^

Tempalgin v těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Těhotenství je přirozený proces ženského těla, doprovázený reorganizací všech metabolických reakcí pod vlivem hormonů. Změny v hormonálním pozadí vedou k vzniku mentální lability. Žena se stane podrážděnou, slznou, nervózní, citlivější na dopad stresových situací. Tato mentální nerovnováha je často příčinou intenzivní migrénové bolesti hlavy. Těhotná žena může být znepokojena jinými bolestmi s různou lokalizací a genezí (střevní křeče, zuby, bolesti žaludku atd.).

Pokud se bolesti objevují pravidelně a systematicky - je to důvod, proč jste se obrátili na ženskou konzultaci. Pro usnadnění jejího stavu s intenzivní bolesti se těhotná žena často uchýlí k lékům, které ji úspěšně použily v podobných situacích před těhotenstvím. To je nepřijatelné.

Všechna léčiva, možnost jejich užívání a rizika pro vývoj plodu, stejně jako dávky by měly být projednány s lékařem, který monitoruje průběh těhotenství. Samodržení v období nesení dítěte je nepřijatelné a bezohledné. Těhotná žena by se neměla soustředit pouze na její problémy a způsoby, jak je vyřešit, ale také neustále si pamatovat negativní důsledky pro nenarozené dítě nekontrolovaného užívání léků. Ty léky, které byly úspěšně použity a byly účinné před těhotenstvím, mohou mít nesmírný negativní dopad na plod a způsobit tragické následky.

Tempalgin je kombinovaný lék s výrazným analgetikem, dobrými antipyretickými, mírnými protizánětlivými a sedativními účinky. Kombinace účinných látek (analgin a tempidol) je schopna zastavit bolest jakéhokoli původu během 20 minut - 1 hodinu od okamžiku užívání tablety. Analgetický účinek trvá přibližně 3-5 hodin. Vzhledem k anxiolytickému tempidolu se zvyšuje účinek sodíku metamizolu (analgin) a sedativního účinku na tělo. Dutina strachu je ztuhlá, zvýšená nervozita a podrážděnost se oslabují, úzkost se snižuje. Časový útlum může trvat poměrně dlouho (6-7 hodin).

Indikace Tempalgina během těhotenství

Účel léku je uveden v následujících případech:

 • závažná nebo středně závažná bolest ( hemicranie, cefalgie , algodismenorea, odontalgie atd.), doprovázené zvýšenou neuropsychickou excitabilitou,
 • bolesti viscerální geneze a spastické přírody (renální, střevní, jaterní), mírné nebo slabé intenzity. Tempalgin se používá v kombinaci se spasmolytickými léky,
 • bolest doprovázející pooperační období,
 • bolesti, ke které dochází po traumatických diagnostických testech,
 • odontalgiya,
 • neuralgie, artralgie,
 • při hypertermii těla během infekčního a zánětlivého procesu, včetně katarálních onemocnění.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Tempalgin je vyráběn výhradně ve formě tablet. Kulaté tablety bikonvexní, pokryté kapslí zeleně, dobře rozpustné v žaludku a střevech. Blistr obsahuje 10 tabulek. V původních obalech z kartonu z výrobního závodu vložte 2 blistry tablet (# 20) nebo 10 blistrů (# 100).

Složení

Jedna tableta Tempalgin obsahuje:

 • účinné látky:
 • metamizol sodný - 500 mg,
 • triacetoneamin-4-toluensulfonát, 20 mg,

Pomocné látky:

 • pšeničný škrob, stearan hořečnatý, mastek, mikrokrystalickou celulózu.

Názvy léčivých přípravků, které mají složení účinných látek shodných s tempalginem: tempanginol, tempimed, tempanal.

Farmakodynamika

Díky kombinaci analginu a tempidolu má přípravek "tempalgin" prodloužený analgetický a antipyretický účinek. Metamizol sodný je schopen inhibovat syntézu prostaglandinů, inhibovat cyklooxygenázu prvního a druhého typu, zabraňuje destrukci buněčných membrán, zpomaluje nárůst teploty. Tempidol snižuje pocity úzkosti, duševní agitace a strachu. Snižuje excitabilitu motoru, prodlužuje a zesiluje analgetický účinek přípravku Metamizolum sodium. Nástup anestetického účinku je pozorován po 20 minutách - 1 hodinu po podání přípravku Tempalgina, trvání účinku je 3-5 hodin.

Farmakokinetika

Aktivní a úplná absorpce Metamizolum sodium nastává v gastrointestinálním traktu, kde se látka váže na plazmatické proteiny (80%). Maximální koncentrace látky v krvi se pozoruje po 30 minutách - 120 minut (2 hodiny) po použití tablety přípravku Tempalgina. Akutně se metabolizuje játry oxidací. Produkty metabolismu se vyloučí z těla střevem po 10 hodinách. Při porušení filtrační funkce ledvin může být clearance delší.

Absorpce tempodonu se vyskytuje v horních částech střeva. Metabolizováno játry a většina z nich se vylučuje z těla hlavně močí ve formě metabolitů a mírně se nemění.

trusted-source[4], [5], [6]

Dávkování a aplikace

Tablety se konzumují uvnitř po jídle, bez žvýkání a pití dostatečnou vodou.

Dospělí a děti po 14 letech, přípravek Tempalgin předepisuje 1 tabletu. X 3 x denně. V případě potřeby může být jedna dávka 2 tabule. Maximální denní dávka je 6 tablet.

Standardní průběh terapie je 5-7 dní. Při dlouhodobém užívání tempalginu je nutné sledovat parametry periferní krve. Dávkování a trvání léčby lékem předepisuje lékař.

Tempalgin je schopen ovlivnit rychlost psychických a motorických reakcí. Proto je nutné zdržet se jízdy.

Používejte Tempalgina během těhotenství během těhotenství

Z použití tempalginy během březosti je lepší se vzdát zejména v prvním trimestru a po dobu 1,5 měsíce (6 týdnů) před porodem, protože překonává placentární bariéru. Je možné použít v druhém trimestru v případě mimořádné situace, kdy přínos terapie tímto lékem pro matku převyšuje riziko komplikací pro nenarozené dítě. Rozhodnutí o jmenování společnosti Tempalgina provádí ošetřující lékař. Je vhodnější odmítnout užívání tohoto léku během těhotenství a minimalizovat rizika pro plod. Existuje mnoho dalších léků s podobným účinkem na tělo a méně nebezpečných pro nenarozené dítě.

Chcete-li zmírnit bolesti různých původů, můžete použít alternativní metody. Pouze tyto prostředky by měly být přijatelné v době, kdy dítě nese.

Tempalgin v ranném těhotenství

Kompozice tablet obsahuje analgin, známý agresivním účinkem na erytropoézu a produkci granulocytů. Během dlouhodobého užívání může způsobit agnololocytózu a inhibici ochranných funkcí imunitního systému, což vede k nebezpečí vývoje infekčních onemocnění.

Použití analginu na počáteční gestaci může nepříznivě ovlivnit další vývoj plodu a vývoj těhotenství. V prvním trimestru se aktivně vytvářejí všechny orgány a systémy nenarozeného dítěte a negativní vliv analginu může vést k narušení správnosti procesů morfogeneze nebo vyvolat potrat. Tempidone má sedativní vlastnosti a prodlužuje analgetické a antipyretické účinky analginu. Neexistují žádné údaje o účinku přípravku TEMPIDON na plod. V návaznosti na výše uvedené je přísně zakázáno používat přípravek Tempalgin v prvním trimestru těhotenství.

Tempalgin během těhotenství v 2. Trimestru

Ve druhém trimestru těhotenství je použití tempalginových tablet méně nebezpečné. Ale jejich jmenování by mělo být diktováno extrémním stupněm nezbytnosti. Užíváním rozhodnutí o užívání přípravku Tempalgina nebo jeho nahrazení jiným léčivem nebo alternativním lékem by měl být ošetřující lékař porodník gynekolog. Odůvodněná maximální přípustná dávka je jedna dávka přípravku Tempalgine Tablets.

Tempalgin během těhotenství ve třetím trimestru

Během tohoto období se organizmus ženy aktivně připravuje na porod. Produkce prostaglandinů se zvyšuje a dosáhne maximální úrovně během porodu. Tyto látky, které dosahují určité koncentrace, způsobují nástup práce. Proto je užívání léků obsahujících analgin v posledních týdnech před porodem nežádoucí. Způsobující inhibici prostaglandinů příjem Dipyronu může vést k porušení intenzity práce, práce nebo ukončení spoušť perenashivanie těhotenství, což je nebezpečné pro matku i plod.

Samoléčení a nekontrolované užívání léků během březosti je nebezpečné, a proto se lékař rozhodne, zda všechny léky podá nebo zruší.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • potlačení hematopoézy (může být vyjádřeno leukopenií, agranulocytózou, granulocytopenií, aplastickou anémií);
 • narušení vylučovacího systému;
 • srdeční selhání;
 • gestace (I. Trimestr a 1,5 měsíce před porodem);
 • období kojení;
 • děti do 14 let.

trusted-source[7], [8]

Vedlejší efekty Tempalgina během těhotenství

Léčivý tempalgin může způsobit vedlejší účinky.

 • GASTROINTESTINÁLNÍ TRACT - nevolnost, bolesti v epigastriu, xerostomie, cholestáza, růst ukazatelů transamináz.
 • Kardiovaskulární systém - zvýšená srdeční frekvence, hypotenze nebo hypertenze.
 • Respirační systém nevylučuje možnost bronchospasmu a bronchiálního astmatického záchvatu.
 • CNS - "iluze pohybu", cefalalgie.
 • Genitourinární systém: patologie filtrační funkce ledvin (při překročení dávky a trvání léčby). Moč může být barvena červeně.
 • Hematopoéza - trombocytopenie, leukopenie, granulocytopenie.
 • Alergické projevy - pruritus, pálení, exantém, kopřivka, edém Quincke a anafylaktický šok.

trusted-source[9], [10], [11]

Předávkovat

Symptomatologie tempalgin předávkování: dušnost, zvýšená tepová frekvence, bolest v epigastriu, nevolnost, zvracení, pokles krevního tlaku, ospalost, zmatenost, křeče.

Léčba předávkování přípravkem tempalgin by měla být provedena v lékařském zařízení. V klinice se žaludek umyje. Používají různé sorbenty a provádějí symptomatickou terapii zaměřenou na udržení vitálních orgánů a systémů (hemodialýza, nucená diuréza, antikonvulzivní terapie).

trusted-source[12], [13], [14]

Interakce s jinými léky

Tempalgin stimuluje působení ethanolu.

Pokud se přípravek Tempalgina užívá spolu s thymazolem a cytostatiky, zvyšuje se riziko leukopenie.

Tlumivky a sedativa zvyšují analgetický účinek léčiva.

Kodein a propanol prodlužují vylučování analginu z těla.

Během společného podávání tempalginu s barbituráty je analgin oslabený.

Tabalgin tablety se současným podáváním chlorpromazinu mohou vyvolat výraznou hypertermii.

trusted-source[15], [16], [17], [18]

Podmínky skladování

Skladování tablet by mělo probíhat za následujících podmínek: suchý, nepropustný na přímém slunečním světle, při kterém je teplotní režim 25 stupňů.

trusted-source[19]

Skladovatelnost

Léčba je platná 48 měsíců od data vydání. Nepoužívejte přípravek Tempalgin po skončení data použití. Datum uvedení na trh a datum vypršení platnosti jsou uvedeny na blistru a na originálním obalu.

trusted-source[20]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tempalgin v těhotenství" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.