^

Zdraví

Doktor podle znamení

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Krtek (nebo nevus) je akumulace dendritických pigmentových buněk pokožky melanocytů, která se stává jak vrozená, tak získaná. Tyto pigmentované formace se nacházejí na kůži, v latině - dermis. A všechny problémy spojené s kůží, jak je známo, se zabývají speciální oblastí medicíny - dermatologie.

To znamená, jak se jmenuje doktor podle znamení? To je pravda, to je dermatolog. Ale vyvstává otázka: jak je to s estetickou medicínou a celou armádou kosmetologů, která nabízejí odstranění krtků, které lidé považují za špatné pro jejich vzhled a někdy vytvářejí značné nepříjemnosti ...

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Doktorská rada o mateřských znaménách

Moles jsou u každého a odborné rady nebo rady doktora na rodinki budou užitečné pro všechny.

Dermatologové říkají opatrně zacházet mateřská znaménka, a to zejména pokud máte hodně z nich, a tam je krtek v „nepohodlných místech“: na rukou a dlaní, do slabin, krku, v podpaží, ale skalp. Právě tato lokalizace znaménkových znamení podporuje jejich traumatizaci a traumatizující mateřské znaménky mohou vyvolat proces jejich malignity.

Nezapomeňte pravidelně kontrolovat mateřské znaménka a pokud zjistíte nějaké změny, poraďte se s lékařem. Pokud došlo ke změně struktury kůže okolo mol, byly vločky nebo praskliny, a ona mateřské znaménko rostla a zaměřuje se na hustý a asymetrické, což způsobuje svědění nebo bolest - je alarmující faktory. A pochopit příčiny toho, co se děje, mohou pouze lékaři.

A nesnažte se odstraňovat krtek domácími metodami: to je život ohrožující. A v případě náhodného poranění molů krvácení by měla použít běžnou peroxid vodíku (která by měla být v každé domácnosti lékárničky) a zastavení krve namočí tampon v něm. A neoddálejte odchod do zdravotnického zařízení. Lékař podle znamení - dermatolog - ví, co dělat dál.

trusted-source[7], [8], [9]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.