^

Tuková strava: recepty, recenze a výsledky

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Fráze "tučná strava" na první pohled nemá smysl, tk. Každý ví, že je logičtější zhubnout, omezující se na jídlo, včetně tučných potravin. Okamžitě se vrhá do myšlenky, že je to nějaký trik, a pak existuje malá naděje, může to být chutné a bez utrpení zhubnout? Věříme, že při této příležitosti se pokusíme zjistit, zda tomu tak je.

Indikace

Podle autorů tukové stravy se jedná o speciální systém výživy, který lze použít ke ztrátě hmotnosti, léčení kardiovaskulárních onemocnění, onemocnění ledvin a dokonce i s diabetem. Problém nadváhy je v moderním světě velmi akutní, kde převládá rychlá občerstvení ve formě rychlého občerstvení a polotovarů. Plavidla a další orgány trpí tímto stavem a stav diabetiků přímo závisí na výživě. V jejich případě je dieta hlavním prostředkem kontroly nemoci. Vycházejíc z těchto argumentů, výhody stravy jsou zřejmé.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Obecná informace tukovou stravu

Tuková strava je založena na potřebě jíst snadno stravitelné a energicky bohaté potraviny. To zahrnuje živočišné bílkoviny a tuky. Produkty sestávající z vlákniny a sacharidů jsou považovány za zbytečné a škodlivé. Některé obsahují hodně vody, jiné jsou špatně strávitelné, takže nemají smysl používat, ale musí být vyloučeny ze stravy. Studie ukazují, že váha přímo souvisí s hladinou cukru v krvi. Rychlé sacharidy, zvyšují se, dávají krátký výboj energie, ale vyžadují konstantní doplňování a jsou ukládány jako tuková vrstva. Tuky a bílkoviny nemohou být hodně konzumovány a jsou zcela vyčerpány potřebám životně důležitých procesů. Existuje celá řada možností pro takovou teorii, takže zvážte podstatu každé stravy:

 • dietu Jan Kwasniewski - podle polské výživu v lidské stravě by měl převážit maso, slaninu, vejce (6-8 kusů denně), sýry mléko, smetana s vysokým obsahem tuků. Zbytek produktů je přísně omezen. Místo zeleniny a ovoce je lepší pít čistou vodu, obiloviny, pekařské výrobky jsou obecně vyloučeny z menu. Makarony a brambory jsou občas povoleny v malých množstvích. Kwasniewski věří, že není třeba dodržovat přísný způsob stravování, ale je tu, když máte pocit hladu. Hlavním úkolem je však postupovat pomalu, v měřené, pozitivní a klidné atmosféře. Kombinovat s jídlem sledování televize, čtení, počítač, mluvit nemůže, jinak porušil příjem mozku přijímat signál saturace, což vede k přejídání, soubor nadváhy. Potřebné a odpočinek po jídle nejméně čtvrtinu hodiny;
 • Sam Klebanovova tučná strava - švédská strava s nízkým obsahem karbohydrátů, která byla použita a schválena slavným filmovým producentem, mu umožnila zhubnout o 15 kg bez mučení a únavy jídla. Jeho podstatou spočívá ve skutečnosti, že přírodní tuky lze konzumovat bez omezení a na sacharidy obecně odmítají. Co můžete jíst podle této stravy? Na prvním místě maso, ryby, mořské plody, vejce, různé zelenina kromě brambor, zeleniny, ořechy, mléčné výrobky s vysokým obsahem tuků, a to i na kávu, suché víno, hořká čokoláda, černý čaj, koňaku a whisky. Co nemůžeš jíst? Podle zákazu cukru, ovoce, obilovin, mouky, sycených nápojů, alkoholu obsahujícího cukr. Pro všechny musíte pít spoustu vody, použít kokosový olej a denně užívat slaného kuřecího vývaru. Tento systém předpokládá nejen pravidla výživy, ale také způsob života: aktivní sporty, fyzickou aktivitu;
 • dietu Andreas - autor knihy „Revoluce v jídle“ - Švéd Andreas Enfeldt také gastronomické a dietní revoluce v myslích lidí, prohlašuje: „Méně sacharidů, více tuku“ nebo zásadu, zkracování LCHF. Švédská dietu poskytuje potřebné nutriční rovnováhu, která zaručuje snížení hmotnosti, jeho stabilizaci, stabilizaci cukru a cholesterolu v krvi. Základním principem pro potravinářský tuk dietní Enfelda - shoda s následujícím poměrem tuků, bílkovin a sacharidů: 70%, 20% a 10%. Nejlepší Controller to bez diety, váhy, centimetr, protože váha může být udržována tím, že zvyšuje svalovou hmotu. Dramaticky zhubnout nebude fungovat - 1 - 2 kg za týden, ale držet se systémem napájení, je možné dosáhnout dobrých výsledků za delší dobu;
 • diety s bílkovinnými tuky Kovalkova - ruský dietetik vyvinul to pro sebe a díky ní snížil více než 50kg. Prosazuje správný způsob života a stravy, a proto navrhuje, aby nejdříve zjistil, z jakého důvodu se objevila nadváha, na jaký účel se člověk usiluje, aby si uvědomil nezbytnost takového způsobu a důvěrně ji sledoval. Jeho strava zahrnuje poměrně vyváženou stravu, nesouvisí s určitými potravinami a potravinami, nemusíte trávit den vykládky a spočítat kalorie. Můžete jíst a pít vše kromě alkoholu, bílé rýže, chleba, rohlíků, cukrářských výrobků, sladkých nápojů s obsahem sacharidů, brambor, konzerv, uzenin, polotovarů. Ve stravě musí být přítomny zelenina, ovoce, bobule, mléko a produkty mléčné kyseliny, alespoň 3 litry vody a dokonce i trochu suchého vína. Metoda ztráty hmotnosti zahrnuje 4 fáze:
 • první - přípravné, trvá 2-4 týdny, učí vás kontrolovat vaši dietu a odmítat škodlivé jídlo. Doporučuje se jíst více surové zeleniny, fazole, ovoce a pít velkou vodu;
 • druhý - dvoutýdenní počáteční, pomáhá vyčistit trávicí orgány, aktivovat metabolismus. Důraz je kladen na spotřebu surových kořenových plodin, ovoce, jogurt, kefír. Během tohoto období je nutné spojit sporty;
 • třetí - hlavní, může trvat až 7 měsíců, zvyklý na neustálý zdravý životní styl. Snídaně se může skládat z jogurtu a sušeného ovoce, občerstvení - zeleniny a ovoce, na oběd - vařené maso se salátem, večeře s pečenou zeleninou, nalije se olivovým olejem;
 • čtvrtý - fixace, umožňuje malé množství vepřového masa, trochu čokolády. Nejdůležitější je nekombinovat uhlohydráty s tuky, jíst 5x denně, upřednostňovat bílkoviny na večeři.

Shrneme-li, můžeme konstatovat, že výše uvedené nejsou jen obvyklé přístupy k výživě, prohlašující princip ztráty hmotnosti lahodnou: nízkou sacharidovou nebo bezcharidovou tukovou dietou. S ním přichází rychlý pocit sýtosti, který umožňuje snížit porce a současně cítit spoustu energie a energie.

Nabídka tukové stravy po dobu jednoho týdne

Nabídka většiny diet je depresivní daleko před začátkem, ale ne tohle. Menu tučné stravy za týden jednoduše přitahuje lidi do náruče a čas, aby si připomněli nutnost konzultovat s lékařem před tím, než je použije. V tom nejsou žádné přísné omezení, jídlo za hodinu, vážení porcí. Den výživy může vypadat takto:

 • snídaně - slanina, míchaná vejce nebo omeleta z 2-3 vajec, rajčata, okurky, káva;
 • oběd - hovězí steak, pečená zelenina;
 • středně ranní občerstvení - salát ze zeleniny;
 • večeře - mastný tvaroh s přísadou ořechů, čaje;
 • v noci - čaj se sendvičem z nízkotučného chleba a másla.

Ostatní dny v týdnu jsou úplně závislé na představivosti a není třeba spojovat lidi s určitými pokrmy, tk. Které mají k dispozici široký sortiment produktů: kuřecí maso, krůtí, králičí, hovězí maso, vepřové maso, jehněčí maso, ryby, vejce, sýr, tvrdý, sýr, vývar, mléko a mléčné výrobky, citron, pomeranč, grapefruit, salát, čaj, káva a mnoho vody.

Kontraindikace

Tuková strava má své kontraindikace spojené s její nerovnováhou, protože úloha sacharidů ve fungování těla nebyla zrušena. Jsou zapojeni do syntézy enzymů, hormonů, sekrecí. Navíc je zdrojem energie, potravou pro mozek. Tukujte sacharidy přímo v žaludku a saturajte tělo. Aby to bylo dosaženo, tuky a bílkoviny potřebují více času, takže jejich současný příjem vede k tvorbě tukových zásob, zvýšení hmotnosti. Pouze absolutně zdraví lidé se mohou uchýlit k tučné stravě. Problémy trávicího traktu, ledvin, žlučových kamenů onemocnění, endokrinní onemocnění, doba březosti dítěte a při kojení nejsou kompatibilní s tím, jak elektrické energie, jinak by mohlo dojít rizika spojená s dietou.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

Komplikace po postupu

Dieta s nízkým obsahem sacharidů může vést k možným komplikacím. Když je diabetem hypoglykemická kóma, žluč a urolitiáza - posun kamenů a zablokování kanálů, což je pro život velmi nebezpečné. Nervový systém člověka může také trpět, exacerbace gastritidy, pankreatitidy.

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

Recenze a výsledky

Tuk dietu, podle recenzí, je obtížné pro lidi, kteří jsou zvyklí jíst zcela jinak. V každém případě každý hledá své vlastní. Z nichž většina se vkus, říkají, není rychlý, ale trvalý výsledek, ale samotný koncept tom se bere jako základ pro každodenní výživy: méně než jednoduché sacharidy, více bílkovin a tuků, plus sportu nebo fyzické aktivity.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.