^

Nemoci koček

Nemoci koček postihují všechny systémy a orgány zvířat: od kůže po urogenitální systém. Někdy přítomnost onemocnění říká chování kočky, které například šlo do postele na novém místě nebo začalo jíst méně. Navzdory své přirozené odolnosti kočky často trpí dermatitidou, konjunktivitidou, parazitárními střevními chorobami. Kočky mají cystitidu a urolitiázu, kočičí ušní ušnice a infekční panleukopenii. Taková nemoci koček, jako je vzteklá a toxoplasmóza, jsou pro člověka nebezpečné.

Je třeba brát vážně nejmenší projev onemocnění koček a hledat pomoc kvalifikovaných odborníků.

Zánět paraanálních žláz u koček

Majitelé domácích zvířat mohou čelit problému, jako je zánět paraanálních žláz u koček, který je plný negativních důsledků a vyžaduje léčbu ihned po jeho zjištění.

Proč má kočka vodnaté oči a co dělat?

Uvolňování slz u koček a koček není neobvyklé, protože takový stav je druhem ochranné reakce těla kočky na různé dráždivé faktory. Navíc, pokud má kočka vodnaté oči, pak se nemoc vždy nestane příčinou. 

Jaká je sekrece z očí koček?

Kočky jsou jednou z nejkrásnějších a mazanějších zvířat. Nikdo si nevybral kočku jako přítele a nájemce, ale kočka ji vybrala jako zdroj tepla, náklonnosti a samozřejmě i jídlo.

Giardiáza u koček

Toto onemocnění může poškodit střevní flóru těla. Tento jev je způsoben přítomností lamblie, nepatří k počtu červů, bakterií nebo virů.

Zubní kámen u koček

Všichni dobře zná potřebu pravidelného preventivního vyšetření u zubaře, což je nesporný fakt. Nicméně, ne každý majitel chlupatých mazlíků přijde s nápadem přinést svého mazlíčka k zubaři.

Změny chování u starších koček

Když kočky stárnou, často trpí abnormalitami v tělesné aktivitě, včetně kognitivních funkcí.

Bezpečná bolest pro kočky

Analgetika jsou léky, které se používají k úlevě od bolesti. Existuje mnoho tříd léků proti bolesti. Všechny by měly být u koček opatrné.

Léčba u koček

Stejně jako u psů, mnoho problémů s chováním u koček může být řešeno změnou péče o zvíře nebo jeho životní prostředí.

Jak dávat léky kočce

Nedávejte kočce žádný lék, dokud nehovoříte s veterinářem, abyste se ujistili, že tento přípravek je vhodný pro kočku a je za daných okolností vhodný ...

Infekce horních cest dýchacích u koček

Horní dýchací ústrojí kočky - nos, hrdlo a paranasální dutiny - jsou citlivé na infekce způsobené řadou virů ...

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.