^

Zdraví

Aditivační multivitamíny s minerály

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Přídavek multivitamin s minerály přispívá k aktivaci a stabilizaci metabolických procesů v těle.

trusted-source[1], [2]

Indikace Aditivační multivitamíny s minerály

Droga je předepsána s nedostatkem mikro- a makroelementů v těle, stejně jako vitamíny nebo v případě zvýšené poptávky po nich během zotavení z nemoci a léčby antibiotiky. Jako preventivní činidlo používané při sezónní hypovitaminóze.

trusted-source[3], [4]

Formulář vydání

Lék je rozpustná tableta, která se používá k vytvoření popu, který má chuť oranžové. Vyrábějí se trubky s deseti nebo 20 kusy. Jeden balení obsahuje 1 takovou trubici.

Farmakodynamika

Multivitaminová léčiva má metabolický účinek. Mg2 + látka snižuje excitabilitu nervových zakončení, stejně jako procesy přenosu impulsů podél nervů a svalů. Kromě toho se účastní řady různých enzymových reakcí. Pokud je nedostatek Mg2 +, existují poruchy postihující různé systémy těla. Existují neuromuskulární (jako svalová slabost, třes, myoklonie, křeče) a duševní poruchy (stálé úzkost, nespavost a silná podrážděnost). Může dojít k narušení rytmu srdečního tepu (extrasystolu nebo tachykardie) a zažívacího traktu (bolest, průjem, plynatost a křeče). Při stabilizaci procesu metabolismu se pyridoxin účastní také NS, což je doplněk k Mg2 +. Díky účinkům kyseliny listové a kyanokobalaminu se zlepšuje činnost hematopoetických a nervových systémů.

trusted-source[5], [6]

Dávkování a aplikace

Potřebujete konzumovat vitaminy rozpuštěním jedné tablety ve vodě (1 zásobník). Dost 1 den za den.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Používejte Aditivační multivitamíny s minerály během těhotenství

Vitamíny mohou těhotné ženy užívat, ale před použitím je třeba pečlivě zvážit poměr přínosů a rizik tohoto léčiva pro tělo.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace k užívání vitamínů je vysoká citlivost na složky léku, selhání ledvin v těžké formě (hodnota QC je nižší než 30 ml / min). Rovněž se nedoporučuje dětem pod 3 roky.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Vedlejší efekty Aditivační multivitamíny s minerály

Nežádoucí účinky užívání léku mohou být alergické reakce, bolest v břiše, stejně jako průjem.

trusted-source[11], [12]

Interakce s jinými léky

Ca2 + ionty, stejně jako fosfáty, redukují absorpci a Mg2 + redukují rychlost absorpce tetracyklinu. Aktivita levodopy je snížena pomocí pyridoxinu.

Vitamin B6 užívaný pacienty užívajícími levodopu k léčbě Parkinsonovy nemoci bez použití periferního inhibitoru DOPA-dekarboxylázy snižuje terapeutický účinek L-DOPA.

Vzhledem k tomu, že sloučeniny cycloserinu, isoniazidu a penicilinu s pyridoxinem neposkytují aktivní interakci, jeho obsah v těle klesá. Fenytoin snižuje koncentraci kyseliny listové a snižuje její antikonvulzivní vlastnosti. Probenecid snižuje rychlost eliminace riboflavinu z těla. Vzhledem k tomu, že TCA jsou deriváty fenothiazinu, mohou snížit terapeutické účinky vitaminu B2.

Kombinace léků s vitamínem C, které snižují účinky žaludeční šťávy, se nedoporučuje. Kyselina salicylová a další deriváty kyselin (např. Acetylsalicyl) interferují s uvolňováním vitaminu C a také snižují hladinu v krevní plazmě. Okyselování těla vitaminu E může ovlivňovat minerální oleje, stejně jako colestipol a cholestyramin.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Podmínky skladování

Uchovávejte lék v těsně uzavřeném obalu na suchém a dětském místě. Skladovací teplota je 15-25 ° C.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Skladovatelnost

Přídavek multivitamin s minerály je povolen do 2 let od data výroby.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Aditivační multivitamíny s minerály" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.