^

Co jíst, abyste zhubla?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

V neustálém úsilí o ideál, což platí zejména pro ženy, mohou vynaložit velké úsilí, aby zhubla a dosáhly takové hmotnosti, která je považována za optimální. Velmi mnoho lidí, kteří si vybírají cestu, díky níž je možné dosáhnout požadovaného výsledku, zastaví jejich výběr u všech druhů stravy. Je tedy naléhavé zjistit, které z dietních předpisů a doporučení jsou nejpřijatelnější a nejúčinnější, jinými slovy - co jíst a zhubnout?

Pro vznik pocitu hladu je zodpovědný Gorelin - tzv. Hladový hormon. Jeho objev se objevil poměrně nedávno a je přítomen v těle ve velmi rozsáhlém měřítku s takovou psychosomatickou chorobou, jako je anorexie.

Porážka hladu a potřeba neustálého "zaseknutí", které vede k hromadění nadměrné tělesné hmotnosti, lze řídit následujícími principy.

Dosažení sytosti a zachování tohoto pocitu po dlouhou dobu přispívá především k bílkovinným potravinám.

Je také důležité, aby se zabránilo přejídání, a jíst jen ve fázi hladu, který je v rozmezí od blíže ke středu pomyslné stupnice, z jedné strany, z nichž existuje akutní hlad, na druhé straně - absolutní nasycení.

Pozoruhodným způsobem, jak přinést napájení optimální, je systém částečného napájení. Podstatou toho je, že celkové denní množství jídla je rozděleno na 5 recepcí, mezi kterými musí uplynout doba, která nepřesáhne 3 hodiny. Je nezbytné, aby tělo dostalo 400kcal třikrát denně a 200 kcal během dvou občerstvení.

Tak, to může být argumentoval, že zvláštní význam není tolik, co jíst, jak zhubnout, ale organizace správné výživy a výběr potravin a výrobků jsou dobře vyvážená z hlediska uspokojit svůj hlad, aniž by vlastnit přebytečné kalorie.

Kolik jíst kalorie, jak zhubnout?

Takže pojďme zvážit, jak jíst kalorie, aby zhubla a současně poskytovala dostatečnou výživu nezbytnou pro normální fungování těla. Pro ženy je požadováno, aby celkový obsah kalorií z celkového množství potravin spotřebovaných po celý den byl od 2000 do 2500 kcal. Co se týče mužů, odpovídající hodnoty se mírně liší u větších čísel. Vycházíme z toho, že závěr naznačuje, že ztráta hmotnosti může být dosažena posunem maximálního denního množství kalorií přijatých tělem do spodního pruhu citovaných norem.

Dosavadní výpočty se často provádějí pomocí vzorce Harris-Benedict. Největší spolehlivost a přesnost je však zajištěna použitím vzorce Muffin-Geor známého od roku 1990.

V tomto vzorci je jedním z indikátorů množství kalorií spotřebovaných ve stavu úplného odpočinku, který se nazývá základní výměna. Energie je v tomto případě vynaložena na procesy dýchání a oběhu, růst vlasů, hřebíků atd. Dále existují koeficienty v závislosti na tom, jaký druh životního stylu lidé vedou: sedavý; s malou aktivitou - hraní sportů 1 až 3 dny v týdnu; průměrná úroveň aktivity (3-5 dní sportu týdně); vysoce aktivní - sportovní třídy téměř každý den v týdnu; nebo s velmi vysokou aktivitou, když jsou kombinovány velké fyzické zátěže s každodenním sportovním tréninkem. Odpovídající koeficient se násobí bazální metabolickou rychlostí.

Aby se zajistilo, že proces ztráty hmotnosti není doprovázen výskytem všech druhů komplikací a negativních účinků na zdraví, doporučuje se snížit celkový přívod kalorií o 20%. To znamená, že pro jeho výpočet se denní norma vynásobí hodnotou 0,8. Ztrácejte váhu v kratším časovém rámci, pokud snížíte denní příjem kalorií o 40%. V tomto případě je však třeba vzít v úvahu, že se nedoporučuje snížit celkový obsah kalorií u výrobků spotřebovaných během dne pod 1,200 kcal u žen a 1,600 kcal u mužů.

Kolik jíst kalorie ke ztrátě hmotnosti se vypočítává individuálně a současně se vezme v úvahu výška a hmotnost, věk a rysy způsobu života, který vede osobu, která se chce rozdělit s extra kilo.

Co můžete jíst, abyste zhubla?

Ti, kteří se vydali cestou boje se svým vlastním tělem, aby úspěšně dospěli k dosažení dokonalé postavy, je nutné získat pochopení toho, co může být sníženo, aby zhubla?

Vysoce calorie a pokrmy, stejně jako produkty, které mohou být škodlivé pro tuto postavu, je lepší jíst ráno. To je způsobeno skutečností, že ráno probíhají metabolické procesy s mnohem větší intenzitou než v jiných obdobích dne, což zajišťuje lepší asimilaci potravin. Nepouštějte z domova do práce bez snídaně. Snídaně pomáhá tělu se přestěhovat ze spánku, aktivuje jeho fungování, podporuje regulaci pankreatu.

Na večeři jsou nejvíce přijatelné bílé produkty s nízkým obsahem tuku. Trávení bílkovin trvá déle než trávené sacharidy a tento proces spotřebuje pouze o málo méně než polovinu kalorií získaných s proteinovými potravinami. Navíc protein snižuje aktivitu hladového hormonu.

Stává se, že existuje taková neodolatelná touha poslat dietu a jíst něco, co není vůbec užitečné. V takovém případě, pokud se nemůžete vzdát tohoto nápadu, musíte se alespoň snažit zajistit, aby pokrmy udržovaly správnou směs výrobků. Například špagety nebo jiné těstoviny by neměly být s strouhaným sýrem nebo s omáčkou z tučného masa, ale s dusenou nebo surovou zeleninou. Když chcete čokoládu, předtím, než odtrhneme okno z dlaždice, o několik minut dříve se doporučuje jíst plátek černého chleba nebo celozrnného chleba.

Co můžete jíst, abyste zhubla? Odpovědi na otázku mohou být velmi různorodé a závisí na individuálních charakteristikách každé jednotlivé osoby. Ve všech výše uvedených případech jsou uvedeny obecné zásady a doporučení, z nichž některé mohou poměrně přispět k optimálnímu indexu tělesné hmotnosti.

Co musíte jíst, abyste zhubla?

Co musíte jíst, abyste zhubla? Nejméně v této věci hraje způsob, jakým by měly být kalorie distribuovány v každé jídle po celý den. Tento faktor je pro systém hubnutí velmi důležitý metodou frakční výživy - mazání. Je důležité, aby se nabídka stala rovnoměrně rozložená a obsah kalorií. Jedení v malých porcích v pravidelných intervalech přispívá k rozvoji určitého rytmu fungování trávicího systému v organismu, což vede k tomu, že pocit hladu, a tudíž i potřeba neoprávněného občerstvení, se stávají čím dál méně akutní.

V kombinacích produktů byste měli dodržovat určité vztahy. Maso musí být nutně kombinováno se zelenou zeleninou v poměru jedna k třem ve prospěch druhé. Zelená zelenina je nízkokalorická, má dlouhý čas trávení, pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla.

Odstranění přebytečného tuku z těla přispívá k vápníku, který je bohatý na mléčné výrobky. Preferovány jsou mléčné výrobky a mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku. Kromě toho je zdrojem vápníku minerální voda.

Pozitivní moment, který přispěje k dodržování správné stravy, spočívá v tom, že v chladničce je dodávána výhradně ty výrobky, které jsou užitečné při boji proti nadměrné hmotnosti. Absence všech druhů škodlivosti a "špatného" jídla vás ušetří z pokušení zachytit něco zcela nadbytečného mezi základními jídly.

Při zvažování, co jíst, jak zhubnout, dospěl k závěru, že základním faktorem pro dosažení a udržení optimální tělesné hmotnosti je dosáhnout vyrovnaného stavu mezi množstvím vstupující do těla prostřednictvím potravinových kalorií a výdejem energie na třech následujících oblastech. Aby byla zajištěna životnost v úplném odpočinku, je vyžadováno více než polovina jejího celkového počtu; asi třetina z nich je odebrána z fyzické aktivity; a zbytek je nezbytný pro správné trávení a trávení.

Pokud do těla vstoupí kalorie více, než je požadováno pro výrobu těchto funkcí, vše, co přesahuje nezbytné množství, se hromadí v tkáních, kvůli kterým se objevuje nadměrná tělesná hmotnost. Proto, abyste se zbavili nadváhy, potřebujete jíst potraviny, které s nízkým obsahem kalorií zaujmou mnoho energie pro jejich asimilaci.

Co jíst ráno, aby zhubla?

Aby bylo možné úspěšně zbavit se nadváhy a následně udržovat takové úspěchy po dlouhou dobu, je velmi důležité si uvědomit, že téměř kritická dieta, a to jak během stravy, tak v každodenním životě obecně, je snídaně. Vycházíme z toho, že je nutné pochopit, co jíst ráno, abychom zhubli?

Nejlepší čas na ranní stravování, podle odborníků v oblasti dietologie - ihned po umývání, čištění zubů a další hygienické postupy. Kalorií, které vstupují do těla při snídani, plní energii, způsobují aktivaci metabolismu, přispívají k přechodu těla ze stavu spánku na bdělost. Ranní menu by mělo být provedeno s ohledem na to, že obsahovalo potřebný obsah proteinů, vitamínů a minerálů a navíc byly přítomny některé užitečné tuky. Snídaňové pokrmy by neměly být zbytečně složité a vyžadují si spoustu času na vaření. A musíte se postarat o to, aby všechny potřebné ingredience a přísady byly vždy k dispozici v chladničce.

Například zde jsou některé možnosti snídaně, které mohou být považovány za vhodné a správné během stravy pro snížení tělesné hmotnosti.

Takže pár vařených měkko vařených vajec, jednoho ovoce jakéhokoli citrusového ovoce a jednoho nebo dvou krepasů.

Dále, ovesné vločky nebo pohanka, proso nebo ječmen kaše na vodě, jeden nebo některé ovoce, a jogurt bez cukru.

Můžete také snídani s omeletou ze čtyř vajec bez žloutek a jedno vejce s houbami, zeleninou nebo špenátem.

Kromě toho se jako ranní jídlo doporučují jogurtové smoothies s polovičním banánem a 200 gramů bobulí nebo ovoce podle chuti.

Buď jako snídaně můžete udělat chleba v množství 30 gramů celých zrn plus jedna čajová lžička jam, s jogurtem.

Dodržování takových, které ve skutečnosti nereprezentují nic složitého, pravidla týkající se toho, co jíst ráno, aby zhubla, můžete dosáhnout skvělého výsledku. A pokud se správně dostanete k otázce ranního jídla, tělo dostane dostatek sytosti od samého začátku dne a výsledné akutní pocity hladu neodvrátí od práce a důležitých věcí během dne. Navíc díky dobré snídani se sníží riziko gastritidy.

Co jíst večer, aby zhubla?

Tam je populární víra držená dostatečně velký počet lidí, že nejvíce nebezpečné pro postavu jsou kalorií, které vstoupí do těla s jídlem v odpoledních hodinách, a obzvláště blíže k době setkání. Tato práce však již dlouho vyvrací, jelikož výsledky vědeckého výzkumu naznačují, že celkové denní množství kalorií má primární význam, spíše než čas jídla. To znamená, že během dne mohou snídaně a oběd být nízkokalorické pokrmy a na večeři uspořádat skutečné "dovolenou břicho" bez rizika nadváhy.

Existuje však řada konkrétních dietních pravidel a praktických doporučení, které večer sníst, aby zhubla, což považujeme za další.

S ohledem na zvláštnosti trávení různých druhů potravin se tyto procesy vyskytují v různých poměrech. Například pro vstřebávání mastného červeného masa, vepřového masa, zažívacího systému trvá 4 až 6 hodin. Jestliže krátce před ulehnutím do postele jíst takové jídlo, bude maso ležet v žaludku celou noc, a v důsledku aktivace procesů trávení je do značné míry schopen komplikovat proces usínání a zabraňuje normální spánek.

Za účelem účinného řešení extra kilo, po šest hodin večer se doporučuje zdržet se jídla, která obsahuje velké množství tuků a sacharidů. To je způsobeno tím, že se v noci spaluje většina tuků přítomných v těle. Energie uvolněná v tomto směru je zaměřena na udržování fungování svalového systému a vnitřních orgánů. A protože v noci zdroj této energie nepřichází zvenčí ve formě jídla, její vlastní tukové zásoby se rozdělují. Pokud se tedy do těla předem vloží těkavé nebo sacharidové potraviny, bude nejprve zpracováno a nejedná se o tuky, které jsou k dispozici.

Doporučuje se vybrat bílkovinové jídlo na večeři, které se řídí kritériem míry jeho asimilace v zažívacím systému. Tyto procesy by neměly trvat déle než hodinu a půl. Do této kategorie patří kefír, jogurt, tvaroh s nízkým obsahem tuku, vejce, bílé maso z nízkotučných odrůd, kuřecí řízek nebo králičí maso, stejně jako bílé ryby.

Zelená zelenina je povolena bez omezení, rajčata a zelenina.

Navíc, vzhledem k kaloriím, můžete vařit brambory, vařená řepa a mrkev.

Je také možné měnit večerní menu s luštěninami a houbami.

V seznamu povolenek je kromě toho přítomno i neslazené ovoce a bobule.

Takže, co jíst ve večerní zhubnout? Analýzu tohoto problému, je důležité si uvědomit, že bychom se měli vyhnout těžké a tučná jídla, a dělat každodenní nabídku tak, aby kalorií byly rozděleny co nejrovnoměrněji v mezích celkové denní potřeby potřebné za účelem dosažení tělesnou hmotnost na požadované parametry.

Co jíst rychle zhubnout?

Co jíst rychle zhubnout? V kontextu problému spojeného s příležitostí rozloučit se s nadměrnou tělesnou hmotností a přivedením čísla k ideálnímu stavu se zdá, že přesnější vyjádření věci není ve skutečnosti "co", ale spíše "kolik". Kolik (nebo málo) musíte jíst, abyste dosáhli úbytku hmotnosti v krátkém čase do stavu, který je považován za optimální.

Je zřejmé, že vzhledem k příjmu potravy vzrůstá množství kalorií obsažených v těle a tato skutečnost je neměnná, protože to vůbec není - to je nemožné. Závěr tedy naznačuje, že ke snížení tělesné hmotnosti a ztrátě váhy musíte spálit více kalorií než s jídlem. Proto je rozhodujícím faktorem celková kalorická hodnota všech potravin, které se jedou po celý den.

Existuje také podíl na riziku, že v zoufalém úsilí o ideál se člověk může dostat do extrémů a zcela na chvíli zcela opustit potravu. Takové řešení může způsobit významné poškození těla. Kromě toho často výsledkem půstu pro hubnutí se stává významný nárůst hladu, a odstraní se tak kilogramů ve velmi krátké době po návratu a ještě násobí v důsledku následných nekontrolovaných gastronomických excesů. Navíc cíleně řízený extrémně nízký obsah kalorií v potravinách a potravinách konzumovaných v potravinách je ohrožen všemi druhy zdravotních poruch, jak fyzických, tak duševních, jak se projevuje např. Při vývoji anorexie.

Vypočítat obsah kalorií v potravinách a pokrmech během stravy pro rychlou ztrátu hmotnosti, je nutno vzít v úvahu skutečnost, že takto vytvořená strava podle počtu kalorií nebyla snížena o více než čtvrtinu z požadované denní sazby.

Tak, co jíst, aby rychle zhubnout, je určeno počtem kalorií, které mohou s sebou přinést spotřebu určitých potravin. Pro efektivní úbytek hmotnosti je nutné, aby příjem kalorií byl nižší než hodnoty, které jsou normou denního příjmu. Nicméně by se neměl překročit nebezpečný znak stávajícího nižšího přijatelného rozpětí minimální potřebné energie pro normální fungování organismu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.