^

Zdraví

Adenorm

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Adenorm je léčivo ze skupiny selektivních adrenoreceptorových blokátorů, jako jsou α-1D a α-1A.

Indikace Adenorm

Léčivo se používá k léčbě benigní hyperplasie prostaty.

trusted-source[1], [2]

Formulář vydání

Přípravek je dostupný ve formě kapslí. Jeden blistr obsahuje 10 tobolek; jeden kartonový obal obsahuje 3 blistry s kapslemi.

Farmakodynamika

Aktivní léková substance je tamsulosin-hydrochloridu, blokuje postsynaptické adrenoreceptory skupiny a a-1D a-1A se nachází v hladkých svalech prostaty, děložního čípku mochevika a prostatické uretry. Pod vlivem drog relaxovat hladkou svalovinu, tam je zlepšení fungování detruzoru a zmizí projevy dráždění a obstrukce, které vznikají v důsledku benigní hyperplazie prostaty. Přípravek Adenorm nezpůsobuje systémové změny TK ani u pacientů trpících hypertenzí. Maximální terapeutický účinek tohoto léčiva dosáhne 2 týdny po zahájení léčby.

Farmakokinetika

Po vnitřním podání se tamsulosin rychle vstřebává do trávicího traktu. Maximální nasycení aktivní složky v krevní plazmě dosáhne 6 hodin po podání jedné dávky. Lék má vysokou míru vazby na plazmatické proteiny (až 99%). Metabolismus tamsulosinu se vyskytuje v játrech. V tomto procesu se tvoří metabolity se slabším farmakologickým účinkem.

Po jednorázovém použití je poločas 10 hodin. Pokud je léčba pravidelná, poločas rozpadu účinné látky se prodlužuje na 13 hodin. Lék se vylučuje ledvinami, nejčastěji pod maskou metabolitů. Maximálně 10% látky je nezměněno.

trusted-source[3]

Dávkování a aplikace

Tento přípravek je určen pro interní příjem. Kapsule nelze žvýkat nebo rozdrtit - po opláchnutí běžnou vodou je nutné polykat celé. Použití drogy nesouvisí s jídlem.

Délka trvání léčebného cyklu a dávkování jsou individuálně přiděleny pacientům - toto by mělo provádět ošetřující lékař. U dospělých je dávka obvykle 1 kapsle 1 rub / den.

trusted-source[5], [6]

Kontraindikace

Mezi kontraindikacemi:

  • Vysoká individuální citlivost na jednotlivé složky drogy;
  • Pacienti podstupující terapeutický průběh v důsledku porušení aktivity jater v těžké formě, stejně jako pacienti, kteří mají anamnézu s ortostatickým kolapsem.

Zvláštní opatrnost je nutno jmenovat Adenormu pacientům s funkčním poškozením ledvin (pacienti s rychlostí čištění kreatininu nižší než 10 ml / min).

Vedlejší efekty Adenorm

Obecně platí, že lék je tolerován pacienty bez komplikací, ale v některých případech byly v důsledku jeho užívání takové nežádoucí účinky pozorovány:

  • Orgány kardiovaskulárního systému: poruchy srdečního rytmu, mdloby, ortostatické kolapsy;
  • Orgány CNS: slabost svalů, bolesti hlavy;
  • Alergie: svědění a vyrážka na kůži, stejně jako kopřivka.

trusted-source[4]

Předávkovat

V případě předávkování léky došlo u pacientů k poklesu krevního tlaku ak vzniku kompenzační tachykardie.

Interakce s jinými léky

V kombinaci s léčivy z kategorie blokátorů α1-adrenoreceptorů může dojít ke snížení krevního tlaku.

U kloubní adenormy a cimetidinu nastává mírné zvýšení saturace tamsulosinu v krevní plazmě.

Během interakce léku s furosemidem se pozoruje mírné snížení saturace aktivního prvku v plazmě.

Pokud je přípravek Adenorm kombinován s warfarinem a diklofenakem, poločas tamsulosinu klesá.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Podmínky skladování

Lék musí být uchováván na suchém místě, uzavřeném od slunečních paprsků. Teplota vzduchu by měla být mezi 15-25 ° C.

trusted-source[11], [12], [13]

Skladovatelnost

Přípravek Adenorm lze užívat 2 roky po výrobě tohoto léku.

trusted-source[14]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Adenorm" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.