Obecné informace o očkování

Osvědčení o očkování pro dítě a dospělou osobu

Preventivní očkování musí být provedeno od narození dítěte. Pomáhají vytvářet imunitu, chrání před mnoha nebezpečnými infekčními a smrtelnými nemocemi. Informace o tom, které očkování se provádí, jsou vždy předmětem přísné kontroly.

Kontraindikace k očkování

Moderní vakcíny mají minimální kontraindikace, které jsou osvobozeny od maximálních balastních látek, konzervačních látek a alergenů, takže mohou být použity v drtivé většině dětí a dospělých, a to bez jakýchkoli předběžných studií nebo analýzy. Ke všem očkovacím látkám jsou dvě vzájemně provázané kontraindikace - alergické reakce na složky vakcíny a silná reakce nebo komplikace předchozí dávky této vakcíny.

Komplikace po BCG vakcíně

Komplikace po BCG jsou považovány za lokální tuberkulózní proces a měly by být léčeny pediatrickým TB specialistou. Jiné očkování při léčbě komplikací je přísně zakázáno.

Očkování osob s imunodeficiencí

Pro všechny lidi, kteří mají imunodeficitu, jsou nebezpečné pouze živé vakcíny, které mohou způsobit onemocnění. Diagnóza imunodeficience je klinická, i když vyžaduje laboratorní potvrzení.

Monitorování a vyšetřování komplikací po očkování

Monitorování postvakcinačních komplikací (PVO) je systém neustálého monitorování bezpečnosti MIBP v podmínkách jejich praktické aplikace. Úkolem monitorování je také stanovení povahy a četnosti komplikací po očkování u každého léku a faktory přispívající k rozvoji komplikací po očkování.

Očkování a riziko alergie

Pokusy v minulosti vytvořit odkaz růst alergií v rozvinutých zemích „alergizaci“ vakcíny byly přesvědčivě vyvrácena studiemi, které ukazují na absenci účinku vakcíny na IgE a protilátek této třídy.

Jak rozpoznat komplikace po očkování?

Dítě je v období po očkování prvních šest měsíců svého života, takže jakákoliv jeho nemoc může být v zásadě připsána takovému stavu jako komplikace po očkování.

Očkování a infekce HIV

Očkování dětí s prokázanou infekcí HIV by mělo vzít v úvahu jejich klinické a imunologické kategorie podle tabulky: N1, N2, N3, A1, A2, AZ ... C1, C2, N3; při nepotvrzeném stavu HIV dítěte použijte písmeno E před zařazením (např. EA2 nebo EB1 atd.).

Jak se léčí komplikace po očkování?

Malé zarudnutí, citlivost a otok v místě injekce obvykle nevyžadují aktivní léčbu. Studené "subkutánní infiltrace proudí torpid, jejich resorpce je někdy zrychlena místními postupy (" medové koláče ", balsamické masti). Abscesy a hnojení vyžadují antibakteriální terapii (oxacilin, cefazolin atd.) A podle indikace - chirurgická intervence.

Autismus - jako komplikace po očkování

V mnoha rozvinutých zemích se otázka propojení autismu s očkováním doposud neodstraní ze strany médií, což snižuje pokrytí očkováním a přispívá k zachování výskytu spalniček. V uplynulých letech, mnohé země zažívají růst (2-3 krát), autismus a jiných onemocnění spektra (pervazivní vývojové poruchy), jehož frekvence dosáhla 0,6% dětské populace.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.