^

Zdraví

Doba srážení krve (podle suharev)

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Doba srážení krve (podle Sukhareva) je poměrně jednoduchý krevní test, který je odebrán z prstu. Samotný faktor srážlivosti je nutný k posuzování stavu enzymů, ale nejde o informace o mechanismech jeho porušování.

Obecně koagulační proces ukazuje, jak moc se tělo může ochránit, včetně ztráty krve. Srážení přímo závisí na fungování endokrinního i nervového systému. K určení stavu a vyhodnocení hemostázy (běžný koagulační systém) je předepsán koagulogram, který má množství indikátorů včetně doby koagulace (podle Sukhareva).

Sukharevova metoda ve skutečnosti umožňuje odhadnout interval mezi sběrem krve a začátkem její kondenzace, konkrétněji vzhled fibrinu (sraženiny).

Dříve bylo v medicíně použito více než třicet metod stanovení koagulability, dnes jsou používány pouze dvě laboratoře, nejspolehlivější a nejúčinnější - podle metody Sukharev a Lee-White. Sukharevova metoda určuje dobu krevní srážlivosti pouze kapilární a metoda Lee-White je pouze žilní. To je jejich rozdíl a celkově jsou obě tyto metody dostatečně informativní a bez nich není možné získat úplný homeostatický obraz.

Příprava této analýzy není nutná, kromě toho, že odběr vzorků probíhá ráno a na prázdném žaludku. Z tekutin můžete používat pouze vodu, protože všechny druhy džusů, stejně jako čaj nebo káva mohou deformovat obraz koagulogramu. Samotný postup trvá velmi málo času.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Jak je koagulogram, který určuje koagulační čas (podle Sukhareva)?

Materiálem pro studium je malé množství krve z prstu pacienta. Krev je umístěna ve speciálním stativu, takzvaném Panchenkovově aparátu. Vzhledem k tomu, že první kapka může obsahovat tkáňovou tekutinu, jsou zkoumány pouze následující části a první kapka je namočená a odtržená od prstu.

Materiál je napsán ve speciální nádobě - kapiláru, která se nakloní daným rytmem buď vlevo nebo vpravo pod určitým úhlem. Stopky detekují čas, kdy se krev přestává volně pohybovat uvnitř plavidla, tj. Začne koagulovat. Čas koagulace krve (podle Sukhareva) je obvykle: začátek tvorby fibrinu od 30 do 120 sekund, konec procesu od 3 do 5 minut.

Je třeba poznamenat, že výsledky, tj. Doba koagulace krve (podle Sukhareva), se mohou lišit v závislosti na tom, jaké léky je osoba zkoumána. Například doba od vzniku fibrinu až do konce procesu srážlivosti může být zvýšena kvůli použití antikoagulancií (warfarin, fractiparin a další). Také zvyšte čas koagulace jaterní patologie nebo závažnějších onemocnění, jako je hemofilie.

Doba srážení (podle Sukhareva) může být mnohem nižší než normální, zpravidla to u žen užívajících perorální antikoncepci, je také možné s velkou ztrátou krve.

Je třeba vzít v úvahu, že koagulační schopnost může být zvýšena vzhledem k tomu, že se v těle začalo vytvářet ve velkém množství protrombinázy. Veškeré informace o době a rychlosti minimalizace průtoku krve jsou potřebné především pro lékaře, aby objasnil diagnózu a sledoval účinnost léčby. V každém případě je výklad takového složitého indikátoru úkolem specialisty, ne samotného pacienta.

Doba srážení krve (v Sukharev) -, je jeden způsob, jak určit etapy komplexního enzymatickým procesem, kdy fibrinogen, rozpustný v běžných podmínkách, se stává nerozpustnou formu, jak je to dočasné opatření hraje velmi důležitou roli v interpretaci koagulace obecně.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.