Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Čípky ze zánětu v gynekologii

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Aplikace čípku proti zánětu v gynekologii je možné léčit mnoho nemocí ženské sexuální sféry, které se vyvíjejí pod vlivem oportunistických mikroorganismů a specifických infekčních agens.

Vaginální protizánětlivé čípky obsahují různé aktivní složky, jejichž mechanismus působení je zaměřen buď na příčinu patologie nebo na snížení intenzity zánětlivého procesu a doprovodných symptomů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Indikace čípky pro zánět při gynekologických onemocněních

V gynekologické praxi, lokální léčba nenahrazuje systémovou léčbou, ale doplňují ho, stejně jako v některých chorob je účinný proti zánětu čípku umožňuje rychlé a s minimálními vedlejšími účinky potlačit rozvoj místního ohnisku nákazy.

Klinické indikace pro použití čípků zahrnují:

Při zánětech způsobených konkrétní patogeny, lékaři patří afty nebo kandidóza (nazývané kvasinek jako houby Candida albicans), chlamydie (Chlamydia trachomatis) · Trichomoniasis (Trichomonas vaginalis), kapavce (Neisseria gonorrhoeae), mykoplazmózy (Mycoplasma spp., Ureaplasma spp.).

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Formulář vydání

Vycházejíc ze skutečnosti, že farmaceutické společnosti jsou nabízeny na farmaceutickém trhu a které léky nejčastěji doporučují lékaři, je nutné uvést takové základní názvy čípků ze zánětu v gynekologii:

  • Geksinon - antiseptický, baktericidní čípek zánět pochvy a děložního hrdla (akutní a chronické) v důsledku nespecifických pyogenní bakterie, chlamydie nebo Trichomonas.
  • Při nespecifické bakteriální a vulvovaginální kandidóza (soor), jakož i pro vaginální trichomoniázy Terzhinan použit (ve formě vaginálních tablet).
  • Polygynax léčiva (ve formě vaginálních želatinových tobolek), pro léčbu vaginitidy, infekcí způsobených nespecifické (streptokoky a stafylokoky), smíšené a houbových.
  • Pimafucin (Natamycin, Primafungin) - antifungální čípky účinné pro kandidátní vaginitidu.
  • Antiseptický Vaginální čípek zánětu, který obsahuje jód - Betadine (Yodoksid, Ruvidon) - přiřazena při diagnostikována nespecifické vaginitidy a urogenitální vulvovaginální kandidózy a trichomoniáza. Více viz - čípky z drozdů
  • Prozánětlivé čípky na bázi eukalyptového extraktu Eukalyptin je indikován v případech nešpecifické vulvovaginitidy a cervicitidy.

Typicky, čípek od zánětu koncových částí a dělohy - rektální čípek obsahující nesteroidní protizánětlivé látky, například čípky, diklofenaku a Voltaren (diclofenac), Flamaks (ketoprofen) Movalis (s meloxicam) Tsefekon H (y naproxen), čípek . S indametatsinom et al (farmakologické vlastnosti některé z nich jsou popsány v článku - Čípky cystitida ). Jsou jmenováni jako analgetikum, jako zánět vaječníků, vejcovodů a endometrium vyžaduje systémová léčiva pro etiotropic terapii, zejména antibiotika.

Také si přečtěte publikace - Vaginální čípka proti infekcím a léčba kolpiti se svíčkami

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Farmakodynamika

Farmakologický účinek vyvíjený čípku zánět pochvy a děložního čípku Hexicon - antiseptický a antibakteriální; Aktivní složkou tohoto činidla je kationtový polybiguanidchlorhexidin (ve formě biguconátu). Na fyziologické úrovni kyselosti v pochvě disociaci a uvolnění kladně nabitou kationtovou chlorhexidinu, který se váže na negativně nabitý lipoproteinový buněčné membrány bakterií a způsobuje jeho zničení. Čípky Hexicon vliv na většinu gram-pozitivní a gram-negativních bakterií a plísní, proto je účinný proti zánětu čípku.

Vaginální tablety Terzhinan mají současně čtyři účinné látky: azolovou sloučeninu (imidazolový derivát) ternidazol, aktivní proti trichomonádům a gardnerella; aminoglykosidové antibiotikum neomycin (působící hlavně na gram-negativní mikroorganismy); polyen antimykotin nystatin (fatální pro C. Albicans v důsledku poškození buněčných membrán); syntetický kortikosteroid prednisolon (redukující zánět blokováním aktivity leukocytů a inhibicí syntézy zánětlivých mediátorů).

Je třeba poznamenat, že složení léku francouzského výrobce (Laboratoires Bouchara-Recordati) se liší od složení léku vyráběného v Ruské federaci a Rumunsku. Terjinan, užívaný v EU, obsahuje metronidazol (místo terinidazolu) a v žádném případě neexistuje žádný prednisolon.

Farmakodynamika Polygynax lék založený na působení polypeptidového antibiotika polymyxin B (která ničí membránu gramnegativních bakterií), již bylo uvedeno výše, a antibiotiku neomycinu polyenového antibiotika nystatinu.

Obsahující ve svém složení polyen antibiotika natamycin (pimaricin) Pimafutsin čípek akt pouze na C. Albicans, narušení integrity buněčných membrán a hub tím, že inhibuje syntézu sterolů sloučenin.

Betadine čípky účinná látka je povidon-jod, který poskytuje baktericidní a fungicidní účinek v důsledku schopnosti pro koagulaci proteinů patogenů.

A takové protizánětlivé čípky jako Eucalyamin obsahují 1,8-cineol (eukalyptol), terpentinovou látku, získanou z listů eukalyptu; čípek pomoci zmírnit zánět zánět pochvy, a vulvovaginitida tsertsivitah způsobené stafylokoky, streptokoky a Trichomonas.

trusted-source[17], [18], [19]

Farmakokinetika

Farmakokinetika těchto léků v pokynech není uvedena. Stejně jako u většiny vaginálních čípků používaných v gynekologii, prostě nebylo studováno, protože - podle výrobců - jejich aktivní složky jsou prakticky neabsorbovány a nevstupují do krve.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Používejte čípky pro zánět při gynekologických onemocněních během těhotenství

Není kontraindikováno pro léčbu během těhotenství a kojení. Čípky Gexicon, Pimafucin a Eucalymin.

Podle pokynů nebyly protizánětlivé čípky přípravku Polizinax v terapii těhotných žen dostatečně studovány, takže když jsou předepsány, musí gynekolog srovnávat riziko s plodem a přínos pro matku.

Betadinové čípky se nedoporučují užívat v II-III trimestru. Vaginální tablety Terzhinan, naopak, je možné použít s trimestru II těhotenství, a to i v prvních třech měsících, pokud, jak je zvykem psát podle pokynů v medicíně, potenciální přínosy pro nastávající matky se zmínil o možné riziko budoucího dítěte. Nicméně Terzhinan obsahuje prednisolon, a během těhotenství je známo, že použití kortikosteroidů je zakázáno vzhledem k vysokému riziku vrozených vad u plodu.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání čípků Geksicon, Terzhinan, Polizhinaks a Pimafucin, uvedené v jejich pokynech, je přecitlivělost na jakékoliv příchozí látky.

Betadine čípky nejsou použitelné nejen pro jednotlivé přecitlivělosti na jód, ale také u poruch štítné žlázy (hypertyreóza, nádory štítné žlázy a podobně), jakož i závažné selhání ledvin.

Čípky ze zánětu vagíny Eucalyline nemají žádné kontraindikace.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Vedlejší efekty čípky pro zánět při gynekologických onemocněních

Čípky zánětu v gynekologii - Hexicon, Terzhinan a Polygynax Pimafutsin - může vyvolat alergickou reakci ve formě svědění, pálení, zarudnutí a tkání v oblasti genitálií.

Výrobci Eucalyzyminových čípků nezaznamenali žádné vedlejší účinky léku.

Nežádoucí účinky vaginálních čípků Betadin, navíc k výše uvedeným reakcím, může být vyjádřen ve vzhledu bulózní vyrážky, která indikuje toxikodermii léku. A za přítomnosti problémů se štítnou žlázou není vyloučen nárůst hladiny hormonů štítné žlázy (hypertyreóza).

trusted-source[29], [30]

Dávkování a aplikace

Všechny čípky ze zánětu v gynekologii by měly být aplikovány intravaginálně - vložením hluboko do vagíny.

Hexikon - jeden čípik 1-2 krát denně po dobu jednoho týdne; Maximální přípustná doba trvání aplikace je tři týdny.

Terzhinan - jedna vaginální tableta (předem namočená voda) jednou denně po dobu 10 dnů.

Polizinaky - jedna vaginální tobolka denně (v noci), trvání užívání by nemělo přesáhnout 10-12 dní.

Pimafucin - jedna svíčka jednou denně (před spaním); Standardní průběh léčby je od tří dnů do týdne.

Betadin - jeden čípku denně za 7-14 dní.

Eukalyptin lze užívat až třikrát denně (jeden čípku).

Podle pokynů k lékům je možné předávkování pouze s použitím čípků s jodem Betadinem. Překročení doporučeného dávkování může způsobit chuť kovu v ústech, zvýšené slinění, pocení v krku, dušnost, otoky, potíže s střevem.

trusted-source[31], [32], [33]

Interakce s jinými léky

Zvláštní interakce čípků Polizhinaks, Terzhinanu, Eucalinumu a Pimafucinu s jinými léky nebyla odhalena.

Protizánětlivé čípek Hexicon nevztahuje souběžně s přípravky jódu a jod obsahujících čípky Betadine neslučitelné s dalšími antiseptika (včetně alkalické a chlorované).

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39]

Podmínky skladování

Čípky ze zánětu v gynekologii by měly být uchovávány na místě chráněném před vlhkostí při pokojové teplotě, avšak nejvýše + 25 ° C.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti Gexikon, Terzhinan, Polizhinaks a Pimafutsin je 3 roky; Betadin a Evkalimin - 2 roky.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

Farmakologická skupina

Противомикробные и антисептические средства, применяемые в гинекологии

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Čípky ze zánětu v gynekologii" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.