^

Zdraví

Cíl T

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Lék Účelem přípravku T je vícesložkový kombinovaný homeopatický prostředek, výrobcem je společnost Biologische Heilmittel Heel GmbH (Německo).

Indikace Cíl T

Indikace pro použití tohoto léku zahrnují degenerativní artritidu různých míst, artrózu (zejména gonartrózu), polyartrózu, spondylartrózu, tuhost kloubů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Formulář vydání

Injekční roztok v ampulích po 2 ml, tablety pro resorpci (sublingvální), masti v tubách o hmotnosti 50 g.

trusted-source[8]

Farmakodynamika

V pokynech pro homeopatické léky je farmakodynamika, tj. Mechanismus terapeutických účinků, popsána jako podmíněná jejich složkami. Homeopatická princip zpracování se liší od alopatické a biochemických reakcí látek používaných v homeopatii, není zcela jasný (FDA nehodnotí bezpečnosti homeopatických přípravků).

Jak přesně T Účel droga protizánětlivý a analgetický účinek, a jak její složky stimulují látkovou výměnu v chrupavce a tvorbu nových buněk (chondrocytů), není vysvětleno. A jména složek nejsou přeložena.

Ve složení všech forem přípravku obsahuje Cíl T až patnáct komponent. Nikotinamid adenin dinukleotid (Nadidum) nebo NADH - intracelulární koenzym derivát, vitamín B3, přenáší elektrony v oxidačně redukčních reakcí, včetně metabolismu purinových bází. Koenzymu A (Coenzymum A) je koenzym způsobem acetalizace v cyklu trikarboxylových kyselin, která poskytuje tkáňové buňky ATF a podporuje intracelulární metabolismus. Acidum alfa-liponicum nebo kyselina α-lipoová vykazuje antioxidační vlastnosti. Acidum silicicum - kyselina křemičitá - podporuje retenci vápníku a posilování chrupavky. Síra (Síra) se používá k diatéze, chronické nachlazení a revmatismu.

Z látek rostlinného původu obsahuje Cíl T:

  • extrakt z kořene sokolovitého Symphytum officinale, který má analgetické a protizánětlivé vlastnosti v důsledku přítomnosti alantoinu v něm;
  • Extrakt kořene kanadský bloodroot (Sanguinaria canadensis), - obsahuje stejné alkaloidy, které mák setý a vlaštovičník: sanguinarin (způsobuje záchvaty), chelerythrin a protopinalkaloid homochelidoninu (způsobit ochrnutí centrálního nervového systému);
  • extrakt z horského arnikou (Arnica montana) - se používá v homeopatii pro modřiny jako lék proti bolesti, nespavost, kožní vředy, křeče, žaludeční atonie;
  • Solanum dolcamara - obsahuje alkaloid solanin, který způsobuje záněty sliznic gastrointestinálního traktu a dýchacího systému; v homeopatii se používá k léčbě revmatismu (který je exacerbovaný chladem a vlhkostí), močového měchýře, astmatu a diatézy;
  • Ivy Rhus toxodendron (toxidendron dub nebo zakořenění) se neustále používá v homotoxických lécích pro bolesti kloubů.

Účelem T obsahuje také složky živočišného původu, které ovlivňují intracelulární metabolismus: extrakty z prasečí chrupavky (Cartilago suis), pupeční šňůru (Funiculus umbilicalis suis), embryonální tkáně (embryo suis) a placenty (placenta suis).

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Farmakokinetika

Farmakokinetika přípravku Účelem přípravku T (včetně injekčního roztoku) není výrobce.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Dávkování a aplikace

Injekční roztok Účelem přípravku T je podkožní, intravenózní, periartikulární a paravertebrální podání - dvakrát týdně pro 2 ml (1 ampulka).

Tablety Účel T by měl být udržován pod jazykem až do úplného rozpuštění - nejvýše třikrát denně pro jednu tabletu.

Masť se aplikuje lokálně, malé množství se nanáší na kůži přes kloub (2-3 krát denně) a snadno se třepe; je povoleno aplikovat obvaz.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

Používejte Cíl T během těhotenství

Podle oficiálních instrukcí o prostředcích, cíl C, jeho použití během těhotenství a během laktace nebylo studováno. Vzhledem k obsahu kanadských alkaloidů je tento léčivý přípravek pro těhotné ženy kontraindikován.

Kontraindikace

Účel T je kontraindikován za přítomnosti přecitlivělosti na látky, které drogu tvoří. Tablety a roztok pro injekce nejsou aplikovány do 18 let, mast - do 12 let.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

Vedlejší efekty Cíl T

Nejvýraznější vedlejší účinky Účel T projevuje jako kožní vyrážka, svědění, bolesti kloubů (při injekci do kloubu), nevolnost, bolesti břicha a jiné gastrointestinální příznaky.

Výše uvedené alkaloidy Sanguinaria canadensis mohou vést ke zvýšení hladiny jaterních transamináz a bilirubinu v séru, což způsobuje hepatitidu léků.

trusted-source[29]

Předávkovat

Pokyn uvádí, že nebyly hlášeny případy předávkování homeopatickými léky.

trusted-source[35], [36]

Interakce s jinými léky

Pokyny nejsou uvedeny.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah světla a vlhkosti při teplotě <25 ° C.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

Skladovatelnost

Tablety a injekční roztok - 5 let, masť - 3 roky.

trusted-source[51], [52], [53], [54]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Cíl T" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.