^

Zdraví

Aeroionoterapie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Aeroionoterapie - léčba lehkými ionty. Aeronie jsou posunuty v souladu silou elektrického pole, což vede k neutralizaci nábojů. Při styku aeroionů s kůží se receptorové zařízení rozruší a lokální mikrocirkulace se mění (v důsledku tvorby biologicky aktivních látek) a množství absorbovaného kyslíku se zvyšuje, baktericidní účinek se rozvíjí. Vlastnosti fyziologických reakcí závisí na umístění, síle a délce expozice ionty vzduchu.

Aeroionizace je vystavena obličejové oblasti, oblasti límce, epigastrických, bederních oblastí, oddělených částí těla.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace pro aeroionoterapii

Somatoformní autonomní dysfunkce, hypertenze, alergie (zejména dýchací orgány).

Kontraindikace

Přecitlivělost na aeriony, obecná kontraindikace k fyzioterapii.

trusted-source[4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.