Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Estroel s menopauzou

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Climax není snadné období života žádné ženy. Můžete zmírnit váš stav pomocí různých alternativních receptů a léků. Jeden z nejpopulárnějších drog v této oblasti nedávno je Estroel.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace Estroelu během menopauzy

Estroel je moderní lék, který je předepsán ke zlepšení celkového stavu ženy během menopauzy. Typicky může odborník předepsat tento lék v případě následujících příznaků:

 1. Změny v měsíčním cyklu a zpoždění v menstruaci.
 2. Slabé krvácení během menstruace.
 3. Pacient neustále mění svou náladu, stává se podrážděnější a depresivní.
 4. Ztráta chuti k jídlu.
 5. Špatný sen.
 6. Časté migrény, které jsou doprovázeny závratě.
 7. Příliv, když má pacient pocit horečky.
 8. Změna hmotnosti.
 9. Pacient je často unavený.

Také se Estroel používá po chirurgickém zákroku k odstranění vaječníků, k léčbě premenstruačního syndromu ak prevenci onemocnění spojených s věkem souvisejícími změnami ženského těla (pouze od 35 let).

Formulář vydání

Vyrábějí se ve formě tablet malé velikosti, které lze snadno polknout. V balení výrobce nabízí třicet tablet léčiva, což stačí na dobu 15-30 dnů.

Farmakodynamika

Přístroj obsahuje takové aktivní součásti:

 1. Výňatek z kořene přírodních sladidel a extraktu sójových isoflavonů. Tyto rostliny jsou považovány za přírodní zdroje estrogenů, takže s jejich pomocí může droga výrazně zlepšit blaho ženy a snížit frekvenci a sílu "přílivů".
 2. Indol-3-karbinol pomáhá normalizovat hormonální rovnováhu a významně snižuje možnost výskytu maligních nádorů v mléčných žlázách.
 3. Tetroboritan sodný - zabraňuje vzniku osteoporózy.
 4. Výtažek z plodů posvátného vitexu - snižuje podrážděnost, citlivost v oblasti prsou, nervozitu. Pomáhá překonat bolesti hlavy s menopauzou.
 5. Kyselina listová a vitamin E - pomáhá posilovat imunitu, má antianemický účinek, odstraňuje rychlou únavu.
 6. DL-fenylalanin - pacient se stává odolnější vůči stresovým situacím.

Látka má uklidňující a regenerační účinek, normalizuje procesy v autonomním nervovém systému ženy.

Farmakokinetika

Farmakokinetika tohoto přípravku nebyla zkoumána.

Kontraindikace

Léčba se nedoporučuje pacientům s nesnášenlivostí alespoň jedné z jejich složek. Je zakázáno užívat těhotné ženy, těhotné ženy, které krmí dítě s mateřským mlékem, stejně jako pacienti, kteří nedosáhli věku 14 let.

Vedlejší efekty Estroelu během menopauzy

Estrowal je zpravidla pacientům dobře snášen, aniž by vyvolával vedlejší účinky. Ale před použitím léků se poraďte se svým lékařem, protože droga může vést k výskytu alergických reakcí.

trusted-source[5], [6]

Dávkování a aplikace

K léčbě hlavních příznaků, které se objevují u žen během menopauzy, se doporučuje užít dvě tablety léku dvakrát za 24 hodin. Pijte drogu před jídlem nebo během jídla. K dosažení efektivního výsledku je léčba prováděna po dobu nejméně dvou měsíců.

Podmínky skladování

Je velmi důležité uchovávat tento lék na místech, které jsou pro malé děti zcela nepřístupné. Teplota vzduchu by neměla překročit +25 stupňů.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je tři roky. Po uplynutí tohoto období je zakázáno vypít tablety. Upozorňujeme, že Estroel není léčivý přípravek.

trusted-source[11]

Farmakologická skupina

Препараты, применяемые при климаксе

Farmakologický účinek

Противоклимактерические препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Estroel s menopauzou" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.