^

Zdraví

Foniatr

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Phoniatric je lékař, který se specializuje na otorinolaryngologii. Jeho hlavní činností je diagnostikovat a léčit onemocnění spojená s problémy hlasu a sluchu. Někteří odborníci v této oblasti také zvažují psycho-emocionální poruchy. Faktem je, že mnoho pacientů je depresivní kvůli problémům s sluchem nebo hlasem. Proto může být tento odborník nazýván profesionálem ve svém oboru. Je schopen řešit mnoho problémů a úspěšně je vyřešit. Phoniatric je specialistou, který není úzký kruh, který řeší všechny otázky tangentních sluchových a hlasových přístrojů.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdy mám jít do foniatrie?

Existuje řada příznaků, které by měly být okamžitě adresovány foniatrům. Takže je to především bolest při formování hlasu. Suchý kašel také vstupuje do rizikové zóny, zejména pokud je po kouření výrazně zvýšený. Podobná situace nastává, když zesílí po konverzaci. Pokud člověk pocítí bolest při polykání, pak je čas jít na konzultaci se specialistou. Dokonce i chraptivost hlasu by měla povzbudit člověka, aby hledal pomoc. Phoniatrician určí, proč tyto symptomy vznikly a předepíše léčbu.

Jaké testy mám vzít, když půjdu na phoniatra?

Aby bylo možné určit kvalitní a hlavní vhodnou léčbu, je třeba předložit některé testy. Typicky jde o obecný krevní test. To je jediný způsob, jak zjistit, zda osoba má nějaké problémy a zda je předepsaná léčba vhodná. U jednoho příznaku není možné určit příčinu a začít bojovat s onemocněním. Je nutné předat všechny testy a předat diagnózu. Obvykle to může foniatr předepsat kvalitní léčbu.

Jaké diagnostické metody používá phoniatrician?

Jako každý odborník používá phoniatrician určité diagnostické metody. Zpravidla se jedná o mikrobiologické vyšetření a laryngostroskopii videa. Samozřejmě všechno začíná běžným vyšetřením, ale často je obtížné něco diagnostikovat z jeho výsledků. Proto se v těchto případech používají přesnější a závažnější metody. V důsledku toho doktor dokáže pochopit nejen příčinu, ale také zjistit, proč se to stalo, a také stanovit kvalitní léčbu. Fonyiatr na krátkou dobu odhalí samotnou chorobu a začne efektivně bojovat.

Co dělá phoniatrician?

Phoniatrie se zabývá diagnostikou a léčbou problémů spojených se sluchem a hlasem. Jeho hlavní specializace je založena na identifikaci nemocí hrdla, hlasivky a laryngitidy. Právě s těmito problémy jsou pacienti často léčeni.

V některých případech odborník zvažuje psycho-emocionální stav člověka. Koneckonců, ti lidé, jejichž hlas je součástí této profese, se s tímto problémem prostě nemohou vypořádat sami. Proto někdy musí lékař vykonávat úlohu psychologa, ale pouze ve vzácných případech. Foniátor se specializuje výhradně na sluchové a hlasové zařízení člověka.

Jaká onemocnění způsobuje foniatrická léčba?

Toto je zpravidla to, co je spojeno s krkem a hlasovými šňůrami. Takže pacienti jsou často léčeni různými problémy, které jsou spojeny s krkem. V podstatě jsou to lidé, jejichž hlas je součástí této profese. Často se můžete setkat s těmi, kteří trpí hlasovými šňůrami. Laryngitida je také běžná. Obecně je schopen akutní i chronickou formou. Pokud jde o orgány, se kterými pracuje lékař. Ty zahrnují jazyk, mandle a epiglottis. Obecně lze volit obecně. Koneckonců, phoniatric se může vypořádat s mnoha problémy.

Tipy pro phoniatrista lékaře

Jakmile začnou objevovat problémy s hlasem, okamžitě stojí za to požádat o pomoc odborníka. Koneckonců, mnozí lidé nevědí, že nepatrné sípání je považováno za patologii. Někdy se říká, že osoba má nádor a potřebuje chirurgickou léčbu. Často se vyskytují problémy s hlasem u kuřáků. Proto je nutné revidovat způsob života a pokusit se o nějakou situaci napravit. Koneckonců, problémy mohou být vážné. Zvláště pokud jde o laryngitidu, může najít chronickou fázi. Doporučuje se monitorovat stav krku a v případě potřeby vyhledat pomoc. Foniatr je specialista širokého profilu, který je schopen poskytnout kvalifikovanou pomoc.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.