^

Zdraví

Elektrooslepová terapie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Elektrosonterapiya - způsob místního vlivu pulzuje elektrického proudu elektrod odpovídajících parametrů a mokré hydrofilní těsnění (nebo pomocí elektricky vodivého gelu), kontakt uloženo:

  • spárovaná, jedna polarita - na povrchu kůže očních dutin nebo superciliary oblastí hlavy;
  • jednoduchá, odlišná polarita - na povrchu kůže zadní oblasti krku pacienta.

Průběh léčby - 15-20 procedur denně nebo 4-5krát týdně. Opakovaný kurz - za 3 měsíce.

Síla proudu - až 10 mA; napětí - až 18 V; frekvence opakování impulzů - 1-160 Hz; trvání impulsu je 0,2 - 0,5 ms; tvar pulsu je převážně pravoúhlý; pracovní cyklus - 10.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Indikátory pro provádění elektrody

Cerebrální ateroskleróza, neuro-oběhový dystonie, hypertenze, migrény, neurastenie, impotence na pozadí neurastenie, hysterie, neuróza, obsesivně-kompulzivní poruchy, menopauza neurózy, hypotalamu syndromy, následků traumatické poranění mozku, kauzalgicheskie a fantomové bolesti, autonomní ganglionitis traumatické epilepsie, virové a revmatoidní encefalitida, zbytkové účinky klíšťové encefalitidě, postencefalitického hyperkineza, pomočování centrálního původu, náměsíčnosti, noční děsy, autonomní krizí, autonomní polyneuropatie. Raynaudova choroba.

Kontraindikace k provádění elektrody

Krvácení do mozku a ochranu zraku, šedý zákal, glaukom, nádory nervového systému centrální a zásuvky, traumatické arachnoiditidy s liquorodynamic poruchami, pláč ekzém obličeje, přítomnost kovových cizích těles v postižené oblasti.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Mechanismus účinku

Akční faktorem spojeným s přímým vlivem elektrického proudového impulzu na neurony, synapsí a nervových mozkových pásů v důsledku výskytu těchto elektrodynamických změn, které iniciují konformační přeuspořádání odpovídající struktury. Existují změny v asociativních vazbách neuronových sítí a v důsledku těchto procesů nastává kaskáda následných biochemických a biologických reakcí s konečnou realizací klinických efektů. S určitými frekvenčními charakteristikami proudu v odpovídajících strukturálních a funkčních komplexech mozku dochází k inhibičním nebo stimulačním účinkům regulace aktivity centrálního nervového systému.

Hlavní klinické účinky: tranquilizační, sedativní, spasmolytické, trofické, sekreční.

Zařízení: "Electroson-4T", "ES-10-5".

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.