^

Zdraví

Čištění zubů pomocí systému Air Flow

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Každý sní o zdravém sněhově bílém úsměvu, jako o filmové hvězdě. Ale s tempem života, zvláště ve městech, je velmi obtížné najít čas věnovat pozornost zdraví. A jaký obrázek nejčastěji vidíme? Muži a ženy, kteří se trochu usmívají nebo se smíchají rukama, zakryjí ústa kvůli stydlivosti. Estetická stomatologie se nyní pohybuje velmi daleko a po zavedení inovativních přístrojů se ústní péče stala mnohem jednodušší a rychlejší. Nyní nemusíte vydržet dlouhé zubní triky, abyste odstranili zubní kámen. Tento problém lze vyřešit za pouhých půl hodiny a zcela bezbolestný! O čem to mluvíme? V tomto článku vám řekneme o vynikajícím způsobu, jak se zbavit "kouřového zápachu" a malých zpevněných usazenin, jmenovitě čistění zubů pomocí systému Air Flow.

Indikace pro použití metody čištění zubů Průtok vzduchu

Nesprávná nebo nedostatečná péče o ústní dutinu vyžaduje vytvoření měkkého plaku, který se po velmi krátkém čase vytvrdí a přemění se na zubní tkáň. Kromě toho konzumace barevných produktů, jako je čaj, káva nebo ovocná šťáva, zanechává na vašich zubech tmavý povlak, který není odstraněn obvyklým zubním kartáčem, dokonce ani s použitím bělicích zubních past. Kouření zubů ztmavne dvakrát rychleji než nekuřáky. Proto profesionální čištění zubů z plaku potřebují mnohem častěji.

Čištění zubů pomocí systému Air Flow

V takových situacích doporučují zubaři speciální metodu čištění zubů pomocí systému Air Flow. Jaká je tato technika? Průtok vzduchu, z angličtiny doslova přeloženo jako „proudění vzduchu“ - je dostatečně silný proud směsi vzduchu, vody a uhličitanu sodného (běžné jedlé sody) se přivádí přes speciální jemné špičky, a tím „smetla“ měkké plaku, tmavé pevné látky plaku a malé vklady zubního kamene. Některé zubní kliniky nabízejí vápenatý prášek jako brusivo, což je příznivější pro povrch zubů. Je to kvůli jeho principu fungování, že metoda čištění zubů Air Flow se nazývá pískování. Přirozeně neexistuje písek ve složení čisticí směsi. Jak postup pro čištění zubů se systémem Air Flow? Před provedením vyšetření zubního lékaře vyšetří dutinu ústní dutiny pro zánět dásní, hluboký kaz, poškození zubní skloviny, zubní kámen. Pokud stav ústní dutiny umožňuje provedení procedury, začne se provádět. Existují situace, kdy je tloušťka zubního kamene velmi velká nebo je tu podkožní tvrdá deska, a pak se před provedením čištění metodou Air Flow provádí ultrazvukové měřítko. Stále velmi často poskytují zubní lékaři takovou variantu čištění zubů před procesem chemického bělení zubní skloviny nebo léčbou karyózních dutin. Po čištění zubů procedury využívající System Air Flow většinu kliniky nabízejí fluoru aplikovat ochranný lak, který umožňuje zuby „pohlcují“ an živiny a odstranění nadměrného sklovinu citlivosti. Podle vlastního uvážení můžete požádat o použití speciálního bělícího gelu, aby se zbarvení smaltu ještě jednou zesílilo.

Výhody čistění zubů metodou Air Flow

Metoda čištění zubů Air Flow má obrovský počet výhod. Za prvé, téměř všechny zubní kliniky a úřady mohou nabídnout tento postup. Zadruhé nevyžaduje nákladné vybavení, takže náklady na metodu Air Flow jsou poměrně demokratické. Za třetí - doba zubů je 15 až 40 minut (v závislosti na počtu a tloušťce desky), což je velmi výhodné. Za čtvrté, tryska odstraňuje i ty nejsložitější nečistoty v mezizubních prostorech, kde je téměř nemožné cokoliv vyčistit. Také obrovská výhoda tohoto čištění je bělení zubů do vlastního stínu. Někdy pacienti po vyčištění zubů metodou Air Flow odmítají dále bělit agresivní chemickou metodu, přičemž zůstávají s výsledkem zcela spokojeni. Směs pro odstranění plaku má baktericidní účinek, který zabraňuje vzniku onemocnění dutiny ústní a kazu včetně. Čištění zubů metodou Air Flow také vyvažuje kyselé báze v ústní dutině, zabraňuje tvorbě tuhých usazenin na zubech a přispívá k vymizení špatného dechu. A přesto - je to téměř jediný způsob odborného čištění zubů, který je k dispozici pacientům s nosnými systémy. Je však velmi důležité, aby sledovali čistotu ústní dutiny.

trusted-source[1]

Nevýhody čištění zubů pomocí systému Air Flow

Dokonce i zdá se, že nejuniverzálnější technika má vždy své nevýhody. Čištění zubů metodou Air Flow není výjimkou. Samozřejmě, tyto nedostatky nejsou naprosto nic ve srovnání s viditelnými výhodami, ale přesto je chceme zmínit. Bohužel tento postup nemůže odstranit tlustý a subgingivální zubní kámen. Pokud je to nutné, před čištěním odstraňte zubní kámen metodou ultrazvuku. Bez ohledu na to, jaké mikročástice byly prášek, ale je to stále abrazivní metoda. Během postupu je ochranná vrstva odstraněna ze smaltu, takže nezapomínejte na postup při aplikaci ochranného laku. Ve vzácných případech, s určitými vlastnostmi struktury zubní skloviny po případné praskání po postupu. Někteří pacienti zaznamenávají bolestivost a krvácení dásní po vyčištění zubů metodou Air Flow, která je pozorována po dobu dvou až tří dnů.

trusted-source[2], [3]

Kontraindikace k čištění zubů metodou průtoku vzduchu

Stejně jako všechny ostatní metody odstraňování plaku se metoda Air Flow nedoporučuje těhotným ženám, stejně jako dětem a dospívajícím do věku osmnácti let (protože do tohoto věku vzniká tloušťka zubní skloviny). Z kategorických kontraindikací lze identifikovat:

  • akutní zánětlivé procesy v ústní dutině;
  • závažná forma diabetes mellitus;
  • přítomnost epileptických a astmatických záchvatů;
  • virové nemoci (AIDS, hepatitida);
  • otevřená forma tuberkulózy;
  • rýma nebo nosní dýchání.

trusted-source[4], [5], [6]

Náklady na postup čištění zubů metodou Air Flow

Náklady na proceduru pro pískování zubů v Kyjevě může být 250 až 600 UAH. V jiných městech na Ukrajině náklady jsou mírně nižší - 150 až 500 UAH. Nejčastěji se jedná o čištění zubů metodou Air Flow +, která pokrývá povrch zubů ochranným lakem obsahujícím fluór. Pokud chcete ušetřit peníze, pak velmi často na speciálních stránkách můžete koupit slevu na čištění zubů až o 90%.

Recenze k čištění zubů metodou Air Flow

Obecně platí, že kartáčování zubů metodou Air Flow ponechává pouze pozitivní emoce. Někteří pacienti s citlivými dásněmi upozorňují na přítomnost bolesti a střednědobých krvácených dásní, které zmizí po dobu dvou až tří dnů. Pokud se setkáte s citlivostí dásní, pak pro zmírnění bolesti a prevenci zánětu důkladně opláchněte ústech heřmánkovým roztokem nebo roztokem chlorhexedinu. Před zahájením postupu čištění zubů doporučujeme mazat rty hygienickou rtěnkou, aby nedošlo k praskání, a po skončení se nedoporučuje jíst potravu po dobu dvou až tří hodin. Mnoho pacientů zaznamenává "chutnou" příjemnou citronovou chuť abrazivní směsi. Více než 90% pacientů je spokojeno s výsledkem čištění zubů metodou Air Flow.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.