Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Produkty pro čištění jater

Lékařský expert článku

Gastroenterolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 25.06.2018

Je-li osoba trpí onemocněním jater, bude žlučník zařadit do svého jídelníčku některé potraviny očistit játra, po šesti měsících, může se aspoň cítit úlevu a snížit léky, jako maximum zapomenout bolestí, tahání bolesti po dlouhou dobu. Všechny složky potravin, které jsou považovány za prospěšné pro játra, působí jako procesy extrakce žluči jako aktivátory.

Produkty, které podporují čištění jater :

 • Řepa, mrkev, která obsahuje vitamíny, vlákninu, flavonoidy, stimuluje střevní peristaltiku a podporuje detoxikaci.
 • Cesnak, pokud jíte 2 zubní protézy denně, začne játra aktivněji pracovat, zbavit se toxinů a toxinů. Česnek se používá jak v drcené formě, tak v celku (zub je polknut.
 • Zelený čaj, ve kterém jsou také antioxidanty - katechiny, vitamíny a stopové prvky.
 • Šťávy a buničiny z grapefruitu obsahují vysoké procento vitamínu C. Sklenice šťávy denně po dobu dvou týdnů pomáhá odstraňovat toxiny a podporuje aktivní enzymatickou funkci jater.
 • Dýně, která má mírný diuretikum, choleretický účinek.
 • Jablka kyselých odrůd jsou nepostradatelným jídlem pro čištění střev, jater.
 • Rostlinné oleje, které mají silný choleretický účinek a také působí jako adsorbenty.
 • Kurkuma, zázvor - koření, které játra vděčí v jakékoli podobě. Tyto koření podporují expanzi žlučovodů, aktivují oběhový proces, stimulují mikrocirkulaci krve.

trusted-source[1]

Čištění jater se šťávami

Kyselé ovocné šťávy, zeleninová šťáva - výborný nástroj pro čištění žlučových cest, odstranění toxinů. Čištění jater pomocí šťávy má své kontraindikace a není považováno za absolutně bezpečnou metodu, ale s přiměřeným přístupem a předběžnou přípravou je takový postup dostatečně účinný a příjemnější než čištění rostlinným olejem.

Čištění jater s jablečným džusem

Jablečná šťáva by měla být vařena vždy čerstvá, nejlépe od kyselých odrůd. Předběžná potřeba čistit střeva pomocí klystýru a vegetariánské stravy po dobu 3-5 dnů. Čištění jater s jablečným džusem nelze provést během exacerbace cholecystitidy, peptického vředu žaludku, jiných onemocnění v akutní formě. Metody čištění jablečného džusu jsou považovány za relativně bezpečné, ale ne všechny možnosti jsou šetrné. Navíc navrhovaná metoda není vhodná pro osoby s poruchami metabolismu, těhotnými ženami, staršími lidmi, protože ve skutečnosti zahrnuje třídenní půst. 

 • Proveďte čistící klystýr a během dne používejte bez omezení pouze šťávu z jablek. 
 • Druhý den je podobný prvnímu, pouze čistění šťávy a klystírů.
 • Třetí den předpokládá příjem šťávy do 18.30. Poté musíte zahřát játra teplejším, ležet na pravé straně a popíjet rostlinný olej s citrónovou šťávou každých 10-15 minut (jen 200 ml másla a 150 džusů).
 • Po vydání cholesterolu, bilirubinu strusky muset znovu dělat klystýr, a v dopoledních hodinách může být lehká snídaně - ovesné vločky, vařená zelenina - mrkev, dušená dýně, ale ne brambory.
 • Tři dny před vyčištěním musíte připravit střevo - dělat denní večerní nepřátele.
 • Poslední jídlo v den očisty by se mělo konat nejpozději do 15-16 hodin. 
 • V 19:00 musíte vypít roztok magnézie (3 lžíce na 250 ml vody) a sklenici stále minerální vody.
 • V 21.30 je nutné čistit střevo pomocí klystýru (nejméně 2 litry vody).
 • Druhé ráno v 7.30-8.00 je třeba pít 100ml čerstvě připravené jablečné šťávy (jablka by měla být kyselá odrůda).
 • V 10.00 a 11.00 je třeba pít další 100 ml džusu a během dne pít pouze ne-uhličitá minerální voda.
 • V 21.00 pije no-shpu (rozpusťte ampulku ve 2 polévkových lžících vody).
 • V 10.00 hodin pijete 100 ml šťávy a 2 čerstvé žloutky. Od té chvíle se má játra zahřát a ležet na pravé straně s teplejším. Po 3-4 hodinách by mělo začít oddělení strusek a kamenů.
 • Ráno byste měli udělat klystýr a během dne dodržovat vegetariánskou stravu bez soli.
 • Druhý den je třeba začít s jinou čisticí klystírkou a jíst víc.
 • V příštích několika dnech můžete plynule vstoupit do režimu známé výživy.

Čištění jater s ředkvičkou

V ředkvičce obsahuje vlákninu a komponenty fitontsidy a diuretika a cholagogue. Její šťáva může pomoci játre nejen očistit, ale také obnovit své funkce, navíc, detoxikace s ředkvičky pomáhá hubnutí. Výtěžnost hotového výrobku - kilogram černé loupané ředkvičky po zpracování s odšťavovačem neposkytuje více než 300 ml šťávy. Džus musí být vařený za den, aby byl čerstvý, uložen v chladničce. Průběh očisty trvá měsíc a půl, takže je vhodné si předem připravit zeleninu. 

 • První týden je napít ředkvičku po jídle (po 30 minutách) na lžíci třikrát denně.
 • Týden dva - třikrát denně po jídle 2 lžíce šťávy.
 • Každý týden přidejte jednu polévkovou lžíci, aby se během šestého týdne po jídle dostalo šest lžící třikrát denně.

Džus by měl být pravidelně opíjen, aniž by mu chyběla recepce. Na konci prvního týdne může játra začít bolet, to je signál o bezprostředním odstranění kamenů a strusek. Jakmile se objeví takové pocity, játra musí být zahřátá (teplejší). Celá doba očisty je podle Pevzneru užitečná pro dodržení diety číslo 5, což pomůže tělu bezbolestně přenést čištění.

Čištění dýňových jater

Cucurbita - takzvaná dýně v latině, je největší multisemantické bobule na světě, které mnozí z nás zvyknou považovat za zeleninu. Dýně obsahuje obrovské množství cenných látek - vitamínů, minerálů, pektinů. Toto "bohatství" je schopno očistit a obnovit jaterní buňky, které jsou pravidelně vystaveny toxinům a škodlivým látkám.

Čištění dýňových jater lze provádět různými způsoby: 

 • S pomocí dýňových semen, které jsou rozdrceny a smíchány s rostlinným olejem. Směs by měla být ohřívána párou nebo vodní lázní, aniž by došlo k varu a nechat se naplnit po dobu jednoho týdne. Výpočet směsi - sklenice drcených dýňových semínek a pol šálku oleje. Napijte lék na lžičku před každým jídlem po dobu půl hodiny po dobu 2 týdnů. 
 • Vezměte malou dýku vážící až 2 kilogramy. Otevřete vrchol a vyberte maso, semena a uvnitř nalijte med - 200-250 gramů. "Nádoba" je opět pokryta řezaným kusem, zabaleným čistým hadříkem a deset dní trval na temném, chladném místě. Po 10 dnech se to, co se stalo uvnitř, se sloučí a převezme lžíci třikrát denně před jídlem. Léčba trvá 3 týdny. Pokud složení skončí, můžete připravit nový. 
 • Možnost pro ty, kteří nemají čas na přípravu infuzí, odvarů. Každý den musíte jíst malou, mokrou nastrouhanou dýni v objemu nejméně 500 gramů. Takový přípravek by neměl být smíchán s jinou zeleninou, to znamená, že salát, čištění jater s dýní by měly být používány jako mono droga. Dýňová buničina může být nahrazena čerstvě připravenou šťávou - 500 ml denně, ale to vyžaduje mnohem větší úsilí a čas.

Detoxikace s dýní je považována za relativně bezpečnou cestu, i když prodloužená.

Čištění jater s pohankou

Fagopyrum - pohanka tzv oficiálně, v pohanka obsahuje až 30% lehkých sacharidů a 16% bílkovin, kromě toho téměř všechny vitamíny B, hořčík, rutin, vlákninu, kyselina listová, aminokyseliny a mnoho dalších živin.

Čištění jater s pohankou je jedním z nejúčinnějších, levnějších a bezpečnějších způsobů, jak obnovit zdraví a nevyžaduje předběžné vyšetření.

Způsoby čištění pohanky: 

 • Roztrhněte asi 3 lžíce pohanky, zakryjte ho vařící vodou a vložte do sklenky odtučněného jogurtu. Směs by měla být infuzována po dobu 10-12 hodin. Pohanka v kefíru se konzumuje místo snídaně a dále se doporučuje, aby se jíst, nepíjejte do oběda. Výživa během čištění by měla být dietní, s omezením tuků, soli, masa a celých mléčných výrobků. Kurz trvá 10 dní, po něm následuje dvoutýdenní přestávka a vyčištění jater s pohankou lze opakovat 4-5krát více. Celá zrna pohanky mohou být nahrazena řezou nebo pohankovou moukou, takže bude lépe absorbována. 
 • Jedna polévková lžíce obilovin je vařena po dobu 10 minut (ne sůl), pak nalijte lžíci rostlinného oleje (nejlépe nerafinovaný). Vezměte vzorec půl hodiny před každou snídaní po dobu 10 dní, následovanou přestávkou - 7-10 dní a kurz se opakuje ještě třikrát.

Pocit pocitů v pravém hypochondriu je během čisticího období považován za přijatelný, což znamená, že dochází k tvorbě strusky a že proces detoxikace byl zahájen.

Pokud je člověk diagnostikován chronickou cholecystitidou, je z bezpečnostních důvodů lepší poradit se s lékařem, a také stojí za to být opatrný u těch, kteří se chronické nemoci zhoršili. Těhotné ženy by zásadně neměly experimentovat s žádnými metodami čištění jater.

Čištění jater s ovesem

Oves se tradičně považuje za jednu z nejužitečnějších obilovin, a přesto ho Hippocrates nazval obilím, které dává lidem moc Hercules. Složení ovsa zahrnuje téměř všechny vitamíny, bílkoviny, tuky, minerály, jeho vlastnosti, které aktivují vylučování žluči a přebytečná tekutina byla známa i starými léčiteli.

Čistění jater s ovsem, dokonce i lékaři, je považováno za bezpečné, efektivní a nesmírně užitečnou metodu, jejíž jediný stav je - ovos by měl být celistvý, nerozdělený a s výhodou chemicky zpracován.

Možnosti čištění jater s ovesem: 

trusted-source[2]

Metoda číslo 1 

 • 500 g celých zrn ovsa, které se rozemele v maltě (nejlépe v elektrickém mlýnku na kávu) do práškového stavu.
 • Lžíce ovesného prášku se nalije litrem vroucí čisté vody a trvá 12 hodin. Večer je vhodné provádět infuzi, že ráno je připraveno.
 • Osušená infuze by měla být podávána 3 měsíce denně před každým jídlem za 40 minut. Dávka je přibližně 200 ml sklenice. Infuze by měla být teplá. Každých 3-4 dny musíte připravit nový lék.

Metoda číslo 2 

 • V přečištěném (filtrovaném) ovesném obilí se vařilo v takovém poměru - 1,5 litru vody a 150 gramů zrna (dříve vyprané). Varujte 15 minut při velmi nízkém ohřátí.
 • Výsledný vývar by měl být zabalen do velkého ručníku (zábal) a naplněn dalšími dvěma hodinami.
 • Průběh léčby - 2 týdny, během kterého musíte třikrát denně vypít třikrát denně 30 minut před jídlem 2 sklenice.

Čištění jater s ovesem má mnoho možností, ale podstata vaření vývaru je jedna - oves se vaří, napouští a opil pravidelně po dobu půl hodiny před jídlem. Průběh léčby může trvat dlouhou dobu - několik měsíců, protože působení ovseného bujónu je jemné, jemné. Nepochybnou výhodou této metody je však její 100% bezpečnost a účinnost. Během čištění by měla být dodržována určitá strava - bez tuku, uzených produktů s omezením masa, plnotučného mléka, soli.

Čištění jater s psí růžičkou

Složení šípkovým patří vitaminy, zejména to je cenný vitaminy C a P. Po vyčištění celé tělo, pokud omolozhaivaetsya zlepšuje nejen játra, žlučník, ale také srdce, krevních cév, kostní systém.

Čištění jater s růžovou psíčkou zahrnuje použití excipientů - sorbitolu nebo magnézie jako laxativ.

Metoda čištění: 

 • Nakrájené růžové boky (3 polévkové lžíce) se nalije do velké termosky a nalije se vařící vodou. Bujón je infuze po dobu 12 hodin (pohodlně přes noc), ráno můžete vyčistit.
 • Celodenní očista muset hladovět, pít povoleno jen v krajních případech - ne více než 250 gramů ovesných vloček ve vodě v průběhu dne a hrst ořechů, rozinky.
 • Ráno na prázdném žaludku musíte vzít rozvedený sorbitol (2-3 polévkové lžíce ve sklenici šípky) Rychle vypijte roztok s volleytem. 
 • Po užívání sorbitolu můžete provádět snadné zahřívání - vyklápění, dřepění a pohyb po celý den.
 • Po 30 minutách po užití sorbitolu musíte vypít zbývající nápoj z růžové psíky. 
 • O hodinu později, se silným smyslem pro hlad, můžete jíst ovesné vločky (100 gramů) a několik ořechů. 
 • Za hodinu by měly jít ven trosky, kameny a korok. Pokud je proces obtížný, pomůžete střevám klystýrovat. 
 • Je lepší pít vyčištěnou vodu až do večera a nic k jídlu. 
 • Ráno následujícího dne můžete snadno snídat a během dne pít jablečný džus.
 • Po 2 dnech po čištění se můžete hladce vrátit k obvyklým pokrmům, ale pamatujte, že tučné, konzervované, uzené potraviny mohou opět trápit játra a žlučové cesty.

Čistění jater s psí růžičkou se opakuje po 3 dnech, tj. 2krát týdně po dobu jednoho měsíce.

Čištění jater s rozinkami

Üzüm - tak v turečtině zazní název všech slavných sušených hroznů, rozinky, které obsahují téměř všechny známé vitamíny a minerály. Ale nejzákladnějším bohatstvím rozinky je kyselina oleanolová, která má silný účinek na antioxidanty, radio-puff. Navíc oblek obsahuje hodně hořčíku a draslíku, což z něj činí opravdový asistent kardiovaskulárního systému.

Purifikace jater s rozinkami je zaměřena na aktivaci vylučování žluči, zvláště užitečné pro ty, kteří trpí pálením žáhy a pocit těžkosti, nevolnost v hypochondriu.

Způsob čištění: 

 • 100 gramů rozinky je pečlivě tříděno, umyté. Ve sklenici jsou naplněny hrozy a nádoba je naplněna teplou vařenou vodou. 
 • Rozinky by měly být podávány po dobu 20-24 hodin.
 • Voda je naplněna infuzí v ranních ranních hodinách na prázdný žaludek, rozinek je celý konzumován.
 • Pak musíte zahřát játra - ležet na pravé straně láhev s horkou vodou. Vytápění trvá 2-3 hodiny.
 • Kurz je měsíc, postup se provádí jednou týdně.
 • Můžete také použít čištění jater s rozinkami v rychlejší verzi. 
 • Sklenice rozinky, 50 gramů řešetláku, půl sklenice holos, 1, 5 litrů vody. Ve vodě rozvlákněných rozinkách a celé trávě řešetláku (15 minut při pomalém ohni). Kompozice je infuzována 2 hodiny, filtrována. Ve zbývající části (napjatá kaše) se vlije litr horké vařené vody a tekutina je ještě 10 minut. Všechno je znovu filtrováno, kaše je odstraněna. Oba média jsou smíchány a do směsi se přidávají holózy. Celkem by mělo být více než 2 litry finančních prostředků. 

Výsledný vývar se uchovává v chladničce ve formě vyhřívané ve večerních hodinách od 21:00 do 150-200 mililitrů, dokud se kapalina neukončí.

trusted-source[3]

Čištění očkovací jater

Čištění jater s řepou lze provádět prakticky všechny, bez výjimky, protože metoda je jemná, nevyvolává komplikace v podobě zablokování žlučovodů.

Jak připravit řepu na čištění:

Musíme vzít střední řepu, umyt, ale nečistit ji. Nalijte litr studené vody a označte tuto úroveň v hrnci. Pak vylijte řepu s dalšími dvěma litry vody a vařte, dokud se kapalina nezchladí na vyznačenou úroveň. Zelenina by měla být odebrána, ochlazena pod tekoucí vodou, vyčištěna, strouhána na velkém struhadle přímo v hrnci a vařena nejméně 30 minut.

Schéma čištění jater: 

 • Ráno, 8-9.00 - sklenice vývaru a buničiny.
 • Pak každou hodinu, aby se vzal pouze odvar - odtok, rozdělte na tři části a vypijte jednu třetinu.
 • V 12.00 hod. Položte láhev na teplou vodu na pravé straně po dobu 30-40 minut.
 • Úleva od žaludku by neměla čekat, močení se zintenzívní pouze. Je možná aktivnější defekace, což svědčí o dobré přípravě střeva, což by mělo být provedeno 3-4 dny před začátkem cviklového procesu (vytvoření klíšťat).

Kromě toho můžete čistit řepku kvas: 

 • 3 řepy střední velikosti.
 • 2 lžíce mouky.
 • 1 kg cukru.
 • 500-700 gramů bezsemenných rozinek.

Surové loupané řepy jsou nakrájeny na kostky, umístěné v třílitrové nádobě, přidávají se všechny přísady s výjimkou rozinky. Směs bez vody stojí 2 dny, pak přidáme rozinky a 100 ml vařené vody, necháme na týden a mícháme občas. Když je kvass připravena, je filtrována, výtěžek je malý - ne více než jeden litr, ale to znamená, že je dostatečné pro primární průběh čištění. Řepová řepka je opilá na lžíci před jídlem třikrát denně, dokud se tekutina neukončí. Poté následuje týdenní přestávka, červená řepa se třikrát znovu vyčistí.

Čištění jater s citronem

Detoxikace s citronem je účinná, ale daleko od toho, aby byla bezpečná. Abychom vyčistili játra s citronem bez komplikací, je třeba dodržovat následující doporučení: 

 • Předběžně během týdne je nutné připravit střevo - jíst pouze vegetariánské pokrmy.
 • Čištění citronu se nejlépe provádí na podzim.
 • Postup bude účinnější, pokud je čištění spuštěno od 1.00 nebo do 13.00.
 • Je třeba, abyste byli připraveni na bolestivé pocity v pravém hypochondriu a zásobit se špionážním valeriátem ve formě kapek.
 • Před 3 dny před čištěním je nutné čistit střeva každé ráno pomocí klystýru.

Čištění jater s citronem: 

 • Je třeba připravit sklenici olivového oleje, sklenici citronové šťávy.
 • Ráno v den procedury udělejte klystírku o objemu 3 litry vody.
 • Během celého postupu (2 dny) je zobrazeno hladovění, pití minerální vody bez plynu, jablečný džus je přijatelný.
 • Na třetí den po klystýru je nezbytné stanovit ve 13.00 hodin s ohřevem na pravé straně a pít po malých doušcích sklenici oleje, mytí ho s citronovou šťávou. Je to pohodlné - lžíci oleje plus lžíci šťávy, rozbijte 15 minut a opakujte.
 • Odstranění kamenů, slimáků, strusky může trvat dlouho, takže je lepší si naplánovat čištění v den volna.

Následující dny ukazují pomalý vstup do známé stravy. Čištění jater s citronem se nedá provést příliš často, je to nejoptimálnější to udělat dvakrát ročně. Navíc metoda má mnoho kontraindikací, měli byste si vzpomenout na nebezpečí zablokování žlučových cest. Bez předběžného vyšetření je tato detoxikace riskantní.

trusted-source[4]

Čištění medních jater

Jedinečné vlastnosti medu nepotřebují další chválu, téměř každý ví o medu dnes. Velmi oblíbené je také čištění jater s medem, které pomáhá eliminovat toxiny, strusky a kameny.

Recepty na čištění a ošetření jater s medem: 

 • Připravuje se medovník. 300 gramů dobrého medu, jednoho a půl litru nevařeného mléka, 6 vajec. V třílitové nádobě se med zabalí, pak pečlivě umyté surové vejce jsou pečlivě omyté, vše je naplněné mlékem. 
 • Banka je pokryta gázou a umístěna na teplé suché místo po dobu 14 dnů.
 • Náprava je připravena, když se skořápka rozpustí, vajíčka "plovoucí".
 • Horní vrstva je opatrně odstraněna shora, je odhozena. Obsah je filtrován přes plátno.
 • V gázích zůstanou sraženiny a vajíčka, film, který musí být propíchnut na tekuté sklo. Opět na gázu jsou žloutky, film, musí být odhozeny.
 • Nadměrné léky by měly být získány nejméně 1,5 litru, jsou uloženy v chladničce.

Čištění jater s medem, schéma: 

 • Ráno na prázdný žaludek vypijí mluvčího na 30 gramů, které se předtím třásly ve sklenici.
 • Potřebujete pít lék jen jednou, až zakončíte.
 • Průběh léčby medem se může opakovat za šest měsíců.

Existuje jiná možnost použití medu pro detoxikaci, která zahrnuje externí aplikaci. Oblast správného hypochondria během týdne by měla být mazána tenkou vrstvou medu, po nanesení medu se začnou "řídit" do kůže světlem. Med působí jako druh adsorbentu, po půl hodině postupu získá bílý odstín.

Čištění jater olejem

Detoxikace rostlinnými oleji je možná nejoblíbenější metodou mezi všemi dosud známými. Očista jater ropy je poměrně agresivní techniku, kterou by neměly být prováděny bez předchozího průzkumu stavu žlučového systému a konzultace s lékařem, navíc tento způsob je považován za velmi silný, takže použití by mělo být ne častěji než jednou za rok.

Olej může vylučovat nejen žlučové cesty, ale také lymfatické žlázy, plicní průduchy, genitourinární systém a také aktivovat práci srdce, posilovat kostní systém. Kategoricky kontraindikované čištění jater s olejem pro diabetiky a osoby, u nichž ultrazvuk vyšetření odhalil velké kameny v žlučníku.

Schéma detoxifikace oleje: 

 1. 3-5 dnů před očistou byste měli dodržovat úspornou stravu, zcela eliminovat mastné potraviny, alkohol, plnotučné mléko a omezit masné výrobky. Preferuje se vegetariánská strava, která podporuje předčištění střeva. 
 2. V den úklidu večer ve 19.00 je třeba vypít laxativum (magnézie - 4 polévkové lžíce zředěné ve sklenici vařené, studené vody). Pokud není žádné projímadlo, může být bez něj očistěno, ale po raňajkách je vhodné jíst. 
 3. V 21:00 je třeba provést několik čistících křidélek s použitím nejméně 6 litrů vody. 
 4. Druhý den začíná skutečný postup detoxifikace. Během dne, od 8 hodin a pak v 10:00 do 11 hodin, byste měli vypít polovinu sklenky čerstvého jablečného džusu. Pak můžete udělat přestávku až do 15:00, pak znovu - džus, kromě toho, že nemůžete pít ani jíst nic. 
 5. Večer ve 20.00 je třeba pít Allochol, který musí být rozemlet a zředěn malým množstvím vody. Allohol může být s cílem usnadnit průchod kamenů nahrazen ne-shpoy ampulí (2 ml se do 50 ml vody), by mělo být provedeno pro rozšiřování cév, hladké svalové křeče neutralizaci. 
 6. V 21:00 začne detoxikační olej. 50 mililitrů rostlinného oleje (přednostně olivového oleje) by se mělo opíjet malými džbáni, neustále vypíjet citronovou šťávou (30 ml). 
 7. Na pravé straně položte láhev teplé vody až do 23:00. Ležela by měla být na pravé straně, kolena tlačit na hrudník. 
 8. Ráno, v 6.00 hod., Je zapotřebí vytvořit hojný klystýr (5-6 litrů vody) a zůstat doma celý den, protože proces vylučování strusek může trvat dlouho. Jídlo je vegetariánské, v malých porcích. 
 9. Druhý den zahrnuje použití vařené zeleniny, salátů s rostlinným olejem. 
 10. Celý týden po očistění by měly být dodržovány pravidla racionální, jemné výživy, po které můžete přejít na obvyklé jídlo.

trusted-source[5], [6]

Čištění jater s olivovým olejem

Stejně jako jiné metody, které zahrnují příjem rostlinného oleje dovnitř, je čištění jater s olivovým olejem považováno za nebezpečnou metodu, takže by se mělo používat pouze po vyšetření břišních orgánů.

V olivovém oleji, na rozdíl od slunečnice, obsahuje velké množství mononenasycených mastných kyselin - olejů. Navíc zlepšuje celkový metabolismus, jeho chemické složení příznivě ovlivňuje snížení žlučníku a odstranění toxinů. Olivový olej dobře vnímá žaludek, zcela vstřebává do střev, zlepšuje stav cév, dodává energii tělu.

Metoda čištění jater pomocí olivového oleje: 

 • Tři dny před čištěním musíte vypít jeden litr zeleniny nebo ovocné šťávy (jablko, červená řepa). Každý den ráno a večer je nutné vyčistit střeva pomocí klystýru (nejméně 2 litry vody).
 • Den vyčištění - v dopoledních hodinách lehká snídaně ovesných vloček, ve 14.00 - džus nebo dvě kyselá jablka, v 15.00 - zředit ampulku ne-shpy ve vodě a pít, můžete přidat allochol tablety.
 • Od 15.00 je třeba v oblasti hypochondria a na zádech neustále ohřát játrovou oblast.
 • V 17.00 hod., Aby se dostavil hojný klystýr (nejméně 2 litry vody), v 18.00 hod. Se vzal další no-shpu (otevřít ampulku), zředěný v teplé vodě.
 • Čas 19.00 je považován za nejvýhodnější pro expanzi žlučovodu, od tohoto okamžiku začíná "čištění" jater s olivovým olejem. Potřebujete pít sklenici oleje a omyjte ji citrónovou šťávou (150 ml). Lék je lépe pít na lžíci střídavě každých 10-15 minut, dokud se sklo s olejem nevypustí. 
 • Mezi přívodem oleje musíte vždy lehnout a zahřát játra, ležet na pravé straně. S bolestivými pocity pomáhá hluboké membránové dýchání (z břicha).
 • Přibližně od 22.00 do 23.00 hod. By měla začít vylučování strusky a kamení. Pokud do této chvíle nezačne čištění, měli byste tělu pomoci klystýru. Čištění může trvat dlouho, takže je třeba naladit se do hektické noci. Doporučujeme zahřívat pravou stranu ohřívače po celou dobu.
 • Ráno můžete vypít sklenici šťávy z kyselých jablek nebo grapefruitu, může být zředěn vařenou vodou. Také znovu čistit střeva s klystýrou z pozůstatků hlenu, toxinů. Celý den musí dodržovat dietu, jíst pouze ovesné vločky, vařená nebo čerstvá, nakrájená zelenina, ovoce. Sůl je lépe omezená.

Čištění jater pomocí olivového oleje jako metody má mnoho kontroverzních bodů a kontraindikací. Před zahájením postupu, abyste předešli nepříjemným komplikacím, byste se měli poradit s lékařem, provést průzkum. Těhotné ženy, všechny, kteří trpí ischemickou chorobu srdeční, vysoký krevní tlak, ulcerózní kolitidy a dalších žaludečních a střevních onemocnění ještě více - cholecystitida, jako je čištění nelze provést.

Čištění jater s rostlinným olejem

Čištění jater s rostlinným olejem je poněkud zákeřný postup, pokud jsou v žlučníku velké kameny a kanály jsou zúžené, může dojít k exacerbacím, takže musíte nejdříve udělat ultrazvuk žlučníku.

Metoda číslo 1, šetrná, poměrně bezpečná, ale dlouhotrvající

 • 1 týden - pijte ráno poloviční lžičku rafinovaného rostlinného oleje na prázdný žaludek.
 • 2 týdny - nápoj ráno jednu čajovou lžičku oleje na prázdný žaludek.
 • 3 týdny - každé ráno vypijte dezertní lžíci.
 • 4 týdny - každý den začít s příjmem lžíce zeleniny malé na prázdný žaludek.
 • 5 týdnů - každé ráno pijete olej, zvýšení denní dávky -2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 lžící.

Celé období je ukázáno přísné stravy bez mastných, ostré, smažené potraviny, měli byste omezit sůl a mléčné výrobky. Vařená, pečená zelenina (kromě brambor), kaše, saláty, ovoce jsou povoleny.

Metoda č. 2

 • 1 týden - 2krát denně by měl být aktivně resorbován v ústech bez polknutí lžíce rostlinného oleje.
 • 2 týdny - postupujte stejným způsobem, ale už 4 krát denně.

Olej se intenzivně pohybuje v ústech pomocí jazyka, látka musí získávat bílou barvu a mírně zahušťovat. Po každé resorpci se vylije olej a dutina úst se dobře omyje heřmánkovým vývarem. Kurz se může opakovat po 2 měsících, pouze 5-6krát ročně. Tyto metody se liší relativní bezpečností, s výjimkou neobvyklých pocitů z použití rostlinného oleje, neměly by být jiné komplikace.

Produkty pro čištění jater by měly mít kyselou, mírně slanou chuť, být čerstvé, nejlépe tepelně neupravené.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.