^

Zdraví

Adencor

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Adenokor má na tělo antiarytmický účinek. Používá se k stabilizaci metabolických procesů v myokardu.

trusted-source[1]

Indikace Adencor

Přípravek Adenocor by měl být použit v takových případech: k zastavení paroxysmálního SVT (včetně syndromu Wolff-Parkinsonovy-bílé); jako pomocného léčiva v procesu diagnostiky srdce (u procedur jako je dvourozměrná echokardiografie, scintigrafie a umístění AV bloku).

trusted-source[2], [3], [4]

Formulář vydání

Vydává se ve formě injekčního roztoku - lahvičky č. 6 v objemu 2 ml (6 mg).

Farmakodynamika

Léčba má antiarytmický účinek (hlavně ve vývoji supraventrikulárních tachyarytmií). Snižuje rychlost AV-vedení a automatizace sinusového uzlu, zvyšuje refraktivitu AV uzlu a je také schopna přerušit cestu mechanismu opětovného vstupu do AV uzlu. Má vasodilatační a koronární expanzivní vlastnosti. V některých případech (často kvůli pomalé intravenózní infuzi) může způsobit pokles krevního tlaku. Předpokládá se, že většina účinků tohoto léčiva vznikají v důsledku aktivace aktivity specifických adenosinových receptorů. Lék začíná okamžitě působit na tělo.

trusted-source[5], [6]

Dávkování a aplikace

Intravenózně vstříkněte lék rychle (za 2 sekundy) v dávce 3 mg. Dodatečná dávka je 6 mg (podává se po 1-2 minutách, v nepřítomnosti výsledku po 1-2 minutách se podává dalších 12 mg roztoku).

trusted-source[10]

Používejte Adencor během těhotenství

Když je těhotná, droga je povolena, pokud je potřeba.

Kontraindikace

Kontraindikace k použití, pokud je pacient pozorován AV blokádou 2 nebo 3 stupně nebo SSSU (výjimkou mohou být pacienti s kardiostimulátorem).

trusted-source[7]

Vedlejší efekty Adencor

Mezi vedlejšími účinky léku: rozmazané vidění, bolest hlavy a závratě, tachykardie, bolest v srdci, bradykardie, nauzea, AV blokáda (různé stupně závažnosti). Navíc křeče v průduškách, hyperventilace, zvýšené pocení, chuť kovu v ústech, stejně jako bolest na krku, zádech a rukou.

trusted-source[8], [9]

Interakce s jinými léky

Při interakci s dipyridamolem se zlepšují vlastnosti adenosinu a v kombinaci s kofeinem, teofylinem a jinými xantiny se naopak snižují.

trusted-source[11], [12]

Podmínky skladování

Uchovávejte léky na místě, které je od dětí zavřeno. Teplota by měla být nižší než 25 ° C.

Skladovatelnost

Přípravek Adenocor se smí užívat do 3 let od data výroby.

trusted-source[13]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Adencor" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.