Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Aditivační multivitamíny s minerály

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Přídavek multivitamin s minerály přispívá k aktivaci a stabilizaci metabolických procesů v těle.

trusted-source[1], [2]

Klasifikace ATC

A11AA04 Поливитамины с микроэлементами

Účinné látky

Поливитамины
Минералы

Indikace Aditivační multivitamíny s minerály

Droga je předepsána s nedostatkem mikro- a makroelementů v těle, stejně jako vitamíny nebo v případě zvýšené poptávky po nich během zotavení z nemoci a léčby antibiotiky. Jako preventivní činidlo používané při sezónní hypovitaminóze.

trusted-source[3], [4]

Formulář vydání

Lék je rozpustná tableta, která se používá k vytvoření popu, který má chuť oranžové. Vyrábějí se trubky s deseti nebo 20 kusy. Jeden balení obsahuje 1 takovou trubici.

Farmakodynamika

Multivitaminová léčiva má metabolický účinek. Mg2 + látka snižuje excitabilitu nervových zakončení, stejně jako procesy přenosu impulsů podél nervů a svalů. Kromě toho se účastní řady různých enzymových reakcí. Pokud je nedostatek Mg2 +, existují poruchy postihující různé systémy těla. Existují neuromuskulární (jako svalová slabost, třes, myoklonie, křeče) a duševní poruchy (stálé úzkost, nespavost a silná podrážděnost). Může dojít k narušení rytmu srdečního tepu (extrasystolu nebo tachykardie) a zažívacího traktu (bolest, průjem, plynatost a křeče). Při stabilizaci procesu metabolismu se pyridoxin účastní také NS, což je doplněk k Mg2 +. Díky účinkům kyseliny listové a kyanokobalaminu se zlepšuje činnost hematopoetických a nervových systémů.

trusted-source[5], [6]

Používejte Aditivační multivitamíny s minerály během těhotenství

Vitamíny mohou těhotné ženy užívat, ale před použitím je třeba pečlivě zvážit poměr přínosů a rizik tohoto léčiva pro tělo.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace k užívání vitamínů je vysoká citlivost na složky léku, selhání ledvin v těžké formě (hodnota QC je nižší než 30 ml / min). Rovněž se nedoporučuje dětem pod 3 roky.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Vedlejší efekty Aditivační multivitamíny s minerály

Nežádoucí účinky užívání léku mohou být alergické reakce, bolest v břiše, stejně jako průjem.

trusted-source[11], [12]

Dávkování a aplikace

Potřebujete konzumovat vitaminy rozpuštěním jedné tablety ve vodě (1 zásobník). Dost 1 den za den.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Interakce s jinými léky

Ca2 + ionty, stejně jako fosfáty, redukují absorpci a Mg2 + redukují rychlost absorpce tetracyklinu. Aktivita levodopy je snížena pomocí pyridoxinu.

Vitamin B6 užívaný pacienty užívajícími levodopu k léčbě Parkinsonovy nemoci bez použití periferního inhibitoru DOPA-dekarboxylázy snižuje terapeutický účinek L-DOPA.

Vzhledem k tomu, že sloučeniny cycloserinu, isoniazidu a penicilinu s pyridoxinem neposkytují aktivní interakci, jeho obsah v těle klesá. Fenytoin snižuje koncentraci kyseliny listové a snižuje její antikonvulzivní vlastnosti. Probenecid snižuje rychlost eliminace riboflavinu z těla. Vzhledem k tomu, že TCA jsou deriváty fenothiazinu, mohou snížit terapeutické účinky vitaminu B2.

Kombinace léků s vitamínem C, které snižují účinky žaludeční šťávy, se nedoporučuje. Kyselina salicylová a další deriváty kyselin (např. Acetylsalicyl) interferují s uvolňováním vitaminu C a také snižují hladinu v krevní plazmě. Okyselování těla vitaminu E může ovlivňovat minerální oleje, stejně jako colestipol a cholestyramin.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Podmínky skladování

Uchovávejte lék v těsně uzavřeném obalu na suchém a dětském místě. Skladovací teplota je 15-25 ° C.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Skladovatelnost

Přídavek multivitamin s minerály je povolen do 2 let od data výroby.

trusted-source[26], [27], [28], [29], [30]

Farmakologická skupina

Макро- и микроэлементы в комбинациях
Витамины и витаминоподобные средства в комбинациях

Farmakologický účinek

Препараты восполняющее дефицит витаминов и минеральных веществ

Oblíbení výrobci

Натур Продукт Фарма Сп. з о. о., Польша

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Aditivační multivitamíny s minerály" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.