^

Efektivní diety po 40 letech

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 02.04.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Je nutné udržovat si postavu i v dospělosti? Pro zdraví - ano, ale postava se nevyhnutelně rozmazává, a to nejen z jídla. "Ne z řízků, ale z let," ženy se zlepšují a najít perfektní jídelníček po 40 není tak snadné. Jak zůstat štíhlý a aktivní, jaké diety jsou spojenci krásné postavy, zkusme na to společně přijít.

Jak zhubnout po 40?

Někteří autoři radí ženám, které s věkem začínají přibírat na váze, „jen jezte správně“. Faktem je, že výživa není všelék. Jakákoli účinná dieta v mládí po čtyřicítce většinou nezabírá. Dokonce i ti, kteří neustále jedí správně, se nemohou vyhnout nárůstu hmotnosti z banálního důvodu - zpomalení metabolismu. Když k tomu připočteme pokles fyzické aktivity a neochotu zapojit se do sebe, pak je výsledek nejen patrný, ale i v pase. Jak se udržet ve formě po 40? Je to nemožné?

Na základě výše uvedeného mohou zhubnout ti, kteří volí zdravou stravu a mírné cvičení. Efektivní výživa je zlomková, s malými porcemi správně uvařeného jídla.

 • Stresem rozumíme pravidelné procházky, fyzická cvičení, lehké cvičení v posilovně. Již za týden takového života je úbytek hmotnosti patrný.

Dukanova dieta , je okvětní , atomová, založená na střídání bílkovin a sacharidů. U jakéhokoli z těchto výživových systémů určených pro hubnutí je zakázán alkohol, sladkosti a moučné výrobky. Pro starší ženy je bonusem navíc omlazující účinek. Předpokladem je pití velkého množství vody bez plynu a absence špatných návyků.

Indikace

Moderní svět je vysoce polarizovaný. Zatímco jedna část lidstva trpí podvýživou a žízní, lidé na jiných kontinentech se ztrácejí ve výběru v supermarketech, jejichž regály jsou přeplněné produkty z nadprodukce.

 • Jeden chytrý člověk si správně všiml při pohledu na trosky potravin a průmyslových výrobků: na světě je tolik věcí, které nepotřebuji!

Ale to je poezie, ale pravdou života je, že lidstvo masivně trpí nadváhou. A to nejen kvůli nemocem, ale také kvůli nestřídmosti jídla. Pro lidi v této kategorii jsou nabízeny diety na redukci hmotnosti; po 40 letech byly vyvinuty speciální metody, jak zhubnout bez újmy na zdraví.

Indikace pro jmenování souvisí především s obezitou. To platí zejména pro ženské publikum, mezi nimiž je problém s nadváhou častější: je registrován u 30 z každých sta zástupců krásné poloviny lidstva. A s věkem se toto číslo jen zvyšuje.

Dieta po 40 pro hubnutí

Vlastnosti výživy obecně a diety po 40 letech pro hubnutí zvláště jsou spojeny s vlastnostmi těla. V tomto období je žena velmi aktivní v osobním i společenském životě, někdy je na vrcholu kariéry, ale nevyhnutelné procesy začínají v těle. Slábne reprodukční funkce, snižuje se rychlost metabolismu, dochází ke změnám postavy a nálady. K těmto faktorům se zpravidla přidávají určité patologie získané do této doby, které nemohou ovlivnit vzhled a pohodu.

Ženy by se měly připravit na to, že při stejném množství a kvalitě stravy se začnou zlepšovat. To není důvod k panice, ale faktor, který vás nutí něco ve svém životě a způsobu stravování změnit. Dieta po 40 letech by měla vzít v úvahu, že v tuto chvíli je nutné:

 • doplňte vodní rovnováhu, abyste zabránili dehydrataci;
 • snížit obsah kalorií a uhlohydrátů, aby se přebytek neukládal do rezervy;
 • nasytit tělo bílkovinami a minerály, zejména vápníkem;
 • nevytvářejte stresové situace, které vyvolávají nepohodlí a zbytečné vypětí.

Ostrá dietní omezení a půst by měly být okamžitě odstraněny - jako neúčinné a dokonce nebezpečné pro zdraví. Prudký úbytek váhy, i když k němu dojde, způsobí povadnutí kůže (které bohužel bledne) v problémových partiích, což nepřidá optimismus a motivaci k dalšímu hubnutí.

 • A poslední doporučení: než se pustíte do jakýchkoli dietních opatření, měli byste se poradit se svým rodinným lékařem.

Pokud se přes veškerou snahu nedodržuje hubnutí, také to není žádná tragédie. Je povzbudivé, že přechodné období není věčné: po dokončení hormonálních výkyvů bude kontrola hmotnosti mnohem snazší.

Pro ženy

Zásady racionální výživy jsou běžné, ale pro různé kategorie lidí existují rozdíly související se zdravím, věkem, hmotností, genetikou. Co by mělo dominovat v jídelníčku pro ženy, aby vypadaly dobře a cítily se vesele?

 • Umírněnost ve výživě a odmítání špatných návyků jsou nezbytné v každém věku, pokud má žena zájem o atraktivní vzhled a harmonii.

Po čtyřicítce není nutné vyhledávat nějaké exotické diety, stačí vést aktivní životní styl a „jíst pro život“, a ne naopak. Pár dietních tipů:

 1. Nenechte se unést solí a vším, kde je jí hodně: uzená, nakládaná, slaná jídla.
 2. Totéž platí pro cukr a pečivo, máslové krémy, tučné dezerty.
 3. Pamatujte, že tělo potřebuje hodně vody, která je součástí všech orgánů. Jde o čistou vodu, ne o obarvené nápoje, umělé džusy nebo kávové náhražky.
 4. Milovníci kávy, kteří se jen těžko obejdou bez ranního panáka povzbuzujícího nápoje, mohou tuto slabost dovolit. Káva by měla být přírodní, ne příliš silná.
 5. Odstraňte umělé přísady, průmyslové omáčky, celou řadu kaloricky zbytečných produktů.
 6. Připomeňte si výhody kysaných mléčných výrobků, zejména těch domácích.
 7. Jezte zlomkově, 5-6x denně, nepřejídejte se ani o svátcích.
 8. Nevyčerpávejte tělo hladovými dietami.
 9. Pohybujte se denně, procházejte se, provádějte ranní cvičení.
 10. Neotravujte tělo nikotinem a alkoholem, které přispívají ke stárnutí. Některým výživovým poradcům sklenka suchého vína nevadí, ale jen občas a kvalitní.

Dieta pro menopauzu po 40 letech

S nastupující menopauzou je obtížnější udržet si postavu bez větší námahy. Ženy se po 40 letech uchylují k různým metodám, včetně různých diet. Hlavní věcí přitom není věnovat se amatérským aktivitám a bojovat s nadváhou pod lékařským dohledem.

Dieta pro menopauzu po 40 letech vyžaduje individuální přístup. Touto dobou už každá žena „získá“ opruzeniny, které mohou být překážkou na cestě k dietě nebo zvýšené zátěži nutné pro hubnutí. Před implementací té či oné techniky se poraďte s několika odborníky.

 • Rodinný lékař, který sleduje váš zdravotní stav a ví o všech problémech, předepíše potřebná vyšetření a testy.

Psycholog pomůže zjistit důvod přejídání, pokud existuje, podpoří myšlenku nebo přesvědčí o její zbytečnosti. A pokud problém skutečně existuje, zvýší to sebevědomí a důvěru v úspěch.

 • Odborník na výživu vám pomůže vybrat nejlepší dietu, uspořádat ji doma a sestavit akční plán.

Osobní program by měl brát v úvahu zvláštnosti metabolismu, přítomnost chronických patologií, váhu, charakter ženy, dokonce i její temperament. Neměli byste se naladit na rychlý a bezpodmínečný výsledek, aby nenásledovalo zklamání. Kompetentní odborníci mluví nejen o výživě, ale doporučují změnit i životní styl, věnovat se fitness nebo se alespoň více hýbat. A také se zbavte stresu svou oblíbenou prací, vyšíváním nebo jinými druhy kreativity.

Pro muže

Způsob stravování mužů po čtyřicítce by měl být součástí jeho stylu – zdravého životního stylu. V opačném případě je kritický věk plný exacerbací stávajících a vzniku nových nemocí. Bez ohledu na to, jak smutně to může znít, takto začíná stáří a nelze z něj uniknout. Jeho projevy můžete pouze zpomalit a dieta po 40 letech je v tomto programu nevyhnutelnou položkou.

 • Alkohol, kouření, přejídání jsou hlavními nepřáteli mužského zdraví.

Odstraňte tyto položky a omezte nezdravé jídlo – neměnné podmínky jakéhokoli výživového systému určeného pro muže ve věku. Dieta by neměla mít více kalorií než 1800 kcal, se 4 jídly denně. Těsně jíst by mělo být na oběd, zbytek času - lehce.

 • Musíte si zvyknout na dny půstu. Vzácným hostem na stole by mělo být maso, vždy nesmažené, nahrazují ho ryby, sýry včetně domácích.

Sacharidy jsou základní složkou stravy. Chléb, těstoviny, kaše jsou naše jídlo, tedy muži po 40. Ale kukuřice, brambory, paprika, mléko nemají v denním jídelníčku čtyřicátníků místo.

Autor jedné z diet Joseph Pilates je vyznavačem povinného denního spánku. Všímá si blahodárného vlivu denního odpočinku na muže: jako by odpolední spánek prodlužoval život na mnoho let. Dlouhý ranní spánek je ale nežádoucí, dokonce škodlivý. K metodě tohoto autora patří i systematické plavání, jogging, aerobik, případně jiný, dle individuálního výběru, který pomáhá procvičovat srdce a klouby.

Obecná informace diety po 40

V menopauze začínají hormonální změny, metabolismus se zpomaluje a spotřebovává se méně energie. To vše určuje specifika výživy, pro stručnost nazývané „dieta po 40 letech“. To znamená, že to nemusí být systém "jméno někoho" nebo s obrazným krásným jménem. Důležitá je podstata jídelníčku – uspokojit potřeby zralého organismu.

Zralý organismus více než ostatní nesnese stresové faktory, jako je vysilující podvýživa. Na hlad reaguje tak, že začne zvyšovat zásoby s dvojnásobnou intenzitou. Výsledkem je opak toho, co jsme očekávali: místo hubnutí - uložení hmoty do rezervy.

Na co si dát při přípravě jídelníčku pozor?

 • Aby tělo mělo dostatek vápníku, železa, fosforu, energetických složek, antioxidantů, vitamínů, omega kyselin, vody.
 • Minimalizujte sůl, kávu, muffiny.
 • Zcela opusťte kečupy, majonézy, rychlé občerstvení, nezdravá jídla a návyky a pokud možno kávu.

Porce by měly být mírné. Velké večeře jsou obzvláště nepřijatelné. Hladovění je také nepřijatelné, bez ohledu na to, jak lákavé se mohou zdát diety na hubnutí.

Na oběd by místo těstovin a knedlíků neměly chybět cereální přílohy, libové maso, ryba se zeleninovým salátem. Pamatujte na čerstvou zeleninu jako zdroj vitamínů a antioxidantů. Zapomeňte na bohaté dezerty a sendviče, smažená jídla a rychlé občerstvení.

Pokud vám práce nedovolí večeřet před 18 hodinou – nevadí. Není tak důležité, kdy večeřet, důležité je co přesně. Večeře je lehká, nízkokalorická, zdravá. Ryby nebo maso připravené podle správné technologie jsou vynikajícími dodavateli fosforu a železa, tvarohu nebo kefíru - vápníku a užitečných kyselin. Dušená zelenina, bobule nebo ovoce doplní dokonalé večerní menu.

Dieta proti stárnutí

Smyslem anti-agingových diet je nejen zatraktivnit vzhled, ale také udržet a posílit zdraví. V této souvislosti je výživa nesmírně důležitá.

Moderní myšlenky jsou založeny na tom, že všechny produkty by se měly rozdělit do tří skupin (neutrální, užitečné a škodlivé pro omlazení) a jídelníček po 40 letech by měl obsahovat potraviny odpovídající těmto představám. Existuje speciální dieta 1500 bodů, kde jsou produktům přiřazeny body "plus" nebo "minus" (neutrální - bez znaménka).

 • Jezte, abyste zůstali mladí – je to možné?

Kde hledat notoricky známé omlazující jablko, které pomáhá plnit sny pohádkových krásek věčného mládí? Podle odborníků na výživu zastavují proces stárnutí produkty, které mají:

 • nízký index sacharidů: zelenina, bylinky, ovoce;
 • antioxidanty: rajčata, avokádo, losos, špenát, paprika, dýně;
 • bílkoviny a nenasycené kyseliny - ryby, kuřecí maso, ořechy;
 • vláknina – ovesné vločky, zelenina.

Anti-aging diety se vyznačují absencí červeného masa, moučných výrobků, brambor, sladkého ovoce, rychlého občerstvení, alkoholických a barevných sladkých nápojů. Je třeba pít čistou vodu, uzvar, zelené a bylinkové čaje.

Kromě štíhlé postavy pozoruje hubenější žena zlepšení stavu pokožky a svalů, pohodlí v trávicích orgánech a zvýšení výkonnosti. Takový systém může být neškodně aplikován po celý život a cítit výhody jak vnější, tak vnitřní.

Dieta po 40 pro ženy v zimě

Vlastnosti zimní výživy spočívá v tom, že tělo by mělo odolat špatnému počasí, sezónním chorobám a nedostatku slunečního záření. K tomu by ve stravě po 40 letech pro ženy v zimě měly být složky, které poskytují imunitu, optimální přenos tepla a veselou náladu. Jinak se do jara na těle vytvoří nežádoucí usazeniny, pokožka se vysuší a pohoda se stane zbytečnou.

Zimní jídelníček po 40 letech by měl obsahovat tuky – rostlinné i živočišné, včetně kousku sádla. Poskytují kalorie a energii.

Proteiny, také různého původu, udržují svalový tonus a odolnost těla vůči nachlazení.

Vitamíny jsou nepostradatelnou složkou stravy; získáváme je z čerstvého a mraženého ovoce, bobulovin, sušeného ovoce. Nejlepším ovocem jsou citrusy, které si zachovají hodně proti nachlazení vitaminu C. A a E chrání pokožku, D z nedostatku slunce v tomto období získáváme výhradně z tresčích jater, vajec, tučných ryb.

V chladném období je vyžadováno mírně teplé jídlo, které zahřeje tělo. Výbornou volbou jsou vegetariánské polévky, vývary, kompoty, hlavní jídla, teplé (ne horké!) nápoje. Koření je zobrazeno, ale ne horké, ale pikantní.

Je vhodné jíst více než třikrát denně pomocí svačin. Porce by měly být mírné, s ohledem na věkový faktor - snížení úrovně metabolismu. V tomto režimu jídlo zasytí a pozitivně působí na organismus, ale nezvyšuje tělesnou hmotnost.

Detailní menu na každý den

Díky správné stravě po 40 letech žena hubne na optimální úroveň, zlepšuje vzhled a stav pokožky a snižuje riziko onemocnění souvisejících s věkem. Nabídka obsahuje potraviny, které jsou odborníky na výživu uznávané jako zdravé a minimalizují množství zbytečných nebo nezdravých potravin. Je lepší napsat podrobné menu na každý den na papír, aby bylo vhodné připravit potřebná jídla.

 • Pro přísun tuků používejte ořechy, semínka, chalvu, rostlinné oleje, zejména olivový olej.
 • Proteinové složky se získávají z ryb, libového masa, luštěnin, vajec, mléčných výrobků.
 • Nezapomeňte na fytoestrogeny, které jsou nezbytné pro regulaci hormonálních procesů a omezení přibírání na váze. Jsou bohaté na zelí, hrozny, rajčatovou šťávu.
 • Komplexní sacharidy jsou nezbytné pro energii. Dodávají se s obilovinami, medem, celozrnným chlebem, rozinkami.
 • Čerstvá zelenina, ovoce, džusy nasytí vitamíny a minerály.
 • Voda, uzly, přírodní čaje zajišťují rovnováhu tekutin, odstraňují škodlivé složky a dodávají pleti tón.

Příklady menu (6 jídel):

 • I možnost
 1. Neslazený tvaroh, zelenina, mrkvová šťáva.
 2. Čtyři švestky.
 3. Boršč bez zakysané smetany, kefír, rajčatový a brokolicový salát.
 4. Jogurt, ořechy.
 5. Rýže, ryba, zeleninový salát se sýrem a lněným olejem, heřmánkový čaj.
 6. Jogurt.
 • Možnost II
 1. Bramborová kaše, dušené zelí, sražené mléko.
 2. Citrus podle chuti.
 3. Kuřecí polévka, mrkvový salát s olivovým olejem, müsli s mlékem.
 4. Ovocné pyré (jablko + banán).
 5. Rýže s dušeným zelím v zakysané smetaně, kefír.
 6. Mátová infuze s medem.
 • Menu pro muže (5 jídel denně)
 1. Ovesné vločky, 2 vejce, ovocná šťáva.
 2. Jogurt, zeleninový salát.
 3. Brambory s fazolemi, ryba, zeleninový koktejl.
 4. Kousek hořké čokolády, čaj s medem.
 5. Jakékoliv zelí s hovězím masem, chlebem, kompotem nebo uzvarem.

Recepty na pokrmy

V žádném věku nemůžete nechat svůj život běžet. To platí i pro kvalitu a množství potravin. Výživa je spolu s fyzickou a obchodní aktivitou nejdůležitější položkou životního stylu. Aby dieta po čtyřicítce nepůsobila bolestivě a nesnesitelně, vybírejte zdravé nové nebo upravte své oblíbené recepty.

Příklady jídel, která jsou vhodná ve stravě lidí ve věku let.

 • zeleninový kastrol

Rajčata bez slupky, cuketu, brokolici a lilek nakrájíme, ukládáme ve vrstvách do vymazané formy, přidáme česnek a bazalku, bobkový list, osolíme, zakápneme olejem. Pečte 1 hodinu v troubě (180 stupňů).

 • Celerové polévkové pyré se zeleninovým vývarem

Namelte celer, cibuli, 100 g ořechů. Zeleninu orestujeme, přidáme ořechy, zalijeme zeleninovým vývarem. Vše společně vařte 20 minut a poté vyšlehejte do hladka. Do horké polévky přidejte nastrouhaný sýr. Podáváme s krutony.

Při vaření zvažte kulinářské jemnosti:

 • Používejte libové maso, ryby, sýry.
 • Místo zakysané smetany a tučného kyselého mléka vezměte nízkotučné jogurty, tvaroh, kefíry.
 • Nápoje oslaďte medem, ne cukrem, místo soli přidejte pikantní koření.
 • Nepoužívejte šťovík, rebarboru, špenát, bohaté na kyselinu šťavelovou. Narušuje vstřebávání vápníku nezbytného pro tělo.
 • Z nápojů preferujte čerstvé kompoty, džusy, čistou vodu.

Výhody

Říká se, že chutě se s věkem mění. Určitě to tak je, ale ne ve všem. Pokud jde o výživu, lidé po 40 letech nebo později příliš nepřemýšlejí o nutnosti nějaké speciální diety. Většina mužů i žen nadále jí své oblíbené jídlo, pije málo vody a hodně kávy, neodmítá silný alkohol. Když k tomu přidáme nízkou pohyblivost, pak se nesmíme divit, že se kilogramy ukládají v pase intenzivněji než u jiných lidí.

 • Výhoda stravy pro lidi ve věku spočívá v tom, že obsah kalorií a složení pokrmů odpovídá úrovni metabolismu a nákladům na energii.

Boj o harmonii je boj o zdraví. Chce to snahu celkově změnit životní styl a ne se jen vzdát určitých produktů. Racionální výživa, mírné cvičení, pozitivní přístup mohou udělat člověka mladšího - nejen po 40, ale i v důchodovém věku. Takový výsledek za tyto změny určitě stojí.

Co může a co nemůže?

Jakýkoli výživový systém nejprve odpovídá na otázku „Co mohu jíst? Ve správném jídelníčku zralých lidí převažuje v sortimentu zelenina, ryby, mléčné výrobky, obiloviny, ovoce, dietní maso. Hlavním nápojem je kvalitní voda.

 • Dieta po 40 letech zajišťuje plnohodnotnou snídani. Nelze je ignorovat, protože právě ráno je potřeba nabít tělo energií a bílkovinnými složkami.

Musíte jíst s chutí, včetně ovesných vloček nebo tvarohu, abyste načerpali energii a pozitivně na celý den. Tyto produkty obsahují, včetně serotoninu, a ten pomůže předejít, nebo alespoň zmírnit změny nálad charakteristické pro menopauzu.

Obědový jídelníček by měl obsahovat dostatek antioxidantů a vitamínů. Důraz je kladen na kategorii výrobků ovoce a zelenina, nekalorické přílohy, libové maso a ryby. Sladké dezerty, zmrzlina, dorty jsou možné jen příležitostně, o velkých svátcích, po kterých bude užitečné praktikovat postní dny.

 • Dobrá večeře je lehká večeře. Tvaroh, ryba, kefír s celozrnným pečivem – přesně to, co potřebujete. A to nejpozději dvě hodiny před spaním.

Na svačinu během dne použijte jablko, jednohubku se sýrem. Nezapomínejte hodně pít. Gastrointestinální trakt tak bude fungovat a večer nenastane silný hlad.

Ke kompenzaci nedostatku hormonů jsou schopny potraviny bohaté na fytoestrogeny. Len, sója jsou z nich cenově nejdostupnější.

Druhá otázka, na kterou by měla dieta odpovědět, je „Co se nesmí jíst? Abyste to zjistili, musíte se nejprve pozastavit nad problémy, které ženu čekají ve věku 40-45 let.

 • Do tohoto věku se snižují funkce vaječníků, štítné žlázy a zpomaluje se metabolismus. To se odráží ve stavu pokožky, nervového systému, pohody.

Kůže ztrácí turgor, vlasy mdlí, obličej otéká, nehty se odlupují. Žena se stává nervóznější, nevyrovnanější, náchylnější k depresím a poruchám. Dieta po 40. Roce života se snaží tyto nerovnováhy a disharmonie vyrovnávat, především vylučuje vše, co přispívá k negativním projevům.

Abyste se vyhnuli rizikům spojeným s výživou, měli byste takové jídlo odmítnout:

 • Slaný – aby se zabránilo zadržování tekutin a otokům.
 • Cukr, sladkosti, cukrovinky, bílé pečivo – aby nedošlo k narušení metabolismu sacharidů.
 • Syté polévky, uzená masa, paštiky, uzeniny – aby nezvyšovaly cholesterol.
 • Cigarety, káva, sycené nápoje – pro prevenci osteoporózy.
 • Všechny druhy rychlého občerstvení – jako prevence předčasného stáří
 • Grilované maso, grilování - aby nedošlo k provokaci střevní onkologie.

Různé omáčky, umělé přísady v nápojích a sladkostech, alkohol škodí v každém věku a zvláště v dospělosti. Měly by být nahrazeny přírodním jídlem s mírným obsahem kalorií a obohacené o užitečné přísady.

Kontraindikace

Výživový program pro osoby 40+ nemá žádné významné kontraindikace. Pokud se nebavíme o přísných dietách po 40 letech, nebo dlouhodobých monodietech spojených s těžkými omezeními a hladověním. Takové režimy nepříznivě ovlivňují kůži, trávicí orgány a duševní stav.

Možná rizika

Pokud je dieta po 40 letech chápána jako vyvážená strava zohledňující charakteristiky tohoto věku, pak není třeba hovořit o rizicích. Zdravé jídlo je naopak klíčem k dobrému zdraví. Rizika související se stravou vznikají z nesprávné výživy nebo používání exotických systémů, které nedělají nic jiného, než že škodí.

 • Jakákoli expresní dieta zaměřená na rychlé hubnutí může přinést nepříjemná překvapení.

Po zhubnutí kůže nejprve trpí a v místech maximálního hubnutí začíná ochabovat. Další vrásky bohužel nejsou další bonusy, takže pro zralého člověka je lepší se takových experimentů neúčastnit.

Komplikace po postupu

Dieta, která obsahuje velké množství pektinů, vitamínů, minerálů, antioxidantů, nemá žádné možné komplikace. Tato dieta je vhodná pro muže i ženy. Pro pomalé hubnutí je optimální dietní období po 40 letech jeden až dva týdny.

Recenze

Recenze na dietu 40+ jsou zkrátka pozitivní. Odborníci na výživu berou na vědomí užitečnost a rozmanitost produktů, ženy píší, že taková strava je snadno tolerována a nevytváří nepohodlí. Volejte na čísla mínus 5 kg - na měsíc nebo dva týdny.

Pokud čtete podrobnosti, mnoho lidí místo skutečných recenzí o dietě po 40 letech inzeruje různé léky s údajně zázračnými účinky na hubnutí. Žádná předpověď, jak to ovlivní tělo v budoucnu. Jak jsme řekli, zralí lidé by si na takové léky měli dávat velký pozor.

Výsledek

Správně organizovaná strava po 40 letech pomáhá snížit váhu o 5 kg během 12 dnů, aniž by se zhoršil stav pokožky. Naopak při správném režimu by měla být hladší a pružnější.

 • Po několika měsících můžete dietu zopakovat.

Pro stabilní váhu v budoucnu by člověk neměl zanedbávat rady odborníků na výživu a lékařů s přihlédnutím k charakteristikám věku a konkrétnímu organismu. Další výsledky - dobrá nálada, veselost, výkonnost, silná imunita.

Nejlepší dieta po 40

Nikomu se nepodařilo zastavit běh času a s ním spojené změny související s věkem. To je nad síly kterékoli z diet po 40 letech. Je nepravděpodobné, že by někdo seriózně stanovil takové úkoly, dokonce i když vyvíjí diety pro mocné světa, kteří jsou připraveni zaplatit vědcům jakékoli peníze. Nejlepší dieta po 40 je ta, která vám osobně vyhovuje, která nezatěžuje organismus, ale také nedělá z jídla hlavní smysl existence jedince.

Pro dosažení úbytku hmotnosti a udržení zdraví v dospělosti dodržujte kompetentní doporučení odborníků:

 • jíst často, bez zneužívání porcí a svačin;
 • vyberte si produkty s nízkým obsahem kalorií, šetrné k životnímu prostředí a přírodní;
 • pít dostatek tekutin;
 • zapomeňte na chvíli na tučné sladkosti;
 • vzdát se alkoholu a jiných špatných návyků;
 • vést fyzicky aktivní život.

Většina diet zahrnuje více jídel: kromě hlavních jídel jsou v režimu svačiny. Jsou velmi důležité, protože potlačují pocit hladu, pomáhají v klidu počkat na oběd nebo večeři. Správné by však mělo být i mlsání. Rozhodně se nejedná o čokoládové tyčinky, ani o sušenky, ani o bagelové koláče.

 • Zdravé svačiny jsou sušené ovoce, kefír, ořechy, ovoce nebo bobule.

Nejlepší strava by měla obsahovat látky, které zabraňují onemocněním souvisejícím s věkem: osteoporóze, hypertenzi, cukrovce, cévním chorobám. Nedoporučuje se přejídat se, zapojit se do rychlého občerstvení, kávy, soli a cukru.

Hormonální změny související s věkem jsou nevyhnutelné, stejně jako s tím spojené přibírání na váze. Nedělej z toho tragédii. Připomeňme, že kostnatost také nikoho nezdobí. Pravda, v našem případě krása, je uprostřed. Provedením jednoduchých úprav obvyklého jídelníčku, podle doporučení stravy po 40 letech, je docela možné dosáhnout harmonické kombinace hmotnosti, zdraví a pohody.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.