Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Adencor

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Adenokor má na tělo antiarytmický účinek. Používá se k stabilizaci metabolických procesů v myokardu.

trusted-source[1]

Klasifikace ATC

C01EB10 Аденозина фосфат

Účinné látky

Аденозин

Indikace Adencor

Přípravek Adenocor by měl být použit v takových případech: k zastavení paroxysmálního SVT (včetně syndromu Wolff-Parkinsonovy-bílé); jako pomocného léčiva v procesu diagnostiky srdce (u procedur jako je dvourozměrná echokardiografie, scintigrafie a umístění AV bloku).

trusted-source[2], [3], [4]

Formulář vydání

Vydává se ve formě injekčního roztoku - lahvičky č. 6 v objemu 2 ml (6 mg).

Farmakodynamika

Léčba má antiarytmický účinek (hlavně ve vývoji supraventrikulárních tachyarytmií). Snižuje rychlost AV-vedení a automatizace sinusového uzlu, zvyšuje refraktivitu AV uzlu a je také schopna přerušit cestu mechanismu opětovného vstupu do AV uzlu. Má vasodilatační a koronární expanzivní vlastnosti. V některých případech (často kvůli pomalé intravenózní infuzi) může způsobit pokles krevního tlaku. Předpokládá se, že většina účinků tohoto léčiva vznikají v důsledku aktivace aktivity specifických adenosinových receptorů. Lék začíná okamžitě působit na tělo.

trusted-source[5], [6]

Používejte Adencor během těhotenství

Když je těhotná, droga je povolena, pokud je potřeba.

Kontraindikace

Kontraindikace k použití, pokud je pacient pozorován AV blokádou 2 nebo 3 stupně nebo SSSU (výjimkou mohou být pacienti s kardiostimulátorem).

trusted-source[7]

Vedlejší efekty Adencor

Mezi vedlejšími účinky léku: rozmazané vidění, bolest hlavy a závratě, tachykardie, bolest v srdci, bradykardie, nauzea, AV blokáda (různé stupně závažnosti). Navíc křeče v průduškách, hyperventilace, zvýšené pocení, chuť kovu v ústech, stejně jako bolest na krku, zádech a rukou.

trusted-source[8], [9]

Dávkování a aplikace

Intravenózně vstříkněte lék rychle (za 2 sekundy) v dávce 3 mg. Dodatečná dávka je 6 mg (podává se po 1-2 minutách, v nepřítomnosti výsledku po 1-2 minutách se podává dalších 12 mg roztoku).

trusted-source[10]

Interakce s jinými léky

Při interakci s dipyridamolem se zlepšují vlastnosti adenosinu a v kombinaci s kofeinem, teofylinem a jinými xantiny se naopak snižují.

trusted-source[11], [12]

Podmínky skladování

Uchovávejte léky na místě, které je od dětí zavřeno. Teplota by měla být nižší než 25 ° C.

Skladovatelnost

Přípravek Adenocor se smí užívat do 3 let od data výroby.

trusted-source[13]

Farmakologická skupina

Антиаритмические средства

Farmakologický účinek

Антиаритмические препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Adencor" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.