na příčinu neuralgie je podráždění nervu vždy velmi silné a bolestivý syndrom se projevuje poměrně silně.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34], [35]

Symptomy neuralgie u novorozenců

První známky neuralgie se objevují jen několik hodin po podráždění postiženého nervu - dochází k akutní akutní bolesti, krátké, náhle vznikající a stejně náhle zmizí. Intenzita bolesti je velmi vysoká. Ačkoli to je nejdůležitější a klíčový příznak onemocnění, u novorozenců nelze tuto stížnost určit. Ekvivalent této bolesti u novorozenců s neuralgií může být považován za záchvat těžkého plače, který vzniká prudce a také náhle přestane. Takový útok je charakterizován absencí bolesti v noci. Maximální doba bolestivých paroxysmů je ráno.

Pro neuralgii je velmi charakteristická přítomnost spouštěčů. Jedná se o zóny v oblasti inervace s podrážděním, u které se tato bolest objevuje. Tyto oblasti mohou být umístěny na obličeji (nosní křídlo, roh úst) nebo na ústní sliznici v oblasti, kde postižený nerv inervuje sliznici. Je charakteristické, že v těchto oblastech je citlivost velmi zvýšená a dokonce i dotyk způsobuje bolestivý útok. U novorozenců je tento příznak velmi důležitý a je také. Můžete si všimnout, že silný výkřik dítěte se objevuje pouze v určité poloze, například při krmení dítěte. Pokud je trigeminální nerv ovlivněn, podráždění rohu ústa s bradavkou může způsobit útok akutního křik v novorozence. To je jeden z příznaků, které mohou vypovídat o neuralgii.

Vedle syndromu silné bolesti se často pozorují vegetativní reakce (červená tvář, pálení kůže), což se vysvětluje zavlažováním buzení na autonomní ganglii člověka. Takové zčervenání jedné poloviny obličeje nebo části obličeje společně s útoky strašidelných výkřiků také naznačuje neuralgii.

Při porážce různých nervů mohou být některé příznaky vyjádřeny víceméně, ale různé typy neuralgie jsou doprovázeny syndromem výrazné bolesti, který zůstává nezměněným projevem. Stadia vývoje neuralgie zahrnují důsledný vývoj symptomů. V tomto případě se dítě nejprve objeví výkřik, pak o několik hodin později se může objevit hyperemie kůže. Pokud je postižený obličejový nerv, je funkce motorických svalů obličeje narušena již v poslední fázi.

Obličejový nerv inervuje obličejové svaly obličeje a také citlivost na jazyk a sliznice úst. Proto je-li zánět faciálního nervu, je to vidět v novorozené asymetrii obličeje. Jeden roh úst může být mírně spuštěn, nasolabiální záhyb může být vyhlazen. Každé narušení symetrie obličeje může být považováno za symptom neuralgie trigeminálního nervu.

Neuralgie způsobená virem herpesu má některé rysy kliniky. Často klinické projevy nemoci vyvolávají prodromální období. Dítě se stává pomalé, po celou dobu spí, může se tělesná teplota mírně zvýšit. Během tohoto období dítě může jíst špatně. Tato podmínka může trvat dva až tři dny. Po této je bolest, která se projevuje v epizodách ostrého plaku u novorozence. Spolu s tím se na kůži v oblasti postiženého nervu objevuje vyrážka vezikulární povahy. Malé váčky s průhledným obsahem jsou umístěny v řetězci podél nervového vlákna. To způsobuje pocity svědění a pálení u dítěte, proto je doprovázena intenzivní úzkostí a křikem. Taková vyrážka je typická pro herpetickou neuralgii.

Komplikace a důsledky

Důsledky neupravené neuralgie mohou být vzdálené, protože porušení myelinizace nervu může vést k narušení její struktury, která již nemůže být obnovena. To může způsobit ztrátu sluchu u dítěte nebo způsobit zhoršení jazyka. Komplikace mohou nastat, pokud není diagnostikována neuralgie po dlouhou dobu nebo je diagnostikována nesprávně. Dítě neustále křičí a neodmítá jíst, protože to je spouštěcí faktor, který zesiluje bolest. To vede k rychlému úbytku hmotnosti a zhoršení stavu.

trusted-source[36], [37], [38], [39], [40], [41]

Diagnostika neuralgie u novorozenců

Diagnóza neuralgie u novorozenců provádí pouze dětský neurolog. Proto je-li podezření na neuralgii, musí být dítě vyšetřeno neurológem.

Pro diagnostiku, diferenciální diagnostika obličejových bolestivých syndromů musí určit etiopatogenezi stavu onemocnění dětského somatoneurological studii, použitím klinických, paraklinických laboratorní studie.

Velký důraz je kladen na důkladné dotazování matky: zjišťování stížností, studium dějin vývoje a průběhu onemocnění, stejně jako podmínky pro narození dítěte. Při objasňování stížností věnujte pozornost povaze bolesti, lokalizaci, cyklickosti, trvání, příčině, která způsobila obličejovou bolest. Určete, podle matky dítěte, porušení funkcí, jako je slinění, slzení. Během sběru anamnézy je třeba zjistit podrobnosti o narození dítěte, zda došlo k poranění při narození nebo jakýchkoli infekčních onemocnění matky. Je důležité objasnit, kdy má dítě výkřik a je něčím provokováno.

Dítě by mělo být vyšetřeno, věnovat zvláštní pozornost výrazu obličeje, symetrii a barvě pleti. Musíte dávat pozor na koutky úst, nasolabiální záhyby, oči. Každé narušení symetrie může znamenat narušení inervace. Poté se provádí palpace svalů, věnuje pozornost svalové napětí, napětí, křeče. Palpace by měla být prováděna pečlivě, protože to může vyvolat bolestivý záchvat dítěte a určit spouštěcí zónu postiženého nervu. Studium citlivých funkcí u novorozenců je obtížné, takže jednoduché vyšetření a palpace umožňují stanovit předběžnou diagnózu.

Instrukční diagnóza neuralgie je pro objasnění diagnózy velmi důležitá.

Metoda klasické elektrodiagnosti svalů se používá k určení reakce na stimulaci proudem. Údaje z této studie umožňují zjistit stupeň poruchy periferních motorických neuronů. Tato diagnostická metoda může být použita i v dlouhodobém procesu, kdy zůstává otázka obnovy postiženého nervu.

Svaly produkují biopotenciály, z nichž lze posoudit jejich stav. Pro diagnostiku této funkce se používá metoda elektromyografie. Záznam biopotenciálů se provádí v různých stavech svalu (aktivní kontrakce, úplná dobrovolná relaxace). Stanoví se amplituda, frekvence, obecná struktura myogramu. Elektromyogram umožňuje posouzení stavu motoneuronů.

V závažnějších případech nebo s podezřením na poškození svalů centrální geneze existuje potřeba výzkumu mozku pomocí encefalografie. Na elektroencefalogramu jak mimo záchvat bolesti, tak i během a po útoku dochází k významným změnám v elektrické aktivitě mozku. Tyto změny mají zpravidla iracionální povahu, stabilní změny ve způsobu synchronizace a desynchronizace bolestivých syndromů v důsledku poruchy kraniálních nervů, zejména nervů trigeminu.

Pro diagnostiku neuralgie, zvláště u novorozenců s podezřením na vrozené anomálie ve struktuře plazmy, je vhodné provést reheografické vyšetření. U neuralgie jsou zaznamenány známky vysokého tonusu obličejových cév, pokles plnění krve, potíže s venózním odtokem. Tyto změny jsou zpravidla reverzibilní.

Analýzy lze provádět pouze za účelem diferenciální diagnostiky. Pokud existuje podezření na postherpetickou neuralgii, je možné provést krevní test se studií o viru herpesu.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46]

Diferenciální diagnostika

Diferenciální diagnóza neuralgie u novorozenců by měla být prováděna obzvláště pečlivě, protože křik během záchvatů neuralgie je často zaměňován s napadením střevní kolikou. Diferenciálními příznaky bolesti v neuralgii jsou výskyt křiklavých epizod, které jsou zesíleny při podávání dítěte, otvírají ústa, pohyby na obličeji nebo jiné provokativní pohyby. Pokud jde o koliku, výkřik dítěte je monotónní, trvá několik hodin a prakticky se nezklidní. Důležité je také rozlišovat neuralgii s příznaky hypoxického poškození centrálního nervového systému. Při takových ischemických lézích dochází k porušování svalového tonusu, syndromů hyperexcitability nebo útlaku.

Kdo kontaktovat?

Léčba neuralgie u novorozenců

Léčba neuralgie u novorozenců může být mírně omezena věkem dítěte, protože mnoho léků v období novorozenců nepoužívá. Některá léčiva proto nemusí být použita v akutním období, ale již během období obnovy.

Hlavní metoda léčby je patogenetická, po pečlivém vyšetření pacienta a odhalení příčiny vzniku bolesti.

Naléhavá péče o léčbu bolesti se skládá z lokální nebo centrální anestézie. S ohledem na lokální anestezii se používá novokain a jeho analogy. U malých dětí se často omezuje na užívání paracetamolu nebo ibuprofenu, což zmírňuje bolesti a podráždění.

 1. Paracetamol je léčivo, které má mírné analgetikum a výrazné antipyretické vlastnosti. Látka může být použita k léčbě bolesti při neuralgii u novorozenců: ve formě injekčního roztoku během akutního záchvatu nebo ve formě sirupu pro další léčbu. Dávkování léku na injekci - 0,1 mililitru, je-li použito v sirupu - se vypočítá 10-15 miligramů na kilogram hmotnosti. Nežádoucí účinky mohou být v patologii jater u dítěte ve formě toxických účinků.
 2. Ibuprofen je léčivo ze skupiny nesteroidních látek. Může být použita od novorozence k uvolnění bolesti během neuralgie. Dávkování - 8-10 miligramů na kilogram tělesné hmotnosti. Nežádoucí účinky mohou být ve formě střevní krvácení, účinky na krevní buňky.

Pro centrální anestezii používejte antikonvulzivní léky, jejichž příjem u novorozenců je omezen.

Vzhledem k tomu, že polykání je silným spouštěcím faktorem, je navržen čípkový roztok s karbamazepinem (0,1 g), který se rychle vstřebává, a proto je pravděpodobnější anestezie. Používejte léky působící na opiátový mechanismus antinocicepce: oxybutyrát sodný, který lze užívat u dětí, počítat s tělesnou hmotností.

Aplikujte efekt na spouštěcí oblasti: namažte pokožku 5% anestetikem nebo 5% lidokainovou masti, alkoholovou tinkturu vodního pepře.

 1. Anestetická masť je anestetikum pro topickou aplikaci. Pokud dítě má přesný zdroj postiženého nervu, můžete použít drogu pro externí použití. Způsob aplikace - je nutné na kůži dítěte nanést jednu kapku masti a vyčistit je bavlněným tamponem. Dávkování - nepoužívejte více než dvakrát denně. Bezpečnostní opatření - Používejte pouze po testu citlivosti na kůži nohou, protože může dojít k výrazné alergické reakci. Pro tuto zkoušku je třeba ředit masti na polovinu vodou a na kůži aplikovat malou kapku, která ji třela. Pokud po dvou hodinách nedošlo k zarudnutí nebo jiným změnám, může být masť použita.

V případě zavlažování vegetativních útvarů používají lidé běloidní, bělatina, pyroxan, spasmolitin.

Léčba neuralgie herpetické etiologie má některé zvláštnosti, protože existují léky, které se chovají specificky na tento virus. Používají dva způsoby léčby: eliminaci akutní ataky a specifické antivirové léčby.

V neuritickém (akutním) stádiu onemocnění jsou předepsány antivirové látky:

 1. Zovirax je antivirotikum, které je účinné proti herpetickým virům. Dávkování - 5 10 mg na 1 kg tělesné hmotnosti intravenózně ve 100 ml izotonického roztoku chloridu sodného nebo 0,4 g 2 tablety dvakrát denně po dobu 5 dnů, 7 nebo ve formě masti pro externí aplikace. Nežádoucí účinky mohou být v podobě útlaku nervového systému, ospalosti, zhoršeného vědomí.
  • Valtrex (1000 mg třikrát denně po dobu 7 dnů)
  • Bonafton a Floreal v tabletách nebo mascích pro vnější použití,
  • Deoxyribonukleáza (0,2% roztok pro instilaci očí nebo ve formě inhalace po dobu 10-12 minut 2 3 krát denně)
  • Interferon (pro instilaci očí a nosu 2 kapky 3-4krát denně).

Pro anestezii se použije dimexid s novokainem v poměru 1: 3 pro komprese, analgetika (2 ml 50% roztoku intramuskulárně do 2krát denně, baralgin). V případě těžkého syndromu bolesti ukazuje zavedení lytických směsí (2 ml roztoku 50% dipyron, 1 ml 1% roztoku difenhydramin, 2 ml 0,5% roztoku novokain, 1 ml 2,5% roztoku chlorpromazinu).

Nedoporučuje se užívat v akutní fázi onemocnění léky, které zlepšují chování nervů (vitamíny, proserin), protože mohou způsobit vznik postherpetické neuralgie. Také nemá smysl používat antibiotika, které dále potlačují imunitu a nemají žádný vliv na viry. Vysvětlení použití antibiotik může být použito pouze jako profylaxe sekundárních infekcí za přítomnosti zánětlivých onemocnění (pneumonie, tonzilitida).

V případě postherpetické neuralgie není vhodné používat antikonvulziva, protože jsou prakticky neúčinné; barviva, která nemají protivirovou aktivitu (methylenová modř).

Vitamíny mohou být použity po zotavení dítěte k lepšímu zrychlení regenerace nervů. B vitamíny jsou doporučovány zvláště.

Fyzioterapeutická léčba může být široce používána za účelem obnovení svalů dítěte před nástupem komplikací a porušení pohybů svalů. Za tímto účelem se mikrokrouhy používají v postižených oblastech pokožky, stejně jako masáž.

Alternativní léčba

 1. Květy lila a heřmánek dokonale zmírňují bolestivý syndrom a snižují edém, který může vzniknout v důsledku nervové komprese. Chcete-li připravit infuzi, musíte si vzít třicet gramů heřmánkových květin a třicet gramů květů lilku v čerstvé podobě. Je třeba nasytit směs květin horkou vodou, ale ne s vroucí vodou a trvat dvě hodiny. Po infuzi mírně chladné musíte na postiženou oblast vytvořit obvazový obvaz.
 2. Černá ředkvička může být použita k ulehčení bolestivého útoku v akutní době. Chcete-li to udělat, musíte udělat šťávu z ředkvičky a na bolestivý syndrom na několik minut podráždění.
 3. Rastou odlehčuje bolest a otok, zejména při porodu, což vede k neuralgii. Chcete-li připravit komprese, musíte si vzít jeden list mladého lopuchu, uschnout a přidat k tomu vodní papriku, kterou můžete již v lékárně koupit. Smíchejte bylinky v poměru jeden k jednomu a nalijte teplou vodu přes noc. Ráno je infuze připravena k použití jako komprese.
 4. Pelyněk je přírodní antioxidant a anestetikum. Chcete-li vařit, musíte udělat slabou infuzi. Chcete-li to udělat, 10 gramů suché trávy je třeba vyplnit na litr horké vody a trvat deset minut. Takové řešení lze aplikovat na projekci postiženého nervu. Tráva může způsobit alergické reakce u dětí, takže musíte nejprve zajistit, aby nedošlo k alergii.

Byliny jsou také široce používány pro léčbu neuralgie, protože mnoho z nich má protizánětlivý účinek a zlepšuje nervovou regeneraci po jejím stlačení nebo poškození. Používejte bylinky velmi opatrně, takže prioritou jsou bylinné komprese.

 1. Listy mátové a mátové mohou být použity k léčbě neuralgie jako tinktury pro požití. Pro vaření potřebujete 50 gramů obou bylin a trvat dvě hodiny v horké vodě. Děti můžete dát dvě kapky této infuze přes noc.
 2. Sage listy mají relaxační účinek a zmírňují podráždění pokožky neuralgií a bolesti. Velmi užitečné v tomto případě pro novorozené lázně se šalvějí. Pro takovou koupel je třeba vzít dvě sáčky šalvějových listů a nalít teplou vodu, aby se naplnilo 10 minut. Poté můžete infuzi nalít do lázně a koupat dítě, mazat kůži po koupání s olejem z lžů, zejména v oblasti poškození nervů.
 3. Infuze přípravku Melissa pomáhá zlepšit spánek dítěte a zmírňuje zvýšenou podrážděnost proti neuralgii. Pro vaření je třeba vzít suché listy citrónového balzámu a připravit si čaj. Dejte dítěti potřebnou čajovou lžičku v noci před spaním.

Homeopatie při léčbě neuralgie je zvláště účinná v případech zbytkových jevů poruch svalové funkce po neuralgii.

 1. Hořčík fosforečný je anorganický homeopatický prostředek, který je derivátem hořčíku. Tento lék se používá k léčbě neuralgie, která je doprovázena záškubbem svalů, poruchami svalového tonusu. Dávkování léku pro novorozence - dva pelety třikrát denně. Nežádoucí účinky mohou být ve formě alergických projevů a výrazného svědění.
 2. Agaricus je bylinný homeopatický přípravek, který se široce používá v dětské praxi. Je účinný při léčbě neuralgie, zejména trigeminálního nervu u novorozenců, což je doprovázeno zčervenání kůže na obličeji a změnami obličejových svalů. Přípravek se používá v granulích a dávka je čtyři granule jednou týdně, pak dva granule denně po dobu dalších tří měsíců. Nežádoucí účinky mohou být pouze při překročení dávky, pak se může objevit záškuby svalů tváře dítěte.
 3. Spiegelia je jednokomponentní organický přípravek, který se používá při léčbě neuralgie, zejména s vyjádřením úzkosti dítěte se souběžnými poruchami stolice a bolestí břicha. Často aplikujte lék na léčbu závažných forem postherpetické neuralgie. Dávka léčiva závisí na stupni poruch a při minimálních poruchách je to jedna granule denně. Nežádoucí účinky mohou mít formu letargie, snížení reflexů.
 4. Vápník je homeopatický lék, který se používá k léčbě komplikací po neuralgii - se sníženou citlivostí nebo v případě prodlouženého obnovení funkce obličejových svalů. Léčivo zlepšuje periferní vodivost nervových vláken. Prostředek se aplikuje v granulích na dva granule pětkrát denně po dobu pěti dnů a pak tři granule dvakrát týdně. Průběh léčby je 40 dní. Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné, mohou způsobit krátkodobé oslabení stolice.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51], [52]

Prevence

Neuralgie prevence novorozeneckých dětí je, aby se zabránilo prudkému zranění, vyhnout se kontaktu s pacienty na herpetické infekce, stejně jako léčbu akutních zánětlivých onemocnění v době před objevením příznaků poškození nervů. Je velmi důležité, aby matka dodržovala správný teplotní režim při péči o dítě.

trusted-source[53], [54], [55], [56], [57]

Předpověď

Prognóza obnovy je příznivá s aktivní a včasnou léčbou. Méně než 5% dětí má po neuralgii komplikace, ale nervová funkce se může rychle zotavit se správnou péčí a masáží.

Neuralgie u novorozenců, přestože je neobvyklá, ale dost vážná. Vzhledem k tomu, že existuje velmi málo specifických příznaků onemocnění, ale dítě nemůže o bolesti říci hodně, patologii se často diagnostikuje pozdě. Rodiče by proto měli věnovat pozornost jakýmkoli změnám ve stavu svého dítěte a na první známce kontaktování lékaře.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.