Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Doktor podle znamení

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.02.2020

Krtek (nebo nevus) je akumulace dendritických pigmentových buněk pokožky melanocytů, která se stává jak vrozená, tak získaná. Tyto pigmentované formace se nacházejí na kůži, v latině - dermis. A všechny problémy spojené s kůží, jak je známo, se zabývají speciální oblastí medicíny - dermatologie.

To znamená, jak se jmenuje doktor podle znamení? To je pravda, to je dermatolog. Ale vyvstává otázka: jak je to s estetickou medicínou a celou armádou kosmetologů, která nabízejí odstranění krtků, které lidé považují za špatné pro jejich vzhled a někdy vytvářejí značné nepříjemnosti ...

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Doktorská rada o mateřských znaménách

Moles jsou u každého a odborné rady nebo rady doktora na rodinki budou užitečné pro všechny.

Dermatologové říkají opatrně zacházet mateřská znaménka, a to zejména pokud máte hodně z nich, a tam je krtek v „nepohodlných místech“: na rukou a dlaní, do slabin, krku, v podpaží, ale skalp. Právě tato lokalizace znaménkových znamení podporuje jejich traumatizaci a traumatizující mateřské znaménky mohou vyvolat proces jejich malignity.

Nezapomeňte pravidelně kontrolovat mateřské znaménka a pokud zjistíte nějaké změny, poraďte se s lékařem. Pokud došlo ke změně struktury kůže okolo mol, byly vločky nebo praskliny, a ona mateřské znaménko rostla a zaměřuje se na hustý a asymetrické, což způsobuje svědění nebo bolest - je alarmující faktory. A pochopit příčiny toho, co se děje, mohou pouze lékaři.

A nesnažte se odstraňovat krtek domácími metodami: to je život ohrožující. A v případě náhodného poranění molů krvácení by měla použít běžnou peroxid vodíku (která by měla být v každé domácnosti lékárničky) a zastavení krve namočí tampon v něm. A neoddálejte odchod do zdravotnického zařízení. Lékař podle znamení - dermatolog - ví, co dělat dál.

trusted-source[7], [8], [9]

Dermatologa nebo kosmetička: k jakému lékaři se při příležitosti rodinok?

Přeměna normálních kožních buněk na melanocyty je způsobena akumulací tmavého pigmentu melaninu, který chrání pokožku před UFO. A když krevní cévy rostou na omezené ploše dermis, objeví se mateřské znaménka červené barvy nazývané vaskulární nevi.

Přes rozšířenou mol, podle MKN-10, jsou vrozené vady, deformace a chromozomální abnormality (kombinovaná skupinám onemocnění XVII) a jsou zahrnuty v kategorii Q82.5 - vrozené nenádorových névu, tj nenádorových vrozených névus. Je zřejmé, že to je způsobeno skutečností, že melanogeneze a proces pigmentace kůže jsou regulovány geny. Současně porušení kůže pigmentace, včetně tmavé skvrny z této kategorie jsou vyloučeny a patří do třídy I (onemocnění kůže a podkoží).

Chcete-li pochopit všechno, prozkoumat pacienta (včetně použití dermatoskopu) a určit typ krtka a jeho struktura může pouze dermatolog - hlavní lékař podle znamení.

A nyní je třeba objasnit, že dermatologie, stejně jako dermatokosmetologie a kosmetologie, založené na dermatologii, léčí pacienty a působí zde dermatologové. Zatímco úkolem estetické kosmetologie je zlepšit vzhled prostřednictvím správné péče o pleť pomocí různých kosmetických přípravků a některých postupů. A tady lidé často pracují bez lékařského vzdělání, který slouží nejen pacientům, ale klientům.

Problémy spojené s krtkem jsou v první řadě zdravotní problémy, neboť nevi mohou být poškozeny v důsledku různých faktorů a degenerovány do melanomu - rakoviny kůže, na které se zabývají onkologové. Podle amerického Národního institutu pro léčbu rakoviny (NCI) se až 25% zhoubných melanomů vyvíjí specificky z dostupných nevi (zejména pigmentovaných nevolí skládajících se z melanocytů).

Mimochodem, jak to poznamenávají dermatologové, melanocyty v krtcích jsou jakousi evolucí a téměř všechny pigmentové nevy - jak vrozené, tak získané - se v průběhu času mění. To se týká velikosti a tvaru krtků (od ploché skvrny po papulu, která je vyvýšená nad povrchem kůže), stejně jako jejich barvy. A pouze dermatolog může odlišit normální proces od patologického procesu. Proto odpověď na otázku, který doktor požádat o krtci, má jedinečnou odpověď: dermatologovi!

A doktor pro odstranění krtků je také dermatolog, který se specializuje na kožní chirurgii a vlastní všechny metody odstraňování krtků (od skalpelu po laser a radiochirurgii). Je třeba mít na paměti, že při odstraňování mateřského znamení je jeho histologické vyšetření povinné.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.