^

Zdraví

Adelphane

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Adelfan je kombinovaný lék, který pomáhá snižovat krevní tlak (arteriální tlak). Aktivními složkami léčiv jsou rezerpin, stejně jako dihydralazin.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikace Adelfana

Tento přípravek se užívá k léčbě hypertenze (ve středních a lehkých formách), zejména v případě, že toto onemocnění vzniklo z neznámého důvodu.

Formulář vydání

Vyráběné ve formě tablet. Jeden balení obsahuje 250 tablet.

Farmakodynamika

Reserpine působí na tělo neurotropním vazodilatačním účinkem. Adelphan snižuje krevní tlak a zlepšuje spánek. V důsledku použití léku v neuronech saturace neurotransmitery klesá, což způsobuje jeho antipsychotický účinek.

Tablety zlepšují peristaltiku gastrointestinálního traktu, zvyšují glomerulární reakci a zvyšují objem průtoku krve v játrech. Dále lék snižuje rychlost metabolismu, způsobuje miózu a hypotermii. To také podporuje prohloubení dýchacích cest. Neustálý účinek užívání přípravku Adelphan se objeví po 2-3 týdnech. Od začátku léčby.

Pod vlivem digidralazina snížena hladkého svalstva tonus arteriol, čímž se zvyšuje průtok krve a snižuje sílu odporu v cévách orgánů, jako jsou ledviny, mozku a kůže a srdce.

Farmakokinetika

Po perorálním podání reserpinu se brzy absorbuje, systémová biologická dostupnost je 50%. Relativní průměrná hodnota Vd rezerpinu je 9,1 l / kg (s výkyvy v rozmezí 6,4-11,8 l / kg). S proteiny krevní plazmy se váže více než 96% (s albuminy a lipoproteiny). Účinná látka v játrech se metabolizuje a také ve střevě. Hlavními produkty metabolismu jsou kyselina trimethoxybenzoová společně s methylreserátem. Vylučuje se z krevní plazmy spolu s metabolity ve 2 fázích: poločas rozpadu v α-fázi je 4,5 hodiny a v β-fázi 271 hodin. Průměrný poločas nezměněné složky je 33 hodin. Celkový čistící poměr reserpinu má průměrnou hodnotu 245 ml / min. Během prvních 96 hodin po perorálním podání pacientovi podána dávka 8% vylučován ledvinami (převážně ve formě metabolitů), a dokonce i 62% - střeva (často maskovaný nemodifikované látky).

Po interním příjmu se dihydralazin brzy vstřebává, přičemž zůstává v krvi v nezměněné podobě. V procesu metabolismu této složky se také vytvářejí hydrazonové látky. Přibližně 10% dihydralazinu se nachází v krevní plazmě pod záštitou hydralazinu. Metabolizace látky se provádí hlavně oxidací (současně se tvoří hydrazony), stejně jako acetylace. V tomto případě trvá poločas nezměněné základní složky v průměru 4 hodiny. Průměrná celková rychlost čištění je 1450 ml / min. Během prvních 24 hodin po požití se přibližně 46% použité dávky vylučuje z těla (převážně střeva), a to především ve formě metabolitů. Přibližně 0,5% dávky léčiva v nezměněné formě opouští močí.

Dávkování a aplikace

Adelfan v první fázi léčby je předepsán v dávce 1 tabletu. Třikrát denně po jídle. Pokud je taková potřeba, lze dávku zvýšit na 2 tabulky. Třikrát denně. Po dosažení terapeutického účinku se denní dávka léku postupně snižuje.

trusted-source[8], [9]

Používejte Adelfana během těhotenství

Přípravek Adelfan by měl být používán s opatrností v 1 a 2 trimestru těhotenství. V případě nalezení pacienta ve třetím trimestru těhotenství z užívání drogy musí být opuštěn, protože v pozdějším termínu může způsobit letargii u dítěte nebo anorexii.

Kontraindikace

Mezi kontraindikací Adelphanova přijetí:

 • Stav deprese;
 • Parkinsonova choroba;
 • Odloženo v nedávné minulosti infarkt myokardu;
 • Epilepsie;
 • Zhoršený vřed;
 • Arytmie nebo anginy pectoris v těžké formě;
 • Jasná tachykardie;
 • Problémy s funkcí jater;
 • Těžká forma renální insuficience;
 • Přecitlivělost na složky léku - reserpin nebo dihydralazin;
 • Doba kojení;
 • Věk je mladší 18 let.

Vedlejší efekty Adelfana

Mezi vedlejší účinky užívání léků patří následující poruchy:

Zčervenání očí, vyrážka na kůži, porucha motorických funkcí trávicího procesu, rozvoj bradykardie, závratě, pocit obecné slabosti a dýchavičnost. V některých případech může být deprese, úzkost, nespavost, a symptomy Parkinsonovy choroby (porucha koordinace pohybů s výskytem chvění, stejně jako snížení rozsahu pohybu).

trusted-source[7]

Interakce s jinými léky

Jiné léky, které snižují krevní tlak, zvyšují hypotenzní účinek přípravku Adelphane. Kombinace reserpinu se srdečními glykosidy snižuje srdeční frekvenci, čímž se zvyšuje riziko arytmie. Snižuje účinnost antiparkinsonik, stejně jako morfin a holinoblokatorov. Při kombinaci s methyldopou se zvyšuje pravděpodobnost vývoje depresivního stavu. Zvyšuje centrální účinek hypnotik, léků používaných jako inhalační anestetika, barbituráty, antihistaminiká, léky obsahující etanol, stejně jako tricykly. V případě kombinovaného podávání s inhibitory MAO dochází ke zvýšení krevního tlaku a vzniku hyperaktivity.

Tricykly, antipsychotika, léky obsahující ethanol a diazoxid v kombinaci s přípravkem Adelphan zvyšují hypotenzní účinek hydralazin sulfátu.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Podmínky skladování

Léčivo by mělo být skladováno na suchém místě, uzavřené před slunečním světlem, při maximální teplotě nejvýše 30 ° C.

trusted-source[14], [15], [16]

Skladovatelnost

Adelfan se smí používat po dobu 5 let od data výroby.

trusted-source[17]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Adelphane" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.