^

Zdraví

Calendula Masť Dr. Theiss

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Calendula Masť Dr. Masáž je určena pro vnější použití a používá se v lékařské praxi, primárně jako prostředek hojení ran. Tento přípravek obsahuje čistý extrakt z květů měsíčku měsíčku. "Kalendulae flores" je mezinárodní název pro masti, což znamená "Květy Kalendula". Tento nástroj má silný bylinné antiseptické, antimikrobiální a baktericidní vlastnosti, podporuje cévní stěny, obnovu buněk, regulace sekrece mazových žláz, sníženého tlaku.

Calendula (druhá jména - "marigolds") byla považována za oblíbenou květinu královny Margot. Tento krásný žlutooranžový květ s kořeněnou pryskyřičnou vůní je atraktivní nejen zvenčí, ale má také léčivé vlastnosti. Zatímco všechny části rostliny obsahují prospěšné látky: karotenoidy, flavonoidy, alkaloidy, stopové prvky, organické kyseliny, stejně jako řadu užitečných esenciálních olejů a Kalenda - nejcennější složku, která zvyšuje léčivé vlastnosti měsíčku. Květy této rostliny jsou často používány v alternativní medicíně pro výrobu léčivých tinktur, mastí, olejů, které mohou být použity pro léčbu oděrky, rány a různých kožních onemocnění. 

trusted-source[1]

Indikace Calendula Masť Dr. Theiss

Calendula Masť Dr. Theiss se používá především pro hojení ran. Díky jedinečným vlastnostem nechtěné léčivé masti odstraňuje zánět, svědění, podráždění a také hydratuje pokožku.

Indikace k použití Masti Kalendula:

 • modřiny;
 • hematomy;
 • trhlinky v kůži;
 • plicní vyrážka u kojenců;
 • podráždění kůže různých etiologií;
 • popáleniny;
 • omrzliny;
 • akné a akné;
 • řezy a oděry;
 • vyrážky jakéhokoli původu;
 • hnisavé rány;
 • varikozita;
 • Infekční-zánětlivé kožní onemocnění;
 • nadměrná suchost pokožky.

Lékaři doporučují nealkoholovou masti pro bolestivé kousnutí hmyzem, ekzém, houbovou nebo bakteriální infekci, dermatitidu. Masti mohou být použity pro trhliny v ústech úst ("zaedah") jako baktericidní činidlo. Jakýkoliv řez nebo oděr lze dezinfikovat a nejrychleji hojit rány.

Mast ukázaly jako účinné při potlačení růstu streptokokům a stafylokokům, regenerace tkání procesů, zlepšení granulace, cévní stěny, posílení regulaci aktivity mazových žláz, posilování a stimulaci růstu vlasů. Produkt má tonizující a uklidňující účinek na pokožku, zvlhčuje a chrání ji, a díky tomu je pružnější díky přírodním složkám, které tvoří její složení. Masti odstraňuje podráždění pokožky - například z chlórové vody, slunečního světla, mrazového vzduchu. 

Formulář vydání

Calendula Masť Dr. Theiss (Německo) patří do farmakologické skupiny protizánětlivých léků rostlinného původu a je uvolňována v lékárnách volně bez nutnosti lékařského předpisu. Hlavní farmakologické vlastnosti tohoto léku jsou baktericidní, antiseptické a protizánětlivé.

Forma léčiva ve formě masti podporuje pohodlnou aplikaci při léčení různých "kožních problémů" (podráždění, edém, povrchové popáleniny, odřeniny, rány, akné apod.). 

V 10 gramech masti obsahuje následující složky:

 • extrakt z neplodných květů (0,4 gramu);
 • sádlo;
 • kukuřičný olej.

Hlavní složkou homeopatické masti - rostlinný extrakt z měsíčku lékařského - má pozitivní vliv na kůži, odstranění zánětu a snížení bolesti, aktivní hydratační a výživné živiny.

Masť má jednotnou konzistenci a je vybalena v tubách a skleněných nádobách o různé kapacitě - 20 a 30 gramů. Kartonové balení obsahuje jednu trubku léku. Barva masti je žlutá nebo světle oranžová, přípravek má charakteristický "zeleninový" zápach. 

Existují i jiné formy uvolňování léků - ve formě briket s rostlinnými surovinami, práškem, tinktury, které se používají k stimulaci reparativních procesů při onemocněních gastrointestinálního traktu. 

Farmakodynamika

Calendula Masť Dr. Thais je účinný prostředek, který se používá k léčbě kožních onemocnění, k hojení ran a k odstranění zánětu.

Farmakodynamika léku je založena na působení měsíčku officinalis, který obsahuje mnoho užitečných složek:

 • éterické oleje;
 • flavonoidy;
 • polysacharidy;
 • Israminin;
 • karotenoidy;
 • nasycené mastné kyseliny;
 • triterpenové alkoholy;
 • quercetin glykosidy;
 • scopoletin a další.

V komplexu mají všechny tyto látky reparativní a protizánětlivý účinek, jsou dezinfikovány, vykazují antimikrobiální aktivitu. Po nanesení na kůži je masť absorbována pomalu a bolest, otok, svědění, křeče a záněty se postupně snižují. Antimikrobiální účinky na patogenní houby a bakterie jsou vyvolávány flavonoidy, esenciálními oleji, triterpeny a řadou dalších látek, které tvoří extrakt květů z neplodu. Flavonoidy mají také výrazný antioxidační účinek, který se projevuje v obnově aktivních molekul - volnými radikály, jakož i přispět k posílení kapilár.

Po chvíli po použití nealkoholové masti se na místě aplikace ucítí teplo. To je způsobeno mírně výrazným dráždivým účinkem činidla, což se vysvětluje aktivací termoreceptorů měkké tkáně pomocí triterpenových látek. V důsledku sympatických impulsů je stimulován proces oběhu v měkkých tkáních. To umožňuje posílit procesy regenerace, stejně jako metabolismus v kůži. Protizánětlivé vlastnosti masti se aktivně projevují přibližně po několika hodinách po aplikaci.

trusted-source[2]

Farmakokinetika

Calendula Masť Dr. Theissa se používá lokálně, aplikuje se na povrch pokožky pro zmírnění zánětu kůže, takže nepronikne do krevního řečiště. Nejčastěji se tento nástroj používá k léčení malých ran a odřenin, k léčbě vyrážky, kožních prasklin, ekzému atd.

Farmakokinetika léku je založena na rychlém odstranění účinné látky (rostlinného extraktu z mořského mléka) z lidského těla cestou močového systému. Lék se tedy nehromadí v těle.

Lék je vyráběn ve formě mastí, který přispívá k jeho pohodlnému použití. Masť by měla být aplikována na oblasti pokožky s tenkou vrstvou, je možné pod obvazem, vyhýbat se místům podráždění. Pomocí hlavního účinku květů neplodné - antiseptické - se rychle dosáhne požadovaného výsledku: snižuje se zánět, snižuje svědění a pýcha, zlepšuje se regenerace pleti. Calendula mast se ukázala jako účinná a předepisuje ji lékaři v případech kožních lézí houbou nebo bakteriemi. Díky jedinečnému chemickému složení neplodu se dosáhne pozitivních výsledků při léčbě podráždění kůže, zánětů, ran. Květiny měsíčků obsahují flavonoidy, karotenoidy, organické kyseliny, taniny, kumariny, esenciální olej. Tyto látky poskytují antiseptický a hojivý účinek na rány.

trusted-source[3]

Dávkování a aplikace

Calendula Masť Dr. Přípravek Theiss by měl být aplikován pouze externě, a to podle pokynů pro lék a doporučení lékaře.

Způsob aplikace a dávky jsou uvedeny v pokynu: činidlo by mělo být aplikováno na kůži tenkou vrstvou několikrát denně (obvykle 2-3 r.). Při bolestech zad, modřin nebo modřin musí být masť pečlivě vtírána do kůže světlem masážními pohyby. V noci se masť aplikuje na poškozenou oblast pokožky a aplikuje se okluzivní obvaz. Obvykle je léčba pro masti z měsíčku 1 týden, ale v závažnějších případech se masti doporučuje aplikovat až na 14 dní. Doba trvání takové terapie je určena průběhem patologického procesu a účinností léčby.

Mělo by být poznamenáno, že masť neplodu je používána v kosmetologii s cílem zúžení pórů, snížení intenzivního vylučování podkožního tuku, odstranění akné. Před aplikací masti by měla být pokožka obličeje odmaštěna, tj. Očistěna lotionem.

Calendula mast pomáhá zbavit prasklin, které se často objevují na kůži paty. Mnoho lidí používá kombinaci mastí s vitamínem A, aby poskytla dodatečnou výživu kůže. Směs se aplikuje na předem očistenou pokožku paty, lehce se třepe, gázová ubrousek a ponožka by měla být aplikována shora. Postup by měl být opakován 2-3x denně.

Tak, Calendula mast Dr. Theiss se používá pro obvazy, obklady, aplikace, dodržování pravidel při použití, aby se předešlo nežádoucím účinkům.

trusted-source[4], [5], [6]

Používejte Calendula Masť Dr. Theiss během těhotenství

Calendula Masť Dr. Thesex má rostlinný extrakt jako svou hlavní účinnou látku, takže nezpůsobuje žádné obavy, pokud jsou používány ženami v období těhotenství. Navzdory tomu musí nutná matka nutně poradit se svým lékařem před zahájením léčby, včetně masti.

Použití mastí Calendula během těhotenství je přijatelné v případě ženy, která má křečové žíly. Masť musí být nanesena na postižené a bolestivé místo na nohou. Obecně neexistují žádné informace o bezpečnosti nebo nebezpečí použití této externí drogy v těhotenství. Lékař může předepsat tělovému masti těhotné ženě jen v případě nutnosti (s křečovými žilkami, popáleninami, kousnutím hmyzem, odřeninami nebo hnisavými ranami).

Nedoporučuje se provádět léčbu samotnou, - hrozí její nepředvídatelnými vedlejšími účinky nebo komplikacemi. Zvláště pokud nebyla dostatečně studována otázka účinku léčiva na tělo těhotné ženy. Proto by budoucí matky měly přísně dodržovat doporučení lékaře a používat masti z neplodu pouze na předpis. To platí i pro jiné léky. 

Kontraindikace

Calendula Masť Dr. Theiss zpravidla nevyvolává žádné nepředvídatelné reakce a je tělem dobře snášen. To je způsobeno skutečností, že obsahuje rostlinný extrakt, což je ve skutečnosti absolutně bezpečná fytopreparace.

Kontraindikace užívání mastí z neplodu se týká především zvýšené individuální citlivosti organismu na složky přípravku. Navzdory skutečnosti, že masť se prodává v lékárně bez předpisu, nedoporučuje se ji používat bez předepisování lékaře. Pokud máte problémy s kůží, měli byste se obrátit na lékaře a pouze po konzultaci s lékařem, abyste přípravek užívali výhradně na předpis.

Je také nutné vzít v úvahu neúčinnost masti nebo výskyt vedlejších účinků ve formě alergií. Pokud se po 5 dnech po aplikaci neplodné masti pokožka neobnoví nebo se stav zhorší, musíte léčbu zastavit a vyhledat pomoc od polykliniku.

Zvláště opatrní lidé by měli být léčeni masti, kteří trpí alergickými reakcemi, protože měsíčník může vyvolat vývoj Quinckeho edému nebo dermatitidy. S opatrností jmenujte masti nealkoholů malým dětem do 3 let, stejně jako těhotným ženám.

Vedlejší efekty Calendula Masť Dr. Theiss

Calendula Masť Dr. Theiss je pacient dobře tolerován a pouze ve vzácných případech se mohou objevit nežádoucí účinky ve formě alergických reakcí těla na složky léku.

Nežádoucí účinky masti Calendulae se nejčastěji projevují u lidí trpících alergickými onemocněními. V takových situacích mohou být pozorovány vyrážky na kůži, vážné svědění, zarudnutí kůže a kopřivka. Ve velmi vzácných případech se může objevit angioedém.

Proto se masti s výtažkem z měsíčku nelékají pro osoby, které jsou vysoce citlivé na tuto bylinnou složku, stejně jako těhotné a předškolní děti. Mělo by se vzít v úvahu, že neléčená masť je určena výhradně pro vnější použití, a proto její použití uvnitř je nepřijatelné. Mělo by také zabránit tomu, aby se masť na sliznici úst a očí.

Když masť vstoupí do osoby, mohou být pozorovány příznaky jako horkost v ústech, nevolnost, pálení a bolest v žaludku, tj. Znaky intoxikace těla. V tomto případě jsou indikovány výplachy žaludeční a antacidové přípravky. Dále je třeba poznamenat, že při kouření se pozoruje pokles aktivity léku kvůli zrychlení procesu metabolismu flavonoidů. 

Předávkovat

Calendula Masť Dr. Theiss by měl být aplikován na poškozené oblasti pokožky tenkou vrstvou 2-3krát denně, ale pokud se provádí častěji, příznaky předávkování se pravděpodobně neobjeví. V současné době neexistují prakticky žádné případy předávkování masti, což je uvedeno v pokynech k tomuto léku.

Předávkování Masť Calendula se může projevit pouze jako nárůst nežádoucích reakcí z těla, zejména u osob náchylných na alergie. To znamená, že s nadměrným užíváním masti se mohou objevit různé alergické reakce - zarudnutí kůže, otoky, vznik kopřivy nebo dermatitidy. Proto se doporučuje, aby pacient jednal podle lékařských předpisů a nepřekračoval dávkování masti, aby nedošlo k možnému výskytu příznaků předávkování. 

Obecně lze říci, měsíčku mast poradí s jeho funkcí, což pomáhá snížit zánět, eliminovat podráždění kůže, úzké póry, dobře hydratuje pokožku a urychlují hojení ran. V praxi je vysoká účinnost masti při léčbě ekzémů, houby, infikované rány, křečové žíly, popáleniny, tromboflebitida, anální trhliny, proleženin a bércových vředů dokonce i. Mimochodem, v létě s pomocí této masti můžete rychle zmírnit stav při spálenin.

trusted-source[7], [8]

Interakce s jinými léky

Calendula Masť Dr. Theiss se doporučuje používat po jmenování lékaře a podle pokynů. Údaje o interakci léku s jinými léky nebyly doposud stanoveny. Pokud však použijete současně několik vnějších produktů (masti), ujistěte se, že jste o tom informovali ošetřujícího lékaře. Samoléčení může zhoršit situaci a vést k nežádoucím důsledkům. Zvláště se týká těhotných žen, kterým se nedoporučuje užívat mnoho léků, aby nedošlo k poškození budoucího dítěte.

Interakce s jinými léky nebyly spolehlivě zkoumány, proto je lepší dodržovat předpisy lékaře a ne experimentovat se zdravím, přičemž současně kombinujete několik léčivých přípravků. Homeopatické masti mají při svém složení přírodní složky, což zajišťuje jejich bezpečnost. Pokud užíváte léky obsahující hormony, mohou se objevit komplikace v podobě alergických reakcí nebo jiných nežádoucích příznaků. V každém případě, pokud se objeví vedlejší účinky jako důsledek užívání několika léků, včetně masti z neplodu, okamžitě se poraďte s lékařem. 

trusted-source[9]

Podmínky skladování

Calendula Masť Dr. Přípravek Theiss musí být používán striktně pro zamýšlený účel po kontrole data exspirace drogy. Pokud mast zatemněné nebo změnila barvu a vůni, kazí vzhled nebo změnit jeho konzistenci (to se stalo tekuté), uplatňovat takový nástroj se nedoporučuje. S největší pravděpodobností to znamená, že podmínky pro uchovávání drogy byly porušeny. Poškozený lék by měl být okamžitě zlikvidován a v žádném případě by neměl být používán k léčbě. Je velmi důležité zkontrolovat datum prodeje léku v lékárně, aby nedošlo k nákupu produktu po splatnosti.

Skladovací podmínky měsíček mastí (stejně jako jakékoliv jiné masti) - v chladu nebo při pokojové teplotě, nepřesahující výši +25 ° C, mimo dosah malých dětí. Po otevření tuby se doporučuje uložit masti do chladničky. Další důležitou podmínkou, která se týká skladování mastí, je vyhnout se přímému slunečnímu záření. Proto je nejlepší použít šatník pro tento účel, který přidělil nejvyšší police zvlášť pro skladování léků. 

trusted-source[10], [11]

Skladovatelnost

Calendula Masť Dr. Taiss je vyroben z přírodních složek a neobsahuje žádné škodlivé látky, zejména vonné látky, chemické barviva a konzervační látky. Látka proto může být použita až do konce data implementace, s výhradou pravidel pro uchovávání uvedených v pokynech. Nedoporučuje se používat masti po splatnosti, protože jeho léčebné vlastnosti jsou sníženy.

Doba použitelnosti masti je uvedena v návodu k léčbě a je 2 roky. Na konci tohoto data vypršení musí být nevyčerpaná mast vyřazena. Je důležité si uvědomit, že jakékoli opožděné léky, ať už pilulky, masti nebo ampule pro injekce, mohou představovat vážné riziko pro lidské zdraví. Takže masť s prodlouženou trvanlivostí může způsobit různé alergické reakce nebo nemá požadovaný účinek.

Calendula Masť Dr. Theiss musí být řádně skladován a užíván k určenému účelu, aby jeho léčebné vlastnosti měly příznivý vliv na výsledek léčby.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Calendula Masť Dr. Theiss" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.