^

Zdraví

Chirurg-flebolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Chirurg-flebolog je kvalifikovaný lékař, který studuje příznaky poškození krevního oběhu a léčbu žilních onemocnění. Zvažme, jaké choroby ošetřuje chirurg-flebolog, metody diagnostiky používané lékařem v průběhu práce, stejně jako rady a doporučení týkající se ochrany zdraví.

Lékař-flebolog diagnostikuje, léčí a také provádí profylaxi lézí průtoku krve a žil (křečové žíly, dysplazie žil a tromboflebitida). Ve své práci lékař používá jak chirurgické metody léčby, tak i ne-chirurgické techniky. Pacienti, kteří jsou léčeni křečím onemocněním, by si měli pamatovat, že dnes neexistují žádné metody, které by pomohly obnovit dosavadní elasticitu žil. Proto je cílem chirurga-flebologa nejen odstranění žil, které zkazí vzhled nohou, ale také normalizaci krevního oběhu.

Kdo je flebolog?

Kdo je phlebolog-chirurg je první otázkou pacientů, kteří dostali postoupení k tomuto lékaři. Chirurg-flebolog je specialista, který se zabývá léčbou žilních patologií dolních končetin. Obvykle je chirurg-flebolog současně cévní nebo všeobecný chirurg. Při oslovení takového specialisty je velmi důležité vědět, jaký typ léčby používá lékař. Může to být klasická technika, která zahrnuje chirurgickou operaci s četnými stehy a řezy nebo moderní metody léčby křečových žil, které nezanechávají jizvy a estetické problémy.

Lékař-flebolog analyzuje jednotlivé rysy průběhu onemocnění a vybere nejbezpečnější a nejúčinnější způsob léčby. Lékař provádí ultrazvukové duplexní vyšetření žil na nohou a pak provede plán rehabilitace.

Kdy mám jít k nějakému flebologovi?

Kdy mám jít na phlebologistu a symptomatologii, jaké nemoci vyžadují okamžitý lékařský zákrok? Podívejme se na hlavní nemoci žil, které vyžadují okamžitou léčbu.

  • Pocit těžkosti v nohou a otok nohou - zpravidla je taková symptomatologie signálem těla o problémech s průtokem krve. Pokud se v době, kdyby tyto příznaky nevěnovaly pozornost, brzy se vyvinou do křečových žil nebo jiných vaskulárních patologií.
  • Rozšířené žíly a pavoučí žíla způsobují nejen estetické nepohodlí, ale i bolestivé pocity. Takové příznaky mohou být doprovázeny bolesti hlavy, hlukem v uších, problémy s koordinací pohybů (houpání, bezvědomí, pádu).
  • Zkusnění a těsnost na nohou může být spojena s krvácení. V tomto případě je možná nekróza a zčervenání jednoho z prstů, ztráta citlivosti, výskyt nehojících vředů a gangrény.

Jaké testy musím předat lékaři-flebologovi?

Když kontaktujete nějakého lékaře, musíte předložit určité testy, které pomohou při diagnostice onemocnění a vypracování plánu léčby. Podívejme se, jaké testy potřebujete předat lékaři-flebologovi. Standardní analýzy jsou klinické a biochemické krevní testy a analýza moči.

Další povinnou analýzou pro léčbu žilního onemocnění je spektrum lipidů, tj. Analýza celkového cholesterolu, indexu aterogenity a triglyceridů. Pro podrobnější diagnostiku symptomů onemocnění jsou pacientům podáváni testy, jako je kreatinkináza MB, testy na hladinu draslíku, sodíku a chloridu, sérologickou analýzu krve pro infekční onemocnění.

Jaké diagnostické metody používá chirurg-flebolog?

Každý lékař ve své praxi používá určité diagnostické techniky a metody. Zvažme, jaké diagnostické metody používá chirurg-flebolog. Nejběžnější diagnostickou metodou je doppler cév, tj. Ultrazvukové vyšetření průtoku krve. Lékař používá MRI, EKG, rentgenovou angiografii a echokardiografii.

Někteří pacienti předepisují komplexní diagnostiku, která zahrnuje každodenní sledování arteriálního tlaku a EKG podle indikací. Duplexní sonografie cév končetin a hlavních cév má velký význam pro formulaci správné diagnózy. Ultrazvuková vyšetření štítné žlázy a nadledvin pomáhají diagnostikovat přítomnost žilních onemocnění.

Co dělá flebolog?

Lékař diagnostikuje žilní onemocnění, zpravidla jde o křečové onemocnění, tromboflebitidu nebo dysplázií. Lékař-flebolog si vybírá způsob léčby a provádí preventivní opatření, která zajišťují zdraví žil dolních končetin.

Flebolog-chirurg také studuje strukturu a fyziologii žil lidského těla a žilní krevní oběh. Ve své práci lékař využívá moderní technologie, které zabraňují použití léčby operačními, traumatickými metodami.

Jaké nemoci léčí flebolog?

Jaká onemocnění ošetřuje chirurg-flebolog, je možné zjistit, že se adresoval ke konzultaci danému odborníkovi. Hlavními onemocněními léčenými chirurgem-flebologem jsou varikozita, cévní kola a dysplázie žil na dolních končetinách. Křečové žíly perineu, hýždí a pohrudnice, trofické vředy a další nemoci.

Léčba výše popsaných onemocnění provádí lékař skleroterapií, tj. Nechirurgickou léčbou. Tento postup je naprosto bezpečný, bezbolestný a nezanechává na kůži jizvy a jizvy. V některých případech se používají minimálně invazivní techniky, které zahrnují minimální tkáňové řezy pro léčbu. Nejúčinnějšími a nejdražšími způsoby léčby žilních onemocnění jsou striping, sklerotizace a kryoterapie. Taková léčba probíhá v ambulantním prostředí bez nutnosti hospitalizace a dodržování stacionárního léčebného režimu.

Poradenství lékaře-flebologa

Doporučení lékaře-flebologist je užitečné metody a doporučení, které pomáhají předcházet žíly a zabránit křečové choroby toku krve.

  1. Zdravý životní styl a fyzická aktivita jsou zárukou ochrany před různými nemocemi. Stálé a sedavé práce, sedavý životní styl, podvýživa jsou hlavními riziky, která mohou vyvolat křečové a jiné žíly.
  2. Nadváha je další příčinou žilních onemocnění a poruch krve. Je velmi důležité dodržovat pravidla zdravé výživy, vyloučit z dietní mouky, tučné a sladké.
  3. Správné spodní prádlo je výbornou prevencí křečových žil. Je-li to možné, vydejte si punčochy a punčochy, protože negativně ovlivňují krevní oběh a poškozují kapiláry a narušují normální oběh krve v nohou.
  4. Včasná reakce na bolestivé příznaky je příležitostí k prevenci vzniku tohoto onemocnění. Pravidelné preventivní prohlídky a diagnostika srdeční funkce pomohou identifikovat první známky žil.
  5. K dnešnímu dni je pro léčbu křečových žil a dalších onemocnění žil mnoho moderních technik, které vám umožňují opustit použití bolestivých operací, tedy chirurgických zákroků. Včasná diagnóza onemocnění je klíčem k úspěšné léčbě.

Chirurg-flebolog je lékař, který se specializuje na diagnostiku a léčbu onemocnění spojených s průtokem krve. Lékař pomáhá léčit křečové žíly, dysplázie, pavoučí žíly a další nemoci. Zdravý životní styl, prevence onemocnění kardiovaskulárních a oběhových systémů je zárukou zdraví a dlouhověkosti.

trusted-source[1], [2]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.