Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Alternativní léčba cyst

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Alternativní léčba cyst může opravdu pomoci a účinně se vyrovnat s malými lézemi, které nemají komplikace.

Cysta je dutina, jejíž stěny mohou mít různé struktury, v dutině zpravidla obsah transparentní nebo viskózní konzistence, často s hnisem nebo krví. Cysta je tvořena v mnoha orgánech a kanálech lidského těla, mechanismus její tvorby je různorodý a závisí na mnoha faktorech - od vrozené až po patologické, spojené se základním onemocněním.

Nejčastěji v časných stádiích vývoje cystických útvarů jsou neviditelné a nevykazují se, zvláště v případě cyst, které se tvoří v těle. Symptomatická je patrná pouze v případech výrazného zvýšení cysty, jeho zánětu, plnění hnisem. Často jsou cysty náhodně diagnostikovány během vyšetření, které se zabývají identifikací jiné nemoci nebo během rutinního lékařského vyšetření. Pokud je cysta diagnostikována jako velká, která je schopná prasknout nebo jako taková, která zasahuje do fungování okolních orgánů, je chirurgicky odstraněna. Existují cysty, které je třeba okamžitě odstranit, aby se zabránilo malignitě - transformaci na onkologické onemocnění. Je indikována alternativní léčba cyst a je možné, že pokud je nádor včas zjištěn, cysta má malou velikost a není naplněná purulentním obsahem. Fytoterapie je také účinná jako pomocná léčba v období po operaci, kdy je nezbytné urychlit proces obnovy celého organismu. Abyste zjistili účinnost alternativních způsobů léčby, doporučujeme provést ultrazvukové vyšetření před zahájením infuze nebo odvarováním a po ukončení kurzu.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Alternativní léčba cyst buněk

Čistota, která se již dlouho používá k léčbě mnoha závažných onemocnění. Okamžitě je třeba provést rezervaci, že rostlina je velmi zákeřná rostlina a neumožňuje frivolní aplikaci. To bylo skutečně používáno po mnoho staletí, avšak Avicenna popsal léčivé vlastnosti rostliny a také varoval před možnými otravami při příliš vysokých koncentracích. Skutečnost, že rostlina obsahuje 24 alkaloidů, z nichž nejnebezpečnější pro tělo - chelidoninu, morfin-jako substance, což může vést ke křečím a sanguinarinu. Užitečné pro správné použití jsou protopin, který snižuje aktivitu vegetativního systému a snižuje svalovou hmotu dělohy. Protinádorový účinek vlaštovičník je spojena jen s jeho vysokým obsahem alkaloidů nejsilnějších, ale je třeba mít na paměti, že všechny bylinné čaje a tinktury se musí vyrobit přesně podle receptury bez narušení uvedené dávky. Je vhodné před užitím drogy z vlaštovičník poradit se s lékařem, aby se zabránilo komplikacím a elementární zmatek v procesu komplexní léčby drogové závislosti, jako vlaštovičník často v kombinaci s některými léky. Alternativní léčba cysty by měla být co nejbezpečnější. 

"Jemný" předpis, který je vhodný pro léčbu všech typů cyst, pokud nepřesahují tři centimetry a nemají purulentní obsah. 1 čajová lžička suchého celandinu se nalije sklenicí vroucí vody a trvá doslova na jedné nebo dvou minutách, ne více. Bujón by měl mít světle žlutou barvu. Měl by být filtrován. Vezměte odvar připravený tímto způsobem je nutné 21-leté třikrát denně za 30-40 minut před jídlem. Tento způsob přípravy celandinu je považován za bezpečný a pomáhá neutralizovat malé cysty ve vaječnících, játrech, žlučových cestách. Použití tohoto nástroje navíc pomůže vyčistit játra toxinů, takže se neobtěžujte při atypickém výboji během defekce. 

Recept, který zahrnuje jak interní aplikaci, tak i externí. Stonkujte mladou omáčkou z plátků, nakrájíme na plátky. Míra "živého" materiálu by měla být v objemu 100 gramů. Nalijte stonku celandinu s vařenou horkou vodou (500 ml) a zapijte ho, počkejte na vaření a okamžitě vyjměte nádobu z ohně. Náprava trvá 15-20 minut, zfiltruje se a ochladí se na pokojovou teplotu. 200 ml je oddělena do samostatného kontejneru pro večerní injekční stříkačku, pokud je to otázka ovariální cysty. Vnitřní infuze by měla být 50 ml třikrát denně po dobu půl hodiny před jídlem. Průběh léčby - 10 dní, pak týdenní přestávka a kurz se opakuje znovu. Před použitím tohoto nástroje je třeba zkontrolovat stav cysty, abyste předešli komplikacím. Pokud existují obavy ohledně reakce těla na rostlinu, před začátkem kurzu můžete vzít lžičku infuze před jídlem a pozorovat stav během dne. 

Recept, který obsahuje paradoxní kombinaci alkoholu a mléka. Je třeba umývat čerstvé stonky z kandidánu, zakroutit je na masové mlýny, vytlačit šťávu. Ve stejném poměru smíchat šťávu a vodku (alkohol - nejméně 40 stupňů), například sklenici šťávy na pohár alkoholu. Trvejte na týden. Pak ráno schéma nalačno jen půl hodiny před jídlem: 3 kapky infuze ve 100 ml mléka, totiž každý den jedna kapka, k dosažení 10 kapek, pak snížit a jedna kapka zpět až tři kapky na 100 ml mléka, 2.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Růst nebo lopuch

Rapek nebo lopuch obyčejný. Ve skutečnosti tato nenáročná rostlina nemůže být nazývána obyčejným. Zvláště cenné jsou kořeny této jedinečné rostlin, které obsahují protein, éterické oleje, hořkost, tanové složky, pryskyřici, inulin, kyseliny, pektiny, vitamíny B, vitamin E a D, stejně jako glykosidy a alkaloidy. To je arktin, který patří k aktivním glykosidům, patří k účinným protinádorovým složkám. Jako alternativní řešení cyst - léčba nádorů, tj, benigní nádory, bude vhodné a účinné použití glykosidu. Recepty lopuchu jsou méně toxické, než prostředky vlaštovičník, takže je lze použít samostatně, bez obav z komplikací. 

Vezměte čerstvé kořeny bodláků, opláchněte je, můžete přidat listy rostliny. Suché a odložené na 10-12 hodin, v této době bez přírodních zdrojů země, kořeny a listy aktivovat své hojivé složky, snaží se "přežít". Ráno musí být surovina mletá a vymačkaná šťáva, která by měla být skladována ve skleněné nádobě, pokryté víkem v lednici. Džus se může rychle zhoršit, takže je vždy lepší provést nový lék pokaždé. V chladu by šťáva měla stát 3 dny, po níž může být užívána na lžíci třikrát denně po dobu půl hodiny před jídlem. Kurz je 21 dní, po kterém je třeba si během týdne odpočinout a znovu opakovat alternativní léčbu cyst. Před a po kurzu by se mělo provádět ultrazvukové vyšetření. 

Náprava na šťávu z lopuchu na alkoholu. Stlačte šťávu z čerstvých kořenů a listů v objemu 400 ml a kombinujte ji s vodkou (100 ml). Infuze by měla trvat nejméně tři dny, po níž může být před každým jídlem podávána lžíce. Je třeba pít jeden litr peněz, bude to plnohodnotná léčba lopuchu. 

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Chaga nebo houbová houba

Jedná se o jednu z nejzdravějších léků známých lidstvu po mnoho staletí. Dnes lék z čagy, nazývaný Befungin, už není zřídka na policích chemiků, používá se jako pomocná droga, která může omezit růst jak benigních, tak zhoubných nádorů. Jako součást chaga biologové našli draslík, popel, kyseliny, terpeny, fenoly, polysacharidy, inotidol a pterin. Befungin lze použít jako jeden z prostředků k zastavení růstu cysty: dvě čajové lžičky na půl šálku vařené vody, vezměte lžíci třikrát denně před jídlem. Léčba je dlouhá, až tři měsíce. Strach z komplikací nestojí za to, chaga není toxickým prostředkem. Alternativní léčba cystů naznačuje takové recepty z chaga: 

  • 100 g chaga nalijte teplou vařenou vodu ve velkém kontejneru po dobu 5-6 hodin. Zmírněte houbový zákus v mlecím stroji, nalijte 500 ml vařené vody a zahřejte na 50 stupňů, aniž byste se přivedli k varu. Trvejte 2-3 dny, namnožte a zředte vařenou vodou v poměru 1/1. Vypijte polovinu sklenky třikrát denně 30-40 minut před jídlem po dobu tří dnů. Pak vývar pít na sklenici. Léčba by měla trvat nejméně dva týdny. Pokud byl vývar ukončen nebo poškozen, musí být znovu připraven. 
  • Odvar z chaga, připravený podle výše popsaného receptu, lze aplikovat navenek. Vaginální mikroklistry a stříkačky dobře doplňují účinnost léčby. Během celého kurzu byste měli sledovat jemnou stravu, s výjimkou konzervovaných potravin z jídelníčku, ostrých, mastných a uzených pokrmů. 
  • Můžete také vyrobit speciální vaginální tampón navlhčenou ve vývaru chaga. V noci je celý den v měsíci. 

trusted-source[20], [21], [22]

Zelený čaj

Slávný a oblíbený zelený čaj má vynikající antioxidační vlastnosti. Obsahuje katechiny, které stejně jako všechny flavonoidy mají silný antioxidační účinek. Dále katechiny dobře neutralizují mikrobiální infekci v časných fázích. Vitamin P, který posiluje kapilární stěny, kofein alkaloidy vlastnící proti-nádorový účinek, etherové sloučeniny, a dokonce i bílkovin - to není kompletní seznam součástí, které tvoří zelený čaj. Alternativní léčba cyst může být chutné, zvláště pokud jste využít tohoto receptu: Vaří čerstvý čaj v poměru 2 lžičky čaje na půl litru vařící vody (čaj zalijeme vařící vodou). Chcete-li trvat 15 minut, v přijatém čaji nalít vroucí mléko v objemu 400 ml. Směs může být skladována při pokojové teplotě po dobu jednoho dne. Můžete pít nápoj buď teplým, nebo v chladu, přidáním 2 čajové lžičky přírodního medu do nápoje. Doporučuje se provést dvoutýdenní průběh takové léčby. Čaj se pije brzy ráno ve výši ¾ šálku, jednu hodinu před obědem a před spaním 2-3 hodiny po večeři. Med, který se přidává k nápoji místo cukru, má také terapeutický účinek na tělo, v kombinaci s mlékem a zeleným čajem.

Alternativní léčba cystů také zahrnuje kontrolu tělesné hmotnosti, protože jakýkoli přebytek její rychlosti může vyvolat vývoj a nárůst velikosti cyst. Navíc nejlepší způsob neutralizace cystických útvarů je považován za preventivní vyšetření, s výhodou komplexní, protože cysty mohou být vytvořeny v různých orgánech, kanálech a kanálech. Pro prevenci je doporučeno vzít fytosbora složenou z listů březové, kořenu elecampane, mátou, kořenu sladovce a trávy rostliny. Všechny bylinné by měly být odebírány ve stejném poměru a celandine je polovina větší. Dvě polévkové lžíce směsi naléváme 500 ml vroucí vody, trváme hodinu. Napuštěný vývar se užívá dva týdny, dvě polévková lžíce ráno, na prázdném žaludku, nejlépe hodinu před snídaní. Podobný průběh je dobrý na podzim a pozdní jaro, aby se zabránilo tvorbě cyst.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.