^

Zdraví

A
A
A

Epicanthus: příčiny, příznaky, diagnóza, léčba

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 18.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Epicanthus - půlměsíční vertikální přehyby kůže mezi horním a dolním víčkem, částečně pokrývající vnitřní roh oční mezery a změnu jeho uspořádání, což vytváří falešný dojem přítomnosti konvergentního strabismu.

Epicanthus je definován u většiny dětí do 6 měsíců, u dospělých je charakteristickým znakem zástupců rasy Mongoloid. Obvykle se pozoruje epikantum u dětí s plochým nosem, jak se vyvíjí, většina záhybů postupně klesá s růstem dítěte a zřídka přetrvává na 7 let. Bilaterální epikantus je často pozorovaným příznakem různých chromozomálních abnormalit (Downův syndrom). Záhyb může uzavřít vnitřní okraj oka, což vede k falešnému dojmu přítomnosti konvergujícího strabismu.

trusted-source[1], [2], [3]

Symptomy Epicanthusu

  • Epicanthus palpebralis. Kožní záhyby jsou symetricky rozděleny mezi horní a spodní víčka. Nejběžnější mezi kavkazskými:
  • Epicanthus tarsalis. Kožní záhyby začínají od středu horního víčka a vystupují mediálně do úhlu oka. Nejčastější obyvatelé Východu;
  • Epicanthus inversus. Kožní záhyby začínají v dolním víčku a rozšiřují se směrem vzhůru, až k mediálnímu úhlu oční mezery. Často existuje kombinace se syndromem blefarofimózy;
  • Epicanthus superciliaris. Kožní záhyby začínají od obočí a spadají dolů a bočně do nosu.

Klinické formy epikantu. A) Superciliary, b) palpebral, c) tarzální, d) reverzní

Co je třeba zkoumat?

Jak zkoušet?

Epikonomická léčba

Malé záhyby pokožky jsou vyrovnány plastickými hmotami ve tvaru YV, velké jsou pomocí plastických hmot Musiarde ve tvaru Z.

trusted-source[4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.