^

Zdraví

Čípky pro obnovu mikroflóry

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obnova vaginální mikroflóry se obvykle provádí pomocí vaginálních čípků. Takové léky nejsou méně účinné než tablety a obsahují stejné složky (ale při nižších koncentracích). Čípky pro obnovu mikroflóry působí lokálně, takže poskytují rychlejší hojivý účinek.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace Svíčky pro obnovu mikroflóry

Čípky se používají k obnově vaginální flóry:

 • Před plánovanými gynekologickými operacemi;
 • Před císařským řezem;
 • Těhotné ženy, které jsou ohroženy možnou vaginální patologií;
 • Po systémové nebo lokální antibakteriální léčbě s použitím chemoterapeutických nebo antimikrobiálních léků;
 • Při vaginální dysbióze.

trusted-source[4], [5]

Formulář vydání

Nejpopulárnější pro obnovu vaginální flóry jsou takové svíčky jako Bifidumbacterin, Ginoflor, Lactocide, Acilact, Laktozhinal atd.

Čípky s laktobacily pro normalizaci mikroflóry

Jako preventivní činidlo pro gynekologické onemocnění, které vznikají v důsledku porušení vaginální mikroflóry, se používá čípka s laktobacily. Tyto léky mají pozitivní vliv na lokální imunitu. Výsledky výzkumu ukázaly, že takové čípky jsou užitečné jako prevence HIV, protože přispívají k aktivaci ochranných sil buněk nejvíce ohrožených touto infekcí a normalizují také hladinu vaginálního pH.

Čípky s laktobacily eliminují svědění, nepohodlí a suchost v pochvě, které vznikají během těhotenství nebo v důsledku častého sprchování. Odstranění patogenů přispívá k rychlé obnově.

Je-li pacient pozorován bakteriální, který se vyvíjel v důsledku stresu, poruch imunitního systému, hormonální poruchy nebo příjem antibiotika, může být přiřazena čípky s laktobacilů (např Laktobakterie nebo Laktonorm). Tyto léky stabilizují mikroflóru, čímž zajišťují nedostatek užitečných mikroorganismů usmrcených pod negativním vlivem vnějších podnětů.

Vlastnosti čípků pro regeneraci mikroflóry se zkoumají pomocí příkladů přípravků Acilact a Gynoflor.

trusted-source[6]

Farmakodynamika

Atsilakt má silnou antagonistickou aktivitu proti patogenním a podmíněně patogenních bakterií - Escherichia coli (enteropatogenní), Staphylococcus, Proteus a. Takové léčivé působení pomáhá obnovit bakteriocenosii ženských genitálií.

Farmakokinetika

Po zavedení čípku do vaginy začnou účinky estriolu a suchých bakterií. Studie o absorpci estriolu z léku byla provedena u postmenopauzálních žen. Při opakovaném podání čípku byla koncentrace estriolu v plazmě stejná jako koncentrace vnitřního nenavázaného estriolu. Po 12 dnech užívání přípravku Gynoflora (1 čípku denně) byla maximální saturace nenavázaného estriolu v krevní plazmě stejná jako původní číslice. To naznačuje, že neexistuje žádná systémová absorpce léčiva.

Použití těchto čípků neovlivňuje koncentraci pohlavních hormonů estradiolu a estronu v krevní plazmě, protože samotný estriol je konečným produktem procesu metabolismu těchto látek.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Dávkování a aplikace

Čípky Bifidumbakterin by měl být zaveden do pochvy 2-3 r. / Den. Doba trvání léčby závisí na tom, jak se mikroflóra mění. V průměru to trvá asi 7-10 dní.

Gynoflore se vkládá hluboko do pochvy z ležaté polohy s mírným kolenem ohnutým na kolena. Postup je doporučován před spaním. Pro stabilizaci vaginální mikroflóry po komplexním nebo topickém použití různých antimikrobiálních léků nebo antibiotik je třeba podávat 1-2 čípky denně po dobu 6-12 dnů.

Čípky Laktozhinal stabilizovat vaginální mikroflóry po léčbě s procesem bakteriální zaměstnaných v této dávce - 2 čípky denně (ráno a večer) po dobu 7 dnů nebo 1 čípek denně po dobu 14 dnů (tato metoda se obvykle používá u pacienta v nedávné době procesu antibakteriální úpravou ).

Lactobacterin se používá k stabilizaci mikroflóry po eliminaci čípku - 1 čípku by měl být podáván dvakrát denně po dobu nejméně 10 dnů. Opakovaný průběh by se měl provádět během 3-4 měsíců, přičemž přestávky po 10-20 dnech.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Používejte Svíčky pro obnovu mikroflóry během těhotenství

Nerovnováha vaginální flóry často doprovází těhotné ženy a léčba tohoto problému by v tomto případě měla být věnována zvláštní péče, protože mnoho léků v této situaci nelze použít. Současně však musí být infekční nemoci rychle léčeny, protože mohou negativně ovlivnit těhotenství a plod.

Nyní farmaceutický průmysl vyrábí nové léky (ve formě čípků), které pomáhají obnovit vaginální mikroflóru, které jsou absolutně bezpečné pro zdraví matky a pro zdraví jejího dítěte. Těhotné ženy jsou vhodné pro čípky Terzhinan, Nystatin a také Polizinaky. S některými opatřeními může být klindamycin předepsán. Chcete-li obnovit rovnováhu užitečných bakterií, napomoci lékům, jako je Bifidumbacterin a Lactobacterin.

Kontraindikace

Čípky jsou v takových případech kontraindikovány:

 • S individuální přecitlivělostí na stávající léky;
 • V estrogenem závislých maligních nádorech v děloze, prsu, vagině nebo vaječnících (již v minulosti diagnostikována nebo v podezření z nich);
 • Endometrióza (je-li podezřelá nebo již diagnostikována);
 • S neznámým původem vaginálního krvácení;
 • Dívky, které nezačaly žít sexuálně;
 • U neléčené endometriální hyperplazie.

trusted-source[11]

Vedlejší efekty Svíčky pro obnovu mikroflóry

Samotné čípky nemají vedlejší účinky, ale protože každý organismus je individuální, někteří lidé mohou být alergičtí na ně. Mezi takovými reakcemi - zarudnutí v genitální oblasti, pálení, svědění, hromadný výtok.

trusted-source[12]

Interakce s jinými léky

Čípky Atzilakt se smí používat v kombinaci s antivirovými, antimikrobiálními a imunomodulačními léky. Užívání tohoto léku intravaginálními antibiotiky se nedoporučuje.

Vzhledem k tomu, že laktobacillus acidophilus snadno reaguje na většinu antibakteriálních léků (systémových i lokálních), sdílení může výrazně snížit účinnost čípků čípku. Takéto léky nepoužívejte se spermicidy.

trusted-source[18], [19]

Podmínky skladování

Vaginální čípky se obvykle skladují v teplotním rozsahu + 2 / + 10 ° C. Nemohou být zmrzlé.

trusted-source[20]

Skladovatelnost

Čípky pro rekonstituci mikroflóry se mohou používat po dobu 1-3 let od data výroby.

trusted-source[21]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Čípky pro obnovu mikroflóry" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.