^

Zdraví

Cerebrum compositum H

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Cerebrum compositum N (Cerebrum compositum N) je komplexní homeopatický lék, který obsahuje látky patřící do třídy přírodních stimulátorů metabolických transformací v různých částech centrálního nervového systému. 

trusted-source[1]

Indikace Cerebrum compositum H

Vzhledem k doporučení výrobce je indikován pro léčbu:

 • léze centrálního nervového systému různého původu;
 • IRR;
 • pooperační neurochirurgické stavy;
 • léčba následků poškození hlavy;
 • deprese různých etiologií;
 • post-cévní stavy;
 • zánět meningů;
 • neuralgie;
 • neurastenie;
 • Roztroušená skleróza;
 • porušení pozornosti;
 • problémy s pamětí;
 • třesoucí se paralýza;
 • demence různého původu;
 • DCP;
 • intelektuální a mentální retardace vývoje u dětí;
 • prevence kognitivního zaostávání s prodlouženým stresem;
 • posilování regeneračních procesů a posilování imunitního systému;
 • patologické stavy kardiovaskulárního systému;
 • migrénové bolesti hlavy.

trusted-source[2]

Formulář vydání

Transparentní bezbarvá kapalina, bez zápachu, určená k injekci, o objemu 2,2 ml ve skleněných ampulích. Balení 5 ampulí do celulární obložené vložky zabalené v krabicích.

trusted-source[3], [4]

Farmakodynamika

Základem produktu je organická (extrakty a výtažky rostlinného a živočišného původu) a anorganické (minerály a jejich sloučeniny). Cerebrum compositum N má široké spektrum účinku a příznivě působí na některé oblasti mozku. Při použití tohoto léčiva jsou tedy stimuly procesy elektrického vedení, které vznikají při excitaci neuronů, což ovlivňuje zrychlení změn klinických příznaků. Příjem léku podporuje růst interhemispherické korelace, což vede k normalizaci indexů nervové aktivity mozku. Léčba má zvláště aktivní účinek na práci subkortikálních oblastí oblasti hypotalamus-hypofýza v intra-hemisferních přípojkách, což vede k optimalizaci kortikálně subkortikálních interakcí. Lék ovlivňuje excitaci mozkové kůry, zatímco její buzení se snižuje, křečová aktivita je minimalizována, kortikální rytmy se stabilizují. Cerebrum compositum H ovlivňuje katecholaminy, stimuluje energetický metabolismus a působí psychoaktivační účinek. Léčba vykazuje mírný cholinolytický účinek a při dlouhodobém užívání má antiparkinsonickou a timoleptickou vlastnost.

Cerebrum compositum zvyšuje ochrannou reakci imunitního systému těla a hypersenzitivní imunitní buňky na určité antigeny. Při použití drogy se normalizuje pulz a rychlost odtoku venózní krve. Cerebrum compositum H zlepšuje stav stěn cév, zvyšuje jejich pružnost. Cerebrum compositum N má schopnost rozšiřovat krevní cévy a normalizovat metabolismus. Odstraňuje jedovaté látky z lidského těla, posiluje a tóny.

trusted-source[5]

Farmakokinetika

Farmakokinetika pro vícesložkový homeopatický lék nebyla stanovena.

trusted-source[6]

Dávkování a aplikace

Dávka je určena ošetřujícím lékařem. Standardní schéma pro dospělé je 1-3 ampule denně pro sedmidenní průběh léčby s různými způsoby podání - intravenózní infuzí, subkutánně, intramuskulárně, perorálně, kterou lékař zvolí.

Dětská dávka ve věku 1 rok až 3 roky je z jedné šestiny až jedné čtvrtiny ampule, pro děti ve věku od 3 do 6 1/3 až 1/2 objemu ampule, děti od 6 let: 1 ampule 1 2 krát týdně .

Tento léčivý přípravek lze použít perorálně. Obsah jedné ampule se rozpustí v 50 ml vařené nebo přečištěné vody při pokojové teplotě a během dne se roztok vypije.

trusted-source[12]

Používejte Cerebrum compositum H během těhotenství

V experimentálních studiích nebyl pozorován žádný nežádoucí účinek na plod. Doporučuje se užívat Cerebrum compositum H během těhotenství pouze na doporučení ošetřujícího lékaře, který musí kompetentně určit očekávaný přínos pro matku a potenciální riziko pro plod. Kojené matky by měly užívat drogu výhradně s povolením lékaře.

Kontraindikace

 • Individuální intolerance k určitým složkám léčiva a přecitlivělost.
 • Kvůli nedostatku testování v klinických podmínkách je lék předepsán dětem s úzkoprofilovými lékaři striktně podle indikace.

trusted-source[7], [8]

Vedlejší efekty Cerebrum compositum H

Cerebrum compositum H je pacientů snadno tolerován. Ve velmi vzácných případech může po podání léků obsahujících chinin vyskytnout alergické projevy (horečka, hyperémie, pruritus). Dočasný výskyt zarudnutí, otoku nebo bolesti v místě vpichu. Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, je nutné přestat užívat léky a okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc od lékaře.

trusted-source[9], [10], [11]

Předávkovat

Během studie nebylo pozorováno předávkování lékem.

trusted-source[13], [14]

Interakce s jinými léky

Schéma terapie spolu s přípravkem Cerebrum compositum H mohou zahrnovat další léky. Galium HEL zvyšuje účinky Cerebrum compositum N.

trusted-source[15], [16]

Podmínky skladování

Skladování je zobrazeno při teplotách až 25 stupňů Celsia na suchém místě, tmavém místě a také nedostupné pro děti a domácí zvířata.

trusted-source[17], [18]

Skladovatelnost

Datum ukončení léčivého přípravku je uvedeno na obalu. Maximální doba skladovatelnosti je 5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

trusted-source[19], [20]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Cerebrum compositum H" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.