^

Zdraví

Aerosol ze svrabů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Vy jste mučeni svrabem? Chcete-li se zbavit toho, je možné jen na jeden den, pokud správně vyzvednout aerosol ze svrabů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace pro použití aerosolů ze svrabů

Svrab je považován za poměrně složitou chorobu, která je těžko vyléčit, a to i přesto, že je od ní dnes mnoho léků. Faktem je, že prakticky všichni agenti jednat pouze v první fázi vývoje klíštěte (metamorfní). Proto se nedoporučuje užívat stejnou drogu podruhé.

Indikace pro použití aerosolů ze svrabů jsou následující: pokud na vašem těle vidíte malou vyrážku, která má malý svědění, začaly se rozvíjet tzv. Svědění.

Přečtěte si také: Masti z mange

Farmakodynamika

Vzhledem k tomu, že nejoblíbenější aerosol ze svrabů je "Spregal", bude zde popsána jeho farmakodynamika. Složení léku zahrnuje esdepallerin - zvláštní jed, který se používá k pronásledování hmyzu. Účinek tohoto činidla má následující mechanismus: přerušení kationtové výměny v membránách nervových buněk. Účinek esdepalleriny je doplněn o jednu další látku - piperonylbutoxid.

Farmakokinetika

Budeme zvažovat farmakokinetiku nejoblíbenějšího aerosolu ze svrabu "Spregal". Hodinu poté, co vstříkáte lék na tělo, jeho substance se nacházejí v krvi (zejména esdepallerin). Za den v krevní plazmě se množství látek stává minimální. U některých pacientů není koncentrace ani zjevná. O dva dny později nejsou žádné složky léku v těle neznatelné.

Názvy aerosolů ze svrabů

Permethrin. Produkováno ve formě postřiku. Často se používá k léčbě svrabů, vší. Mezi hlavními kontraindikacemi užívání tohoto léčiva lze nalézt: alergie na látky, které tvoří výrobek, kojení, děti do jednoho roku užívání drogy se nedoporučují. Nemůže být použita pro jiné kožní podmínky.

Pár plus. Tento nástroj je kombinovaný a používá se k léčbě svrabů a vší. Při použití se snažte zasáhnout do očí. Rozdíl mezi prostředky je jeho dobrá snášenlivost.

A-PAR. Oblíbený dezinfekční prostředek, který má také antiparazitický účinek. Jako součást aerosolu ze svrabů - esdepalletrin a piperonyl butoxid. Tento výrobek je také vhodný pro dezinfekci oděvů a předmětů pro domácnost. Není žádoucí používat aerosol pro těhotné ženy a kojence.

Boj

Složení léčiva obsahuje speciální látku - esdepallerin a piperonil butoxid. Kvůli tomu se svrab rychle prochází. Aerosol je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti. Látka může být použita i pro kojence, ale před sebou je těsně uvízla ubrousek. Aplikujte lépe večer, takže sprej funguje v noci. Poté naložte čisté oblečení a neperte nejméně po dobu 12 hodin, poté omyjte mýdlem a dobře osušte pokožku. Ostatní členové rodiny nejsou infikováni, je třeba je také zpracovat. Mezi vedlejšími účinky lze nalézt: mírné pocity hoření na pokožce.

Pokud je třeba ošetřit tvář dítěte, můžete navlhčit bavlněný tampón v aerosolu a otřít kůži. Pokud je třeba často vyměňovat plenky, musí se lék stříkat znovu na kůži.

Během používání je nutné držet nádobu s aerosolem ve vzdálenosti dvacet až třicet centimetrů od těla. Nejprve je třeba aplikovat na kmen a pak na ruce a nohy. Obvykle se po první aplikaci skryje. Pokud však máte nadále symptomy této nemoci, stojí za to pokračovat v léčbě.

Kontraindikace k užívání léku jsou:

  1. Nesnášenlivost vůči léčivým látkám.
  2. Bronchitida nebo bronchiální astma.

Upozorňujeme, že aerosol může být aplikován na tělo bavlněným tampónem, pokud trpíte astmatem nebo bronchitidou.

Způsob použití aerosolů ze svrabů

Obvykle se večer aplikují aerosoly ze svrabu, aby působily v noci. Abyste dosáhli efektivního výsledku, nemůžete umyt po dobu 12 hodin po aplikaci drogy. Před nástřikem vždy protřepejte plechovku, přejděte na tělo ve vzdálenosti 20 cm. Jakmile kůže začne svítit, jděte do jiné části těla. Nejlepší je začít s kmenem. Po 12 hodinách omyjte mýdlem a vodou.

Používání aerosolů ze svrabů během těhotenství

Během těhotenství je většina léků kontraindikována k použití. Ale tomu tak není v případě populárního aerosolu "Spregal". Může být použita i pro malé děti, kojící matky, stejně jako v každém trimestru těhotenství.

Kontraindikace pro použití

Kontraindikace k použití aerosolů ze svrabů jsou zpravidla následující:

  1. Alergie látek ve formulaci.
  2. Lidé s bronchiálním astmatem kvůli formě uvolnění léku.
  3. Pacienti s bronchitidou (také kvůli formě uvolnění).
  4. Některé přípravky nelze během laktace používat.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Nežádoucí účinky aerosolů ze svrabů

Vzhledem k tomu, že aerosol je nejjednodušší léčivý přípravek, jehož látky nejsou absorbovány tělem ve velkém množství, nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky. V některých případech dochází k mírnému pocitu pálení na kůži, která velmi rychle prochází.

Předávkování

Doposud nebyly nalezeny případy předávkování z používání aerosolů ze svrabů.

Interakce s jinými léky

Aerosoly ze svrabu dobře spolupracují s jinými léky.

Podmínky skladování

Je velmi důležité správně uchovávat všechny léky. To platí pro aerosoly ze svrabů. Obvykle se musí skladovat na suchém, temném místě. Před použitím si přečtěte podmínky skladování. Zpravidla jsou napsány v pokynech k léku.

Datum vypršení platnosti

Obvykle datum vypršení aerosolu ze svrab není delší než dva roky. Po uplynutí tohoto období se produkt nepoužívá. Datum expirace je uvedeno na plechovce nebo v krabici z přípravku.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Aerosol ze svrabů" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.