^

Zdraví

Tserepro

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Nootropní látka, která se široce používá k léčbě pacientů s kraniocerebrálním traumatem s různou závažností. 

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace Tserepro

Je předepsána pro komplexní terapii mozkových, hemoragických a ischemických mrtvic, která se objevují s výraznou lézí mozku.

Je to nezbytná příprava pro pacienty s cirkulační nedostatečností v mozku. Používá se k léčbě senilní pseudomelancie a různých kognitivních poruch.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Formulář vydání

Tento produkt je k dispozici okamžitě ve dvou formách: tobolky a roztok. Želatinové měkké tobolky mohou mít červený nebo hnědý odstín. Roztok je vždy čirý a zcela bezbarvý. Léčivo obsahuje aktivní složku cholin-alfa-stechitu. 

trusted-source[9], [10]

Farmakodynamika

Cerepro je holinomimetikum centrálního účinku, obsahuje asi 40,5% chráněného metabolického cholinu. Díky tomu tato látka působí přesně v mozku. Když lék vstoupí do těla pacienta, začne interagovat s enzymy a pak se rozpadne na glycerofosfát a čistý cholin. Cholin se účastní biologické syntézy acetylcholinu a glycerofosfát normalizuje fosfolipidové struktury, které se nacházejí v neuronální membráně.

Díky této vlastnosti v těle syntetizovat fosfatidylcholin a acetylcholin, který napomáhá zlepšení krevního oběhu a posílení procesy metabolismu v centrálním nervovém systému, zvyšuje výstupní potrubí krve na straně mozku, která byla ovlivněna. U pacientů se zlepšuje behaviorální odezva a normalizují se časoprostorové charakteristiky. Droga účinně zlepšuje základní funkce mozku.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Farmakokinetika

Poté, co pacient vzal lék, jeho absorpce je asi 88%. Prostřednictvím GEB proniká docela snadno. V mozku je koncentrace účinné látky 45%. Plíce odstraní asi 85% látky, zbytek se vylučuje výkaly a močí.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

Dávkování a aplikace

V akutní fázi zdvihu dávkování je následující: 1 g Prostředek (pouze roztok, který se podává intravenózně nebo intramuskulárně) každých 24 hodin po dobu 10 dnů až 2 týdny. Dále je třeba pacienta přenést, aby užíval tobolky (1,2 gramu): dvě kapsle ráno a jednu tobolku denně. Tento kurz trvá asi šest měsíců.

Pokud je tento stav chronický, musíte užít jednu kapsulu léku třikrát za 24 hodin. Léčba trvá od 3 měsíců do 6 měsíců.

Kapsle se nejlépe užívají před jídlem.

trusted-source[38], [39], [40], [41]

Používejte Tserepro během těhotenství

Léčba těhotných žen se nepoužívá, protože její vliv na vývoj plodu nebyl studován. Také lék nelze použít během kojení, protože jeho účinná látka proniká do mléka.

Kontraindikace

  1. Nesnášenlivost součástí léku.
  2. Krmení dítěte mateřským mlékem.
  3. Těhotenství.

trusted-source[29], [30], [31], [32]

Vedlejší efekty Tserepro

  1. Alergie (vyrážka, svědění, kopřivka, zarudnutí).
  2. Nevolnost (reakce těla na dopamergní aktivaci).

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

Předávkovat

Pokud se nadměrným dávkováním léku může vyvinout dyspepsie. Při léčbě se používá symptomatická léčba, aktivované uhlí a žaludek se umyje.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47]

Interakce s jinými léky

To není odhaleno.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

Podmínky skladování

Uchovávejte doporučenou drogu na místě chráněném před přímým slunečním světlem. Je důležité, aby malé děti neměly přístup k léčivému přípravku. Teplota vzduchu by neměla překročit +25 stupňů. 

trusted-source[58], [59]

Skladovatelnost

Můžete uložit až dva roky. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti. 

trusted-source[60]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Tserepro" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.