^

Zdraví

Doktor sportovní medicíny

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Život je samozřejmě úžasná věc, ale nemůže to dělat bez zranění. Nepochybně, pokud je člověk zapojen do profesionálních sportů, trauma pro něj je normální. Ale vy můžete čelit takovým problémům v reálném každodenním životě. V takových situacích mohou sportovci nejen pomoci lékaře na sportovní medicíně.

trusted-source[1], [2]

Kdo je lékař ve sportovní medicíně?

Lékař ve sportovní medicíně je odborník, který se zabývá problematikou rehabilitace, léčby a prevence všech druhů onemocnění, poruch a poranění pohybového aparátu. Léčba takového specialisty předpokládá předepsaný soubor fyzických cvičení s gymnastiky.

Při práci s atlety lékař ve sportovní medicíně musí znát nejen sportovce a jeho tréninkový plán, ale také se vypořádat s regulací výkonu, rekreace a fyzické aktivity pro časné rehabilitace. Lékař ve sportovní medicíně by měl mít nejen znalosti o klinických projevech a léčbě zranění, ale musí se také věnovat oblastem, jako je cvičební terapie, masáže, gymnastika, rekreační aktivity. To vše přispěje k rychlému zotavení a zotavení zranění.

Jaké diagnostické metody používá lékař ve sportovní medicíně?

Lékař v oblasti sportovní medicíny musí nejprve stanovit správnou diagnózu. Za tímto účelem bude pacient muset provést krevní testy a obecný test moči. Jiné metody diagnostiky budou zahrnovat MRI, kardiogramy, rentgenové snímky, duplexní vyšetření cév, ultrazvukové a kloubní studie. Všechna tato opatření pomohou správně stanovit diagnózu a předepsat účinnou léčbu.

Jaké nemoci léčí lékař ve sportovní medicíně?

Jak již bylo zmíněno, lékař ve sportovní medicíně se zabývá léčbou nemocí spojených se zraněním pohybového aparátu. Nasměrovat nemocí, které se zabývají, měl by zahrnovat burzitidu, synovitida, nervopatiyu, zánět periostální tkáně, poranění nosu a časté krvácení z nosu, zubní trauma, poranění mozku (otřes mozku, zhmoždění, komprese) spinální trauma Stobo, poškození rukou a nohou. To znamená, že přímo k léčbě, který je zahrnut v kompetenci lékaře, sportovní medicíny, jsou nos, ústa, mozek s lebkou, rukou a nohou. A pokud je situace s poraněním velmi jasná, pak jsou zde příznaky bursitidy.

Pokud je místo anatomického vaku tvořeno měkkým a zaobleným otokem způsobujícím bolest, měli byste vyhledat lékaře od lékaře. Vzhled takového nádoru je zpravidla provázen zvýšenou tělesnou teplotou, obecnou malátností a porušením společných funkcí. Pokud bursitida projde do chronické formy, bude nádor na kloubu až do průměru 10 cm přetrvávat neustále, periodicky se plní novou tekutinou a vytvoří cystickou formu. V tomto případě je prostě nutný neustálý dohled lékaře ve sportovní medicíně.

Doktorská rada o sportovní medicíně

Udržení zdravého životního stylu pomůže vyhnout se řadě nemocí spojených s poruchami endokrinního systému a zvýšenou nervozitou. Současně mírná tělesná aktivita pomůže udržet tělo ve tvaru a zabránit zranění v každodenním životě, spojené s vyvrtáním a modřinami kloubů. V mnoha ohledech je pro tyto účely vhodné LFK. LFK se již dlouho používá v lékařské praxi. Tato metoda se dobře doporučuje jako profylaktická a jako rehabilitace pro včasné zotavení z traumatu. Kromě toho má cvičební terapie dobrý účinek na nervový systém, kardiovaskulární a respirační systém, který v budoucnu pomůže vyhnout se řadě nemocí souvisejících jak s traumatismem, tak s celkovými nemocemi. Vynaložení několika minut denně na mírné cvičení není tak obtížné, ale efekt jejich neustálého výkonu si všimnete hned. Vychutnejte si každý okamžik a okamžik svého života, zdravá strava a cvičení vám s touto cestou snadno pomohou. Koneckonců, je opravdu zdravé žít!

trusted-source[3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.