Nebezpečné krtky

Nevus Becker u dospělých a dětí

Odborníci se domnívají, že Beckerův névus je jedním ze sporadicky se vyskytujících a vzácně se vyskytujících typů epidermálního melanocytárního  névusu, tj. Pigmentové hmoty na kůži. Je také definován jako nejednotná melanáza nebo Beckerův gamartomový pigment

Nepigmentační melanom kůže: příznaky, které mohou být zmatené, prognóza

Melanom nebo rakovina kůže je jedním z nejčastějších a nejnebezpečnějších typů rakoviny. Toto onemocnění je náchylné k metastázám, přičemž metastázy se velmi rychle objevují na rozdíl od jiných typů rakoviny, s nimiž lidé žijí již několik let. 

Nebezpečné příznaky: zánět krtek, zarudnutí, bolest, svědění

Každý člověk na svém těle si všimne tmavých pigmentovaných skvrn - krtků. Někteří lidé jsou jednotní a pro někoho existují celé odřezky odlišných značek, které se liší velikostí a strukturou.

Melanom u dětí

Naštěstí je melanom u dětí velmi vzácný, takže znalost symptomů a hlavních projevů onemocnění je velmi důležitá pro včasnou léčbu.

Proč se rodokmeny staly vypouklými a co mám dělat?

Vzhled krtků na těle je normální fyziologický proces, který má své vlastní příčiny. Malé bytové nevhodné věci na tělo dítěte se dotýkají rodičů. Krásný krtek na tváři, rameni nebo hýždí je považován za jakýsi šarm nebo "kůži" v podobě člověka.

Proč je růst krtek a co dělat?

Rodné znamení jsou naprosto vůbec: jen někteří lidé mají víc a jiní - a docela málo. Nic zvláštního ve vzhledu takových pigmentových skvrn.

Proč rostl krtek a co mám dělat?

Zdravá kůže je ozdoba jakékoli osoby. Může se však objevit různé růsty, nejčastěji je to nevus. Zvažte, co dělat v takové situaci a jak rozpoznat patologii?

Červené tečky na krtek

Moles (lékařský název - pigmentové nevi) - přetížení melaninu, benigní formace na lidském těle. Oni

Bílá skvrna kolem mateřského znamení

Bílé skvrny kolem mateřského znamení se objevují poměrně často a mnoho lidí nevěnuje pozornost této pigmentaci.

Zhoubná znaménka na těle: jak rozlišovat, co dělat, odstranit

Maligní mateřské znaménka - v medicíně se nazývají melanomy - jsou onkologické novotvary na kůži, které se vyvíjejí z buněk narození, které tvoří pigment (melanocyty). 

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.