^

Zdraví

Tablety na čištění tlustého střeva

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Chcete-li čistit střeva bez použití klíšťat, můžete použít různé tablety, včetně vývoje ruských lékárníků.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Čištění střeva Lavacolem

Zpravidla čištění Lavacolla střevo se přirozeně vyskytuje, a to bez jakýchkoli speciálních funkcí, ale je třeba mít na paměti, že Lavacolla má řadu kontraindikací. Nepoužívejte tento lék na střevní obstrukce, srdeční poruchy rytmu, celková slabost nebo onemocnění s nejasnými příčin porušení v ledvinách, žaludku, vředy trávicího traktu. Farmaceutické balení obsahuje 15 balení prášku, příjem se vypočte rychlostí -1 balení na 5 kg hmotnosti pacienta. Před podáním první dávky léku byste neměli užívat těžké, pevné potraviny. Po lehkém obědě (snídani) by Lavakol měl užít nejdříve o 3 hodiny později. Doporučuje se začít užívat lék v době 16-18 hodin. První balení se rozpustí v 1 sklenici vody (200 ml), sklo se pomalu opíje, po dobu 20 minut se celá dávka lavakolu odebere během 4-5 hodin. Po zahájení léčby po 1-2 hodinách se objeví stolice, úkony defekace se dokončí přibližně 1-3 hodiny po poslední dávce. Pokud čistění střev s lavacolem způsobuje nevolnost, přestat užívat lék po dobu půl hodiny.

Čištění střev s aktivním uhlím

Pokud potřebujete rychle upravit střevo, můžete aplikovat očistu střeva aktivním uhlím, protože tato metoda je již dlouho praktikována a je nejvíce dostupná finančně. Purifikace uhlíku praktikuje v jakékoli zkaženým procesy ve střevech, při toxickém poškození (infekční a neinfekční přírody), alergie, příprava na lékařské procedury.

Kontraindikace pro použití aktivního uhlí bude jakékoliv poškození sliznice GIT, atonických stavů střev, současný příjem léků.

Vlastně očista střeva aktivním uhlím začíná užíváním tablet s aktivním uhlím v dávce 1 tabule na 10 kg hmotnosti po dobu 1 hodiny před jídlem a užíváním různých léků. Maximální dávka pro děti je 0,2 mg / kg, pro dospělé - až 8 g.

Je třeba si uvědomit, že příjem takového absorbentu, jako je uhlí, vede k vyčerpání těla vitamíny a minerály, což vede k mikrodamáži střevních vil.

trusted-source[5], [6], [7]

Čistící črevné síly

Vzhledem k tomu, že jedna z nejjemnějších metod doporučuje Fortran, očistná střeva s ní projde snadno, chuť drogy je trochu sladká, příjemná. Jeden balíček léku je dávkován na 20 kg tělesné hmotnosti, zředěný v 1 litru vody, pro osobu 60-80 kg bude zapotřebí dávka 3-4 litrů roztoku. Příprava přípravku Fortrans, čištění střeva je předepsáno lidem starším 15 let, poslední roztok by měl skončit 4 hodiny před tím, než pacient očekává ukončení čištění. Příjem se vyskytuje v 200 ml (sklenici) každých 20 minut. Dále si pamatujte, že Fortrans, stejně jako jakékoliv projímadlo, oslabují účinek všech léků. Fortrans má takové kontraindikace jako lavakol.

trusted-source[8], [9]

Magnezie pro čištění střev

Dnes, stejně jako mnoho let, hořčík pro čištění střev je používán aktivně jako mnoho laxativ, které rozvíjející farmaceutický průmysl nabízí. Taková dlouhotrvající popularita drogy získala svou účinnost, relativní neškodnost, levost a dostupnost. 20 gramů prášku z hořčíku zředěného ve sklenici vody a opilý, účinek nastává po 1-1,5 hodinách a může trvat dny. Při užívání magnézie je nutné v předvečer čisté stravy snadno vyžít, pít spousty tekutin a pamatovat na kontraindikace užívání drogy (společné pro všechny projímadla).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.