^

Vejce mrznou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Zmrazení oocytů (oocytů) nebo vitrifikace / kryokonzervace je oblíbeným způsobem, kterým jsou ženské vejce zmrazené, aby se mohly v budoucnu používat. Mnoho odborníků z celého světa se domnívá, že vitrifikace umožňuje získat slibné a pozitivní výsledky. Žena je choulostivá bytost. Stejné tvrzení platí i pro vejce. Proto by tento postup měl důvěřovat pouze skuteční profesionálové.

Díky vitrifikaci může být mateřství odloženo na pozdější datum. V tomto případě se tato metoda považuje za jednu z nejúčinnějších, protože během ozařování zmrazuje 100% vajec. Kromě toho má zmrazené vejce stejné vlastnosti jako normální vejce. Díky tomu může žena dostat embrya k implantaci nebo otěhotnět i po 50-60 letech.

Předpokládá se, že vitrifikace se nejlépe provádí v mladém věku (až třicet let), protože po třiceti pěti letech mají ženy nejen snížený počet oocytů, ale i jejich kvalita se výrazně zhoršuje. Existuje také metoda pomalého mražení vajec, která byla populární až nedávno. Ale s ním žena nemůže být vždy jistá úspěšného výsledku. Kvůli vitrifikaci během zmrazení se nezobrazují ledové krystaly, které po chvíli zničí vajíčko. Navíc rychlé zmrazení nezničí strukturu oocytů.

Indikace pro mráz vajec

Pokud si myslíte, že nejnovější statistiky, vitrification a cryopreservation jsou populární metody mezi ženami ve věku 25 až 35 let. Kdo tuto metodu zobrazuje?

  1. Pokud má pár v tuto chvíli nestabilní finanční situaci. Žena se pokusí čekat, když jejich rodina začne přijímat stabilní a dostatečně vysoký příjem, aby si dovolil porod dítěte. Ale vejce stárnou, takže jejich zmrazení je vynikajícím řešením problému.
  2. Nemožnost vytvořit rodinu v této fázi života. Ne každá žena okamžitě najde svou duši. Někdy to trvá roky, než najdete vhodného muže a opravdu nechcete porodit dítě. Je to kryokonzervace, která vám pomůže v tomto případě nestarat se o stárnutí a otěhotnět od osoby, kterou si zvolíte jako ideálního otce.
  3. Pokud je nutné provést chirurgické operace nebo jiné podobné postupy pro stenózu cervikálního kanálu nebo endometriózu, stejně jako v přítomnosti nádorů. Někdy užívání určitých důležitých léků může způsobit neplodnost. Proto je možné vajec před zahájením léčby zmrazit, aby se v budoucnu mohla stát matkou.
  4. Pokud žena pracuje pod neustálým vlivem škodlivých nebo agresivních látek.
  5. U genetických onemocnění umožňuje vitrifikace vybrat ty oocyty, u kterých neexistují genetické vady pro narození zdravého dítěte.
  6. Někteří odborníci se domnívají, že rozmražení vajíček významně zlepšuje jejich vlastnosti, takže žena může otěhotnět s velkým procentním podílem.
  7. Pokud je potřeba odstranit dělohu nebo vaječníky.

Příprava na zmrazení

Aby se žena připravila na zmrazení vajíček, je prováděn postup, který je podobný stimulaci vaječníků během umělé inseminace. Stimulace vaječníků probíhá podle všech pravidel protokolu. Poté přes vaginální transvaginální senzor lékař vezme vajíčka.

Ve stejný den, po několikahodinovém výskytu, se získaná vejce zmrazí. Pacient musí podepsat smlouvu o shromažďování a skladování oocytů před zahájením plotového řízení.

Technika zmrazování vajec

Pro kryokonzervaci je vajíčko nejprve zcela dehydratováno, takže voda po zmrazení nepoškozuje strukturu oocytů. Poté jsou všechny dutiny naplněny speciálními látkami (kryoprotektanty), ve kterých je zachována struktura polysacharidu a monosacharidu. Je velmi důležité, aby odborník správně zvolil dobu expozice, stejně jako poměr nepropouštějících a pronikajících kryoprotektantů.

Díky této technologii se dosáhne téměř 100% přežití biologického materiálu po dlouhou dobu.

Při kryokonzervaci hraje důležitou roli vhodně zvolený režim teploty. Standardem tohoto postupu je teplota nejméně -196 stupňů Celsia. Kapsle s získanými oocyty se umístí do kapalného dusíku, čímž se v buňkách zastaví všechny biochemické procesy. Takže vejce mohou být skladována po velmi dlouhou dobu.

Při použití nízké teploty mohou živé předměty zemřít. Proto je velmi důležité provést všechna nezbytná ochranná opatření.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.