^

Zdraví

Gynekolog-endokrinolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Gynekolog-endokrinolog je ženský lékař, který léčí různé hormonální poruchy v těle. Podívejme se blíže na to, kdo je gynekolog-endokrinolog, co dělá lékař a v jakých případech by se měl léčit.

Celé dílo gynekologa-endokrinologa je založeno na studiu ženských hormonů a jejich vlivu na tělo. Hormony jsou látky v endokrinních žlázách, které působí specificky na tělo a pracují prostřednictvím oběhového systému. Existuje mnoho druhů hormonů, které jsou přítomny v každé žláze.

Gynekolog-endokrinolog se zabývá studiem hormonů vaječníků, tj. Progesteronů, estrogenů a testosteronu. Estrogeny nebo ženské hormony jsou produkovány pohlavními žlázami, zejména vaječníky. V ženském těle existují také mužské hormony, androgeny, které také produkuje vaječníky, tuková tkáň a nadledviny. Pro gynekologa a endokrinologa je důležité studovat jak mužské tak i ženské hormony. Mimochodem, ženské hormony se tvoří z mužských hormonů. Pokud jsou vaječníky v pořádku a fungují perfektně, pak každý měsíc, po dobu dvou týdnů, žláza, která se nazývá "žluté tělo", pracuje produktivně ve vaječníku. To je tato žláza, která produkuje progesteron, hormon, který je nutný k určení těhotenství v raných stádiích a upozornění těla na blížící se menstruaci.

Gynekolog-endokrinolog - lékař, který se zabývá diagnostiku, prevenci a léčbu gynekologických poruch, jako jsou papilloma, zánět močového měchýře, cervikální eroze, a další coleitis. Gynekolog-endokrinolog také pomáhá při bolestivé menstruaci, která indikuje přebytky mužských hormonů v ženském těle.

Oblast profesionálních zájmů gynekologa a endokrinologa je gynekologická endokrinologická onemocnění, která přímo souvisí s narušením fungování endokrinních orgánů. Gynekolog-endokrinolog se zabývá individuálním výběrem hormonální antikoncepce. Gynekolog-endokrinolog vám může říci, jak se vyhnout problémům s citlivým ženským zdravím.

trusted-source[1], [2]

Kdo je gynekolog-endokrinolog?

Gynekolog-endokrinolog je doktor, který studuje a léčí zdraví žen. Lékař studuje hormonální funkce ženského těla, zabývá se diagnostikou a léčbou onemocnění, které jsou spojeny s nedostatkem nebo přebytkem hormonů v některých orgánech. Profesionální komplex gynekologů a endokrinologů se blíží nebo se hodí k léčbě ženského organismu. Kdo je gynekolog-endokrinolog, je lékař, který pomůže přizpůsobit hormonální pozadí ženy.

Věnujte pozornost tomu, že jestliže tělo má hormonální poruchy a jakýkoliv hormon je nadměrný, pak dochází k porušení metabolismu. Výsledkem je, že takové hormonální selhání může vést k nadváze a střetům na těle, z nichž je nemožné se zbavit. To je výmluva pro konzultaci s gynekologem-endokrinologem.

Kdy mám jít na gynekologa-endokrinologa?

Adresovat se gynekologovi-endokrinologovi následuje v případě, že během puberty, a to je 15 let, dívka stále nemá mysl.

 • Také konzultace s lékařem je nezbytná pro prodloužené, bohaté a bolestivé menstruační cykly.
 • Pokud je během pohlavního styku bolest v dolní části břicha, a také nepříjemný zápach, výtok, svědění. Při močení dochází k pocitu pálení a dochází ke zpoždění menstruace.
 • V genitální oblasti se objevují novotvary, v mléčné žláze jsou kondenzace.
 • Při plánování těhotenství a nástupu sexuální aktivity s dysfunkcí vaječníků, menopauzy a endometriózy.

Konzultace s gynekologisty-endokrinologa se výrazně liší od konvenční gynekologické konzultace. Prvním rozdílem je doba trvání příjmu, obvykle od 30 minut do jedné hodiny. Během rozhovoru s pacienty se doktor dozví o všech podrobnostech života ženy a jejích příbuzných. Takový rozhovor umožňuje odhalit předispozici k patologickým a hormonálním poruchám.

Gynekolog-endokrinolog se zabývá sestavením menstruačního kalendáře, přesně určujícím data ovulace. To platí zejména u žen s krvácením a dysfunkcí vaječníků. Kompilace menstruačního kalendáře je nezbytnou pomůckou pro gynekologa-endokrinologa, který umožňuje diagnostikovat. Menstruační kalendář by měl být podáván ženám, které mají nepravidelnou měsíční a ovariální dysfunkci.

Při vyšetření pacienta věnuje gynekolog-endokrinolog speciální pozornost růstu, hmotnosti, parametrů postavy, stavu vlasů a kůže pacienta. Často je vyšetření doprovázeno ultrazvukovým vyšetřením pánevních orgánů a stavem kostí.

Jaké testy musím předat gynekologovi-endokrinologovi?

Při oslovení gynekologa a endokrinologa je nutné předložit řadu testů, které pomohou zjistit příčiny porušení v ženském těle, provést přesnou diagnózu a předepsat správnou léčbu.

Jaké testy musíte předat gynekologovi-endokrinologovi?

Analýzy, které určují reprodukční stav dámy. Analýza prolaktinu, estradiolu, folikuly stimulujícího hormonu, testosteronu a vazby na tento hormon.

 • Screening diabetu: diagnóza diabetes mellitus 1. A 2. Typu.
 • Diagnostika hořáků: toxoplazmóza, infekce cytomegaloviru, herpetická infekce, zarděnka
 • Diagnostika štítné žlázy: protilátky proti štítné žláze s peroxidázou, hormon stimulující tyreoidální hormony, absorpční test hormonů štítné žlázy, tyreoglobulin.
 • Vaginální, cervikální, uretrální nátěry na definici flóry (barvení podle Romanovského). 
 • Bakteriální vaginóza, kvalitativní definice: Lactobacillus spp., Mobiluncus curtissi, Gardnerella vaginalis, Bacteroides spp.
 • Mycoplasma DUO.

Všechny tyto testy odhalí onemocnění, poruchy nebo komplikace normálního fungování ženského těla. Pro gynekologa a endokrinologa jsou tyto testy jedinečným popisem práce vašeho těla, které vám umožní najít příčinu problému a odstranit ho.

Jaké diagnostické metody používá gynekolog-endokrinolog?

Gynekolog-endokrinolog používá ve své práci řadu diagnostických metod, aby přesně stanovil diagnózu a identifikoval onemocnění. Věda nezastaví a nové chemické látky, hormony a geny se pravidelně objevují. Podrobnosti o všechno se dozvíte pomocí analýzy krve. Takže díky analýze krve je možné snadno rozpoznat hormonální poruchy, aniž by byly prováděny hormonální testy.

Diagnostické metody, které se používají v jejich pracovní gynekologa-endokrinologem, je úzce spojena s prací dalších odborníků v oblasti gynekologie, zejména gynekologické chirurga. Neplodnost, ovariální cysty, děložní fibroidy nebo endometrióza diagnostikována a společně zpracován gynekologa-endokrinologa a gynekologa-chirurga.

Jaké diagnostické metody používá gynekolog-endokrinolog?

 • Diagnostika hořáku.
 • Ultrazvukové vyšetření.
 • Diagnostika štítné žlázy.
 • Diagnostika hormonální hladiny.
 • Diagnóza diabetes mellitus.

Gynekolog-endokrinolog se zabývá diagnózou hormonálního stavu těla, diagnostikuje nemoci spojené s produkcí některých hormonů. Gynekolog-endokrinolog používá komplexní diagnostiku, protože umožňuje co nejpřesněji stanovit stav pacienta.

Pro všechny procesy v lidském těle je plně zodpovědný za endokrinní systém. Hormony jsou zodpovědné za pokládku a vývoj orgánů reprodukčního systému, plného rozvoje a růstu ženského těla. Díky diagnostickým metodám, které používá gynekolog-endokrinolog, je možné identifikovat a léčit jakoukoli nemoc, která je spojena s hormonální nerovnováhou.

Co dělá endokrinolog gynekolog?

Gynekolog-endokrinolog se zabývá diagnostikou a léčbou nemocí spojených s hormonálními poruchami a studuje hormonální funkce těla ženy. Všechno, co se děje v lidském těle, je přímo spojené a závisí na endokrinním systému. Je to kvůli vlivu hormonů, že ženské tělo a orgány reprodukčního systému rostou. Endokrinní systém ovlivňuje fyzický stav a psychoemotional stav, také metabolické procesy v těle a, co je nejdůležitější, schopnost otevírat a nést dítě.

Hlavní část práce gynekologa-endokrinologa je zaměřena na studium estrogenu. Estrogen je ženský hormon, který vám umožňuje udržovat mládí, zdraví a krásu. Pokud tento hormon v těle odpovídá normě, pak zdraví žen na nejvyšší úrovni. Žena se cítí dobře a vypadá velmi mladá, někdy i mladší než její vrstevníci. Pokud je v ženském těle nedostatek estrogenu, pak je zdraví a vzhled ženy vhodné. Nedostatek estrogenu je obvykle způsoben vyhynutím funkce vaječníků, což může vést k vegetativním poruchám, tj. Vysokému krevnímu tlaku, pocení, náhlým změnám tělesné teploty. Úkolem gynekologa a endokrinologa je zjistit takové hormonální selhání a eliminovat je.

Dalším problémem, kterým čelí gynekolog-endokrinolog, je nadbytek estrogenu v ženském těle. Nadbytek tohoto hormonu je příčinou nádorů na ženských pohlavních orgánech, porušení menstruační funkce a cyklu, neplodnosti. Kromě estrogenu v ženském těle je další stejně důležitý hormon - progesteron. Tento hormon je zodpovědný za náladu, zejména během menstruačního cyklu. Pokud je progesteron normální, pak žena pocítí bolesti během menstruace. Ale pokud je hladina hormonu snížena nebo zvýšena, žena čeká na bolesti v mléčných žlázách a bolestivé období. Je to porušení progesteronu odpovědného za podrážděnost a depresivní stav ženy.

Gynekolog-endokrinolog by měl udělat testy na estrogen a progesteron, protože tyto hormony jsou zodpovědné za normální těhotenství. Je to nedostatek progesteronu - to je důvod pro neúspěšné pokusy o otěhotnění a potraty. Stejně důležitým hormonem v ženském těle je testosteron. Tento hormon je zodpovědný za fyzickou výkonnost a sexuální touhu. Je-li množství testosteronu u ženy zvýšeno, pak tělo a tělo dostávají změny ve formě: zvýšené vlasy, úzká pánve a široké ramena, mastná pleť a mnoho dalšího.

Studium hormonálního pozadí ženského těla a vliv hormonů na normální životně důležitou činnost řeší gynekolog-endokrinolog.

K jakým onemocněním přistupuje gynekolog-endokrinolog?

Gynekolog-endokrinolog se zabývá léčbou porušení ženského těla, které přímo souvisí s endokrinním systémem a také léčí gynekologické nemoci.

Jaké onemocnění ošetřuje gynekolog-endokrinolog:

 • Předčasná a časná puberta a její příčiny.
 • Vzhled mužských pohlavních znaků v ženském těle.
 • Juvenilní děložní krvácení u dospívajících dívek a žen.
 • Později puberta a nedostatek puberty.
 • Pre-syndrom a poruchy menstruačního cyklu.
 • Problémy s metabolizmem a dysfunkčním děložním krvácením, které mohou vést k anémii.
 • Endometrióza, hyperandrogenní poruchy, neplodnost.
 • Salpingoophyte, postovarektomický syndrom, chronická endometritida.
 • Individuální výběr antikoncepčních prostředků, včetně hormonálních léků.
 • Řízení a kontrola těhotenství, ke kterému dochází při endokrinních poruchách.

Kromě toho se gynekolog-endokrinolog zabývá léčbou onemocnění štítné žlázy, vaječníků a příměsí, pochvy, vajíčkovodů, dělohy, malých a velkých pysků.

Tipy gynekologa endokrinologa

Každý lékař má řadu doporučení a pokynů, které pomáhají tělu udržovat v dobrém stavu. Nabízíme Vám radu gynekologa-endokrinologa.

 • Dodržujte pravidla výživy a cvičení. Snažte se zajistit, aby váha a výška odpovídaly vašemu věku a standardu.
 • Jezte co nejvíce zeleninu, obiloviny, ovoce, zeleninu. Jezte pravidelně, ale v malých porcích.
 • Udělej to pravidelně. Pro ženy jsou nejlepší možnosti plavání, aerobik, tenis a běh. Cvičení přispívá nejen k krásné osobě, ale také snižuje úzkost, zabraňuje zadržování tekutin v těle a zlepšuje náladu a zlepšuje pohodu.
 • Používejte oblečení a přírodní tkaniny, které nestlačují žaludek a neomezují hruď, věnujte zvláštní pozornost kvalitě spodního prádla. Před nástupem menstruace snížit spotřebu alkoholu, tučné, smažené, sladké, slané, pokuste se přestat kouřit.
 • Použijte různé ruční techniky. Například viscerální nebo kraniální osteopatie, akupresura. Manuální techniky jsou zaměřeny na normalizaci práce mozku, produkci hormonů, zmírnění stresu a stresu, normalizaci aktivity nervového a kardiovaskulárního systému.

Gynekolog-endokrinolog je doktor, který je zodpovědný za normální a zdravé fungování ženského těla. Nezapomeňte navštívit gynekologa-endokrinologa, protože to je záruka, že všechny poruchy nebo nemoci budou včas identifikovány a odstraněny.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.