^

Zdraví

Tserezim

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčivo, které se aktivně používá k léčbě pacientů s prvním nebo třetím typem Gaucherové nemoci. Používá se při dlouhodobé substituční léčbě enzymy u pacientů s neuropatickými projevy a bez nich. 

Indikace Cerezima

Mezi hlavní symptomy onemocnění, které mohou být základem předepisování léku, stojí za zmínku následující:

 1. Anémie (s výjimkou anémie s nedostatkem železa).
 2. Nemoci kostní tkáně (kromě onemocnění, které jsou doprovázeny nedostatkem vitamínu D).
 3. Trombocytopenie.
 4. Splenomegalie nebo hepatomegalie.

Formulář vydání

Produkt je k dispozici ve formě lyofilizátu, s nímž můžete připravit dvě roztoky pro infuze (200 a 400 jednotek). V lékárně lze drogu zakoupit v malých láhvích o objemu 20 ml. Léčivo obsahuje aktivní složku 200 (400) ED imiglucerázy. Tato glukocerebrosidáza v modifikované formě, která je vytvořena pomocí technologie rekombinantní DNA z vaječníků čínských křečků. 

Farmakodynamika

Ceramid a glukóza jsou katalyzovány imiglucerázou v důsledku hydrolýzy gluko-lipidu glukocerebosidu při normální degradaci membránových lipidů. Obecně se tvorba glukocerebosidu objevuje v hematopoetické výměně v buňkách. U Gaucherovy choroby vykazuje pacient nedostatek aktivity enzymu jako je β-glukocerebrosidáza. Z tohoto důvodu se makrofágy tkání akumulují glukocerebroidní lipidy. Jsou nazývány "buňkami Gaucher" a mohou být zcela naplněny tímto lipidem.

Gaucherovy buňky se zpravidla nacházejí v kostní dřeni, játrech, střevě, slezině, ledvinách a dokonce i v plicích. Sekundární projevy specialistů na onemocnění zahrnují anémii a trombocytopenií, které vedou k těžké hepatosplenomegalii. Snad nejzávažnějšími komplikacemi v Gaucherově nemoci jsou komplikace ve vývoji kostry (osteonekróza, remodelingový nedostatek, osteopenie). 

Farmakokinetika

Po intravenózní infúzi čtyř dávek léku u pacienta o hodinu později se dosáhne stabilní aktivity enzymů. Po postupu se aktivita enzymů v plazmě začíná snižovat po 10 minutách. Někteří odborníci se domnívají, že trvání infúze a dávkování léku v žádném případě neovlivňují indikátory, ale klinické studie byly provedeny na malém počtu pacientů.

Dávkování a aplikace

Gaucherova choroba je multisystémová a heterogenní povahy, takže pouze ošetřující lékař může po vyšetření pacienta určit správnou dávku. Infúze se provádí intravenózně pomocí kapátka jednu nebo dvě hodiny. Rychlost podávání léku by neměla překročit 1 jednotku / kg / min. První dva týdny dávky jsou 60 U / kg. Tato dávka se podává jednou. Léčba stojí za to pokračovat, pokud k nápravě nedošlo k žádné alergické reakci. Standardní léčivo se podává jednou za dva týdny, ale dávka se postupně zvyšuje.

trusted-source[2], [3]

Používejte Cerezima během těhotenství

V současné době není dostatek informací o tom, jak lék Cerezyme ovlivňuje zdraví těhotných žen a vývoj plodu. Proto se jeho použití v léčbě během těhotenství nedoporučuje. Pouze v případě nouze může být Cerezim jmenován ošetřujícím lékařem. 

Kontraindikace

 1. Intolerance aktivní složky léčiva.
 2. Alergie k droze.

Vedlejší efekty Cerezima

 1. Zvracení.
 2. Průjem.
 3. Nevolnost.
 4. Závratě.
 5. Bolení hlavy.
 6. Vyrážky na kůži.
 7. Angioedém.
 8. Generalizované svědění.
 9. Bronchospazmus.
 10. Dýchavičnost.
 11. Nepohodlí v místě vpichu.
 12. Zvýšená tělesná teplota.

trusted-source[1]

Předávkovat

Nebyly hlášeny případy předávkování léky.

Interakce s jinými léky

Nebyly provedeny žádné studie o interakcích s léčivy.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován na chladném místě, nejlépe v chladničce, při teplotě +2 až -8 stupňů. 

trusted-source[8], [9], [10]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je 2 roky. Nepoužívejte po uplynutí této doby. 

trusted-source[11]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tserezim" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.