Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Cíl T

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Lék Účelem přípravku T je vícesložkový kombinovaný homeopatický prostředek, výrobcem je společnost Biologische Heilmittel Heel GmbH (Německo).

Klasifikace ATC

M09AX Прочие препараты для лечения заболеваний костно-мышечной системы

Účinné látky

Экстракт корня живокоста
Экстракт корня лапчатки канадской
Экстракт арники горной
Экстракт паслена

Indikace Cíl T

Indikace pro použití tohoto léku zahrnují degenerativní artritidu různých míst, artrózu (zejména gonartrózu), polyartrózu, spondylartrózu, tuhost kloubů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Formulář vydání

Injekční roztok v ampulích po 2 ml, tablety pro resorpci (sublingvální), masti v tubách o hmotnosti 50 g.

trusted-source[8]

Farmakodynamika

V pokynech pro homeopatické léky je farmakodynamika, tj. Mechanismus terapeutických účinků, popsána jako podmíněná jejich složkami. Homeopatická princip zpracování se liší od alopatické a biochemických reakcí látek používaných v homeopatii, není zcela jasný (FDA nehodnotí bezpečnosti homeopatických přípravků).

Jak přesně T Účel droga protizánětlivý a analgetický účinek, a jak její složky stimulují látkovou výměnu v chrupavce a tvorbu nových buněk (chondrocytů), není vysvětleno. A jména složek nejsou přeložena.

Ve složení všech forem přípravku obsahuje Cíl T až patnáct komponent. Nikotinamid adenin dinukleotid (Nadidum) nebo NADH - intracelulární koenzym derivát, vitamín B3, přenáší elektrony v oxidačně redukčních reakcí, včetně metabolismu purinových bází. Koenzymu A (Coenzymum A) je koenzym způsobem acetalizace v cyklu trikarboxylových kyselin, která poskytuje tkáňové buňky ATF a podporuje intracelulární metabolismus. Acidum alfa-liponicum nebo kyselina α-lipoová vykazuje antioxidační vlastnosti. Acidum silicicum - kyselina křemičitá - podporuje retenci vápníku a posilování chrupavky. Síra (Síra) se používá k diatéze, chronické nachlazení a revmatismu.

Z látek rostlinného původu obsahuje Cíl T:

  • extrakt z kořene sokolovitého Symphytum officinale, který má analgetické a protizánětlivé vlastnosti v důsledku přítomnosti alantoinu v něm;
  • Extrakt kořene kanadský bloodroot (Sanguinaria canadensis), - obsahuje stejné alkaloidy, které mák setý a vlaštovičník: sanguinarin (způsobuje záchvaty), chelerythrin a protopinalkaloid homochelidoninu (způsobit ochrnutí centrálního nervového systému);
  • extrakt z horského arnikou (Arnica montana) - se používá v homeopatii pro modřiny jako lék proti bolesti, nespavost, kožní vředy, křeče, žaludeční atonie;
  • Solanum dolcamara - obsahuje alkaloid solanin, který způsobuje záněty sliznic gastrointestinálního traktu a dýchacího systému; v homeopatii se používá k léčbě revmatismu (který je exacerbovaný chladem a vlhkostí), močového měchýře, astmatu a diatézy;
  • Ivy Rhus toxodendron (toxidendron dub nebo zakořenění) se neustále používá v homotoxických lécích pro bolesti kloubů.

Účelem T obsahuje také složky živočišného původu, které ovlivňují intracelulární metabolismus: extrakty z prasečí chrupavky (Cartilago suis), pupeční šňůru (Funiculus umbilicalis suis), embryonální tkáně (embryo suis) a placenty (placenta suis).

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13], [14], [15]

Farmakokinetika

Farmakokinetika přípravku Účelem přípravku T (včetně injekčního roztoku) není výrobce.

trusted-source[16], [17], [18], [19], [20]

Používejte Cíl T během těhotenství

Podle oficiálních instrukcí o prostředcích, cíl C, jeho použití během těhotenství a během laktace nebylo studováno. Vzhledem k obsahu kanadských alkaloidů je tento léčivý přípravek pro těhotné ženy kontraindikován.

Kontraindikace

Účel T je kontraindikován za přítomnosti přecitlivělosti na látky, které drogu tvoří. Tablety a roztok pro injekce nejsou aplikovány do 18 let, mast - do 12 let.

trusted-source[21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

Vedlejší efekty Cíl T

Nejvýraznější vedlejší účinky Účel T projevuje jako kožní vyrážka, svědění, bolesti kloubů (při injekci do kloubu), nevolnost, bolesti břicha a jiné gastrointestinální příznaky.

Výše uvedené alkaloidy Sanguinaria canadensis mohou vést ke zvýšení hladiny jaterních transamináz a bilirubinu v séru, což způsobuje hepatitidu léků.

trusted-source[29]

Dávkování a aplikace

Injekční roztok Účelem přípravku T je podkožní, intravenózní, periartikulární a paravertebrální podání - dvakrát týdně pro 2 ml (1 ampulka).

Tablety Účel T by měl být udržován pod jazykem až do úplného rozpuštění - nejvýše třikrát denně pro jednu tabletu.

Masť se aplikuje lokálně, malé množství se nanáší na kůži přes kloub (2-3 krát denně) a snadno se třepe; je povoleno aplikovat obvaz.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34]

Předávkovat

Pokyn uvádí, že nebyly hlášeny případy předávkování homeopatickými léky.

trusted-source[35], [36]

Interakce s jinými léky

Pokyny nejsou uvedeny.

trusted-source[37], [38], [39], [40], [41], [42], [43]

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah světla a vlhkosti při teplotě <25 ° C.

trusted-source[44], [45], [46], [47], [48], [49], [50]

Skladovatelnost

Tablety a injekční roztok - 5 let, masť - 3 roky.

trusted-source[51], [52], [53], [54]

Farmakologická skupina

Гомеопатические средства

Farmakologický účinek

Гомеопатические препараты

Oblíbení výrobci

Биологише Хайльмиттель Хеель ГмбХ, Германия

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Cíl T" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.