^
A
A
A

Péče o kůži koček

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Po dobrém praní vaše kočka bude perfektně vypadat (a cítit).

Od přírody jsou kočky extrémně důvěrné. Nesmíte pochybovat o tom, protože jste viděli, jak se vaše kočka umyje několikrát denně. V podstatě se může postarat o sebe sama, ale někdy potřebuje, abyste jí pomohl trochu.

Péče o vlasy je co nejpříjemnější - pro oba

Péče o kočičí kožešinu by měla být příjemná pro vás i oběma, takže to udělejte, když je kočka uvolněná, možná po hraní nebo po jídle. Je nezbytné, aby zvíře mělo příjemné vzpomínky na tento postup, a proto nestratili sebeovládání. Máte-li těžký den nebo máte špatnou náladu, možná teď není nejlepší čas na péči o kočičí kožešinu.

První péče o vlasy by měla být krátká - pouze 5 - 10 minut. Postupně zvyšujte čas, dokud váš mazlíček není zvyklý na tuto objednávku. Také zvíře by mělo být vycvičeno, aby bylo po ruce. Vezměte si pravidlo žehlení kočky zcela - včetně uší, ocasu, žaludku a chrbta a zejména nohou!

A pamatujte, že trochu trpělivosti může hrát důležitou roli. Pokud je kočka velmi napjatá, přerušte sezení a zkuste to znovu, když se uklidní. Bohužel, většina koček se nechce koupat, takže možná budete potřebovat pomoc někoho jiného. A nezapomeňte chválit kočku a dát jí po ukončení zasedání.

Kombinace vlny

Pravidelné kartáčování se štětečkem nebo hřebenem pomůže udržet dobrý stav srsti vašeho mazlíčka. Tento postup odstraňuje nečistoty, rozkládá přírodní tuky na vlnu, zabraňuje tvorbě cívek a pokožka zůstává čistá a bez podráždění.

Pokud je vaše kočka krátkosrstá, musíte si její vlasy pokládat pouze jednou týdně:

  • Za prvé, kovový hřeben si hnízdí vlasy od hlavy k ocasu.
  • Poté pomocí štětiny nebo gumové kartáče odstraňte mrtvé a spadlé vlasy.
  • Obzvláště jemně vyhněte hruď a žaludek.

Pokud má vaše kočka dlouhou srst, musí být denně česána:

  • Za prvé, hřeben břicho a nohou. Ujistěte se, že jste rozvinuli všechny uzly.
  • Poté vlasy pokořte nahoru štětcem nebo gumovým kartáčem.
  • Chcete-li pokládat ocas, rozdělte se do středu a vlasy na obou stranách.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.