^

Zdraví

Čípky ze zánětu v gynekologii

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Aplikace čípku proti zánětu v gynekologii je možné léčit mnoho nemocí ženské sexuální sféry, které se vyvíjejí pod vlivem oportunistických mikroorganismů a specifických infekčních agens.

Vaginální protizánětlivé čípky obsahují různé aktivní složky, jejichž mechanismus působení je zaměřen buď na příčinu patologie nebo na snížení intenzity zánětlivého procesu a doprovodných symptomů.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Indikace čípky pro zánět při gynekologických onemocněních

V gynekologické praxi, lokální léčba nenahrazuje systémovou léčbou, ale doplňují ho, stejně jako v některých chorob je účinný proti zánětu čípku umožňuje rychlé a s minimálními vedlejšími účinky potlačit rozvoj místního ohnisku nákazy.

Klinické indikace pro použití čípků zahrnují:

Při zánětech způsobených konkrétní patogeny, lékaři patří afty nebo kandidóza (nazývané kvasinek jako houby Candida albicans), chlamydie (Chlamydia trachomatis) · Trichomoniasis (Trichomonas vaginalis), kapavce (Neisseria gonorrhoeae), mykoplazmózy (Mycoplasma spp., Ureaplasma spp.).

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Formulář vydání

Vycházejíc ze skutečnosti, že farmaceutické společnosti jsou nabízeny na farmaceutickém trhu a které léky nejčastěji doporučují lékaři, je nutné uvést takové základní názvy čípků ze zánětu v gynekologii:

  • Geksinon - antiseptický, baktericidní čípek zánět pochvy a děložního hrdla (akutní a chronické) v důsledku nespecifických pyogenní bakterie, chlamydie nebo Trichomonas.
  • Při nespecifické bakteriální a vulvovaginální kandidóza (soor), jakož i pro vaginální trichomoniázy Terzhinan použit (ve formě vaginálních tablet).
  • Polygynax léčiva (ve formě vaginálních želatinových tobolek), pro léčbu vaginitidy, infekcí způsobených nespecifické (streptokoky a stafylokoky), smíšené a houbových.
  • Pimafucin (Natamycin, Primafungin) - antifungální čípky účinné pro kandidátní vaginitidu.
  • Antiseptický Vaginální čípek zánětu, který obsahuje jód - Betadine (Yodoksid, Ruvidon) - přiřazena při diagnostikována nespecifické vaginitidy a urogenitální vulvovaginální kandidózy a trichomoniáza. Více viz - čípky z drozdů
  • Prozánětlivé čípky na bázi eukalyptového extraktu Eukalyptin je indikován v případech nešpecifické vulvovaginitidy a cervicitidy.

Typicky, čípek od zánětu koncových částí a dělohy - rektální čípek obsahující nesteroidní protizánětlivé látky, například čípky, diklofenaku a Voltaren (diclofenac), Flamaks (ketoprofen) Movalis (s meloxicam) Tsefekon H (y naproxen), čípek . S indametatsinom et al (farmakologické vlastnosti některé z nich jsou popsány v článku - Čípky cystitida ). Jsou jmenováni jako analgetikum, jako zánět vaječníků, vejcovodů a endometrium vyžaduje systémová léčiva pro etiotropic terapii, zejména antibiotika.

Také si přečtěte publikace - Vaginální čípka proti infekcím a léčba kolpiti se svíčkami

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Farmakodynamika

Farmakologický účinek vyvíjený čípku zánět pochvy a děložního čípku Hexicon - antiseptický a antibakteriální; Aktivní složkou tohoto činidla je kationtový polybiguanidchlorhexidin (ve formě biguconátu). Na fyziologické úrovni kyselosti v pochvě disociaci a uvolnění kladně nabitou kationtovou chlorhexidinu, který se váže na negativně nabitý lipoproteinový buněčné membrány bakterií a způsobuje jeho zničení. Čípky Hexicon vliv na většinu gram-pozitivní a gram-negativních bakterií a plísní, proto je účinný proti zánětu čípku.

Vaginální tablety Terzhinan mají současně čtyři účinné látky: azolovou sloučeninu (imidazolový derivát) ternidazol, aktivní proti trichomonádům a gardnerella; aminoglykosidové antibiotikum neomycin (působící hlavně na gram-negativní mikroorganismy); polyen antimykotin nystatin (fatální pro C. Albicans v důsledku poškození buněčných membrán); syntetický kortikosteroid prednisolon (redukující zánět blokováním aktivity leukocytů a inhibicí syntézy zánětlivých mediátorů).

Je třeba poznamenat, že složení léku francouzského výrobce (Laboratoires Bouchara-Recordati) se liší od složení léku vyráběného v Ruské federaci a Rumunsku. Terjinan, užívaný v EU, obsahuje metronidazol (místo terinidazolu) a v žádném případě neexistuje žádný prednisolon.

Farmakodynamika Polygynax lék založený na působení polypeptidového antibiotika polymyxin B (která ničí membránu gramnegativních bakterií), již bylo uvedeno výše, a antibiotiku neomycinu polyenového antibiotika nystatinu.

Obsahující ve svém složení polyen antibiotika natamycin (pimaricin) Pimafutsin čípek akt pouze na C. Albicans, narušení integrity buněčných membrán a hub tím, že inhibuje syntézu sterolů sloučenin.

Betadine čípky účinná látka je povidon-jod, který poskytuje baktericidní a fungicidní účinek v důsledku schopnosti pro koagulaci proteinů patogenů.

A takové protizánětlivé čípky jako Eucalyamin obsahují 1,8-cineol (eukalyptol), terpentinovou látku, získanou z listů eukalyptu; čípek pomoci zmírnit zánět zánět pochvy, a vulvovaginitida tsertsivitah způsobené stafylokoky, streptokoky a Trichomonas.

trusted-source[17], [18], [19]

Farmakokinetika

Farmakokinetika těchto léků v pokynech není uvedena. Stejně jako u většiny vaginálních čípků používaných v gynekologii, prostě nebylo studováno, protože - podle výrobců - jejich aktivní složky jsou prakticky neabsorbovány a nevstupují do krve.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Dávkování a aplikace

Všechny čípky ze zánětu v gynekologii by měly být aplikovány intravaginálně - vložením hluboko do vagíny.

Hexikon - jeden čípik 1-2 krát denně po dobu jednoho týdne; Maximální přípustná doba trvání aplikace je tři týdny.

Terzhinan - jedna vaginální tableta (předem namočená voda) jednou denně po dobu 10 dnů.

Polizinaky - jedna vaginální tobolka denně (v noci), trvání užívání by nemělo přesáhnout 10-12 dní.

Pimafucin - jedna svíčka jednou denně (před spaním); Standardní průběh léčby je od tří dnů do týdne.

Betadin - jeden čípku denně za 7-14 dní.

Eukalyptin lze užívat až třikrát denně (jeden čípku).

Podle pokynů k lékům je možné předávkování pouze s použitím čípků s jodem Betadinem. Překročení doporučeného dávkování může způsobit chuť kovu v ústech, zvýšené slinění, pocení v krku, dušnost, otoky, potíže s střevem.

trusted-source[31], [32], [33]

Používejte čípky pro zánět při gynekologických onemocněních během těhotenství

Není kontraindikováno pro léčbu během těhotenství a kojení. Čípky Gexicon, Pimafucin a Eucalymin.

Podle pokynů nebyly protizánětlivé čípky přípravku Polizinax v terapii těhotných žen dostatečně studovány, takže když jsou předepsány, musí gynekolog srovnávat riziko s plodem a přínos pro matku.

Betadinové čípky se nedoporučují užívat v II-III trimestru. Vaginální tablety Terzhinan, naopak, je možné použít s trimestru II těhotenství, a to i v prvních třech měsících, pokud, jak je zvykem psát podle pokynů v medicíně, potenciální přínosy pro nastávající matky se zmínil o možné riziko budoucího dítěte. Nicméně Terzhinan obsahuje prednisolon, a během těhotenství je známo, že použití kortikosteroidů je zakázáno vzhledem k vysokému riziku vrozených vad u plodu.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání čípků Geksicon, Terzhinan, Polizhinaks a Pimafucin, uvedené v jejich pokynech, je přecitlivělost na jakékoliv příchozí látky.

Betadine čípky nejsou použitelné nejen pro jednotlivé přecitlivělosti na jód, ale také u poruch štítné žlázy (hypertyreóza, nádory štítné žlázy a podobně), jakož i závažné selhání ledvin.

Čípky ze zánětu vagíny Eucalyline nemají žádné kontraindikace.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Vedlejší efekty čípky pro zánět při gynekologických onemocněních

Čípky zánětu v gynekologii - Hexicon, Terzhinan a Polygynax Pimafutsin - může vyvolat alergickou reakci ve formě svědění, pálení, zarudnutí a tkání v oblasti genitálií.

Výrobci Eucalyzyminových čípků nezaznamenali žádné vedlejší účinky léku.

Nežádoucí účinky vaginálních čípků Betadin, navíc k výše uvedeným reakcím, může být vyjádřen ve vzhledu bulózní vyrážky, která indikuje toxikodermii léku. A za přítomnosti problémů se štítnou žlázou není vyloučen nárůst hladiny hormonů štítné žlázy (hypertyreóza).

trusted-source[29], [30]

Interakce s jinými léky

Zvláštní interakce čípků Polizhinaks, Terzhinanu, Eucalinumu a Pimafucinu s jinými léky nebyla odhalena.

Protizánětlivé čípek Hexicon nevztahuje souběžně s přípravky jódu a jod obsahujících čípky Betadine neslučitelné s dalšími antiseptika (včetně alkalické a chlorované).

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39]

Podmínky skladování

Čípky ze zánětu v gynekologii by měly být uchovávány na místě chráněném před vlhkostí při pokojové teplotě, avšak nejvýše + 25 ° C.

trusted-source[40], [41], [42], [43], [44], [45]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti Gexikon, Terzhinan, Polizhinaks a Pimafutsin je 3 roky; Betadin a Evkalimin - 2 roky.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Čípky ze zánětu v gynekologii" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.