^

Zdraví

Čištění střeva

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každodenně si my ruce umýt, zuby kartáč, sprchu. Zavedení jednoduchých hygienických pravidel pomáhá udržovat zdraví. A kdo z nás se stará o čistotu střev? V důsledku iracionální výživy, příjmu antibiotik, vlivu patogenních faktorů na životní prostředí a stresových účinků trpí trávicí orgány. Často se sliznice ucpává hnisem, hlenem a telaty, což vede ke konstantní intoxikaci.

Samozřejmě, čištění vnitřností je pro každého člověka osobní záležitostí. Ráda bych si vzpomněla, že se na papilech sliznice tlustého střeva otevírá masáž lymfatických kapilár. A pokud je přístup blokován silnou vrstvou nečistot?

V tomto případě je porušen proces čištění vnitřních orgánů. Pokud jde o mytání mikroflóry a vznik dysbiózy kvůli čištění střeva, je tento názor zcela mylný. Metody čištění pomáhají zbavit se hnilobných a fermentačních hmot, čímž potlačují patogenní flóru. Pouze za těchto podmínek získává E. Coli příležitost normálně fungovat, syntetizovat vitaminy B a aminokyseliny, které jsou pro náš organismus nenahraditelné.

trusted-source[1], [2], [3]

Metody čírání střev

Ze všech možných variant čistících technik nejčastěji lze výsledek dosáhnout složitým účinkem. Například čištění s použitím fyziologického roztoku na začátku je účelnější po provedení laxativ.

Bez ohledu na metody čištění střev, které jste nepovažovali - v domácím nebo nemocničním prostředí, přečtěte si nejdříve kontraindikace a poraďte se s lékařem. Důležitým principem jakéhokoli zásahu do životně důležité činnosti těla zůstává princip - "neškodí". Zvláště pokud jste absolutní začátečník v této oblasti.

Domácí metody čištění: 

 • nastavení klystýru nebo použití hrnečku Esmarchu; 
 • praní solí, citrusové šťávy; 
 • pomocí laxativ; 
 • použití enterosorbentů (aktivní uhlí, enterosgel atd.).

Lékařské instituce nabízejí hydrokolonoterapii: 

 • metoda mytí pod vodou - vyžaduje přítomnost speciálního přístroje APCS a vyhřívaného na 37 stupňů terapeutické tekutiny. Doba trvání postupu je až 40 minut, pro které kolem 30 litrů kompozice prochází tlusté střevo. Kurz terapie - 6 zasedání; 
 • zavlažovací technikou v Lenskoye - ohřátá voda je umístěna ve speciální nádrži s pryžovou trubicí, kde je připojena střevní sonda. Postup trvá asi půl hodiny. Množství vody pro čištění se pohybuje od 8 do 20 litrů. Kurz se skládá z maximálně 8 zasedání.

Čištění střev od toxinů

Ztráta těla a syndrom "líného" žaludku se bohužel pro mnohé stalo normou. Někteří lidé ani nehádají, kolik zdravotních potíží je možné se vyhnout a zbavit se choulostivých chronických onemocnění, čištění opatření trávicího traktu.

Čistění střeva z trosky umožňuje zapomenout na následující problémy: 

 • poruchy stolice; 
 • neustálé bolesti hlavy, hrozné migrény; 
 • radiculitises; 
 • pomalý, ospalý stav a rychlá únava; 
 • nepříjemný tělesný zápach; 
 • kožní onemocnění; 
 • nadměrná tvorba plynů, bolestivé otoky; 
 • onemocnění dýchacích cest; 
 • časté nachlazení; 
 • snížení efektivity, ztráta zájmu o život.

Všechny tyto nepříjemné příznaky ovlivňují schopnost plně žít. Indikace pro provedení purifikačních manipulací bude dokonce i jednou pozorovaným případem zácpy nebo známky otravy. Zlepšení celkového stavu je možné díky vyvážené stravě a správnému výběru bylinných infuzí.

trusted-source[4]

Sledujte čištění střeva

Popularita monitorovaných čisticích čoček (IOC) nebo hydrokolonoterapie získala ve 20. Století ve Spojených státech. Nový postup se považuje za užitečný, naprosto bezpečný a účinnější než klystýr. MOC pracuje se všemi částmi tlustého střeva.

Během čištění zvláštním zařízením, rostlinný roztok vstupuje do tlustého střeva přes sondu a sací zařízení odstraňuje odpadní kapalinu spolu s kalcifikovanými usazeninami. Izolace životního prostředí pomáhá předcházet nepříjemnému zápachu. Sestra pozoruje střevní tlak. Rychlost, přívodní / vypouštěcí tlak a objem roztoku jsou zvoleny individuálně podle fyziologických charakteristik pacienta.

Maximální množství vstřikované kapaliny je 30 litrů. Obvykle je dostatečné množství 15 litrů na relaci pro 5 procedur.

Kromě čištění z fekálních klastrů, žluče, zbavování kamenů a plynů, technologie sledování odstraňuje toxiny z těla. Tato technika je nezbytná pro ty, kteří trpí revmatoidní artritidou, bronchopulmonálními chorobami, autoimunitními problémy a kožními nemocemi.

Po hydrokolonoterapii se normalizuje krevní cukr, sníží se obsah cholesterolu a eliminují se stagnační jevy v malé pánvi.

Kontraindikace IOC: 

 • stupně exacerbace hemoroidů; 
 • Crohnova choroba; 
 • rakovina v konečníku; 
 • těhotenství, laktace; 
 • operovaná břišní stěna a střeva; 
 • onemocnění ledvin; 
 • gastrointestinální krvácení; 
 • onemocnění srdce; 
 • kýla v oblasti tlustého a břicha; 
 • hypertenze; 
 • vřed.

Před zahájením léčby se poraďte s lékařem.

Přípravky k čištění střev

Přípravky na čištění střev jsou nejlépe používány na doporučení lékaře, nebo alespoň pečlivě přečtěte instrukce.

Léky na čištění střev jsou rozděleny do tří skupin: 

 1. chemické laxativa - způsobují jediné defekce, pracují s tlustým střevem (přípravky na bázi sena, rajčete, bisacodylu, ricinového oleje); 
 2. laxativního osmotického typu - charakterizovaného nízkou absorpcí, která přispívá k injekci tekutiny ve střevě. Ovlivňuje silné a tenké části střeva (síran hořečnatý, sodík, karlovarská sůl, citrát, laktulosa); 
 3. objemné látky s prolupujícím účinkem - zvýšení objemu střeva, stimulace evakuační funkce (agar-agar, mořská kala, otruby apod.).

Existuje také řada laxativních olejů - vazelíny, mandle, fenykl a další.

Laxative k čištění střeva

Pokud nechcete používat klystýru, můžete si koupit moderní projímadlo. Podle lékařů jsou látky nové generace schopny nahradit několik prolízů efektivitou.

K tak silným přípravám nést "fortrans". Nedávno se objevila v lékárnách, ačkoliv se jim podařilo získat vysokou popularitu. Akce "fortrans" začíná v hodině a půl po obdržení a trvání - až 5 hodin. Lék je zobrazen pouze dospělým. Pro čištění střeva zřeďte obsah sáčku v litru vody (rychlostí 1 litr na 20 kg tělesné hmotnosti). Obecně platí, že laxativum pro čištění střeva je dobře tolerováno. Někdy dochází k nadýmání, nevolnosti, zvracení nebo kožních reakcí.

Čištění střev s olejem

Chcete-li čistit střeva, potřebujete lžíci běžného rostlinného oleje, který je lepší než nerafinovaný. Vezměte olej do úst a uchovávejte asi půl hodiny bez polknutí. Obsah ústní dutiny se přemění z kapalného stavu na mléko podobné hmotnosti, což znamená příliv toxinů. V žádném případě tuto látku nepokládejte! Je-li kapalina žlutá, postup není dokončen. Nejlepší čas na manipulaci je ráno před jídlem nebo před spaním. Jednoduchým způsobem je snadné se zbavit toxinů a slizu, patogenů a solí. Pro ukončení procedury se doporučuje vypláchnout ústa šalvějí. Délka léčby může v případě chronických onemocnění dosáhnout půl roku.

Známé čištění střeva lněným olejem (250 g) v kombinaci s lněným semínkem (100 g). Přísady se umístí do nádoby z tmavého skla a nechá se stát po dobu jednoho týdne při pokojové teplotě. Čištění střeva se provádí denně za použití lžíce drogy třikrát denně pouze na prázdném žaludku (nejlépe hodinu před jídlem). Čisticí účinek je dosažen za dva týdny. Současně je třeba dodržovat pravidla vegetariánské stravy, která zcela eliminuje maso, mouku, alkohol, všechny sladkosti (med může být).

Použití metody čištění lněného oleje je zakázáno: trpící pankreatitidou, cholelitiázou, hepatitidou. Pacienti s vysokou kyselostí a cholecystitidou potřebují během jídla pít infuzi.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Čištění střeva ricinovým olejem

Známe našim předkům a oblíbeným způsobem k tomuto dni - čištění střev s ricinovým olejem. Postup se provádí před spaním. Důležitá podmínka: poslední jídlo bylo na obědě. Jeden kilogram hmotnosti se odebere 1 gram produktu. Ohřátý na vodní lázni, ricinový olej se opíje s volley, omyje se čistou citronovou šťávou (mělo by to být dvakrát tolik).

Dalších 12 hodin se doporučuje pro hladování. Potraviny se podávají úhledně, počínaje lehkou jedlou ovesnou kaší na vodě, rýži. Ze šťávy může být grapefruit, meloun. Čajový zázvuk je užitečný, což zvyšuje účinek ricinového oleje.

Tento způsob čištění není vhodný pro děti mladší 14 let a starší osoby. Kontraindikace je ulcerózní kolitida, onkologie trávicího traktu.

Klid pro čírání střeva

Klystýr s cílem zbavit se toxinů, zbavit se zácpy, je vhodné používat doma. Pro tento postup můžete použít bylinné odvarky, citrónovou šťávu, jablečný jablečný ocet. Nejběžnější technikou je umývání teplou vařenou vodou nebo solí.

Úplný očistný efekt je dosažen dodržováním řady pravidel. Klubek pro čištění střev používá konzistentní průběh ranních nebo večerních procedur.

Pro praní v domácnostech je hrnček Esmarch vhodnější, což umožňuje práci s objemem až 2 litry. Naplněný hrnek je zavěšen na úrovni 1,5 m od podlahy. Špička gumové trubice je ošetřena olejem a vstřikována do konečníku (ne hlubší než 8 cm) s polohou kolena. Stlačením svorky na tubě nechte tekutinu naplnit tlusté střevo.

Když se tekutina naplní trávicí trakt, doporučuje se, abyste se vrátili na záda a zvedli pánvi. Je lepší udělat "bříza" nebo dostat nohy za hlavu. O minutu později, dobrý rozhovor se žaludkem, který podporuje proudění vody z tlustého střeva do příčné části. Pak byste měli jemně otočit nejprve na zádech a pak na pravé straně, aby voda mohla dosáhnout vzestupné větve a céku. Tato metoda pomůže oplachovat celý trávicí systém. Doporučuje se stát před nejméně 15 minutami před defekačním procesem.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Čištění střev doma

Samotný organismus má skryté rezervy, které potřebují pouze pomoc při běhu. Pro účely přírodního čištění je třeba dodržovat následující doporučení: 

 • jíst více surové zeleniny, ovoce, medu; 
 • Nezůstávejte v systému odděleného jídla, abyste zabránili hnilobě a kvasení; 
 • snížit spotřebu a dokonce dokonce odmítnout sladké, moučné, mastné pokrmy; 
 • Nízkotučné maso a ryby jsou nejvýše jednou týdně; 
 • Nepřejívejte se; 
 • každý pije až 2 litry vody bez ohledu na polévky, kompoty, sódu.

Purifikace střev doma se provádí těmito způsoby: 

 • kaše z ovsa a rýže ve stejném poměru, vařená na vodě, mírně slaná (na snídani nebo večeři); 
 • 2 polévková lžíce. Braná se před spaním odmyje odvarem 1 polévkou. Chmel, matka a nevlastní matka, 2 polévkové lžíce. Nektar na sklenici vroucí vody; 
 • za den jedí 2 kg. Jablka, zatímco se vzdala kávy; 
 • během dne, namísto jíst, pijte čerstvě vymačkané šťávy, které chcete chutnat; 
 • denní dávka se skládá pouze ze zeleniny, je to možné v salátu s doplňováním paliva ve formě rostlinného oleje; 
 • jíst potravu s čistou vodou za 20 minut; 
 • očištění klystírů; 
 • používání laxativ; 
 • čištění solí.

trusted-source[13], [14]

Čištění střeva alternativními prostředky

Metody alternativní medicíny, jako jsou - odvarky, infuze, diety, speciální cvičení jsou zasloužilě populární při čištění domácích programů.

Purifikace střeva alternativními prostředky, recepty: 

 • med - 1 polévková lžíce. Rozpuštěno ve sklenici vody při pokojové teplotě. Pívejte třikrát denně po dobu několika měsíců; 
 • mléko - vařte a udržujte si den. V získaném kisljak zadejte 1. Lžíce slunečnicového oleje. Pijte před spaním a ráno je první věcí, kterou můžete použít, cesnakový plátek nebo jablko; 
 • minerální voda - pít vodu zahřátou na 36 stupňů s xylitolem (pár lžící) v ní umístěn, pak se aktivně pohybovat, opět pít minerální vodu. Po několika "přístupech" je uvolnění; 
 • směs sušených meruněk, sušených švestek, rozinky, drcených výrobků z kopřivy smíchaných s medem, přidejte olej a vodku (100 g). Ukládají laxativu v chladu, jdou, aby spali budoucnost; 
 • řepa - ve formě šťávy, syrový strouhaný, a je lepší přehrát dort před jídlem; 
 • bylinky - rozemlejte čajovou lžičku kopru, kmínu, anýzu, feniklu, koriandru a důkladně promíchejte. Před spaním si hltat 1 hodinu. Smíchejte směs a promyjte vodou.

Čištění střeva Malakhovem

Čištění čreva Malakhovem se provádí pomocí hrnku Esmarch. Jako čisticí prostředek močí.

Jeden a půl litru moči se naplní hrncem Esmarch a umístí se ve výšce 1,5 m od podlahy. S gumovou hadicí se špička odstraní a dolní okraj hadice je namazán olejem. V poloze loketního kolena vložte gumovou hadičku do hloubky až 15 cm.

Během průniku tekutiny do střeva byste měli pečlivě sledovat vaše pocity. S nepohodlí snížíte intenzitu příjmu moči. Dýchání by mělo být klidné a měřené.

Po zavedení celého objemu tekutiny musíte ležet na zádech a zvedat panvu. Je dobré, abyste zvýšili nohy a utáhněte břicho. Podobná klystírka se podává ráno nebo večer a trvá až 20 minut. Cyklus se skládá ze 8 procedur prováděných každý druhý den.

Čaje pro čištění střev

Bylinný čaj je nejjemnější prostředek k čištění těla. Vonné přípravky mohou být zakoupeny v mnoha fyto-lékárnách nebo připraveny nezávisle, přičemž se zvolí individuální kompozice.

Nejoblíbenějšími bylinami jsou máta, heřmánek, tansy, pelyněk, plantain, atd. Brothy normalizují střevní flóru a některé mají choleretický účinek a antihelmintikum.

Čaje pro čištění střev: 

 • na litr vroucí vody trvat st.l. Kořen zázvoru a sladkého dříví, kurkuma. Kompozici nelze protestovat déle než patnáct minut; 
 • st.l. Anýz a sladkého dříví, 2 polévkové lžíce. Podložky jsou dobře smíchány. Suché složení 1 polévková lžíce. Nalijte sklenici vroucí vody. Vezměte si půl pohárku před spaním; 
 • smíchejte stejné části kořene, rajčete, řezivo. 2 polévková lžíce. Suchá směs vařila půl litru horké vody, stárla asi deset minut. Vezměte prázdný žaludek v množství 100 ml.

Čištění čreva citronem

Lemon dokonale odstraňuje kyselinu močovou, rozpouští usazeniny strusky, podporuje regeneraci tkání a je vhodný pro všechny. Kůra citronu snižuje hromadění plynů. Lemon také odstraňuje těžké kovy a je antiseptikem.

Pokud máte poruchy trávicího traktu, očistění střeva citronem by mělo začít s malými dávkami s přídavkem vody. Aplikujte tuto techniku na lidi s vysokou kyselostí po průběhu zeleninových šťáv. Je třeba dbát opatrnosti a tendence k apendicitidě.

Při rychlosti čištění je asi 200 citrusů. Džus se pije ve své čisté formě, bez nečistot, půl hodiny před jídlem. První den potřebujete 5 citrónov, množství citrusových plodů se každým dnem zvyšuje, a to až na 25 kusů. Poté se začne dávkování snížit.

Citronová šťáva se užívá po celý den bez míchání s jídlem. Zpočátku tělo potřebuje čas přizpůsobit se, což je někdy naznačeno nepohodlí ze střeva. V takovém případě přestat pít na chvíli.

Čištění střeva vodou

Příjem dostatečného množství vody během dne je příslib přírodního čištění vnitřního prostředí. Spotřeba tekutiny je určena v závislosti na hmotnosti osoby. Pro relativně čistý organismus je tento stav více než dost.

Pokud existují problémy s trávením, je nutné čistit střeva vodou pomocí klystýru nebo metodou hydroterapie tlustého střeva. Umytí vodou se provádí v léčebném zařízení, kde jsou během vašeho sledování sledovány všechny Vaše pocity. Na posledním zasedání s preventivním účelem představují bifidobakterie. Čištění je doprovázeno hydromasážemi stěn tlustého střeva.

Na konci zasedání může několik kilogramů "odejít". Pacienti zaznamenávají nárůst energie, vynikající náladu a trávení.

Čištění střev se slanou vodou

Čištění střeva pomocí slané vody nebo techniky jógy "shank-prakshalana" je kompletní a neúplné. V prvním případě je opilý až 5 litrů slané vody, metoda se praktikuje nejvýše třikrát ročně. Při neúplném čištění musíte vypít maximálně 2 litry, měsíčně.

Technika se provádí na ubývajícím měsíci. Pro začátečníky je vhodné večer užívat síran hořečnatý - projímadlo, které pomůže připravit se na trénink. Ráno bez jídla začínají pít slanou vodu (za litr 1hr bez klouzačky) a dělají speciální cvičení, které pomáhají vodě pohybovat po zažívacím traktu. Probíhá šest přístupů: pitná voda - cvičení. Přichází relaxace, po které se celý proces opakuje. Čištění pokračuje, dokud se přirozeně nevyskytuje voda. Pokud dojde k nevolnosti namísto pohybu střev, můžete masáž nebo utažení žaludku.

Po uplynutí ½ hodiny po proceduře se doporučuje jíst vařenou rýži, můžete pít jen po třech hodinách.

trusted-source[15]

Čištění střev se solí

Síran sodný (Glauberova sůl) je schopen odstraňovat toxiny nejen z čreva, ale z jiných orgánů. Přirozené tělo se používá takto: ráno si vezme st. Lžící a rozpusťte ve sklenici vody (pokojová teplota). Po uplynutí času se uvolní. Aby nedošlo k dehydrataci, udělejte šťávu ze čtyř grapefruitu, dvou citronů a tří pomerančů. Musí opustit dva litry, které jsou zředěny stejným množstvím vody. Po uplynutí ½ hodiny po užití laxativu po 30 minutách pite.

Síran hořečnatý (anglická sůl) se také neabsorbuje do stěn střeva, zkapaluje jeho obsah, odstraňuje toxiny a toxiny. Dvě sáčky rozpusťte ve sklenici vody (při průměrné hmotnosti 60 kg), vypijte před spaním.

V den očisty je nutné odmítnout jídlo, večer je žádoucí udělat klystýr (2 litry teplé vody 1-2 citróny). Čistění střev soli probíhá po tři dny po sobě. Další strava obsahuje zeleninové šťávy, syrové ovoce a zeleninu. Proces čištění může pokračovat s pocity hladu, zdržet se jídla.

trusted-source[16], [17]

Čištění střeva

Senna bylina byla uznána v alternativní a tradiční medicíně jako lék na zácpu. Čištění střeva sena v podobě čaje: lžíce trávy se nalije do čtvrti litru studené vody, trvá na tom, že je to den, filtr. Tato metoda výroby zabraňuje vzniku nepříjemných pocitů řezu v břichu. Napijí infuzi, aby přišel sen. Defekce probíhá přibližně za 8 hodin.

Metoda se doporučuje dospělým jednou za měsíc. Je velmi důležité dodržovat stanovenou dávku tak, aby výsledek nepřekročil očekávání. Maximální rychlost čištění dosáhne 10 dnů.

Senna také pracuje s ledvinami a zbavuje je písku a kamenů.

Čištění střeva pomocí kefíru

Udržování čistoty střev vyžaduje tři dny. Kurz by měl být prováděn měsíčně. Čistící ranní klystýr se provádí první den. Celý den je jen opilý kefír (až 3l.). Je možné žvýkat žitné krutóny. To vyžaduje absolutní abstinenci z jídla. Je třeba poznamenat, že jogurty a jiné mléčné výrobky nejsou vhodné!

Druhý den začíná také klystýrem. Čerstvě vymačkané šťávy z řepy, jablek, mrkve nebo jejich kombinace jsou povoleny. Jídlo se nepoužívá.

Třetí den můžete mít snídani se zeleninou nebo ovocem. Během dne můžete jíst, eliminovat spotřebu masa, chleba, pikantní, slané, pečené. Sledujte oddělený příjem produktů.

Správně očištěné vám poskytnou pocit lehkosti a znatelnou ztrátu hmotnosti.

Čištění střev rýží

Rýže je přirozený adsorbent, který absorbuje a odstraňuje škodlivé prvky. Výrobek je bohatý na vitamíny, minerální soli a neobsahuje lepek.

Čištění střeva rýží se provádí několika způsoby, pro které jsou kulaté odrůdy nejvhodnější. Namočte 2 lžíce. Rýže po dobu 12 hodin, naplňte půl litru studené vody. Vařte rýži výměnou vody čtyřikrát, což odstraňuje škrob. Žádná koření, ani sůl nemůže být přidána. Tento recept se používá po dobu 40 dní. Kaše se vaří a jedí ráno, po které nemůžete pít a jíst.

Další technika - ráno žvýkat dvě st. Lžíce rýže / rýžové mouky, bez umývání. Tři hodiny se zdrží jídla a pití. Purifikace se provádí po dobu 10 dnů.

Během očistné doby je lepší udržovat vegetariánskou stravu. Je povinné vzít sušené meruňky, rozinky, švestky nebo multivitamíny.

trusted-source[18]

Otruby pro čištění střev

Bran je zdrojem vlákniny, který může vyčistit trávicí trakt. Směs s vodou, otruby napíná a tlačí na stěnách střev, což zase vyvolává vyprazdňování. Bran má choleretický účinek.

Otvory pro čištění střeva lze zakoupit v oddělení lékárny nebo supermarketu. Ráno si vezměte 2 lžíce. Smíchá se, má několik sklenic vody, džusu nebo nesladeného čaje. Recepce se opakuje až do oběda. Je třeba ho vypít - to je čistý smysl. Maximální denní dávka je 6. Lžíce. Předávkování je plné tvorby plynu, pocit těžkosti, oslabení trávicích funkcí.

Čištění trvá měsíc. Kurzy se opakují dvakrát ročně. Výsledkem bude čistá kůže, silné vlasy a nehty, výbuch energie.

Čištění černých lístků

Foukané lněné semínko bobtná ve střevech, což vede k jeho mechanickému protažení a kontrakci, což přispívá k odstranění škodlivých látek. Len je známý svým obklopujícím, čistícím, laxativním účinkem.

Připravte infuzi z půdních semen následujícím způsobem: 1h. Lžíce se vaří se sklenicí vroucí vody, uchovává se několik hodin. Napijí krátce před spaním se semeny. Kurz dosáhne měsíce.

Čištění černých lnu s nerafinovaným slunečnicovým olejem: mletá semena (100 g) Smíšená se sklenicí oleje trvala několik dní při pokojové teplotě. Je přijata ve výši 1 st. Lžíci hodinu před jídlem. Ze stravy vylučují alkoholické nápoje, mouku, cukr nahrazuje medem.

Kombinace lnu a oleje je kontraindikována u pankreatitidy, hepatitidy a cholelitiázy. V těchto případech je lepší vyčistit vodní tinkturu.

Čistí střeva medem

Med má obnovující účinek na poškozenou střevní sliznici. Výhody produktu včelařství nelze vzít zpět.

Čištění střev s medem je vhodné pro nejvíce zaneprázdněné nebo líné lidi. Recept je velmi jednoduchý: ve sklenici vody (ne horké) zadejte 1 st. Lžíci medu a promícháme. Med je opilý třikrát denně před jídlem. Čištění probíhá po dobu dvou měsíců. Kontraindikací je individuální nesnášenlivost přípravku.

Med pomáhá normalizovat práci gastrointestinálního traktu.

Při chronické enterokolitidě by měla být použita na čištění medu s jablečným džusem. Litr šťávy se podává 100 g. Zlato. Směs se denně opíje, rozdělená do čtyř dávek. Čištění trvá jeden měsíc, běží kurzy 2-3x ročně.

trusted-source[19], [20], [21]

Dieta pro čištění střev

Nejjednodušší, ale ne méně účinný způsob, jak očistit tělo, je zdravá výživa. Jedná se o nejjemnější a nejpřirozenější techniku.

Dieta na očistu střev: 

 • jíst syrové, to je, surové ovoce, zelenina; 
 • láska zeleň, ořechy; 
 • Pít vodu, ovocné a zeleninové šťávy; 
 • odmítnout nebo snížit spotřebu kávy, nápoje s plyny, potraviny s přísadami do potravin; 
 • zapomenout na tabák a alkohol; 
 • Nezneužívejte koření a tuky živočišného původu; 
 • pravidelně přijímat jídlo, nejlépe ve stejnou dobu; 
 • dívat se na spoustu spánku; 
 • učit se zůstat v klidném, harmonickém stavu; 
 • procházky na čerstvém vzduchu, větrání místnosti; 
 • nezapomeňte na fyzickou aktivitu.

Recenze očisty střev

Kolik čisticích technik má tolik následovníků. Každé čistící zařízení by samozřejmě mělo být zvoleno na základě lékařských předpisů, individuálních charakteristik, životního rytmu a kontraindikací ze zdravotních důvodů. Čištění netoleruje spěch, nervové zátěže. Někteří lidé jsou osloveni tuhými metodami (hladovění) a pro druhé je přijatelnější jemnější, jemnější účinek (bylinné infuze).

Purifikace střevních svědectví se častěji týká farmakologických léků, jógových technik. Lékařským přípravkům a sorbentům se lidé obracejí s ohledem na zaměstnání. Metody jógy se rozšířily kvůli množství škol a různých kurzů, kde lze získat kvalifikovanou radu.

Díky dostupné zpětné vazbě (není důležité, pozitivní ani negativní) je jasné, že člověk se pohybuje směrem ke zdravému životnímu stylu, má pocit odpovědnosti. Lidé, kteří se vědomě vydali cestou zdraví, kteří prošli očistným kurzem, se v budoucnu snaží neznečisťovat vnitřní prostředí svého organismu.

Čištění střeva je nezbytným postupem pro normální životaschopnost všech tělesných systémů, což umožňuje, aby se roky zbavili i vážných, nesnesitelných onemocnění.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.