Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Surgeologie

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 23.02.2020

Surdolog pomáhá lidem se sluchovým postižením znovu uslyšet okouzlující svět zvuků.

trusted-source[1], [2]

Kdo je audiolog?

Surdolog je ve skutečnosti stejný doktor v ORL, ale kdo ví víc o chorobách uší než o jiných orgánech nosohltanu. Surdolog diagnostikuje a léčí vrozené a traumatické léze středního ucha. Chirurg chirurg je dnes schopen provádět zázraky, provádět jedinečné chirurgické zákroky, které v mnoha případech zcela obnovují sluch. Z nehtů se vytvářejí sluchové ošikuly, které jsou chráněny v uchu.

Dítě jako preventivní opatření je vhodné prověřit v prvním roce života zkontrolovat pověst při vstupu do školy, a pokud tam jsou problémy a pravidelně ve střední a vysoké školy věku se chřipka, spalničky nebo adenoidectomy, zánět středního ucha, traumatické poškození mozku, hučení v uších. Někdy je dostačující farmakoterapie, aby se sluch dostal do normálu. Pokud potřebujete operaci, můžete být zařazeni do seznamu, ale je pravděpodobné, že budete dlouho čekat a používat sluchadlo.

Kdy mám jít na poradce?

Pokud máte obavy z bolesti a hluku v uchu, ztráta sluchu, poraďte se s ošetřujícím terapeutem. Bude diagnostikovat a předepisovat léčbu, individuálně zvolit a upravit sluchadlo.

Pokud jste někdy nemají slyšet klepání na dveře nebo zazvoní telefon, pokud zjistíte, že je obtížné vést rozhovor, ve kterém si vzal pár lidí se účastní, nebo v jejich blízkosti si poznamenat, že řeknete nahlas v případě, že koncert pokusu o sedět blízko k jevišti, si zkontrolovat sluch . Můžete také požádat o radu další úzké specialisty, například neurolog.

Surdolog pracuje v nemocnici nebo ve veřejných a soukromých centrech.

Do 9 měsíců dítě obvykle poslouchá známé zvuky, blábolí a jeden a půl roku zná jeho jméno, slova "maminka", "táta" a několik dalších. Za dva roky by dítě mělo být schopno přidat slova k jednoduchým větám.

Úzkost u starších dětí je zhoršení výkonu školy.

Jaké diagnostické metody používá surdologista?

Surdolog ve své praxi používá tympanometrii - vyšetření sluchové trubice a také hodnotí slyšení na jedenácti frekvencích. Také podle údajů je prováděna elektrochlearografie - metoda zaznamenávání aktivity kochlye a sluchového nervu v případech závratí a ztráty sluchu a ejakulace. Otmikroskopie a prahová audiometrie, reflexometrie jsou prováděny.

Co dělá audiolog?

Surdolog diagnostikuje a léčí poruchy sluchu. Je nutné se obrátit na audiologa, pokud je obtížné určit směr zvuku, pokud je obtížné rozpoznat řeč v přeplněných místech. Surdoložka zkoumá ucho otoskopem a diagnostikuje sluch a otáčí se šeptem. Na základě výsledků průzkumu je vybrán sluchadlo.

Problém spočívá v tom, že 8-10% lidí má ztrátu sluchu, ale doma si nemůžete všimnout, že neslyšíte dobře, protože můžete hodně hádat o významu. Takže mozek kompenzuje sluchové postižení.

Chirurg se stává ENT, který absolvoval specializaci na nemoci uší. Co vede ke ztrátě sluchu: 

  1. Zvyk nemá být s hráčem, ale strávit víkend neustále na diskotékách a koncertech. 
  2. Pracujte v hlučném průmyslu bez sluchátek. 
  3. Poranění hlavy. 
  4. Závažné otitis media. 
  5. Neúspěšná léčba neurotoxickými antibiotiky. 
  6. Vrozené poruchy struktury středního a vnitřního ucha nebo sluchového nervu. 
  7. Získané neuropatie sluchového nervu po přenesených onemocněních mozku. 
  8. Diabetes mellitus.

Poté, co doktor zřídil sluchové postižení a zjistil, proč člověk začal slyšet špatně, navrhuje způsob řešení tohoto problému.

Obávat ztráty sluchu, náhlá nebo chronické, otosklerózou a hučení v uších, není slyšet vyzvánění do telefonu nebo interkomu, se často ptají sami sebe opakovat, budete vyzváni k mluvit tišeji? Často budete muset udělat hlasitější televizi, jinak nic neslyšíte? Rychle přejděte audiologovi.

Otoskleróza je onemocnění, při kterém kostí středního ucha roste. Známky onemocnění tvoří 20% lidí. Nejprve se objeví na konci puberty. Známky otosklerózy: hluk v uších, ztráta sluchu.

Hluchota je významná ztráta sluchu, při které člověk nemůže vnímat řeč a ztráta sluchu je významná ztráta sluchu, ve které se zachová schopnost vnímat řeč. Hluchota je způsobena přítomností sírové zátky v ušním kanálu a poškozením vnitřního ucha nebo sluchového nervu. V tomto případě mluví o neurosenzorické ztrátě sluchu. Její příčiny: trauma, užívání určitých léků, nemoci mozku, zarděnka. Sluchadla pomáhají kompenzovat ztrátu sluchu při ztrátě sluchu. Jsou připojeny k zadní nebo uvnitř ucha. Intrakanálové přístroje jsou vhodnější pro lidi, kteří se bojí své nemoci, ale jsou dražší než externí.

Tinnitus je označen zánětu středního ucha, Eustachovy trubice zablokování, nádory středního ucha a újmy, stejně jako anémie a aterosklerózy a dalších cévních onemocnění.

Za všech těchto podmínek vám bude pomáhat surdolog.

Jaká onemocnění je léčena audiologem?

Surdolog zachází se sluchovým postižením jak konzervativně, tak i operativním způsobem. Laserová léčba a jiné typy fyzioterapie jsou používány.

Ménièrovou chorobou je porážka vnitřního ucha s poklesem sluchu a hluku v uších. Onemocnění začíná ve 40-50 letech. Doprovázeno hlukem v uších a jejich přetížením, znecitlivěním uší.

Akustický neurinom je pomalu se vyvíjející benigní nádor, který způsobuje ztrátu smyslu pro rovnováhu.

Surdolog ošetřuje všechna dědičná, vrozená a získaná patologie sluchu: otoskleróza, perforace tympanické membrány a další poruchy. Postupná ztráta sluchu je normální po 25 letech. Zpočátku člověk přestane slyšet pouze zvuky s velmi vysokou frekvencí. Nicméně vyjádřila se hluchota, zasahovala do normální komunikace, je zvažována v pořadí věcí, které nejsou v tak mladém věku, ale po 55 letech. K těmto osobám slyší sluchový terapeut sluchadlo.

Je důležité, aby vyšetření u sluchového terapeuta bylo pohodlné, zejména na recepci dětí. Proto jsou děti testovány na sluch v hravé podobě.

Tipy pro audiologa

Je důležité nedovolit zpoždění v rozvoji řeči u sluchového dítěte.

Novorozené dítě se otřásá tlukem o metr od něj. Za 3 měsíce se obrátil hlavu, když slyšíte známý hlas, jeden a půl roku zná částí těla, ukazuje jim, když se zeptáte, provádí jednoduchý požadavek dospělí provádí střídavě několik týmů do 5 let 4 roky 2 roky - podporuje jednoduchý rozhovor.

Děti, jejichž domy jsou v blízkosti železnice, mají často problémy se sluchovým postižením. Pokud je vedle domu hlučná cesta, dbejte na okna a dveře se zvukovou izolací.

Surdolog pomáhá každému, kdo má sluchové problémy, dnes je poměrně snadno řešen pomocí sluchadel.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.