^

Zdraví

Čistí

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Gynekologie je divize medicíny, jejíž činnost je zaměřena na zachování zdraví žen. Za tímto účelem se používají jak generické léky, tak i specifické léky, jejichž rozsah je omezen. Tyto léky, které se používají výhradně v gynekologii, a zahrnuje „Tazalok“. Stojí za zmínku, že jakmile droga patří k přirozenému, bylinných přípravků a neobsahuje žádné biologické nebo syntetické hormony, ačkoli jeho akce a zaměřená na obnovení rovnováhy mezi estrogenu a progesteronu gonadotropin hormonů v ženském těle.

Indikace Čistí

Indikace pro použití přípravku "Tazalok" jsou spojeny s porušením ženské sexuální oblasti a také s vývojem patologických procesů na vnitřních pohlavních orgánech. Lék je bezpečným regulátorem menstruačního cyklu a jeho doprovodnými příznaky, což činí účinnou látku pro snížení projevů premenstruačního syndromu a menopauzy.

Přípravek je nezbytný pro bolestivou menstruaci (dysmenorea) a doprovázeny dalšími nepříjemnými příznaky, jako je slabost a svalové slabosti, zvýšenou únavou, nevolností, zvracením dosahující až bolest v oblasti hlavy a závratě, mdloby.

Efektivní „Tazalok“ a algodismenoree když vzniknou závažné menstruační bolesti proti porušování poloze dělohy, zánětu, endometriózy (abnormální proliferace endometria buněk), a dokonce i nadměrné excitability centrálního nervového systému.

„Tazalok“ našla své uplatnění při léčení těchto závažných patologických stavů, které se vyskytují na pozadí hormonální nerovnováha jako fibrocystické nemoci prsu (změny v buňkách prsu) a retenční cysty vaječníků tvoří benigní nádor, s kapalnou náplní.

Odůvodnily uplatnění „Tazalok“ a součást komplexní léčby patologií dělohy, jako je proliferace endometria uvnitř a vně těla (endometriální hyperplazie a endometrióza), výskytu benigních nádorů v děloze (fibroidů), a také při poruchách ovariální funkce (syndrom polycystických vaječníků) .

Formulář vydání

"Tazalok" se nachází v lékárnách v jedné formě uvolňování - ve formě alkoholového roztoku, který má hnědý odstín a je umístěn ve tmavém skleněném obalu o objemu 50 nebo 100 ml.

Roztok má specifický zápach, který je způsoben přítomností rostlinných výtažků, které tvoří 10% celkového objemu léčiva. Zbývajících 90% je ethylalkohol o síle 40%.

Jako součást rostlinných surovin, lze najít známé rostliny používané ve vaření a kosmetiky (květy měsíčku lékařského, nebo v hřebíky lidí, stejně jako čerstvé celer a petržel, kudrnatý), a konkrétní komponenty (kořen Filipendula shestilepestnogo, tráva, svízel, které jsou, nebo jiným způsobem medová tráva a lenok obyčejný).

Je to složitý účinek různých léčivých bylin, které drogu dodávají s vysokou účinností.

trusted-source[1], [2]

Farmakodynamika

"Tazalok" - droga, která má komplexní účinek na tělo ženy. V tomto případě je jeho složení zvoleno tak, že každá složka léčiva zvyšuje účinek ostatních, tj. Je pozorován synergický účinek.

Flavonoidy biologicky aktivních látek ve složení rostlinného přípravku jsou ve struktuře podobné hormonálnímu estrogenu, ale nevykazují charakteristický účinek. Nahrazením estrogenů inhibují flavonoidy konverzi androgenů na estrogeny, pokud existuje přebytek. Tak je poměr pohlavních hormonů u žen optimalizován.

Díky schopnosti léku pro řízení produkce hormonu uvolňujícího gonadotropin, regulaci práce pohlavních žláz, „Tazalok“ je schopen rychle a efektivně normalizovat menstruační cykly, stabilizační své druhé fáze. Sedativní a regenerační efekt léčiva pomáhá aktivně bojovat proti bolestivým projevům premenstruačního syndromu a menopauzy.

Léčivo má dostatečný analgetický a antispazmodický účinek. Jeho příjem pomáhá odstranit bolestivé a nepříjemné pocity, které doprovázejí menstruační krvácení.

Byl zaznamenán pozitivní vliv složek přípravku "Tazalok" na tkáně vnitřních pohlavních orgánů a mléčných žláz, zejména dělohy a vaječníků. Použití léčiva zabraňuje vývoji procesů způsobených dysplazií nebo jinými poruchami při tvorbě tkání ženských orgánů.

Díky protizánětlivému, protinádorovému a antiproliferačnímu účinku zabraňuje "Tazalok" růstu nádorů a neumožňuje rozšíření buněk novotvarů. Účinně zabraňuje přílišnému růstu tkání, což činí lék užitečným při endometrióze. U polycystických vaječníků pomáhá "Tazalok" zmírnit cystickou kapsli a zmírnit napětí v ní. V tomto případě lék pomáhá plnit své funkce normálně zdravému vaječníku nebo jeho části.

trusted-source[3], [4], [5]

Farmakokinetika

Rozložením spolu s tělesnými tekutinami v různých tkáních získává společnost Tazalok možnost ovlivnit bolestivé zhutnění v mléčných žlázách, což přispívá k jejich snížení nebo k úplné resorpci.

Další užitečnou vlastností léku je snížení citlivosti mléčných žláz na výkyvy v hormonálním pozadí, které jsou pozorovány v den před, během a po menstruaci.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Dávkování a aplikace

Aplikujte lék "Tazalok" ve formě směsi vody a alkoholu, zatímco množství léčiva se počítá v kapech. Kolik kapiček, které chcete použít najednou, určuje ošetřujícího lékaře.

trusted-source[17]

Používejte Čistí během těhotenství

Používání přípravku "Tazalok" během těhotenství může mít určité komplikace. Aby se předešlo nepříjemným následkům, je lepší najít bezpečnější prostředky, které nepříznivě neovlivňují průběh těhotenství a vývoj plodu.

Nezačínejte léčbu gynekologickým lékem "Tazalok", pokud pacient již dříve zaznamenal reakce přecitlivělosti na různé složky léku a jejich kombinace.

Příjem léku je indikován za přítomnosti pouze benigních novotvarů, pokud je diagnostikována rakovina, léčba je prováděna jinými léky a metodami.

Kontraindikace

Má rostlinný přípravek a jeho kontraindikace pro použití. "Tazalok" není určen k léčbě dětí, proto by jeho použití mělo být zahájeno nejdříve 14 let. Těhotenství a laktace nejsou také nejlepší čas na léčbu tímto lékem.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Předávkovat

Riziko předávkování je velmi malé, pokud užíváte lék podle pokynů svého lékaře. Pokud je z nějakého důvodu dávka příliš vysoká (mnohem víc, než je doporučeno), existuje možnost kardiovaskulárních poruch.

V tomto případě bude první pomoc výplach žaludku, stejně jako užívání enterosorbentů, například aktivního uhlí nebo Sorbeků. Někdy možná budete potřebovat symptomatickou léčbu, která nevyžaduje hospitalizaci pacienta.

Podmínky skladování

V takovém případě jsou nejpoužívanější skladovací podmínky "Tazalok". Je lepší skladovat je v původním obalu (láhev a karton), chránit před přímým slunečním zářením. Teplota v místnosti, kde je lék uložen, nesmí překročit 25 stupňů. Vystavení příliš vysokým nebo nízkým teplotám může nepříznivě ovlivnit účinnost a bezpečnost přípravku "Tazalok" po dobu trvanlivosti.

Skladovatelnost

Lékaři trvají na tom, že droga by měla být podána před uplynutím doby platnosti, která je podle instrukcí 2 a půl roku od data vydání. 

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Čistí" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.