^

Zdraví

Elektrospánek

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Electrosleep - expozice pulsnímu proudu s nízkou intenzitou na centrálním nervovém systému prostřednictvím hlavových receptorů k normalizaci funkčního stavu mozkových struktur.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6]

Indikátory pro provádění elektrody

Neurotické a somatoformní poruchy, tryska a astenické stavy, spánek v noci, zvýšené emoční labilita, koronární srdeční onemocnění, primární hypotenzi, noční pomočování, psychosomatických onemocnění (hypertenze, bronchiálního astmatu, atopické dermatitidy, atd.)

Kontraindikace k elektrospace

Individuální intolerance současných, zánětlivých onemocnění očí, myopie vysokého stupně, arachnoiditida, ekzém namočení tváře, zhoubné novotvary.

trusted-source[7], [8], [9]

Klasická metoda

Proudové impulzy o délce 0,2-0,3 ms a frekvenci 1-150 Hz jsou vedeny přes rozvětvené elektrody umístěné na uzavřených očích a oblast mastoidních procesů. Intenzita proudu se vybírá individuálně na hodnotu, při níž se objevují prahové vnímání.

Pulsní proudy rozrušit receptory v oblasti inervace trojklanného nervu. Řádný rytmické impulsy s těmito receptory je dodáván do bipolární buňky jednotky Gasser z nich - až po velké smyslové trojité jádro v prodloužené míše, a dále - na neuronech mozkové kůry, thalamus a hypothalamus jader vytvořených kde se eferentní impulsy. Blízkost mnoha životně důležitých center a velkých rozvětvených vazeb mezi nimi v míše přispívá ke vzniku multifunkčních reakcí. Hypofýza působením na žlázy s vnitřní sekrecí, stimuluje humorální regulaci aktivity mnoha orgánů a systémů.

Terapeutický účinek elektrického záření závisí na frekvenci impulzů a trvání postupů.

Postup trvá 30-40 minut (frekvence proudu je 5-20 Hz) má sedativní, mírný hypotenzní účinek a má nepatrný vliv na neurohumorální regulační systém.

Délka Postup 30-40 minut (aktuální frekvence - 40 až 100 Hz) je výraznější reakce autonomní, endokrinní a kardiovaskulární systém, zvýšení sympatického a cholinergní snížení aktivity, zlepšenou funkci kardiovaskulárního systému s normalizaci krevního tlaku.

Elektroskop s trváním 60 minut inhibuje neurohumorální regulaci.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.