^
A
A
A

Řezné drápy a péče o drápy koček

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Má vaše kočka zmizí, když vidíte nůžky? Musíte ji zabalit do ručníku, aby ji udělala manikúru? Podle našich odborníků na chování jsou příjemné ořezové cesty nejen možné, ale vždy to musí být! Přečtěte si následující doporučení, jak učinit kočku relaxovat, zatímco budete stříhat její drápy, a obrátit ořezové drápy do příjemného času dohromady.

Jak zvyknout na kočku k ořezání drápů

V ideálním případě by měla být kočka vycvičena, aby odřízla drápy od raného věku. Vyberte si místo v klidné místnosti, kde můžete pohodlně sedět s kočkou na klíně. Vezměte ji, když je uvolněná a dokonce ospalá, například když je po jídle uvolněná. Ujistěte se, že nemůže sledovat ptáky, uliční zvířata nebo dopravu na ulici přes okna a že ostatní domácí mazlíčky nejsou v okolí.

Spřátelejte se s kočkou

Pečlivě vezměte jednu z kočičích nohou mezi prsty a masírujte ji, počítat na tři, ne více. Pokud kočka zvedne tlapku, nestlačte ji ani nestláčte, stačí sledovat její pohyb a udržovat měkký kontakt. Když se přestane pohybovat, opatrně přitiskněte prst na uvolnění pazuchů, pak uvolněte přítlačnou patku a okamžitě ji nechte ošetřit. Dělejte to každý den na různých prstech, dokud se nepoznáte všech deset.

Nechte kočku zvyknout na nůžky

Než se pokusíte smyknout kočičí drápy, měla by si zvyknout na zvuk nůžek. Nakažte kočku na klíně, vložte do nůžky kus surových špaget a držte je u kočky. (Pokud nadeří čichá, udělejte jim na ni nějaký dárek). Potom masírujte jeden z kočičích prstů a jemně přitiskněte prst na prsty. Když uvolní drápy, řeže špagety nožnicí, zatímco jemně drží kočičí nohu. Nyní uvolněte prst a rychle jej udělejte.

Nikdy neřízněte citlivou část

Růžová část kočičích drápů je místem, kde jsou nervy a krevní cévy. Tuto citlivou oblast nerezujte. Odřízněte pouze bílou část pazúry. Je lepší být opatrní a snížit méně pazuchů, než riskovat řezání tohoto místa. Pokud stále porušíte toto místo, může se krvácení zastavit hemostatickým práškem nebo tužkou. Zatímco ořezáváte drápy, je dobré udržovat je těsně po ruce.

Je čas odříznout drápy

Držte kočku na kolenou se zády k sobě, vezměte si jeden z jejích prstů, masírujte a stiskněte na polštáři, až uvolní drápy. Podívejte se na to, jak dlouho trvá, než se řeznou drápy, a zjistíte, kde začíná růžová náplast. Nyní odřízněte pouze ostré špičky drápky, uvolněte prst kočky a rychle jej udělejte. Pokud si kočka nevšimla, ořízněte další dráp, ale neřízněte víc než dvě drápky najednou, dokud se kočka nebude cítit pohodlně. Ujistěte se, že ji odměníte speciální procedurou po proceduře. Všimněte si, že v prvních několika zasedáních, možná budete klepat paseky pouze na jednu tlapku na relaci.

Režim řezání nožů

Ořízněte kočku s drápy každých deset dní nebo dvou týdnů. Pokud vaše kočka neumožňuje, abyste si natáhli drápy, požádejte o pomoc svého veterináře nebo odborníka na péči o zvířata.

Co nemusíte dělat

  • Pokud kočka odolá, nezvyšujte svůj hlas a netiskněte ho.
  • Nikdy se nepokoušejte ořezávat drápy, pokud je kočka znepokojena nebo máte špatnou náladu. Nespěchejte - můžete odříznout růžovou náplast.
  • Nesnažte se oříznout všechny drápy kočky v jedné relaci.
  • NEODSTRAŇUJTE NÁPRAVU KAPALINY. Tato operace zahrnuje amputaci prstů kočky a je silně odmítnuta Americkou společností pro prevenci krutosti zvířat. Místo toho pravidelně řezte drápy, kupte si vhodnou škrabku pro kočku a požádejte veterináře o plastové trysky na drápcích koček.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.