^

Zdraví

Farington

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 15.08.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Farington je místní antiseptikum s antioxidačními a antimikrobiálními vlastnostmi.

Indikace Farington

Lokální léčba příznaků zánětu sliznice krku a hrtanu.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Formulář vydání

Vyráběné ve formě tablet, které musí být resorbovány, na blistrové destičce č. 10. Jeden balení obsahuje 2 blistry.

trusted-source[11]

Farmakodynamika

Aktivní léková substance - chlorhexidin, která má baktericidní účinek na gram-negativním a gram-pozitivním bakteriím (jako Str mutans, anaerobní bakterie Str salvarius, Klebsiella, Str Sanquis, Próteus, E. Coli, Pseudomonas aeruginosa, Veillonella druh, a Selenomonas ... ), a kromě toho zabraňuje růstu Candida hub, stejně jako jednotlivé formy. Tato látka blokuje vývoj proteinových aminoskupin, které vstupují do struktury cytolemů. Prosakuje mikrobiálních buněk a jsou začleněny do membrány, mění svůj provoz, usazovat se v cytoplasmě, čímž se zabrání pronikání kyslíku. To způsobuje nedostatek ATP, čímž jsou patogenní mikroorganismy zničeny.

Kyselina askorbová pomáhá odstranit edém hlenu, zvyšuje aktivitu lokální imunity a také se podílí na procesu opravy kolagenu a tkání.

trusted-source[12], [13]

Farmakokinetika

Chlorhexidin není absorbován do gastrointestinálního traktu nebo do sliznic. Přibližně 10% látky se štěpí v játrech a zbytek se vylučuje společně s výkaly v nezměněné podobě.

Kyselina askorbová se dobře vstřebává do trávicího traktu. Vazba na plazmatické proteiny je 25%. V procesu metabolismu se převádí na dihydroaskorbové a ethadické kyseliny. Poté se vylučuje z těla spolu s močí.

trusted-source[14], [15], [16], [17], [18], [19], [20], [21], [22], [23]

Dávkování a aplikace

Tento léčivý přípravek musí být uchováván v ústech. Po jídle nebo čištění ústní dutiny se vyžaduje vstup - to je nezbytné pro to, aby léčivo zůstalo v sliznici po dobu 2 hodin bez rizika odmytí.

Musíte použít 1 tabulku. čtyřikrát denně. Léčebný kurz je 7 dní. Prodloužení léčby může trvat maximálně 2 týdny.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49]

Používejte Farington během těhotenství

Studie týkající se používání chlorhexidinu u těhotných žen nebyly provedeny a v důsledku experimentů prováděných na myších nebyl zjištěn negativní vliv na plod. Proto je před konzultací s lékařem nutné.

Kontraindikace

Nepřiřazujte přípravek Pharington pacientům, kteří mají individuální citlivost na složky léků.

trusted-source[24], [25], [26], [27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

Vedlejší efekty Farington

Obecně platí, že lék je dobře snášen pacienty, ale někdy může nastat některé alergické reakce, které se projevují v podobě enanthesises a jeho loupání, nosní kongesce a edémem příušní slinné žlázy.

V některých případech může dojít k přerušení fungování chuťových pohárků, což je přechodné povahy a na náplněch a sklovině zubů je možné pozorovat skvrny a plaketu. Příležitostně se vyskytují známky zánětu, poruchy trávení a podráždění ústní sliznice. Pod vlivem Ponso 4R mohou mít lidé s nesnášenlivostí alergie.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38]

Interakce s jinými léky

Neužívejte přípravek Pharington v kombinaci s léky, které mají jód v jejich složení.

trusted-source[50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

Podmínky skladování

Uchovávejte přípravek při teplotě nejvýše 25 stupňů.

Skladovatelnost

Přípravek Pharington se smí užívat po dobu 2 let od data výroby léku.

trusted-source[58]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Farington" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.