^

Zdraví

Extrakce zubů pod anestézií

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Odstranění zubů při anestezii pomáhá vyhnout se bolesti během tohoto postupu. Extrakci zubů lze provádět jak v lokální, tak v celkové anestezii.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Extrakce zubů v celkové anestezii

Extrakce zubů pod celkovou anestezií je doprovázena úplným odpojením vědomí. Anestezie se používá pouze ve speciálně vybavených zubních klinikách. Anestezie může způsobit vážné komplikace, takže pokud nechcete nic cítít, myslete pečlivě. Anestezie se nedoporučuje k léčbě kazu - zde můžete určit s lokální anestezií. Výjimkou je, kdy je pacient alergický na všechny lokální anestetika, což je velmi vzácné. Těhotným ženám také nelze dát celkovou anestezii, stejně jako pacienti s kardiovaskulární patologií.

Kromě toho trubice, kterou pacient rozptýlí, ruší dutinu ústní.

Pokud však potřebujete odstranit několik zubů, je to celková anestezie, která vám může ušetřit čas a snížit úroveň stresu. Pokud potřebujete odstranit zuby najednou - odstranění zubů pod celkovou anestezií.

Obecná anestezie je vhodná pro pacienty s mentálním postižením a organickými mozkovými lézemi.

trusted-source[5], [6]

Extrakce zubů při lokální anestézii

Odstranění zubů při lokální anestézii je nutné v těchto případech: 

 1. Cyst zubu. 
 2. Špatné uspořádání zubů moudrosti. 
 3. Tumor čelisti. 
 4. Nadcházející ortodontická léčba (většinou odstraňte 4. A 8. Zub).

Anestetikum s lokální osteoporózou se injektuje do žvýkačky v blízkosti zubu.

Extrakce zubů při lokální anestézii. Kontraindikace. 

 1. Alergie. 
 2. Selhání ledvin. 
 3. Nemoci srdce.

trusted-source[7], [8], [9]

Extrakce zubů moudrosti za anestezie

Odstranění zubů moudrosti v anestezii vás zachrání před strachem. Pokud potřebujete odstranit čtyři zuby moudrosti najednou, můžete zvolit celkovou anestezii. Odstranění zubu moudrosti v anestezii se projevuje v složitých případech, například když leží ve vodorovném nebo neříznutém stavu čelisti, a musí být vyjmuta z čelisti v částech.

Musíte dodržovat tato pravidla, pokud se rozhodnete odstranit zub pod celkovou anestézou: 

 1. 24 hodin před odstraněním by měl být alkohol vyřazen. 
 2. Klinika musí být hladná, nejedí nic 4 hodiny před operací a nepijí. 
 3. Po odstranění zubu v anestezii musíte jít spát. 
 4. Musíte přijít na kliniku s osobou, která vás po operaci vrátí domů. Samozřejmě, že za hodinu můžete jít po ulici, ale vaše pozornost bude rozptýlena. V tento den nemůžete řídit.

Před operací se u každého pacienta provede elektrokardiogram, tlak se měří.

Po celkové anestezii se vědomí vrátí k vám hladce a pomalu, po dobu půl hodiny. Pocit únavy zůstává až do konce dne, takže v ten den nebudete moci pracovat. Některé kliniky nepoužívají masku anestezie, ale sedaci nebo hypnotiku. Během sedace je vědomí zakaleno, ale přetrvává. Když se probudíte, nezapomenete na nic - žádné bolesti a praskání vyloučeného zubu.

Náklady

Ceny za odstranění zubů v anestezii se mohou v různých klinikách lišit. Průměrná cena za odstranění jednoho zubu v anestézii u dospělého v Kyjevě je 1500 UAH.

Sedace (neúplné odpojení vědomí) během extrakce zubů v Kyjevě probíhá na klinice Dakhno a "Avanto" a centrální stomatologické klinice ministerstva obrany. Cena za sedaci je 1000-1200 UAH.

trusted-source[10]

Recenze

Pacienti, kteří se bojí zubních lékařů a druhů nástrojů pro zubní ošetření, si často přejí vyléčit pod celkovou anestézou. V závislosti na anamnéze a výsledcích kardiogramu si anesteziolog zvolí způsob anestezie. Obvykle se jedná o sedaci nebo úplnou anestezii masky. Podle pacientů se návrat k vědomí může objevit různými způsoby - někdo za půl hodiny se cítí dobře a je schopen se dostat domů sám, někdo má mlhu před očima a silnou únavu po celý den.

Ale lékaři se zřídka radují. Protože když dostanou pacienta s fobií, který chce vyléčit nebo odstranit 5 zubů najednou, nevyjde to dobře. Vše musí být provedeno rychle - více než 3 hodiny anestezie není dáno a dokonce i trubice v ústech zasahuje do práce. Rozhodnutí je samozřejmě vaše.

Extrakce zubů pod narkózou - to je samozřejmě extrémní opatření, ale někdy klid pacient mysli je dražší, a anestezie mohou být použity v případě alergie na lokální anestetika a některé komorbidit.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.