^

Zdraví

Dětský anesteziolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pediatrický anesteziolog je jednou z nejvyhledávanějších a nejpoužívanějších specialit ve všech lékařstvích. Zahrnuje nejen základy anesteziologie, ale také aspekty resuscitace. Tato významná vědecká a praktická lékařská specializace zaujímá zvláštní místo v chirurgii, porodnictví, terapeutice a velkém počtu dalších oborů medicíny.

Anesteziologie v pediatrii zaujímá obrovskou odpovědnost za životy dětí všech věkových skupin. Díky ní může mnoho dětí odložit chirurgický zákrok a dostat se z anestezie prakticky zdravou osobou. Vedení rané pooperační periody je také umístěno na ramenou anesteziologa, na němž do značné míry závisí následné zotavení.

Kdo je dětský anesteziolog?

Chirurgická manipulace není možná bez přítomnosti anesteziologa. Samozřejmě, v závislosti na rozsahu operace může být vynechána celková anestézie, ale přesto by měla být prováděna lokální anestézie s vědomím jejích pravidel a požadavků.

Nyní je nutné pochopit, kdo je dětský anesteziolog? Jedná se o vysoce kvalifikovaného specialistu, který po pečlivém vyšetření dítěte umožňuje operační zásah. Navíc, jestliže existuje určitá podmínka, která zasahuje do operace, musí ji odstranit tak, aby během anestezie nic neohrozilo život dítěte. Dětský anesteziolog je také považován za jednoho z nejdůležitějších specialistů na operační jednotce. Koneckonců poskytuje optimální podmínky pro operaci jak pro chirurgický tým, tak pro samotného pacienta.

Kdy mám kontaktovat pediatrického anesteziologa?

Kdy mám kontaktovat pediatrického anesteziologa? Hlavním rozdílem mezi pediatrii je skutečnost, že dokonce provést jakýkoli diagnostický zákrok vyžaduje řízenou sedaci. To samozřejmě není chirurgickým zákrokem, nicméně od pediatrického anesteziologa je nutné imobilizovat pacienta a zajistit tiché vyšetřování.

Důležitým přínosem je také morální příprava dítěte před operací. Děti mají s matkou tak vyvinuté spojení, že když se rozvrací, i po krátkou dobu se dítě stává nekontrolovatelným. Abychom tomu zabránili, je třeba s dítětem provést rozhovor, pokusit se ho zaujmout tím, co se děje, přijít s vzrušující cestou, kterou učiní během spánku. Samozřejmě, není vždy možné uklidnit dítě, ale pro tento případ existují speciální léky.

Jaké testy mám vzít, když půjdu do pediatrického anesteziologa?

Aby byl v průběhu operace co nejméně nepříjemných překvapení, pediatrický anesteziolog by měl před operací vědět předem o zdraví dítěte. V případě jakékoli patologie by mělo být provedeno důkladné vyšetření této oblasti.

Předoperační vyšetření zahrnuje seznámení s historií onemocnění dítěte. Potom se vyšetřují jaterní, kardiovaskulární a močové systémy. Dále je třeba se seznámit s alergickými stavy na léky, trauma, operace a přítomnost jakékoliv chronické patologie. Pokud se zjistí patologie, která nesouvisí s navrhovaným chirurgickým zákrokem, doporučuje se lépe vyšetřit onemocnění, aby se zabránilo vzniku komplikací během operace nebo po operaci.

Jaké testy mám vzít, když půjdu do pediatrického anesteziologa? Nejprve byste měli provést klinický krevní test a provést obecný test moči. Pomocí těchto analýz můžete vidět obrázek celkového zdraví dítěte. Například pro přítomnost zánětlivého nebo alergického procesu a také podezření na patologii močového systému. Kromě toho je v případě přítomnosti souběžného onemocnění nutné prověřit tento systém těla. Pokud se vyskytnou podezření na potíže s ledvinami, doporučuje se test moče pro Nechiporenko nebo Zemnitskiy. Pokud existuje podezření na dysfunkci jater a žlučového systému, doporučuje se provést biochemický krevní test se studií bilirubin, ALT, AST. Navíc důležitost glukózy v krvi, močovině, kreatininu, stejně jako parametry akutní fáze.

Jaké diagnostické metody používá dětský anesteziolog?

Jaké diagnostické metody používá dětský anesteziolog? Před chirurgickým zákrokem je povinná elektrokardiografie. Zbývající metody výzkumu jsou jmenovány podle údajů. V případě, že dojde k souběžnému onemocnění dýchacího systému, je vhodné provést rentgenové vyšetření, spirografii nebo jiné diagnostické metody. S patologií močového systému je žádoucí provést ultrazvukové vyšetření ledvin a močového měchýře. Nemoci reprodukčního systému vyžadují konzultaci specialisty s následným závěrem o zdravotním stavu. Srdce je vyšetřováno pomocí echokardiografie, což umožňuje posoudit kontraktilitu myokardu, srdeční výkon, stav ventilového systému a tloušťku stěn. Za přítomnosti diabetes mellitus je nutné provést studii glukózy se zátěží. To je nezbytné pro stanovení optimální dávky inzulínu potřebné před operací a v pooperačním období.

Jaké diagnostické metody používá dětský anesteziolog? Při počátečním vyšetření pediatrický anesteziolog provádí auskultaci srdce a plic pomocí stetofonendoskopu. Dále měří tlak a puls. Všechny tyto diagnostické metody musí být provedeny k posouzení zdraví dítěte před operací.

Co dělá dětský anesteziolog?

Co dělá pediatrický anesteziolog během operace? Operace je chirurgickým způsobem léčby jakýchkoli onemocnění. Nicméně, každý chirurgický zákrok nebo dokonce minimální bolestivá manipulace způsobuje stresující reakci těla na stimul. Příčinou tohoto stavu může být nejen faktor bolesti, ale také změny v oběhovém systému, například kvůli ztrátě krve, poruchám výměny plynu nebo biochemickým změnám.

Odpověď těla je podmíněna aktivací neurohumorálního systému, v důsledku čehož dochází k spazmu periferních cév, což vede k další výrobě katecholaminů. Kruh se uzavírá a bez ohledu na to, zda příčina pokračuje v jednání nebo ne, je reakce těla již podmíněna reakcemi, které byly vyvolány.

Co dělá dětský anesteziolog? Je třeba vyhnout se aktivaci takových procesů, které vyžaduje pečlivé sledování a účast dětského anesteziologa. Jeho povinnosti zahrnují nejen odstranění bolesti a dítě off vědomí v době chirurgického zákroku, ale také, aby byla zajištěna bezpečnost jeho života, a to jak během operace a krátce po anestezii a pooperační období.

Jaké nemoci jsou léčeny anesteziologem?

Anestezie a resuscitace v medicíně nejčastěji řeší stejné otázky, a proto jsou ve většině klinik spojeny tyto větve. Hlavním úkolem anesteziologa je morální a léková příprava dítěte pro operaci, kontrolu nad stavem dítěte během chirurgického zákroku a také jeho udržování v časném pooperačním období.

Jaké nemoci jsou léčeny anesteziologem? Pediatrický anesteziolog připravuje dítě na nadcházející operaci. Navíc, za přítomnosti určitého patologického stavu se anesteziolog snaží zabránit chirurgickému zásahu do stavu neaktivní. Pokud jde o pooperační období, v některých případech vyžadují děti intenzivní péči. To je dáno charakteristikami jejich anatomické a fyziologické struktury, takže v dětství se kritické stavy vyskytují mnohem častěji než u dospělých. Zvláště při provádění nevýznamné chirurgické manipulace je ve většině případů nutná anestézie.

Pediatrický anesteziolog opravuje poškozené životně důležité funkce a udržuje je na požadované úrovni.

Poradenství pediatrického anesteziologa

Pediatrický anesteziolog musí bezprostředně před operací hovořit s dítětem. Lékař by měl být konzultován o užívání některých léků, které mohou být užívány pravidelně. Některé by měly být zrušeny po dobu pooperačního období. Například prostředky, které snižují hladinu cukru, protože anesteziolog musí nezávisle sledovat tuto hodnotu pomocí inzulínu a infuzní terapie. Také léky, které obsahují aspirin. Mohou zvýšit krvácení během nebo po operaci. Co se týče léků na snížení krevního tlaku, je nutné dodržet schéma příjmu až po operaci. Lékař bude schopen nezávisle kontrolovat krevní tlak během operace a po operaci.

Doporučení pediatrického anesteziologického lékaře je zakázat používání různých alkoholických a energetických nápojů 10 dní před navrhovanou operací. To je způsobeno toxickým účinkem alkoholu na játra, což vede k zpomalení procesu detoxikace, čímž se zpomalují toxické látky v těle. Navíc, pod vlivem alkoholu, začne srdce prudce bít, což může vést k poruchám rytmu a arytmie. Také spontánní zvýšení tlaku je v předoperačním období nepřijatelné. Krevní srážlivost se může změnit s další tvorbou trombů s následnou trombózou velkých a malých cév nebo vyvolat krvácení.

Aby nedocházelo k rozvoji pooperačního období pneumonie nebo jiných zánětů v dýchacím systému, doporučuje se provádět respirační gymnastiku. To přispívá k intenzivnímu působení plic a k prevenci stagnace krve v malém kruhu oběhu.

Doporučení lékaře pediatrického anestezie obsahuje doporučení týkající se výživy před operací. Nutno jíst jídlo, které dodává energii. Například chudé maso, kuřecí maso, ryby, tvaroh, kefír a mnoho dalšího. Z potraviny, která je špatně strávená a podporuje přírůstek hmotnosti, je třeba ji zlikvidovat. Aby se zabránilo alergickým reakcím, doporučuje se v předvečer operace nežít exotické ovoce, nebrat nové léky ani používat kosmetické prostředky. Kromě toho konzumujte velké množství čokolády a jiných snadno stravitelných sacharidů.

Při dodržování výše uvedených pokynů a podle doporučení pediatrického anesteziologa můžete výrazně snížit riziko komplikací během operace a po operaci. Zbytek je v rukou profesionála.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.