^

Zdraví

Benzylbenzoát

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Benzylbenzoát je antiparazitické činidlo používané externě.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Indikace Benzylbenzoát

Indikace pro jmenování tohoto léku jsou pedikulóza a svrab.

trusted-source[6], [7], [8]

Formulář vydání

Vyrábí se jako krém v tubě 40 nebo 80 g. Jedno balení obsahuje 1 tubu.

Další názvy - masti Benzylbenzoátové granidy, stejně jako benzylbenzoát-darnitsa.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Farmakodynamika

Aktivní složka má toxický účinek na roztoč svrabů a na všech typech vši (zemřou po 2-5 hodinách a roztoči - po 7-32 minutách). Lék proniká chitinózní membránou a začne se hromadit uvnitř těla klíště a získá toxickou koncentraci. Pod jeho vlivem umírají dospělí roztoči, stejně jako jejich larvy. Ale na vejcích parazitů droga nefunguje.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Dávkování a aplikace

Použijte 25% krému Benzylbenzoát je zapotřebí místně. V průběhu jedné léčby je nutné použít 10 až 15 gramů léků. Děti mohou aplikaci aplikovat na všechny oblasti kůže, ale dospělí nemohou zvládnout krémovou tvář a hlavu pod vlasy.

V procesu odstraňování svrabů, před použitím drogy, osprchujte (horké) pomocí mýdla, které odstraňuje váhy s váhy. Toto mýdlo musí být úplně opláchnuto, pak vysušeno a následně provedeno ošetření (doporučuje se to provést večer před spaním). Během léčby svrabů by tělo mělo být ošetřeno v takovém pořadí: ruce po sobě, pak tělo (kromě obličeje a také kůže pod vlasy) a pak nohy a chodidla s prsty. V oblastech s citlivou pokožkou (oblasti genitálií a svalů, stejně jako mléčné žlázy) a navíc s dermatitidou, ekzémem nebo pyodermem se nedoporučuje tření léku. Po provedení 3 hodin nemůžete umýt ruce. Někdy po vyschnutí léku (zpravidla po 1 hodině) se aplikuje další vrstva léků. Na konci procedury by měl pacient nosit čisté oblečení a také změnit oblečení na posteli. Po 24-48 hodinách se osprchujte a znovu si posuňte postel s oblečením. Léčba by měla být provedena po dobu 2 týdnů (4 krát, 3 až 4 dny od sebe). Během léčby se používá asi 60-90 g léků.

Pro odstranění svrab děti do 5 let je nutné bezprostředně před zpracováním zředit krém vařené teplota teplé vody (30 - 35 ° C) v poměru 1K1, a pak za stálého míchání až do jednotné konzistence emulze. Postup je obvykle prováděn, aniž byste nejprve užívali teplou lázeň dvakrát denně s intervalem 12 hodin.

K odstranění kortikálních svrabů je nutné předem odstranit kůry z kůže pomocí keratolytických léčiv. Doba trvání léčebného cyklu se vypočítá podle dynamiky čištění povrchu kůže, zmizení svědění a dokončení reliéfu zaměření zánětu.

Chcete-li se zbavit pedikulózy, je lék jemně vtírán do pokožky pod vlasovou čáru, po níž je hlava svázána s tkání. Po půl hodině je třeba krém vypláchnout pod tekoucí vodou a pak opláchnout v teplém octovém roztoku (5%). Po těchto postupech byste si měli vlasy šampónem nebo mýdlem umyt a začněte česat nití (použijte častý hřeben).

Při léčbě pubikální formy pedikulózy by měl být přípravek vtírán do břicha, pubikální oblasti, vnitřního femorálního povrchu a do záhybů svalů. Účinnost postupu je kontrolována po 24 hodinách. Je-li to nutné, je třeba léčbu opakovat.

trusted-source[26], [27], [28]

Používejte Benzylbenzoát během těhotenství

Přípravek nesmí užívat těhotné ženy. V případě léčby během období kojení je nutno přestat kojit.

Kontraindikace

Mezi kontraindikace léku:

  • vysoká citlivost na benzylbenzoát a kromě dalších prvků drog;
  • Přítomnost lézí na kůži (mezi nimi jsou také pustulární léze pokožky);
  • věk dětí je kratší než 3 roky.

trusted-source[18], [19], [20]

Vedlejší efekty Benzylbenzoát

Po nanesení krému na povrch pokožky se může objevit pocit pálení, který zmizí v průběhu dalšího používání přípravku. Příležitostně mohou lidé s citlivou kůží prožívat lokální reakce - svědění, pálení, sucho nebo zarudnutí v oblasti, která byla lékem léčena, a navíc vývoj alergií.

Pokud výše popsané nežádoucí účinky nezůstávají samy o sobě, měli byste zrušit použití krému.

Podle pozorování je citlivost epidermis nejsilnější v genitální oblasti, stejně jako v místech, kde byla kůže poškozena.

Občas se objevuje kontaktní forma dermatitidy. Vzhledem k tomu, že krém obsahuje propylenglykolovou látku, může se vyvinout podráždění kůže.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25]

Předávkovat

V důsledku předávkování může dojít ke zvýšení nežádoucích účinků (např. Příznaky kontaktní dermatitidy).

Vzhledem k náhodnému použití krému uvnitř nebo při aplikaci v příliš velkém množství, kromě výše uvedených příznaků může také dojít k náhlé ztrátě vědomí, močového zpoždění procesu, a kromě toho, stimulace CNS (vzhled záchvatů u dětí i).

Léčba zahrnuje vyloučení příznaků poruchy. Navíc musíte vyčistit povrch pokožky. Pokud byl krém požit, měla by se provést výplach žaludku a pacientovi by mělo být podáno aktivní uhlí. V případě potřeby jsou také předepsány antikonvulziva.

Pokud do krému dochází k lokální alergické reakci, musíte ji umýt z kůže mýdlem a vodou.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33]

Interakce s jinými léky

Léková interakce benzylbenzoátu s jinými přípravky se nezjistila, ale stejně jako jiné antiparazitické léky je zakázáno kombinovat s jinými léky pro vnější použití.

V systémovou nebo lokální kortikosteroidy mohou zmizet nebo snižovat expresi jednotlivých prvků (jako je zarudnutí nebo svědění), konzervační invaze - z tohoto důvodu se doba použití krému, aby dočasně opustit takové léky.

trusted-source[34], [35], [36], [37]

Podmínky skladování

Tento léčivý přípravek je uchováván mimo dosah dětí při běžných skladovacích podmínkách. Teplota je maximálně 25 ° C.

trusted-source[38]

Speciální instrukce

Emulze benzylbenzoátu (20%) se používá jako lék na svrab, demodektiku, růžovku a vedle mastné formy seborrhy, barevných lichenů a pedikulózy.

trusted-source[39], [40], [41]

Skladovatelnost

Benzylbenzoát ve formě krému může být používán po dobu 3 let, emulze - ne více než 2 roky a masť Benzylbenzoát grindeks - po dobu 2,5 roku.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Benzylbenzoát" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.