^

Použití sodovky během těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Soda je známa a používána v každém domově. Aplikujte ho na čisticí plochy a na prevenci určitých onemocnění, a co je s jeho použitím dosaženo jemného, vzdušného pečení!

Existují nějaké kontraindikace pro jeho použití? Je tento produkt bezpečný pro nastávající matky?

Zvažte použití sody pro pálení žáhy

Mnoho těhotných žen pocítí pocit pálení v hrudníku nebo tzv. "Pálení žáhy". Tento příznak často navštěvuje nastávající matky ve druhém a třetím trimestru gestačního období. Abyste zabránili tomuto příznaku, je nutné sledovat kvalitu výživy, řádně organizovat každodenní rutinu, vyhýbat se jírání kořeněných potravin. Navzdory obezřetnosti žen, problém pálení žáhy stále existuje. Je spojena s hormonálními změnami v těle a fyziologickými změnami, a to posunem žaludku směrem vzhůru a následným tlakem na pažerák rostoucí děloze. V tomto ohledu jsou ženy během těhotenství prostě nuceny hledat nějaký druh "spásy", aby zmírnila tento stav. V tomto případě je možná pouze symptomatická léčba. Ale většina lékařských léků negativně ovlivňuje tělo těhotných žen. Proto mnoho žen, které čelí problému pálení žáhy, používají jeden z nejslavnějších způsobů. Vezmou sodu ve formě vodného roztoku k neutralizaci kyseliny v žaludku.

Pozitivní efekt lze zaznamenat po několika minutách. Ale vzhledem k tomu, že oxid uhličitý, který se uvolňuje, když soda reaguje s kyselinou žaludku, dráždí jícnu, začne člověk cítit nový záchvat pálení žáhy. Kromě toho může bikarbonát sodný vyvolat otok a má negativní vliv na střevní sliznici. Závěr je zřejmý - nepoužívejte sódu na zmírnění pálení žáhy pro budoucí matky.

trusted-source[1], [2], [3]

Dusící soda během těhotenství

Díky své antiseptické vlastnosti může být sodík použit v lékařství, zejména v gynekologii. Stříkání s přídavkem alkoholu (kromě hlavních předepsaných léků) odstraňuje nepříjemné příznaky při léčbě drozd. Ale je to jen pomocný nástroj, který se používá v komplexní terapii. Účinnost použití sodného roztoku je vysvětlena fungicidním účinkem hydrogenuhličitanu sodného na mikrovlákenné houby. Pro injekční stříkačku s roztokem hydrogenuhličitanu sodného je nutné rozpustit jednu čajovou lžičku sody v 200 ml teplé vařené vody. Proveďte nejlépe proceduru ležící na boku, aby se roztok na chvíli nacházel ve vagině. Duchování by mělo být velmi pečlivé, aby nedošlo k poškození dítěte, protože odpovědnost za jeho zdraví spočívá v tomto období na jeho matce.

Je samozřejmé, že injekční stříkačka s roztokem sody, stejně jako jakákoli jiná řešení, předepisuje lékař, který sleduje ženu během těhotenství.

trusted-source[4], [5]

Bolest v krku soda během těhotenství

Další použití roztoku sody je kloktace s různými virovými onemocněními. Použití sodného roztoku, na rozdíl od lékařských přípravků a různých rostlinných přípravků, je v těhotenství bezpečné a velmi účinné. Dezinfekční vlastnosti hydrogenuhličitanu sodného redukčního bakteriální násobení rychlost v důsledku vytváří alkalické prostředí a tělo, aby se takovým onemocnění, jako je zánět hltanu, hrtanu, angíny, a další. Je to mnohem rychlejší.

Příprava roztoku pro oplachování hrdla: smíchejte poloviční lžičku sody se sklenicí vody, teplotu 30-40 stupňů, opláchnutí držte alespoň 4-5krát denně. Ale neměli byste tento návyk zneužívat, protože soda může přesahovat slizniční krk.

Umytí nosem sóda během těhotenství

Umytí nosu roztokem sodíku je účinným nástrojem při léčbě rinitidy a sinusitidy.

Maximální účinek se však dosáhne při současném použití sody se solí. Tento druh řešení je velmi snadné připravit: musíte si vzít polovinu lžičky sódy na pečení, čajové lžičky mořské soli a rozpustit tyto složky ve dvou stovkách mililitrů teplé vařené vody. Při nepřítomnosti mořské soli - použijte kuchaře. Výsledný roztok musí být nalit do konvice pro vaření čaje nebo předem vařené hruškové činky a umýt nos přes umyvadlo. Toto by mělo být provedeno naklápěním hlavy tak, aby kapalina, nalita do jedné nosní dírky, vytekla z druhé nosní dírky nebo z úst. S tímto řešením si můžete umýt nos 3 až 5x denně. Je velmi důležité pro těhotné ženy, protože v jejich situaci je kontraindikace léčba antibiotiky a různými komplexními léky. Jako výsledek těchto promývacích snižuje otok nosní sliznice, snižuje příznaky zánětu nosních dutin, nosohltanu sliznice je čištěn různými bakteriemi a viry.

Mléko se sodou během těhotenství

Od dávných dob, naši předkové hledali recepty na léčbu různých onemocnění, řešení podle pokynů na matku přírodu. Mléko je nejen hodnotným potravinářským produktem, ale také skladištěmi vitamínů a stopových prvků, které jsou nezbytné pro těhotenství. Používal jeho cenné složky, nejenom pít plnotučné mléko, ale také tím, že jí takové potraviny jako sýr, tvaroh, jogurt, kefír, zakysané smetany a dalších. Použití teplého mléka s různými respiračními chorobami, které jsou doprovázeny kašlem potvrzena jeho účinnost již po mnoho generací. Je obzvláště účinné používat teplé mléko s přidáním sódy na pečení. Takový nápoj pomáhá dělat suchý kašel produktivní, což je důvod, proč se proces zotavení zrychluje.

Existuje několik receptů, které obsahují mléko a sódu na pečení.

  • První je 250 mililitrů mléka, čajová lžička medu a ¼ čajové lžičky sody.
  • Druhým je 300 mililitrů mléka, málo másla a ¼ čajové lžičky sody.
  • Třetí mléko (250 ml), čajová lžička medu, 1/5 čajové lžičky sodovky a 1 kapka propolisu alkoholového roztoku.

Mléko se sodou v průběhu těhotenství může být použito ve formě uvedených receptů pouze při absenci alergických reakcí na laktózu.

Předávkování

Navzdory všem výhodám, které má hydrogenuhličitan sodný, v některých případech je možné ho předávkovat, když je aplikován uvnitř. Proto, když používáte sódu, musíte být opatrní, zejména ženy, které mají dítě. Důsledky jeho nadměrného používání mohou být:

  • Dráždění sliznice trávicích orgánů;
  • Menší žaludek;
  • Když se snažíte neutralizovat kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, může se vám pálení žáhy ještě více než předtím, než použijete tento "blbnutí", a tím zhoršíte váš stav.

Při externí aplikaci není předávkování prakticky možné (s výjimkou dlouhodobého účinku suchého prášku na lidskou pokožku).

Je třeba také poznamenat, že všechny výše uvedené způsoby ošetření s pečením soda jsou pouze doporučení. Použitím těchto léčebných postupů pro léčbu onemocnění mohou budoucí matky ohrozit nenarozené dítě. Proto vám doporučujeme vyhledat lékařskou pomoc a nezúčastnit se samoléčby. Být ostražitý a zdravý!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.